Nėštumo planavimas po persileidimo (2207)

Depresija po persileidimo LightField Studios | Shutterstock.com

Šeimos labai skirtingai nusprendžia, kada planuoti kitą nėštumą, jei ankstesnis nėštumas baigėsi persileidimu.

Vieni nori kuo greičiau vėl pastoti, nes tai padeda lengviau išgyventi netektį, kiti – atvirkščiai, skaudžiai išgyvena ir būna emociškai nepasirengę vėl bandyti, ypač jei tai ne pirmas nesėkmingas bandymas.

Gali būti ir kitų priežasčių palūkėti, pavyzdžiui, netikėti gyvenimo planų pokyčiai arba tai, kad nesėkmingas nėštumas buvo neplanuotas – tokiu atveju poros dažnai nusprendžia palaukti tinkamesnio laiko.

Kaip reiktų pasiruošti kitam bandymui ir ką reikėtų įvertinti planuodama nėštumą po persileidimo:

Išsiaiškinkite, kodėl įvyko persileidimas

Neretai persileidimai įvyksta be jokių aiškių priežasčių: dažnai tai yra tiesiog natūrali gamtos atranka, įvykstanti dėl netikėtų genų mutacijų ar vystymosi sutrikimų ankstyvose nėštumo stadijose.

Jeigu tai ne pirmas nesėkmingas bandymas, pasikonsultuokite su gydytoju, atlikite reikiamus tyrimus, apsilankykite genetiko konsultacijoje. Jei vis dėlto gydytojai nustatytų kokių nors genetinių ar sveikatos sutrikimų, pasidomėkite, ar galite ką padaryti, kad kitas nėštumas būtų sėkmingas.

Kada po persileidimo vėl galima bandyti pastoti?

Pasitarkite su ginekologu, kiek laiko jums reikėtų saugotis nėštumo. Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) rekomenduoja vėl bandyti pastoti ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo persileidimo.

Tačiau neseniai paskelbti stebėjimų duomenys rodo, kad ankstyvo persileidimo atveju atsistatyti fiziologiškai pakanka vieno pilno mėnesinių ciklo, o pastojus nėštumo rizikos laipsnis dėl to nepadidėja.

Paprastai kitas nėštumas praeina be jokių komplikacijų, ir šeimai gimsta visiškai sveikas vaikelis. Vienaip ar kitaip, šiuo klausimu pasitarkite su savo gydytoju.

Kokia yra persileidimo tikimybė?

Persileidimas yra nemalonus, tačiau natūralus ir dažnai pasitaikantis dalykas – daug dažniau, nei atrodytų. Tikslios persileidimų statistikos nėra, tačiau manoma, kad persileidimu baigiasi vienas iš 3-5 nėštumų.

Neretas atvejis, kai persileidimas įvyksta labai ankstyvoje stadijoje, moteriai dar net neįtariant nėštumo. Tokiu atveju dažna persileidimą palaiko vėluojančiomis mėnesinėmis ir į gydytojus net nesikreipia.

Susiraskite tinkamą gydytoją nėštumui prižiūrėti

Kai nėštumas baigiasi persileidimu, kyla natūralus nerimas, kad taip gali nutikti ir kitą kartą. Net mažiausias skausmas, spazmas ar koks kitas kūno siunčiamas signalas gali neraminti, todėl turbūt kils noras kuo greičiau nubėgti pasitarti su gydytoju.

Taigi, jums reikės ramaus ir kantraus gydytojo, kuris galėtų išklausyti ir išsklaidyti abejones: labai svarbu, kad jaustumėte pasitikėjimą ir ramybę dėl savo nėštumo priežiūros.

Rinkitės sveiką gyvenimo būdą

Nors nėštukės gyvenimo būdas retai kada būna persileidimų priežastis, visomis prasmėmis jausitės geriau, jei gerai pailsėsite, valgysite sveikesnį maistą, nepiktnaudžiausite kofeino turinčiais gėrimais, alkoholiu, mesite rūkyti (jei rūkote) - rūkymas, beje, taip pat didina persileidimo tikimybę.

Daugumai persileidimą patyrusių nėščiųjų pirmojo trimestro dienos slenka ypatingai lėtai, jos su baime laukia savaitės, kuomet praeitą kartą nutrūko nėštumas. Kad dienos slinktų greičiau, susiraskite veiklos, bendraukite su aplinkiniams, stenkitės mažiau būti vienumoje ir neleiskite neramioms mintims jūsų valdyti.

Į dienotvarkę įtraukite kasdieninius pasivaikščiojimus gryname ore. Padėti gali ir meditacija ir malda. Tai, kad padarėte viską, kas nuo jūsų priklauso, taip pat leis jaustis ramiau.

