Nėštumo planavimas po persileidimo (2547)

Depresija po persileidimo LightField Studios | Shutterstock.com

Šeimos labai skirtingai nusprendžia, kada planuoti kitą nėštumą, jei ankstesnis nėštumas baigėsi persileidimu.

Vieni nori kuo greičiau vėl pastoti, nes tai padeda lengviau išgyventi netektį, kiti – atvirkščiai, skaudžiai išgyvena ir būna emociškai nepasirengę vėl bandyti, ypač jei tai ne pirmas nesėkmingas bandymas.

Gali būti ir kitų priežasčių palūkėti, pavyzdžiui, netikėti gyvenimo planų pokyčiai arba tai, kad nesėkmingas nėštumas buvo neplanuotas – tokiu atveju poros dažnai nusprendžia palaukti tinkamesnio laiko.

Kaip reiktų pasiruošti kitam bandymui ir ką reikėtų įvertinti planuojant nėštumą po persileidimo:

Išsiaiškinkite, kodėl įvyko persileidimas

Neretai persileidimai įvyksta be jokių aiškių priežasčių: dažnai tai yra tiesiog natūrali gamtos atranka, įvykstanti dėl netikėtų genų mutacijų ar vystymosi sutrikimų ankstyvose nėštumo stadijose.

Jeigu tai ne pirmas nesėkmingas bandymas, pasikonsultuokite su gydytoju, atlikite reikiamus tyrimus, apsilankykite genetiko konsultacijoje. Jei vis dėlto gydytojai nustatytų kokių nors genetinių ar sveikatos sutrikimų, pasidomėkite, ar galite ką padaryti, kad kitas nėštumas būtų sėkmingas.

Kada po persileidimo vėl galima bandyti pastoti?

Pasitarkite su ginekologu, kiek laiko jums reikėtų saugotis nėštumo. Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) rekomenduoja vėl bandyti pastoti ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo persileidimo.

Tačiau neseniai paskelbti stebėjimų duomenys rodo, kad ankstyvo persileidimo atveju atsistatyti fiziologiškai pakanka vieno pilno mėnesinių ciklo, o pastojus nėštumo rizikos laipsnis dėl to nepadidėja.

Paprastai kitas nėštumas praeina be jokių komplikacijų, ir šeimai gimsta visiškai sveikas vaikelis. Vienaip ar kitaip, šiuo klausimu pasitarkite su savo gydytoju.

Kokia yra persileidimo tikimybė?

Persileidimas yra nemalonus, tačiau natūralus ir dažnai pasitaikantis dalykas – daug dažniau, nei atrodytų. Tikslios persileidimų statistikos nėra, tačiau manoma, kad persileidimu baigiasi vienas iš 3-5 nėštumų.

Neretas atvejis, kai persileidimas įvyksta labai ankstyvoje stadijoje, moteriai dar net neįtariant nėštumo. Tokiu atveju dažna persileidimą palaiko vėluojančiomis mėnesinėmis ir į gydytojus net nesikreipia.

Susiraskite tinkamą gydytoją nėštumui prižiūrėti

Kai nėštumas baigiasi persileidimu, kyla natūralus nerimas, kad taip gali nutikti ir kitą kartą. Net mažiausias skausmas, spazmas ar koks kitas kūno siunčiamas signalas gali neraminti, todėl turbūt kils noras kuo greičiau nubėgti pasitarti su gydytoju.

Taigi, jums reikės ramaus ir kantraus gydytojo, kuris galėtų išklausyti ir išsklaidyti abejones: labai svarbu, kad jaustumėte pasitikėjimą ir ramybę dėl savo nėštumo priežiūros.

Rinkitės sveiką gyvenimo būdą

Nors nėštukės gyvenimo būdas retai kada būna persileidimų priežastis, visomis prasmėmis jausitės geriau, jei gerai pailsėsite, valgysite sveikesnį maistą, nepiktnaudžiausite kofeino turinčiais gėrimais, alkoholiu, mesite rūkyti (jei rūkote) - rūkymas, beje, taip pat didina persileidimo tikimybę.

Daugumai persileidimą patyrusių nėščiųjų pirmojo trimestro dienos slenka ypatingai lėtai, jos su baime laukia savaitės, kuomet praeitą kartą nutrūko nėštumas. Kad dienos slinktų greičiau, susiraskite veiklos, bendraukite su aplinkiniams, stenkitės mažiau būti vienumoje ir neleiskite neramioms mintims jūsų valdyti.

