Kaip padidinti tikimybę pastoti? (1792)

Kada reikia mylėtis norint pastoti?

Tam, kad moteris pastotų, mylėtis būtina jos vaisingomis dienomis. Kuo geriau pažįstate savo kūną, kuo tiksliau nustatote ovuliacijos datą, tuo daugiau galimybių susitikti turi spermatozoidas ir kiaušinėlis.

Kokios pozos tinkamiausios norint pastoti?

Dauguma ekspertų linkę manyti, kad tam tikslui geriausiai tinka pati paprasčiausia „misionieriaus“ poza (kai moteris guli ant nugaros, o vyras yra viršuje), tačiau tai patvirtinančių mokslinių tyrimų atlikta nebuvo.

Tokia nuomonė yra pagrįsta teorija, jog būdamas viršuje partneris įsiskverbia giliausiai, o sperma išsilieja arčiausiai gimdos kaklelio. Todėl spermatozoidai, pradėdami kelionę iki kiaušinėlio, atsiduria geriausiose startinėse pozicijose.

Kiti variantai (jei „misionierius“ atsibodo):

 • „Šuniuku“: kai vyras įsiskverbia į gulinčią ar keturiomis klūpančią moterį iš nugaros – tuomet sperma išsilieja taip pat gana arti gimdos kaklelio.
 • Kai abu partneriai guli ant šono: ši poza tinka norint atsipalaiduoti, taip pat kaip įžanga į aktyvesnį seksą. Tai yra mažiausiai varginanti poza, tad tinka vyrams, turintiems antsvorio, ar tiems, kuriuos vargina nugaros skausmai.

Neprisiriškite prie tos vienos idealios pozos (turima omenyje – idealios norint pastoti). Svarbiausia, kad visas procesas teiktų malonumą. Stresas, nerimas ar tiesiog nemaloni savijauta gali techniškai idealius bandymus paversti nesėkmingais.

Ar orgazmas padeda pastoti?

Taip. Savaime suprantama, kad vyro orgazmas yra būtina sąlyga norint pastoti. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad ir moters orgazmas gali būti svarbus. Manoma, kad orgazmo metu vykstantys makšties ir gimdos raumenų susitraukimai padeda nukreipti spermą į gimdos kaklelį.

Ar maisto papildai padeda pastoti?

Gydytojai turi labai įvairių nuomonių dėl maisto papildų vartojimo: vieni gali rekomenduoti maisto papildus vartoti bet kokiu atveju, kiti - tik tuo atveju, jeigu mityba nėra visavertė ir kraujo tyrimai parodo, kad vienų ar kitų medžiagų trūksta (pavyzdžiui, geležies).

Išimtis prieš pastojant galėtų būti tik folio rūgštis: šios medžiagos su maistu gauti pakankamai sudėtinga, o nėštumo metu jos poreikiai ženkliai išauga.

Vienaip ar kitaip, jokių stebuklingų papildų ir piliulių, kurie paspartintų pastojimą nėra (tokių, kurių veiksmingumas būtų patvirtintas išsamių klinikinių tyrimų).

Jei nepavyksta pastoti, geriausia būtų pasitarti su savo gydytoju ir rasti tikrąsias nepastojimo priežastis: maisto papildai gali pagelbėti tuo atveju, jei nepastojimo priežastis yra netinkama mityba ir tam tikrų maistinių medžiagų trūkumas.

Ar būtina pagulėti iškėlus kojas į viršų?

Kai kurie ekspertai teigia, kad tikimybė pastoti padidėja, jei po sueities pusvalandį moteris pagulėtų lovoje, geriausia ant nugaros, pasikišusi po dubeniu pagalvę ar iškėlusi kojas į viršų.

Teoriškai mąstant, tai turėtų nukreipti spermą link kiaušintakių. Jei turite polinkį sirgti šlapimtakių infekcijomis, pasikonsultuokite su savo gydytoju, ar galite naudoti tokius metodus.

Naujausi komentarai

 1. Auskariuke
  Auskariuke prieš 3 sav.

  Tirtis nesityrem. Bet dabar eisiu belsiuos i visas i.anomas duris del tyrimu. Cia uk nera taip paprasta kaip lt paskaitau. O po 3 met taip pat pavyko pastot kai uzsiemiau sveika mityba ir slortu.

 2. A.Kar
  A.Kar prieš 3 sav.

  sirpsta parašė:
  o jums viskas paciai istirta?na,hormonai?

  Uhh esu istirta iki lp tik nedaeita taip tyre man ir prolaktina tad geriu bromokriptina nes gert reikia iki kol pastosiu buvo uzkiles dabar jau susinormalizavo kaip tik snd ov buvo tad zinau kad namu darbas atliktas nepriekaistingai:)) bet siuo metu kazkaip maziau galvoju apie viska nes diplomas ant nosies tai bandau susikaupt:))) o zoleles geriu pavadinimu moters zavesys i jas ieina baltaziede notrele asiuklis medetka raskila o del biciu reiks nusipirkt pabandyt

 3. User has not uploaded an avatar
  lbleonardik78 prieš 3 sav.

  patarkit ka gert kad pastoti

 4. RedLips
  RedLips prieš 2 sav.

  Planuojanti4 parašė:
  Ar tikrinotes hormonus, skydliauke? Ar tikrinote vyro turta?

  Planuojanti4 parašė:
  Ar tikrinotes hormonus, skydliauke? Ar tikrinote vyro turta?

  Planuojanti4 parašė:
  Ar tikrinotes hormonus, skydliauke? Ar tikrinote vyro turta?

  Gal galit patarti kur galeciau issitirti hormonus ir skydliauke Lietuvoj? Kur reika kreiptis, jei LT negyvenu, bet noriu pasitikrint tuos dalykus ten.

 5. Naktis
  Naktis prieš 2 sav.

  RedLips parašė:
  Gal galit patarti kur galeciau issitirti hormonus ir skydliauke Lietuvoj? Kur reika kreiptis, jei LT negyvenu, bet noriu pasitikrint tuos dalykus ten.

  Na bet kokioj tyrimu labaratorijoj. Pvz.synlab