Nėštumas po persileidimo (2431)

Šeimos labai skirtingai nusprendžia, kada planuoti kitą nėštumą, jei ankstesnis nėštumas baigėsi persileidimu.

Vieni nori kuo greičiau vėl pastoti, nes tai padeda lengviau išgyventi netektį, kiti – atvirkščiai, skaudžiai išgyvena ir būna emociškai nepasirengę vėl bandyti, ypač jei tai ne pirmas nesėkmingas bandymas.

Gali būti ir kitų priežasčių palūkėti, pavyzdžiui, netikėti gyvenimo planų pokyčiai arba tai, kad nesėkmingas nėštumas buvo neplanuotas – tokiu atveju poros dažnai nusprendžia palaukti tinkamesnio laiko.

Kaip reiktų pasiruošti kitam bandymui ir ką reikėtų įvertinti planuodama nėštumą po persileidimo:

Išsiaiškinkite, kodėl įvyko persileidimas

Neretai persileidimai įvyksta be jokių aiškių priežasčių: dažnai tai yra tiesiog natūrali gamtos atranka, įvykstanti dėl netikėtų genų mutacijų ar vystymosi sutrikimų ankstyvose nėštumo stadijose.

Jeigu tai ne pirmas nesėkmingas bandymas, pasikonsultuokite su gydytoju, atlikite reikiamus tyrimus, apsilankykite genetiko konsultacijoje. Jei vis dėlto gydytojai nustatytų kokių nors genetinių ar sveikatos sutrikimų, pasidomėkite, ar galite ką padaryti, kad kitas nėštumas būtų sėkmingas.

Kada po persileidimo vėl galima bandyti pastoti?

Pasitarkite su ginekologu, kiek laiko jums reikėtų saugotis nėštumo. Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) rekomenduoja vėl bandyti pastoti ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo persileidimo.

Tačiau neseniai paskelbti stebėjimų duomenys rodo, kad ankstyvo persileidimo atveju atsistatyti fiziologiškai pakanka vieno pilno mėnesinių ciklo, o pastojus nėštumo rizikos laipsnis dėl to nepadidėja.

Paprastai kitas nėštumas praeina be jokių komplikacijų, ir šeimai gimsta visiškai sveikas vaikelis. Vienaip ar kitaip, šiuo klausimu pasitarkite su savo gydytoju.

Kokia yra persileidimo tikimybė?

Persileidimas yra nemalonus, tačiau natūralus ir dažnai pasitaikantis dalykas – daug dažniau, nei atrodytų. Tikslios persileidimų statistikos nėra, tačiau manoma, kad persileidimu baigiasi vienas iš 3-5 nėštumų.

Neretas atvejis, kai persileidimas įvyksta labai ankstyvoje stadijoje, moteriai dar net neįtariant nėštumo. Tokiu atveju dažna persileidimą palaiko vėluojančiomis mėnesinėmis ir į gydytojus net nesikreipia.

Susiraskite tinkamą gydytoją nėštumui prižiūrėti

Kai nėštumas baigiasi persileidimu, kyla natūralus nerimas, kad taip gali nutikti ir kitą kartą. Net mažiausias skausmas, spazmas ar koks kitas kūno siunčiamas signalas gali neraminti, todėl turbūt kils noras kuo greičiau nubėgti pasitarti su gydytoju.

Taigi, jums reikės ramaus ir kantraus gydytojo, kuris galėtų išklausyti ir išsklaidyti abejones: labai svarbu, kad jaustumėte pasitikėjimą ir ramybę dėl savo nėštumo priežiūros.

Rinkitės sveiką gyvenimo būdą

Nors nėštukės gyvenimo būdas retai kada būna persileidimų priežastis, visomis prasmėmis jausitės geriau, jei gerai pailsėsite, valgysite sveikesnį maistą, nepiktnaudžiausite kofeino turinčiais gėrimais, alkoholiu, mesite rūkyti (jei rūkote) - rūkimas, beje, taip pat didina persileidimo tikimybę.

Daugumai persileidimą patyrusių nėščiųjų pirmojo trimestro dienos slenka ypatingai lėtai, jos su baime laukia savaitės, kuomet praeitą kartą nutrūko nėštumas. Kad dienos slinktų greičiau, susiraskite veiklos, bendraukite su aplinkiniams, stenkitės mažiau būti vienumoje ir neleisk neramioms mintims tavęs valdyti.

Į dienotvarkę įtraukite kasdieninius pasivaikščiojimus gryname ore. Padėti gali ir meditacija ir malda. Tai, kad padarėte viską, kas nuo jūsų priklauso, taip pat leis jaustis ramiau.