Į dienotvarkę įtraukite kasdieninius pasivaikščiojimus gryname ore. Padėti gali ir meditacija ir malda. Tai, kad padarėte viską, kas nuo jūsų priklauso, taip pat leis jaustis ramiau.

Ieškokite psichologinės paramos

Netektis gali labai stipriai sukrėsti šeimą, ypač jei kūdikis buvo ilgai planuotas ir labai lauktas, o nėštumas buvo jau gerokai pažengęs.

Norą tapti tėvais ir vaikelio troškimą gali pakeisti baimė vėl patirti netektį ir abejonės, kad sugebėsite tai išgyventi dar kartą. Tokioje situacijoje gali padėti bendravimas su išgyvenusiais panašias situacijas (kad ir forume, jei norisi visiško anonimiškumo).

Tačiau, jei jaučiate, kad sunkiai sekasi susitvarkyti su emocijomis, jei nesiseka atsikratyti slogių minčių, nebijokite kreiptis į specialistus (psichoterapeutą ar psichologą).

Naujausi komentarai

 1. LiukaM
  LiukaM prieš 1 d.

  ..braškytė.. parašė:
  Labai gerai jus suprantu, nes pati esu po dviejų nesivystančių ir laukiuos 8 sav. Prasidėjo viskas man nuo tepliojimų tai baimių buvo daug, o džiaugsmo mažai.. ir d…

  ačiū už gražius žodžius. linkiu ir jums sklandaus nėštumo, kad viskas būtų gerai. tie praradimai labai išmuša iš vėžių.
  man 4+3 buvo hcg 339, tai atrodytų labai normalus, bet mano poliklinikos normos kažkodėl labai didelės, nuo 1500... tai į jas žiūrėdama ji ir pasakė, kad mažas ir kad nori apžiūrėt. tada aš dar privačiai pasikartojau po 3 dienų, buvo 1300, bet negalima smarkiai lygint skirtingų laboratorijų, o ir šiaip nieko nekeičia tas hcg.

 2. orobalione
  orobalione prieš 23 val.

  Patikėkit, man po 3 persileidimų ir 1 nesivystančio irgi kokia baimė ir paranoja pasilikusi. Šįkart pradžia buvo labai sudėtinga, neleidau sau bijoti ir kurti filmų galvoje bet pirmą kartą džiaugsmą irgi prisileidau tik 12 sav, kai pasakė kad persileidimo rizikos nebėra. Ir tai būna užeina paranoja lygioj vietoje...

 3. jub3
  jub3 prieš 22 val.

  orobalione parašė:
  Patikėkit, man po 3 persileidimų ir 1 nesivystančio irgi kokia baimė ir paranoja pasilikusi. Šįkart pradžia buvo labai sudėtinga, neleidau sau bijoti ir kurti film…

  Isivaizduoju kaip sunku. O jums atrado priezasti?

 4. orobalione
  orobalione prieš 1 val.

  jub3 parašė:
  Isivaizduoju kaip sunku. O jums atrado priezasti?

  Ne, neradom jokių priežasčių, nors perėjom visus gydytojus, ne tik genetikus, hematologus ir pan, bet ir "netradicinius". + Aš turiu dukrą, kurios po pirmos netekties susilaukiau idealiai sklandžiai, todėl visi gydytojai tik kreipė galvas. Visi sakom savo vaikam, kad jie stebuklai, bet patikėkit kai aš tą dabar sakau savo dukrai aš verkiu, nes suprantu, kad taip ir yra - juk galėjau su ja taip ir nesusipažinti, kaip nesusipažinau su kitais keturiais O šį kartą man padėjo gydytoja, su kuria nėštumą stebėjom nuo tos dienos, kai pamačiau teigiamą testą

 5. jub3
  jub3 prieš 1 val.

  orobalione parašė:
  Ne, neradom jokių priežasčių, nors perėjom visus gydytojus, ne tik genetikus, hematologus ir pan, bet ir "netradicinius". + Aš turiu dukrą, kurios po pirmos netekti…

  Kodel taip vyksta ir reikia tiek isgyventi niekas nezino.... 😯 Stebejot ir progesterona papildomai vartojat?