Ieškokite psichologinės paramos

Netektis gali labai stipriai sukrėsti šeimą, ypač jei kūdikis buvo ilgai planuotas ir labai lauktas, o nėštumas buvo jau gerokai pažengęs.

Norą tapti tėvais ir vaikelio troškimą gali pakeisti baimė vėl patirti netektį ir abejonės, kad sugebėsite tai išgyventi dar kartą. Tokioje situacijoje gali padėti bendravimas su išgyvenusiais panašias situacijas (kad ir forume, jei norisi visiško anonimiškumo).

Tačiau, jei jaučiate, kad sunkiai sekasi susitvarkyti su emocijomis, jei nesiseka atsikratyti slogių minčių, nebijokite kreiptis į specialistus (psichoterapeutą ar psichologą).

Naujausi komentarai

 1. dominykamac prieš 1 d.

  Pūkutis2 parašė:
  Ačiū, Dominyka kaip suprantu antrą kartą viskas gražiai pasisekė?

  Viskas šįkart vyksta sklandžiai, tikiu, kad ir toliau viskas bus gerai, tiesa nėštumo pradžioje krito progesteronas, tačiau pavartojau papildomai jo ir vaikelis tvirtai įsikabino, tačiau visiškai rami būsiu jau žinoma, kai vaikelis bus mano rankose 😊

  Na jei ginekologė patvirtins, kad gimda jau pilnai išsivalius ir graži - viskas turėtų būti gerai, kadangi pirmas persileidimas įvyko 6sav, tai organizmas neturėjo manau labai nusilpt ar patirt didelio šoko 😊

 2. User has not uploaded an avatar
  Pūkutis2 prieš 1 d.

  Tikiu kad ramiai sūpuosite ;)
  O kurią savaitę jums tikrino Progresteroną ?
  Daug klausimų man kyla paskutiniu metu, norisi padaryti viską ką galiu, tik pastebėjau kad Ginekologai anksti nelabai nori priimti

 3. dominykamac prieš 1 d.

  Pūkutis2 parašė:
  Tikiu kad ramiai sūpuosite ;)
  O kurią savaitę jums tikrino Progresteroną ?

  Progesteroną pradėjau stebėti savavališkai, nes retas ginekologas siūlo jį stebėt, siūlo paprastai tik turint kažkokį pagrindą (gresiantį persileidimą, kraujavimą ar jau žinomą polinkį mažesniam jo kiekiui), kadangi mano pirmojo perisleidimo priežastis liko neaiški net laboratoriškai ištyrus vaisių, kadangi viskas buvo gerai pagal gautus rezultatus tiek man, tiek vaisiui (nebuvo uždegimų, patalogijų ir t.t.), domėjausi po to apie galimas kitas priežastis ir nusprendžiau šįkart pabandyt pasekt progesteroną - pasirodo ne veltui pradėjau jį stebėt nuo 4sav, kai antrą kartą dariausi hcg, kad stebėt ar auga, tuo pačiu pasidariau progesteroną, pirmą kartą jis buvo normos ribose (apie 60), antrą kartą, po 4 dienų, buvo jau 40, po dar 4 dienų buvo apie 30, žodžiu krito, tada kreipiausi į ginekologę privačiai (buvo nepilnai 6sav), ji paskyrė progesterono papildomai pagerti ir viskas susitvarkė po biški, gėriau iki 13 savaitės tai nežinau kuom būtų baigęsi jei nebūčiau pradėjus jo stebėt ir vartot, bet esu linkus maksimaliai apsisaugot 😊

 4. Dejma
  Dejma prieš 1 d.

  Pūkutis2 parašė:
  Sveikos mamytės

  Pirmi trys ciklai, laikomi vaisingiausiais. Jei viskas išsivalę, emociškai pasiruošę - kodėl nemėginti. Ypač, po nelaimių pirmame trimestre.

  Aš labai ieškojau info po vėlyvojo ir nebuvo pagrįstų įrodymų, kad greitai pastoti, būtų kažkuo blogai. Tai visiškai neturėdavo įtakos sekančiam nėštumui. O orgamizmas irgi priima gyvybę tik kai būna pasiruošęs..

  Mes po vėlyvojo praleidom 1ciklą. Pastojau tik po 6mėn .Po ankstyvojo, pastojau nesulaukusi mm

 5. User has not uploaded an avatar
  Pūkutis2 prieš 18 val.

  Dominyka ir Deima labai ačiū !;)
  Kaip smagu kad yra su kuo pasikalbėti ir išgirsti asmeninių patyrimų 🤗
  Nes informacijos tiek, kad sunku atsirinkti tinkamą.
  Pamėginsime po pirmo ciklo žinoma noris Maksimlaiai apsisaugoti, tad reiks pastebėti progresterona