Kaip padidinti tikimybę pastoti? (1746)

Kada reikia mylėtis norint pastoti?

Tam, kad moteris pastotų, mylėtis būtina jos vaisingomis dienomis. Kuo geriau pažįstate savo kūną, kuo tiksliau nustatote ovuliacijos datą, tuo daugiau galimybių susitikti turi spermatozoidas ir kiaušinėlis.

Kokios pozos tinkamiausios norint pastoti?

Dauguma ekspertų linkę manyti, kad tam tikslui geriausiai tinka pati paprasčiausia „misionieriaus“ poza (kai moteris guli ant nugaros, o vyras yra viršuje), tačiau tai patvirtinančių mokslinių tyrimų atlikta nebuvo.

Tokia nuomonė yra pagrįsta teorija, jog būdamas viršuje partneris įsiskverbia giliausiai, o sperma išsilieja arčiausiai gimdos kaklelio. Todėl spermatozoidai, pradėdami kelionę iki kiaušinėlio, atsiduria geriausiose startinėse pozicijose.

Kiti variantai (jei „misionierius“ atsibodo):

 • „Šuniuku“: kai vyras įsiskverbia į gulinčią ar keturiomis klūpančią moterį iš nugaros – tuomet sperma išsilieja taip pat gana arti gimdos kaklelio.
 • Kai abu partneriai guli ant šono: ši poza tinka norint atsipalaiduoti, taip pat kaip įžanga į aktyvesnį seksą. Tai yra mažiausiai varginanti poza, tad tinka vyrams, turintiems antsvorio, ar tiems, kuriuos vargina nugaros skausmai.

Neprisiriškite prie tos vienos idealios pozos (turima omenyje – idealios norint pastoti). Svarbiausia, kad visas procesas teiktų malonumą. Stresas, nerimas ar tiesiog nemaloni savijauta gali techniškai idealius bandymus paversti nesėkmingais.

Ar orgazmas padeda pastoti?

Taip. Savaime suprantama, kad vyro orgazmas yra būtina sąlyga norint pastoti. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad ir moters orgazmas gali būti svarbus. Manoma, kad orgazmo metu vykstantys makšties ir gimdos raumenų susitraukimai padeda nukreipti spermą į gimdos kaklelį.

Ar maisto papildai padeda pastoti?

Gydytojai turi labai įvairių nuomonių dėl maisto papildų vartojimo: vieni gali rekomenduoti maisto papildus vartoti bet kokiu atveju, kiti - tik tuo atveju, jeigu mityba nėra visavertė ir kraujo tyrimai parodo, kad vienų ar kitų medžiagų trūksta (pavyzdžiui, geležies).

Išimtis prieš pastojant galėtų būti tik folio rūgštis: šios medžiagos su maistu gauti pakankamai sudėtinga, o nėštumo metu jos poreikiai ženkliai išauga.

Vienaip ar kitaip, jokių stebuklingų papildų ir piliulių, kurie paspartintų pastojimą nėra (tokių, kurių veiksmingumas būtų patvirtintas išsamių klinikinių tyrimų).

Jei nepavyksta pastoti, geriausia būtų pasitarti su savo gydytoju ir rasti tikrąsias nepastojimo priežastis: maisto papildai gali pagelbėti tuo atveju, jei nepastojimo priežastis yra netinkama mityba ir tam tikrų maistinių medžiagų trūkumas.

Ar būtina pagulėti iškėlus kojas į viršų?

Kai kurie ekspertai teigia, kad tikimybė pastoti padidėja, jei po sueities pusvalandį moteris pagulėtų lovoje, geriausia ant nugaros, pasikišusi po dubeniu pagalvę ar iškėlusi kojas į viršų.

Teoriškai mąstant, tai turėtų nukreipti spermą link kiaušintakių. Jei turite polinkį sirgti šlapimtakių infekcijomis, pasikonsultuokite su savo gydytoju, ar galite naudoti tokius metodus.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Egluze30 prieš 1 sav.

  Egluze30 parašė:
  Wau super.... nuosirdziai dziaugiuosi. Tai po laparoskopijos mm ir nebesulauket. Vau super.dziaugiuosi lb lb

  Oj jauciu as cia jau sugrybinau per dvi temas bendrauju ir se tau bet vistiek lb lb dziaugiuosi ;)

 2. greta99
  greta99 prieš 1 sav.

  Ne nieko nedariau , nei su pirmu neshtumu nei dabar . Tiesiog tik baigdavosi mm tada stengdavomes kas diena ir po kelis kart . O tais Ov testais nelabai ir zhinau kaip naudotis

 3. User has not uploaded an avatar
  Gabriele... prieš 1 sav.

  greta99 parašė:
  Ne nieko nedariau , nei su pirmu neshtumu nei dabar . Tiesiog tik baigdavosi mm tada stengdavomes kas diena ir po kelis kart . O tais Ov testais nelabai ir zhinau k…

  Supratau. Labai sveikinu linkiu isnesioti visus 9men imu is jusu virusiuka

 4. User has not uploaded an avatar
  jurgituke27 prieš 6 d.

  Mes planuojame bet nepavyksta,draugas vaisingas tik 30 proc,gal kažkam panašiai buvo? Pavyko natūraliai pastoti?

 5. Sandora
  Sandora prieš 3 d.

  Sveikos, mano vyro sper.judrumas prieš metus buvo nustatytas 80-90 proc,dabar pakartojotyrimą nes nepavyksta pastoti, likę 30 proc. bandysim toliau,gersim vitaminų, gal pavyks. Ką patartumėt?