Pasiruošimas nėštumui (148)

Metimas rūkyti prieš nėštumą R. Kosolapov | Shutterstock.com

Jei nusprendėte pradėti kūdikį, persvarstykite savo gyvenimo įpročius. Net jei kūdikis planuotas, pirmąsias dvi savaites po ovuliacijos galėsite tik spėlioti, pavyko pastoti ar ne. Nėra tiksliai žinoma, kiek ir kaip nėščiosios gyvenimo būdas pirmosiomis savaitėmis paveikia vaisiaus vystymąsi, tačiau, padarę viską, kas priklauso nuo jūsų, jausitės ramiau.

Jei mažos nuodėmės jums nesvetimos, štai ką galite pakoreguoti dar iki nėštumo:

Mityba. Nėštumo metu ir jam ruošiantis iš esmės galioja įprastos sveikos mitybos taisyklės: valgyti įvairų, šviežią ir sveikai paruoštą maistą. Kaip ir visiems kitiems, reiktų vengti perdirbtų, rafinuotų, genetiškai modifikuotų maisto produktų, riebalų ir saldumynų. Infekcinės ligos yra sunkios ir nemalonios bet kuriam, tačiau nėštumo metu jų reikėtų dar labiau vengti, todėl valgykite tik gerai iškepusią ar išvirusią mėsą, atsisakykite nepasterizuotų pieno produktų, žalios žuvies ir žalių kiaušinių. Būtinai laikykitės visų maisto higienos taisyklių. Nors įtikinamų tyrimų nėra, manoma, kad vaikas perima mamos mitybos įpročius, – tai dar viena svari priežastis maitintis tokiais produktais (juk norėsite, kad jis valgytų sveiką maistą!). Labai svarbu atkreipti dėmesį į dienos racioną, nes apetitas nėštumo pradžioje būna labai nevienodas.

Maisto papildai. Mėginant pastoti rekomenduojama vartoti folio rūgštį (0,4 mg per dieną), nes ji mažina kūdikio nervų sistemos, stuburo kanalo defektų riziką.

Rūkymas. Jei mėginate pastoti – meskite rūkyti, nes keliate pavojų ne tik savo, bet ir kūdikio sveikatai. Su kiekvienu užsitraukimu kenksmingomis medžiagomis (nikotinu, dervomis, anglies monoksidu) „dalinatės“ su kūdikiu. Pasyvus rūkymas taip pat kenkia, tad nėštumas galėtų būti puiki paskata mesti rūkyti ir būsimam tėčiui.

Alkoholis. Yra daugybė pavyzdžių iš gyvenimo, kurie rodo, kad taurė šampano (ar net audringas vakarėlis) niekaip nepaveikė vaisiaus vystymosi. Tačiau, iš kitos pusės, daugybė faktų patvirtina, kad alkoholis yra rizikos faktorius vaisiaus vystymuisi. Dideli alkoholio kiekiai gali sukelti ir labai rimtą vaisiaus vystymosi sutrikimą – vaisiaus alkoholinį sindromą. Kadangi nėra nustatyta, kokia alkoholio dozė yra nekenksminga, dėl šventos ramybės būtų geriau alkoholio atsisakyti visai.

Kiti svarbūs dalykai:

 • Jei planuojate nėštumą, apsilankykite pas odontologą: dantys ir dantenos turėtų būti kuo geresnės būklės iki pastojant, nes nėštumo metu dantenų ligų tikimybė išauga dėl hormonų poveikio. Tai yra svarbu, nes dantų ar dantenų ligos yra priešlaikinio gimdymo rizikos faktorius. Be to, dantų gedimų atveju, gali prireikti rentgeno nuotraukos, anestezijos ar vaistų nuo skausmo, o tai gali pakenkti dar negimusiam kūdikiui.
 • Jei jūs ar vyras sergate ir vartojate vaistus, dėl nėštumo planavimo pasitarkite su bendrosios praktikos gydytoju.
 • Jeigu judviejų šeimose buvo genetinių ligų, pasikonsultuokite su šeimos gydytoju. Jei reikės, jis duos siuntimą apsilankyti pas genetikos specialistą.
 • Jei nesirgote raudonuke arba nesate tuo tikra, paprašykite, kad jums atliktų kraujo tyrimą. Jei nesirgote, likus mažiausiai trims mėnesiams iki planuojamo pastojimo rekomenduojama pasiskiepyti, nes raudonukė nėštumo metu gali pakenkti vaisiaus vystymuisi ir sukelti apsigimimus.

Naujausi komentarai

 1. Saad
  Saad prieš 5 mėn.

  estrella parašė:
  Sveikos.

  Labai ilgai nepastojau, dabar liko 6d iki mm ir jau nervas ima, norėčiau kad pagaliau ju nesulaukciau. Nors savijauta atitinka pirminius nėštumo požymius.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 5 mėn.

  Gaabi parašė:
  Zinot atveju, bet ar tai nebuvo jaunuoliai iki 25m kokiu? Nes daznai tai budinga jauniem, kai paleidzia siek tiek spermiuku is pradziu ir tada nutrauktas lytinis ak…

  As pastojau tokiu butu. Man 27m 🙂 vyrui is vis 35m 🙂 o irgi buvau tokios nuomones kaip jus. Kad nepastosiu tokiu budu. Bet va. 🙂 niekada negali but tikra kas bus 🙂

 3. GyvenantiPuikiai
  GyvenantiPuikiai prieš 5 mėn.

  Saad parašė:
  Labai ilgai nepastojau, dabar liko 6d iki mm ir jau nervas ima, norėčiau kad pagaliau ju nesulaukciau. Nors savijauta atitinka pirminius nėštumo požymius.

  Jei jaučiat požymius, jau NT parodytų arba kraujas hcg

 4. Saad
  Saad prieš 5 mėn.

  Kazin ar airijoj sugebėčiau išaiškinti daktarams dėl to tyrimo. Prieš keletą metų gulėjau ligoninėje ir klausė ar nesilaukiu, pasakiau kad ne ir net nesigilino daugiau. Tyrimo net ir nedarė

 5. Defaz
  Defaz prieš 4 mėn.

  Sveiki, planuoju antrąjį nėštumą kito ciklo metu. Man 32 metai. Iš esmės vadovaujuosi sveikos mitybos principais, nerūkau, alkoholis minimaliai švenčių metu. Prieš metus turėjau problemų su infekcinėmis ligomis, jos turėjo įtakos ūmiems sąnarių skausmams. Deja, sušlubavo ir imunitetas. Turime 2,5 metų darželinuką, kuris vis parneša kokią ligą. Dėl to pati susergu.. bijau dėl planuojamo nėstumo. kaip pasiruošti? dabar kas rytą darau jogos pratimus, geriu vitaminus, omega 3, valgau daug raugintų daržovių.. tačiau per mėnesį jau dukart sirgau. Imunitetas nulinis...
  pirmasis nėštumas buvo idealus, tyrimai puikūs, turėjau daug energijos, nesirgau..