Kaip padidinti tikimybę pastoti? (1981)

Poros lovoje mylisi po anklode

Kada reikia mylėtis norint pastoti?

Tam, kad moteris pastotų, mylėtis būtina jo vaisingomis dienomis. Kuo geriau pažįstate savo kūną, kuo tiksliau nustatote ovuliacijos datą, tuo daugiau galimybių susitikti turi spermatozoidas ir kiaušinėlis.

Kokios pozos tinkamiausios norint pastoti?

Dauguma ekspertų linkę manyti, kad tam tikslui geriausiai tinka pati paprasčiausia „misionieriaus“ poza (kai moteris guli ant nugaros, o vyras yra viršuje), tačiau tai patvirtinančių mokslinių tyrimų atlikta nebuvo.

Tokia nuomonė yra pagrįsta teorija, jog būdamas viršuje partneris įsiskverbia giliausiai, o sperma išsilieja arčiausiai gimdos kaklelio. Todėl spermatozoidai, pradėdami kelionę iki kiaušinėlio, atsiduria geriausiose startinėse pozicijose.

Kiti variantai (jei „misionierius“ atsibodo):

 • „Šuniuku“: kai vyras įsiskverbia į gulinčią ar keturiomis klūpančią moterį iš nugaros – tuomet sperma išsilieja taip pat gana arti gimdos kaklelio.
 • Kai abu partneriai guli ant šono: ši poza tinka norint atsipalaiduoti, taip pat kaip įžanga į aktyvesnį seksą. Tai yra mažiausiai varginanti poza, tad tinka vyrams, turintiems antsvorio, ar tiems, kuriuos vargina nugaros skausmai.

Neprisiriškite prie tos vienos idealios pozos (turima omenyje – idealios norint pastoti). Svarbiausia, kad visas procesas teiktų malonumą. Stresas, nerimas ar tiesiog nemaloni savijauta gali techniškai idealius bandymus paversti nesėkmingais.

Ar orgazmas padeda pastoti?

Taip. Savaime suprantama, kad vyro orgazmas yra būtina sąlyga norint pastoti. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad ir moters orgazmas gali būti svarbus. Manoma, kad orgazmo metu vykstantys makšties ir gimdos raumenų susitraukimai padeda nukreipti spermą į gimdos kaklelį.

Ar maisto papildai padeda pastoti?

Gydytojai turi labai įvairių nuomonių dėl maisto papildų vartojimo: vieni gali rekomenduoti maisto papildus vartoti bet kokiu atveju, kiti - tik tuo atveju, jeigu mityba nėra visavertė ir kraujo tyrimai parodo, kad vienų ar kitų medžiagų trūksta (pavyzdžiui, geležies).

Išimtis prieš pastojant galėtų būti tik folio rūgštis: šios medžiagos su maistu gauti pakankamai sudėtinga, o nėštumo metu jos poreikiai ženkliai išauga.

Vienaip ar kitaip, jokių stebuklingų papildų ir piliulių, kurie paspartintų pastojimą nėra (tokių, kurių veiksmingumas būtų patvirtintas išsamių klinikinių tyrimų).

Jei nepavyksta pastoti, geriausia būtų pasitarti su savo gydytoju ir rasti tikrąsias nepastojimo priežastis: maisto papildai gali pagelbėti tuo atveju, jei nepastojimo priežastis yra netinkama mityba ir tam tikrų maistinių medžiagų trūkumas.

Ar būtina pagulėti iškėlus kojas į viršų?

Kai kurie ekspertai teigia, kad tikimybė pastoti padidėja, jei po sueities pusvalandį moteris pagulėtų lovoje, geriausia ant nugaros, pasikišusi po dubeniu pagalvę ar iškėlusi kojas į viršų.

Teoriškai mąstant, tai turėtų nukreipti spermą link kiaušintakių. Jei turite polinkį sirgti šlapimtakių infekcijomis, pasikonsultuokite su savo gydytoju, ar galite naudoti tokius metodus.

Naujausi komentarai

 1. Agnet
  Agnet prieš 1 sav.

  Mila99 parašė:
  Sveikos. Aš taip pat meginu pastoti, jau beveik pusantrų metų neišeina, prieš tai turėjau nesivystantį, tiksliai nežinau, bet įtariu, kadangi buvau labai toli nuo v…

  Žinokit tokių žmonių tikrai neverta vadinti draugais nors geriausiai nekreipti dėmesio, norint pastoti pirmasis žingsnis nervus vyti šalyn. Nes nervai tikrai ne į naudą. Kiekviena šioj grupėj esanti mergina puikiai jūs supranta. Tarkim aš jau 4 metus negaliu susilaukt vaikų, beveik metus lankausi pas vaisingumo specialistą, visi tyrimai tiek mano tiek vyro geri, o vaikų kaip nebuvo taip ir nėra. Bet nesiruošiu nuleist rankų, vistiek kažkada pasieksiu savo Taigi tikrai nuvažiuokit pas vaisingumo specialistus, ir nosį aukštyn, į nieką nekreipkit dėmesio svarbiausia jaučiat šeimos palaikymą

 2. Mila99
  Mila99 prieš 1 sav.

  Agnet parašė:
  Žinokit tokių žmonių tikrai neverta vadinti draugais nors geriausiai nekreipti dėmesio, norint pastoti pirmasis žingsnis nervus vyti šalyn. Nes nervai tikr…

  Vajej. O aš maniau, kad aš jau ilgai nesusilaukiu... Eina sau ištikrųjų, kai pagalvoji 4 metus bandai ir nieko...

  Pavydžių tokio užsispyrimo jūsų, męs jau praktiškai pusantrų metų bandom ir jau baigiam rankas nuleisti. Būna atrodo kartais net simptomus jauti, pilvo apačia duria, krūtinę skauda, pykina, vakar neiprasto maisto norėjau, vyras net atžagariom į mane žiūrėjo, kaip kotletus valgiau su šokoladais... Juokinga iš esmės, bet tokie simptomai padeda tikėtis geriausio, bet ir dažnai nuvilia..
  P.s, ačiū Jums už palaikymą, nuostabi grupė, nuostabūs ir draugiški žmonės čia

 3. Agnet
  Agnet prieš 1 sav.

  Mila99 parašė:
  Vajej. O aš maniau, kad aš jau ilgai nesusilaukiu... Eina sau ištikrųjų, kai pagalvoji 4 metus bandai ir nieko...

  Svarbu nenuleiskit rankų ir nekreipkit dėmesio ką žmonės šneka Linkiu didžiausios sėkmės ir lauksim žinių

 4. Mila99
  Mila99 prieš 1 sav.

  Agnet parašė:
  Svarbu nenuleiskit rankų ir nekreipkit dėmesio ką žmonės šneka Linkiu didžiausios sėkmės ir lauksim žinių

  Ačiū! Jums to paties linkiu!

 5. Agnet
  Agnet prieš 1 sav.

  Mila99 parašė:
  Ačiū! Jums to paties linkiu!

  Ačiū prie to paties galiu rekomenduoti gydytoją pas kurį lankausi tai yra Gricius, man jis geriausias gydytojas dar yra Rogalskis pas kurį teko vieną ciklą lankytis, paliko gerą įspūdį jeigu susidomėsit, apie juos internete yra daug informacijos