Nėštumo planavimas po persileidimo (1763)

Depresija po persileidimo LightField Studios | Shutterstock.com

Šeimos labai skirtingai nusprendžia, kada planuoti kitą nėštumą, jei ankstesnis nėštumas baigėsi persileidimu.

Vieni nori kuo greičiau vėl pastoti, nes tai padeda lengviau išgyventi netektį, kiti – atvirkščiai, skaudžiai išgyvena ir būna emociškai nepasirengę vėl bandyti, ypač jei tai ne pirmas nesėkmingas bandymas.

Gali būti ir kitų priežasčių palūkėti, pavyzdžiui, netikėti gyvenimo planų pokyčiai arba tai, kad nesėkmingas nėštumas buvo neplanuotas – tokiu atveju poros dažnai nusprendžia palaukti tinkamesnio laiko.

Kaip reiktų pasiruošti kitam bandymui ir ką reikėtų įvertinti planuodama nėštumą po persileidimo:

Išsiaiškinkite, kodėl įvyko persileidimas

Neretai persileidimai įvyksta be jokių aiškių priežasčių: dažnai tai yra tiesiog natūrali gamtos atranka, įvykstanti dėl netikėtų genų mutacijų ar vystymosi sutrikimų ankstyvose nėštumo stadijose.

Jeigu tai ne pirmas nesėkmingas bandymas, pasikonsultuokite su gydytoju, atlikite reikiamus tyrimus, apsilankykite genetiko konsultacijoje. Jei vis dėlto gydytojai nustatytų kokių nors genetinių ar sveikatos sutrikimų, pasidomėkite, ar galite ką padaryti, kad kitas nėštumas būtų sėkmingas.

Kada po persileidimo vėl galima bandyti pastoti?

Pasitarkite su ginekologu, kiek laiko jums reikėtų saugotis nėštumo. Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) rekomenduoja vėl bandyti pastoti ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo persileidimo.

Tačiau neseniai paskelbti stebėjimų duomenys rodo, kad ankstyvo persileidimo atveju atsistatyti fiziologiškai pakanka vieno pilno mėnesinių ciklo, o pastojus nėštumo rizikos laipsnis dėl to nepadidėja.

Paprastai kitas nėštumas praeina be jokių komplikacijų, ir šeimai gimsta visiškai sveikas vaikelis. Vienaip ar kitaip, šiuo klausimu pasitarkite su savo gydytoju.

Kokia yra persileidimo tikimybė?

Persileidimas yra nemalonus, tačiau natūralus ir dažnai pasitaikantis dalykas – daug dažniau, nei atrodytų. Tikslios persileidimų statistikos nėra, tačiau manoma, kad persileidimu baigiasi vienas iš 3-5 nėštumų.

Neretas atvejis, kai persileidimas įvyksta labai ankstyvoje stadijoje, moteriai dar net neįtariant nėštumo. Tokiu atveju dažna persileidimą palaiko vėluojančiomis mėnesinėmis ir į gydytojus net nesikreipia.

Susiraskite tinkamą gydytoją nėštumui prižiūrėti

Kai nėštumas baigiasi persileidimu, kyla natūralus nerimas, kad taip gali nutikti ir kitą kartą. Net mažiausias skausmas, spazmas ar koks kitas kūno siunčiamas signalas gali neraminti, todėl turbūt kils noras kuo greičiau nubėgti pasitarti su gydytoju.

Taigi, jums reikės ramaus ir kantraus gydytojo, kuris galėtų išklausyti ir išsklaidyti abejones: labai svarbu, kad jaustumėte pasitikėjimą ir ramybę dėl savo nėštumo priežiūros.

Rinkitės sveiką gyvenimo būdą

Nors nėštukės gyvenimo būdas retai kada būna persileidimų priežastis, visomis prasmėmis jausitės geriau, jei gerai pailsėsite, valgysite sveikesnį maistą, nepiktnaudžiausite kofeino turinčiais gėrimais, alkoholiu, mesite rūkyti (jei rūkote) - rūkymas, beje, taip pat didina persileidimo tikimybę.

Daugumai persileidimą patyrusių nėščiųjų pirmojo trimestro dienos slenka ypatingai lėtai, jos su baime laukia savaitės, kuomet praeitą kartą nutrūko nėštumas. Kad dienos slinktų greičiau, susiraskite veiklos, bendraukite su aplinkiniams, stenkitės mažiau būti vienumoje ir neleiskite neramioms mintims jūsų valdyti.

