Kaip padidinti tikimybę pastoti? (2064)

Poros lovoje mylisi po anklode

Kada reikia mylėtis norint pastoti?

Tam, kad moteris pastotų, mylėtis būtina jo vaisingomis dienomis. Kuo geriau pažįstate savo kūną, kuo tiksliau nustatote ovuliacijos datą, tuo daugiau galimybių susitikti turi spermatozoidas ir kiaušinėlis.

Kokios pozos tinkamiausios norint pastoti?

Dauguma ekspertų linkę manyti, kad tam tikslui geriausiai tinka pati paprasčiausia „misionieriaus“ poza (kai moteris guli ant nugaros, o vyras yra viršuje), tačiau tai patvirtinančių mokslinių tyrimų atlikta nebuvo.

Tokia nuomonė yra pagrįsta teorija, jog būdamas viršuje partneris įsiskverbia giliausiai, o sperma išsilieja arčiausiai gimdos kaklelio. Todėl spermatozoidai, pradėdami kelionę iki kiaušinėlio, atsiduria geriausiose startinėse pozicijose.

Kiti variantai (jei „misionierius“ atsibodo):

 • „Šuniuku“: kai vyras įsiskverbia į gulinčią ar keturiomis klūpančią moterį iš nugaros – tuomet sperma išsilieja taip pat gana arti gimdos kaklelio.
 • Kai abu partneriai guli ant šono: ši poza tinka norint atsipalaiduoti, taip pat kaip įžanga į aktyvesnį seksą. Tai yra mažiausiai varginanti poza, tad tinka vyrams, turintiems antsvorio, ar tiems, kuriuos vargina nugaros skausmai.

Neprisiriškite prie tos vienos idealios pozos (turima omenyje – idealios norint pastoti). Svarbiausia, kad visas procesas teiktų malonumą. Stresas, nerimas ar tiesiog nemaloni savijauta gali techniškai idealius bandymus paversti nesėkmingais.

Ar orgazmas padeda pastoti?

Taip. Savaime suprantama, kad vyro orgazmas yra būtina sąlyga norint pastoti. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad ir moters orgazmas gali būti svarbus. Manoma, kad orgazmo metu vykstantys makšties ir gimdos raumenų susitraukimai padeda nukreipti spermą į gimdos kaklelį.

Ar maisto papildai padeda pastoti?

Gydytojai turi labai įvairių nuomonių dėl maisto papildų vartojimo: vieni gali rekomenduoti maisto papildus vartoti bet kokiu atveju, kiti - tik tuo atveju, jeigu mityba nėra visavertė ir kraujo tyrimai parodo, kad vienų ar kitų medžiagų trūksta (pavyzdžiui, geležies).

Išimtis prieš pastojant galėtų būti tik folio rūgštis: šios medžiagos su maistu gauti pakankamai sudėtinga, o nėštumo metu jos poreikiai ženkliai išauga.

Vienaip ar kitaip, jokių stebuklingų papildų ir piliulių, kurie paspartintų pastojimą nėra (tokių, kurių veiksmingumas būtų patvirtintas išsamių klinikinių tyrimų).

Jei nepavyksta pastoti, geriausia būtų pasitarti su savo gydytoju ir rasti tikrąsias nepastojimo priežastis: maisto papildai gali pagelbėti tuo atveju, jei nepastojimo priežastis yra netinkama mityba ir tam tikrų maistinių medžiagų trūkumas.

Ar būtina pagulėti iškėlus kojas į viršų?

Kai kurie ekspertai teigia, kad tikimybė pastoti padidėja, jei po sueities pusvalandį moteris pagulėtų lovoje, geriausia ant nugaros, pasikišusi po dubeniu pagalvę ar iškėlusi kojas į viršų.

Teoriškai mąstant, tai turėtų nukreipti spermą link kiaušintakių. Jei turite polinkį sirgti šlapimtakių infekcijomis, pasikonsultuokite su savo gydytoju, ar galite naudoti tokius metodus.

Naujausi komentarai

 1. Helly
  Helly prieš 3 sav.

  Erikka parašė:
  O kaip pastojote...? Nes mum dabar siulomas dirbtinis apvaisinimas, tai bandau ieskoti kitu budu🙂

  Kodėl bijote dirbtinio apvaisinimo? Juk tikslas - vaikas. Ir tikrai nebus svarbu ateityje, kokiu būdu jis buvo pradėtas. Kuo greičiau pasirtšite, tuo greičiau ateis lainė į jūsų namus. Mes dažnai bijone to, ką susikuriame galvose. Nebijokit. Juk tai lygiai tokia pati gydymo procedūra kaip ir kitos.

 2. User has not uploaded an avatar
  ingakr prieš 3 sav.

  Erikka parašė:
  O kaip pastojote...? Nes mum dabar siulomas dirbtinis apvaisinimas, tai bandau ieskoti kitu budu🙂

  negaliu pasakyti kas padejo, bet po 3 su puse metu pastojau. abu esam sveiki. mum taip pat buvo likes jau tik dirbtinis apvaisinimas, kurio mes atsisakem. po diagnostines laporoskopijos kaip atsisakem dirbtinio apvaisinimo gydytoja lyg tarp kitko pasake gerkit metu arbata bent karta per diena. tas man istrigo ta ir dariau. bet nustojom skaiciuoti vaisingas dienas, stengiausi negalvoti ir netiketai pasijutau nescia, nors ir ta men mylejomes vos viena karta pries isvaziuojant vyrui operuotis o ir buvo tik 8 cd. todel sis vaikutis mum kaip stebuklas, nes tikrai negaliu pasakyti kas padejo pastoti.

 3. RENATA K.
  RENATA K. prieš 3 sav.

  parašė:
  O as valgiau nemazhai ledu ir pastojau...
  Skaiciau apie ledu fabrike dirbancias moterys. Aisku,ledu valge kiek norejo ir dau…

  Labukas.prajuokinai.pradirbau 22metus bet tikrai taip nebuvo:), cia tik tavo vaizduote mergyt and valgydama ledus pastojei:)))

 4. RENATA K.
  RENATA K. prieš 3 sav.

  parašė:
  O as valgiau nemazhai ledu ir pastojau...
  Skaiciau apie ledu fabrike dirbancias moterys. Aisku,ledu valge kiek norejo ir dau…

  Labukas.prajuokinai.pradirbau 22metus bet tikrai taip nebuvo:), cia tik tavo vaizduote mergyt and valgydama ledus pastojei:)))

  parašė:
  O as valgiau nemazhai ledu ir pastojau...
  Skaiciau apie ledu fabrike dirbancias moterys. Aisku,ledu valge kiek norejo ir dau…

 5. Erikka
  Erikka prieš 3 sav.

  Helly parašė:
  Kodėl bijote dirbtinio apvaisinimo? Juk tikslas - vaikas. Ir tikrai nebus svarbu ateityje, kokiu būdu jis buvo pradėtas. Kuo greičiau pasirtšite, tuo greičiau ateis…

  Ne kad bijau, bet kazkaip nepasitikiu gydytoja 100 % pas kuria lankausi🙂 nes darant stimuliacijas norejosi didesnio demesio.. tas konvejeris "veikia" siek tiek... Dirbtinis nemazai kainuoja, tai norisi sventai tiket, kad is pirmo karto pavyktu viskas🙂