Nėštumas po persileidimo (3325)

Depresija po persileidimo

Šeimos labai skirtingai nusprendžia, kada planuoti kitą nėštumą, jei ankstesnis nėštumas baigėsi persileidimu.

Vieni nori kuo greičiau vėl pastoti, nes tai padeda lengviau išgyventi netektį, kiti – atvirkščiai, skaudžiai išgyvena ir būna emociškai nepasirengę vėl bandyti, ypač jei tai ne pirmas nesėkmingas bandymas.

Gali būti ir kitų priežasčių palūkėti, pavyzdžiui, netikėti gyvenimo planų pokyčiai arba tai, kad nesėkmingas nėštumas buvo neplanuotas – tokiu atveju poros dažnai nusprendžia palaukti tinkamesnio laiko.

Kaip reiktų pasiruošti kitam bandymui ir ką reikėtų įvertinti planuodama nėštumą po persileidimo:

Išsiaiškinkite, kodėl įvyko persileidimas

Neretai persileidimai įvyksta be jokių aiškių priežasčių: dažnai tai yra tiesiog natūrali gamtos atranka, įvykstanti dėl netikėtų genų mutacijų ar vystymosi sutrikimų ankstyvose nėštumo stadijose.

Jeigu tai ne pirmas nesėkmingas bandymas, pasikonsultuokite su gydytoju, atlikite reikiamus tyrimus, apsilankykite genetiko konsultacijoje. Jei vis dėlto gydytojai nustatytų kokių nors genetinių ar sveikatos sutrikimų, pasidomėkite, ar galite ką padaryti, kad kitas nėštumas būtų sėkmingas.

Kada po persileidimo vėl galima bandyti pastoti?

Pasitarkite su ginekologu, kiek laiko jums reikėtų saugotis nėštumo. Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) rekomenduoja vėl bandyti pastoti ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo persileidimo.

Tačiau neseniai paskelbti stebėjimų duomenys rodo, kad ankstyvo persileidimo atveju atsistatyti fiziologiškai pakanka vieno pilno mėnesinių ciklo, o pastojus nėštumo rizikos laipsnis dėl to nepadidėja.

Paprastai kitas nėštumas praeina be jokių komplikacijų, ir šeimai gimsta visiškai sveikas vaikelis. Vienaip ar kitaip, šiuo klausimu pasitarkite su savo gydytoju.

Kokia yra persileidimo tikimybė?

Persileidimas yra nemalonus, tačiau natūralus ir dažnai pasitaikantis dalykas – daug dažniau, nei atrodytų. Tikslios persileidimų statistikos nėra, tačiau manoma, kad persileidimu baigiasi vienas iš 3-5 nėštumų.

Neretas atvejis, kai persileidimas įvyksta labai ankstyvoje stadijoje, moteriai dar net neįtariant nėštumo. Tokiu atveju dažna persileidimą palaiko vėluojančiomis mėnesinėmis ir į gydytojus net nesikreipia.

Susiraskite tinkamą gydytoją nėštumui prižiūrėti

Kai nėštumas baigiasi persileidimu, kyla natūralus nerimas, kad taip gali nutikti ir kitą kartą. Net mažiausias skausmas, spazmas ar koks kitas kūno siunčiamas signalas gali neraminti, todėl turbūt kils noras kuo greičiau nubėgti pasitarti su gydytoju.

Taigi, jums reikės ramaus ir kantraus gydytojo, kuris galėtų išklausyti ir išsklaidyti abejones: labai svarbu, kad jaustumėte pasitikėjimą ir ramybę dėl savo nėštumo priežiūros.

Rinkitės sveiką gyvenimo būdą

Nors nėštukės gyvenimo būdas retai kada būna persileidimų priežastis, visomis prasmėmis jausitės geriau, jei gerai pailsėsite, valgysite sveikesnį maistą, nepiktnaudžiausite kofeino turinčiais gėrimais, alkoholiu, mesite rūkyti (jei rūkote) - rūkimas, beje, taip pat didina persileidimo tikimybę.

Daugumai persileidimą patyrusių nėščiųjų pirmojo trimestro dienos slenka ypatingai lėtai, jos su baime laukia savaitės, kuomet praeitą kartą nutrūko nėštumas. Kad dienos slinktų greičiau, susiraskite veiklos, bendraukite su aplinkiniams, stenkitės mažiau būti vienumoje ir neleisk neramioms mintims tavęs valdyti.