Ieškokite psichologinės paramos

Netektis gali labai stipriai sukrėsti šeimą, ypač jei kūdikis buvo ilgai planuotas ir labai lauktas, o nėštumas buvo jau gerokai pažengęs.

Norą tapti tėvais ir vaikelio troškimą gali pakeisti baimė vėl patirti netektį ir abejonės, kad sugebėsite tai išgyventi dar kartą. Tokioje situacijoje gali padėti bendravimas su išgyvenusius panašias situacijas (kad ir forume, jei norisi visiško anonimiškumo).

Tačiau, jei jaučiate, kad sunkiai sekasi susitvarkyti su emocijomis, jei nesiseka atsikratyti slogių minčių, nebijokite kreiptis į specialistus (psichoterapeutą ar psichologą).

Naujausi komentarai

 1. westulee
  westulee prieš 1 sav.

  Labas merginos, dabar paaiskinkit.. Visada jauciu savo ovuliacija ...pries puse metu turejau negimdibini kuris buvo isitvirtines kaireja kiausidrja, daktarai uk sake pasalino su tuba( kiausintakiu) dabar gal jau 2 karta i 6 men laikotarpi juntu durianti skausma( kaip kad vykdavo ovuliaciju metu toks) kaireja kiausideja...ivejys i kalendoriu rodo vskar diena ivikusios ovuliacijos...Skausmas gan nemalonus net rieciantis...Tai kas cia dabar yra? Tiesiog mano vaizduote zaudzia, uk daktarai kaska ne taip dare ar del kitu priezasciu( pilvo putima kaskoku raizima lyg ir atmest galeciau) nesilaukiu irgi nes dariausi testa pries keleta dienu....Tai kas visgi cia vyksta?:/....

 2. Saldaine25
  Saldaine25 prieš 1 sav.

  westulee parašė:
  Labas merginos, dabar paaiskinkit.. Visada jauciu savo ovuliacija ...pries puse metu turejau negimdibini kuris buvo isitvirtines kaireja kiausidrja, daktarai uk sak…

  Man po laparoskopijos ir atėjo ovuliacijos diena, neįtariau nes šį mėnesį nežiūriu vaisingų dienų kažkaip atitrūkau, ir sekmadienį nuo pat ryto prabudau nuo skausmo..pilvo apačioje maudė, lyg ir dilkčiojo kažkas, sunku net iš lovos buvo atsikelti, šlapintis skaudėjo, visą dieną taip pilvą maudė, galvoju gal savęz netausojau po operacijos, gal reikėjo gulėt, ilsėtis daugiau, prisiskaičiau kad gal kėliau ką sunkiau, dienos metu pūsti pilvą pradėjo, galvoju gal dujos vaikšto po lp, nu arba manau kažkas ne to po lp.. tačiau pažiūrėjau kad kaip tik ta dieną ovuliacija turėtų būt, o man pastoviai cisko viduruje. Tad kaip supratau visi požymiai ir rodė kad tą dieną ovuliacija.. nors buvau jau nusigandusi...

 3. westulee
  westulee prieš 1 sav.

  Saldaine25 parašė:
  Man po laparoskopijos ir atėjo ovuliacijos diena, neįtariau nes šį mėnesį nežiūriu vaisingų dienų kažkaip atitrūkau, ir sekmadienį nuo pat ryto prabudau nuo skausmo…

  Tai va as irgi...po pirmo karto isigandau, bet as tiesiog mastau kad jeigu kiausintakis pasalintas nu negi ovuliacija gali vykti?? Nes lyg ir sake kad bus tik vienoi Laukiu paskutyniu mm ...norim planuoti dar karta nestuma ...

 4. Saldaine25
  Saldaine25 prieš 1 sav.

  westulee parašė:
  Tai va as irgi...po pirmo karto isigandau, bet as tiesiog mastau kad jeigu kiausintakis pasalintas nu negi ovuliacija gali vykti?? Nes lyg ir sake kad bus tik vieno…

  Nesuprasi to mūsų organizmo.. aš taip pat laukiu mm, kad jau planuot galėtume vyrui ir juokiuos nežinau ar kada taip laukiau kada tos menesinės ateis :))

 5. westulee
  westulee prieš 1 sav.

  Ha ha😂jo jo as irgi skaiciavau, sakau va zek dar 1 ir i darba;) Tik nusprendem iki rudens atideti, keliames i kita miesta, plius darbe nusimato visrvalabdziu nenoriu vel skubet.Plius atostogu rugseji tai pats tas pradziai :)))) Gal pasiseks