Kaip padidinti tikimybę pastoti? (1841)

Poros lovoje mylisi po anklode

Kada reikia mylėtis norint pastoti?

Tam, kad moteris pastotų, mylėtis būtina jos vaisingomis dienomis. Kuo geriau pažįstate savo kūną, kuo tiksliau nustatote ovuliacijos datą, tuo daugiau galimybių susitikti turi spermatozoidas ir kiaušinėlis.

Kokios pozos tinkamiausios norint pastoti?

Dauguma ekspertų linkę manyti, kad tam tikslui geriausiai tinka pati paprasčiausia „misionieriaus“ poza (kai moteris guli ant nugaros, o vyras yra viršuje), tačiau tai patvirtinančių mokslinių tyrimų atlikta nebuvo.

Tokia nuomonė yra pagrįsta teorija, jog būdamas viršuje partneris įsiskverbia giliausiai, o sperma išsilieja arčiausiai gimdos kaklelio. Todėl spermatozoidai, pradėdami kelionę iki kiaušinėlio, atsiduria geriausiose startinėse pozicijose.

Kiti variantai (jei „misionierius“ atsibodo):

 • „Šuniuku“: kai vyras įsiskverbia į gulinčią ar keturiomis klūpančią moterį iš nugaros – tuomet sperma išsilieja taip pat gana arti gimdos kaklelio.
 • Kai abu partneriai guli ant šono: ši poza tinka norint atsipalaiduoti, taip pat kaip įžanga į aktyvesnį seksą. Tai yra mažiausiai varginanti poza, tad tinka vyrams, turintiems antsvorio, ar tiems, kuriuos vargina nugaros skausmai.

Neprisiriškite prie tos vienos idealios pozos (turima omenyje – idealios norint pastoti). Svarbiausia, kad visas procesas teiktų malonumą. Stresas, nerimas ar tiesiog nemaloni savijauta gali techniškai idealius bandymus paversti nesėkmingais.

Ar orgazmas padeda pastoti?

Taip. Savaime suprantama, kad vyro orgazmas yra būtina sąlyga norint pastoti. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad ir moters orgazmas gali būti svarbus. Manoma, kad orgazmo metu vykstantys makšties ir gimdos raumenų susitraukimai padeda nukreipti spermą į gimdos kaklelį.

Ar maisto papildai padeda pastoti?

Gydytojai turi labai įvairių nuomonių dėl maisto papildų vartojimo: vieni gali rekomenduoti maisto papildus vartoti bet kokiu atveju, kiti - tik tuo atveju, jeigu mityba nėra visavertė ir kraujo tyrimai parodo, kad vienų ar kitų medžiagų trūksta (pavyzdžiui, geležies).

Išimtis prieš pastojant galėtų būti tik folio rūgštis: šios medžiagos su maistu gauti pakankamai sudėtinga, o nėštumo metu jos poreikiai ženkliai išauga.

Vienaip ar kitaip, jokių stebuklingų papildų ir piliulių, kurie paspartintų pastojimą nėra (tokių, kurių veiksmingumas būtų patvirtintas išsamių klinikinių tyrimų).

Jei nepavyksta pastoti, geriausia būtų pasitarti su savo gydytoju ir rasti tikrąsias nepastojimo priežastis: maisto papildai gali pagelbėti tuo atveju, jei nepastojimo priežastis yra netinkama mityba ir tam tikrų maistinių medžiagų trūkumas.

Ar būtina pagulėti iškėlus kojas į viršų?

Kai kurie ekspertai teigia, kad tikimybė pastoti padidėja, jei po sueities pusvalandį moteris pagulėtų lovoje, geriausia ant nugaros, pasikišusi po dubeniu pagalvę ar iškėlusi kojas į viršų.

Teoriškai mąstant, tai turėtų nukreipti spermą link kiaušintakių. Jei turite polinkį sirgti šlapimtakių infekcijomis, pasikonsultuokite su savo gydytoju, ar galite naudoti tokius metodus.

Naujausi komentarai

 1. Chocoolate
  Chocoolate prieš 1 mėn.

  Naktis parašė:
  Na galvoju ir man reiks si men.pabandyt,nieko neprarasiu.O paskui bandysim ivf

  Bandykit zinoma😊as ivf nuplanavau kitam pavasariui 😊sekmes🎈

 2. Naktis
  Naktis prieš 1 mėn.

  Chocoolate parašė:
  Bandykit zinoma😊as ivf nuplanavau kitam pavasariui 😊sekmes🎈

  Prireiks jos Ir Jums sekmes.Turiu palaukti kol griz gydytojas is atostogu,tai si cikla bandysim naturaliai

 3. zafkute
  zafkute prieš 2 sav.

  Sveikutes. Siandiena buvau pas gine,planuojame vis leliuka ir nesigauna. Apsilankiau paeme tepinelius ir kraujo tyrimus padare,bei testa padare,bet buvo neigemas.Pasake kraujo atsakymas bus kitoje savaiteje. Bet va sulaukiau skambucio kad turiu pasirodyti kai pradesiu sirgti ir veliau su partneriu savo. Dabar nerimauju ar kraujas negeras buvo ar cia taip turi buti?

 4. Joreee prieš 2 sav.

  zafkute parašė:
  Sveikutes. Siandiena buvau pas gine,planuojame vis leliuka ir nesigauna. Apsilankiau paeme tepinelius ir kraujo tyrimus padare,bei testa padare,bet buvo neigemas.Pa…

  Gal kokia bacila rado. Ta prasme pas tave,tai ir pas ji gali buti. Tokia kaip chlamidija ir kitokiu. O gal tik siaip apkalbesit plana kas vyks toliau. Gal patars kazka draugui .tyrima . Paziureti ar gyvybingi jo spermiukai

 5. zafkute
  zafkute prieš 2 sav.

  Indraaja parašė:
  Gal kokia bacila rado. Ta prasme pas tave,tai ir pas ji gali buti. Tokia kaip chlamidija ir kitokiu. O gal tik siaip apkalbesit plana kas vyks toliau. Gal patars ka…

  Del bacilu tikrinausi viskas gerai svaru. Tad galvoju gal seks mano menstruaciju cikla. Ir po to sake reikes vyro spermytes.