Į dienotvarkę įtraukite kasdieninius pasivaikščiojimus gryname ore. Padėti gali ir meditacija ir malda. Tai, kad padarėte viską, kas nuo jūsų priklauso, taip pat leis jaustis ramiau.

Ieškokite psichologinės paramos

Netektis gali labai stipriai sukrėsti šeimą, ypač jei kūdikis buvo ilgai planuotas ir labai lauktas, o nėštumas buvo jau gerokai pažengęs.

Norą tapti tėvais ir vaikelio troškimą gali pakeisti baimė vėl patirti netektį ir abejonės, kad sugebėsite tai išgyventi dar kartą. Tokioje situacijoje gali padėti bendravimas su išgyvenusius panašias situacijas (kad ir forume, jei norisi visiško anonimiškumo).

Tačiau, jei jaučiate, kad sunkiai sekasi susitvarkyti su emocijomis, jei nesiseka atsikratyti slogių minčių, nebijokite kreiptis į specialistus (psichoterapeutą ar psichologą).

Naujausi komentarai

 1. Good Karma
  Good Karma prieš 5 val.

  giedrulisimo parašė:
  Aš tai dabar pasukau kita kryptim... Eisiu pas urologą ir darysiu šlapimo pūslės, inkstų echo... Reik pažiūrėt, gal tie pilvo skausmai ne ginekologiniai... Šeimo…

  Jau maniau sakysit kad dar kokius turinus darysitės ginekologinius nes atrodo kad jau viskas ištirta pas jus nebėra ką tirti o dėl dėl skausmų gal tikrai yra kažkokių užslėptų dalykų urologine prasme. Bet kokiu atveju turbūt jau planuosit beibį kitą mėn sakėt, tai lauksime ir iš jūsų pagaliau gerų žinių

 2. Good Karma
  Good Karma prieš 5 val.

  giedrulisimo parašė:
  Reikia žiūrėti, ar visiškai pasišalino hormonas iš kraujo. Gal gydytojai kažko nepastebi echoskopu...

  Man taip pat atrodo kad reikia stebėti kritimą. Daug skaičiau, ieškojau priežasčių kodėl HCG didesnis būna neskaitant nėštumo tai yra kažkokios ligos tame tarpe ir trofoblastinės ligos, bet čia gal idealiu atveju moterys tikrina tą HCG kritimą nes juk ir pinigus kainuoja tie tyrimai. Aš šiek tiek gailiuosi kad nestebėjau kritimo aišku man niekas nesakė to, bet bent būčiau užtikrintai žinojusi kad rodiklis tikrai nukrito ir naujai kabinosi žirniukas, nes toks klaustukas lieka.

 3. InMau
  InMau prieš 3 val.

  giedrulisimo parašė:
  Reikia žiūrėti, ar visiškai pasišalino hormonas iš kraujo. Gal gydytojai kažko nepastebi echoskopu...

  Nu bet kai nuo 900 nukrenta iki 3 tai manau daryk nedarius, jau nepakils
  Vistiek nerimsti del tu skausmu bet cia gera mintis pasiziuret urologine puse, pritariu
  O man zinok sis savaitgalis buvo toooks vaisingas galvojau kad kb mane apleido, ne velnio!! Plaukiau si menesi
  Na o ryt kraunu lagamia ir pagaliau isvaziuojam uztarnautu atostogu, tad manau kuri laika dingsiu is forumo

 4. InMau
  InMau prieš 3 val.

  Good Karma parašė:
  Beje merginos, kalbėjau su genetike, ji griežtai nenori man daugiau nieko tirti nes jos vertinimu viskas pas mane buvo normose, turiu omeny homocist. ir folį bei B1…

  Pasikonsultuok su hematologu, pasitikrink skydliauke ir busi pasirikrinus pacius pagrindinius dalykus. O tada jau manau paklausykot genetikes - atsipalaiduok ir bandyk

 5. Good Karma
  Good Karma prieš 2 val.

  InMau parašė:
  Pasikonsultuok su hematologu, pasitikrink skydliauke ir busi pasirikrinus pacius pagrindinius dalykus. O tada jau manau paklausykot genetikes - atsipalaiduok ir ba…

  Taip ir darysiu, ir ačiū už palaikymą ir jums ir visoms, kurios sekat mano istoriją InMau lauksiu jūsų sėkmės istorijos kai tyrimai bus baigti ir pailsėkit nuo to forumo pliurpalų, gerų atostogų