Kaip padidinti tikimybę pastoti? (2020)

Poros lovoje mylisi po anklode

Kada reikia mylėtis norint pastoti?

Tam, kad moteris pastotų, mylėtis būtina jo vaisingomis dienomis. Kuo geriau pažįstate savo kūną, kuo tiksliau nustatote ovuliacijos datą, tuo daugiau galimybių susitikti turi spermatozoidas ir kiaušinėlis.

Kokios pozos tinkamiausios norint pastoti?

Dauguma ekspertų linkę manyti, kad tam tikslui geriausiai tinka pati paprasčiausia „misionieriaus“ poza (kai moteris guli ant nugaros, o vyras yra viršuje), tačiau tai patvirtinančių mokslinių tyrimų atlikta nebuvo.

Tokia nuomonė yra pagrįsta teorija, jog būdamas viršuje partneris įsiskverbia giliausiai, o sperma išsilieja arčiausiai gimdos kaklelio. Todėl spermatozoidai, pradėdami kelionę iki kiaušinėlio, atsiduria geriausiose startinėse pozicijose.

Kiti variantai (jei „misionierius“ atsibodo):

 • „Šuniuku“: kai vyras įsiskverbia į gulinčią ar keturiomis klūpančią moterį iš nugaros – tuomet sperma išsilieja taip pat gana arti gimdos kaklelio.
 • Kai abu partneriai guli ant šono: ši poza tinka norint atsipalaiduoti, taip pat kaip įžanga į aktyvesnį seksą. Tai yra mažiausiai varginanti poza, tad tinka vyrams, turintiems antsvorio, ar tiems, kuriuos vargina nugaros skausmai.

Neprisiriškite prie tos vienos idealios pozos (turima omenyje – idealios norint pastoti). Svarbiausia, kad visas procesas teiktų malonumą. Stresas, nerimas ar tiesiog nemaloni savijauta gali techniškai idealius bandymus paversti nesėkmingais.

Ar orgazmas padeda pastoti?

Taip. Savaime suprantama, kad vyro orgazmas yra būtina sąlyga norint pastoti. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad ir moters orgazmas gali būti svarbus. Manoma, kad orgazmo metu vykstantys makšties ir gimdos raumenų susitraukimai padeda nukreipti spermą į gimdos kaklelį.

Ar maisto papildai padeda pastoti?

Gydytojai turi labai įvairių nuomonių dėl maisto papildų vartojimo: vieni gali rekomenduoti maisto papildus vartoti bet kokiu atveju, kiti - tik tuo atveju, jeigu mityba nėra visavertė ir kraujo tyrimai parodo, kad vienų ar kitų medžiagų trūksta (pavyzdžiui, geležies).

Išimtis prieš pastojant galėtų būti tik folio rūgštis: šios medžiagos su maistu gauti pakankamai sudėtinga, o nėštumo metu jos poreikiai ženkliai išauga.

Vienaip ar kitaip, jokių stebuklingų papildų ir piliulių, kurie paspartintų pastojimą nėra (tokių, kurių veiksmingumas būtų patvirtintas išsamių klinikinių tyrimų).

Jei nepavyksta pastoti, geriausia būtų pasitarti su savo gydytoju ir rasti tikrąsias nepastojimo priežastis: maisto papildai gali pagelbėti tuo atveju, jei nepastojimo priežastis yra netinkama mityba ir tam tikrų maistinių medžiagų trūkumas.

Ar būtina pagulėti iškėlus kojas į viršų?

Kai kurie ekspertai teigia, kad tikimybė pastoti padidėja, jei po sueities pusvalandį moteris pagulėtų lovoje, geriausia ant nugaros, pasikišusi po dubeniu pagalvę ar iškėlusi kojas į viršų.

Teoriškai mąstant, tai turėtų nukreipti spermą link kiaušintakių. Jei turite polinkį sirgti šlapimtakių infekcijomis, pasikonsultuokite su savo gydytoju, ar galite naudoti tokius metodus.

Naujausi komentarai

 1. Siwa
  Siwa prieš 1 sav.

  Erikka parašė:
  Jei nesutinka spermogramos pasidaryt, tai ir apie IUI nera ka galvot, nes vyrui ta pati procedura🙂 IUI irgi reikia buti santuokoje, nes jis irgi laikomas pagalbiniu…

  Spermograma tai sutiko, bet rodikliai nelabai geri. Mano daktare paziurejusi sake, kad turi vyriskis kreiptis del gydymo. O jis atsisako, nes jo nuomone viskas normaliai, pavyks ir taip tai likau be zado, su asarom ir nuleistom rankom

 2. Erikka
  Erikka prieš 1 sav.

  Siwa parašė:
  Spermograma tai sutiko, bet rodikliai nelabai geri. Mano daktare paziurejusi sake, kad turi vyriskis kreiptis del gydymo. O jis atsisako, nes jo nuomone viskas norm…

  O tai kokia diagnoze?

 3. Siwa
  Siwa prieš 1 sav.

  Erikka parašė:
  O tai kokia diagnoze?

  Astenospermija, agliutinacija 12 proc

 4. Erikka
  Erikka prieš 1 sav.

  Siwa parašė:
  Astenospermija, agliutinacija 12 proc

  Astenospermija manau galima bandyt taisyt mitybos ir papildu pagalba, o apie agliutinacija neesu net girdejus. Mano vyrui pirma karta darant spermograma buvo nustatyta oligospermija, bet po menesio jau spermograma rode normospermija🙂 pabandykite ir jus kokius 3 menesius pagerti papildus, gal rezultatai pageres🙂 o jei ne, gal vyras padarys pats isvadas🙂

 5. Siwa
  Siwa prieš 1 sav.

  Erikka parašė:
  Astenospermija manau galima bandyt taisyt mitybos ir papildu pagalba, o apie agliutinacija neesu net girdejus. Mano vyrui pirma karta darant spermograma buvo nustat…

  Ačiū, paguodėt