Į dienotvarkę įtraukite kasdieninius pasivaikščiojimus gryname ore. Padėti gali ir meditacija ir malda. Tai, kad padarėte viską, kas nuo jūsų priklauso, taip pat leis jaustis ramiau.

Ieškokite psichologinės paramos

Netektis gali labai stipriai sukrėsti šeimą, ypač jei kūdikis buvo ilgai planuotas ir labai lauktas, o nėštumas buvo jau gerokai pažengęs.

Norą tapti tėvais ir vaikelio troškimą gali pakeisti baimė vėl patirti netektį ir abejonės, kad sugebėsite tai išgyventi dar kartą. Tokioje situacijoje gali padėti bendravimas su išgyvenusiais panašias situacijas (kad ir forume, jei norisi visiško anonimiškumo).

Tačiau, jei jaučiate, kad sunkiai sekasi susitvarkyti su emocijomis, jei nesiseka atsikratyti slogių minčių, nebijokite kreiptis į specialistus (psichoterapeutą ar psichologą).

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Pikciuk prieš 2 d.

  domaram parašė:
  Tai vat visi skirtingai sneka, mane tas erzina labai. Dėl antro nėštumo šiandien trečią nuomonę išgirdau tai vėl kitaip, viena gydytoja sakė po 6mėn, kita po pirmo …

  Kai gleivinė atsistato tada ir galima manau, kad jei nori anksčiau planuoti pastojimą tiesiog nueik pas ginekologę po pirmų mėnesinių ir pasižiūrėk ar atsistačius gleivinė ar ne. Ir tada bus tikslu.

 2. domaram
  domaram prieš 2 d.

  Pikciuk parašė:
  Kai gleivinė atsistato tada ir galima manau, kad jei nori anksčiau planuoti pastojimą tiesiog nueik pas ginekologę po pirmų mėnesinių ir pasižiūrėk ar atsistačiu…

  Planuoju taip ir daryti. Tiesa šiandien buvau atsiimt atsakymų iš laboratorijos po persileidimo, tai daktaras pasakė, kad absoliučiai nieko blogo nerado, nei vaisiaus patologijų, nei uždegimų kažkokių, tiesiog 9-10 savaitę nustojo vystytis, sakė kai tik būsiu pasiruošus vėl bandyt pastot, nes nieko papildomai daryt nereikia, kadangi nebuvo su sveikata nieko blogo ir komplikacijų taip pat. Bet dėl šventos ramybės palauksiu pirmų mėnesinių ir pasirodysiu dar gydytojai 🙂
  Beje, labai patiko gydytojo žodžiai, sakė moterys apie tai nešneka, bet tai yra toks pat natūralus dalykas, kaip ir ne visos šaknys žemėj prigyja, taip ir ne visi vaikučiai užkibę vystosi, tai tiesiog gamta ir jos atrankos 🙂

 3. jonre
  jonre prieš 2 d.

  domaram parašė:
  Planuoju taip ir daryti. Tiesa šiandien buvau atsiimt atsakymų iš laboratorijos po persileidimo, tai daktaras pasakė, kad absoliučiai nieko blogo nerado, nei vaisia…

  Uj uj...ką mums moterims tenka iškęsti,kai pagalvoji...ir vistiek mes nenuleidžiam rankų,stojamės,einam,darom. Šaunuolė tu!!

 4. domaram
  domaram prieš 2 d.

  jonre parašė:
  Uj uj...ką mums moterims tenka iškęsti,kai pagalvoji...ir vistiek mes nenuleidžiam rankų,stojamės,einam,darom. Šaunuolė tu!!

  O kas belieka, kai noras begalinis 🥰 visos mes šaunuolės, nes reikia labai daug stiprybės atlaikyt tokias patirtis ir nenuleist rankų, kai matau kokios kitos stiprios, tai labai motyvuoja 😊

 5. User has not uploaded an avatar
  Coliuke147 prieš 2 d.

  domaram parašė:
  O kas belieka, kai noras begalinis 🥰 visos mes šaunuolės, nes reikia labai daug stiprybės atlaikyt tokias patirtis ir nenuleist rankų, kai matau kokios kitos stipri…

  Mes moterys esam labai stiprios ❤️