Kaip padidinti tikimybę pastoti? (1960)

Poros lovoje mylisi po anklode

Kada reikia mylėtis norint pastoti?

Tam, kad moteris pastotų, mylėtis būtina jo vaisingomis dienomis. Kuo geriau pažįstate savo kūną, kuo tiksliau nustatote ovuliacijos datą, tuo daugiau galimybių susitikti turi spermatozoidas ir kiaušinėlis.

Kokios pozos tinkamiausios norint pastoti?

Dauguma ekspertų linkę manyti, kad tam tikslui geriausiai tinka pati paprasčiausia „misionieriaus“ poza (kai moteris guli ant nugaros, o vyras yra viršuje), tačiau tai patvirtinančių mokslinių tyrimų atlikta nebuvo.

Tokia nuomonė yra pagrįsta teorija, jog būdamas viršuje partneris įsiskverbia giliausiai, o sperma išsilieja arčiausiai gimdos kaklelio. Todėl spermatozoidai, pradėdami kelionę iki kiaušinėlio, atsiduria geriausiose startinėse pozicijose.

Kiti variantai (jei „misionierius“ atsibodo):

 • „Šuniuku“: kai vyras įsiskverbia į gulinčią ar keturiomis klūpančią moterį iš nugaros – tuomet sperma išsilieja taip pat gana arti gimdos kaklelio.
 • Kai abu partneriai guli ant šono: ši poza tinka norint atsipalaiduoti, taip pat kaip įžanga į aktyvesnį seksą. Tai yra mažiausiai varginanti poza, tad tinka vyrams, turintiems antsvorio, ar tiems, kuriuos vargina nugaros skausmai.

Neprisiriškite prie tos vienos idealios pozos (turima omenyje – idealios norint pastoti). Svarbiausia, kad visas procesas teiktų malonumą. Stresas, nerimas ar tiesiog nemaloni savijauta gali techniškai idealius bandymus paversti nesėkmingais.

Ar orgazmas padeda pastoti?

Taip. Savaime suprantama, kad vyro orgazmas yra būtina sąlyga norint pastoti. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad ir moters orgazmas gali būti svarbus. Manoma, kad orgazmo metu vykstantys makšties ir gimdos raumenų susitraukimai padeda nukreipti spermą į gimdos kaklelį.

Ar maisto papildai padeda pastoti?

Gydytojai turi labai įvairių nuomonių dėl maisto papildų vartojimo: vieni gali rekomenduoti maisto papildus vartoti bet kokiu atveju, kiti - tik tuo atveju, jeigu mityba nėra visavertė ir kraujo tyrimai parodo, kad vienų ar kitų medžiagų trūksta (pavyzdžiui, geležies).

Išimtis prieš pastojant galėtų būti tik folio rūgštis: šios medžiagos su maistu gauti pakankamai sudėtinga, o nėštumo metu jos poreikiai ženkliai išauga.

Vienaip ar kitaip, jokių stebuklingų papildų ir piliulių, kurie paspartintų pastojimą nėra (tokių, kurių veiksmingumas būtų patvirtintas išsamių klinikinių tyrimų).

Jei nepavyksta pastoti, geriausia būtų pasitarti su savo gydytoju ir rasti tikrąsias nepastojimo priežastis: maisto papildai gali pagelbėti tuo atveju, jei nepastojimo priežastis yra netinkama mityba ir tam tikrų maistinių medžiagų trūkumas.

Ar būtina pagulėti iškėlus kojas į viršų?

Kai kurie ekspertai teigia, kad tikimybė pastoti padidėja, jei po sueities pusvalandį moteris pagulėtų lovoje, geriausia ant nugaros, pasikišusi po dubeniu pagalvę ar iškėlusi kojas į viršų.

Teoriškai mąstant, tai turėtų nukreipti spermą link kiaušintakių. Jei turite polinkį sirgti šlapimtakių infekcijomis, pasikonsultuokite su savo gydytoju, ar galite naudoti tokius metodus.

Naujausi komentarai

 1. Sofija 2
  Sofija 2 prieš 4 d.

  edita88 parašė:
  Konultacija +echoskopas +infekcinai tyrimai 175e, skydliaukės ir hormoniniai tyrimai +vyrui pilnas spermos tyrimas ir mioxsio tyrimas 280e. Dar nesidariau pratekam…

  Nes aš dabar kita savaite eisiu pasitikrinti LH, FSH, E2 ir PRL.O vyras penktadienį eis priduoti savo ,,turtą”

 2. edita88
  edita88 prieš 4 d.

  Sofija 2 parašė:
  Nes aš dabar kita savaite eisiu pasitikrinti LH, FSH, E2 ir PRL.O vyras penktadienį eis priduoti savo ,,turtą”

  Kokioj klinikoj lankotes? Visus tyrimus dariau 3ciklo diena o dabar 24cd darysiu pakartotini E2ir PGN

 3. Sofija 2
  Sofija 2 prieš 4 d.

  edita88 parašė:
  Kokioj klinikoj lankotes? Visus tyrimus dariau 3ciklo diena o dabar 24cd darysiu pakartotini E2ir PGN

  Mes savo mieste dabar tik į poliklinikas, o kitas metais jei nieko nepavyks į kliniką kažkokia

 4. Rolė
  Rolė prieš 4 d.

  Aaa2 parašė:
  Kaip elgtis jeigu vyras amziais pavarges buna po darbo ir neiseina myletis kas 2d kad pastot?

  gal darbą keist? Nes bus dar sunkiau, kai grizes po darbo ne tik sexo nenores, bet ir perimti vaikelį, kad ir jūs pailsėtumėt.. ar isleistų jus atitrūkt nuo rutinos su vaiku.. 🙂

 5. ievalapajute@gmail.com
  ievalapajute@gmail.com prieš 18 val.

  Aaa2 parašė:
  Kaip elgtis jeigu vyras amziais pavarges buna po darbo ir neiseina myletis kas 2d kad pastot?

  Nu kas antra diena gal nereikia, nes bus jam kaip darbas, o ne malonumas, kas antra diena vaisingom dienom, tai butu tik kelios dienos pries ovuliacija ir per, o paskui galit ir reciau kas 4d🤗 grazus apatiniai, dar kas gal padetu.. 😁 seip man sake, kad pries vaisingas dienas savaite ir pertrauka pasidaryti, kad prisikauptu spermiuku, tusciai nesaudytu..sako gerai iskart po men ispabandyti, praejus 5d po men ir, paskui pries ovuliacija ir per ja😍 ismeginkit, o gal😍 man buvo pavyke, bet nesekmingai vel meginsim 😊