Nėštumas po persileidimo (2379)

Depresija po persileidimo

Šeimos labai skirtingai nusprendžia, kada planuoti kitą nėštumą, jei ankstesnis nėštumas baigėsi persileidimu.

Vieni nori kuo greičiau vėl pastoti, nes tai padeda lengviau išgyventi netektį, kiti – atvirkščiai, skaudžiai išgyvena ir būna emociškai nepasirengę vėl bandyti, ypač jei tai ne pirmas nesėkmingas bandymas.

Gali būti ir kitų priežasčių palūkėti, pavyzdžiui, netikėti gyvenimo planų pokyčiai arba tai, kad nesėkmingas nėštumas buvo neplanuotas – tokiu atveju poros dažnai nusprendžia palaukti tinkamesnio laiko.

Kaip reiktų pasiruošti kitam bandymui ir ką reikėtų įvertinti planuodama nėštumą po persileidimo:

Išsiaiškinkite, kodėl įvyko persileidimas

Neretai persileidimai įvyksta be jokių aiškių priežasčių: dažnai tai yra tiesiog natūrali gamtos atranka, įvykstanti dėl netikėtų genų mutacijų ar vystymosi sutrikimų ankstyvose nėštumo stadijose.

Jeigu tai ne pirmas nesėkmingas bandymas, pasikonsultuokite su gydytoju, atlikite reikiamus tyrimus, apsilankykite genetiko konsultacijoje. Jei vis dėlto gydytojai nustatytų kokių nors genetinių ar sveikatos sutrikimų, pasidomėkite, ar galite ką padaryti, kad kitas nėštumas būtų sėkmingas.

Kada po persileidimo vėl galima bandyti pastoti?

Pasitarkite su ginekologu, kiek laiko jums reikėtų saugotis nėštumo. Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) rekomenduoja vėl bandyti pastoti ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo persileidimo.

Tačiau neseniai paskelbti stebėjimų duomenys rodo, kad ankstyvo persileidimo atveju atsistatyti fiziologiškai pakanka vieno pilno mėnesinių ciklo, o pastojus nėštumo rizikos laipsnis dėl to nepadidėja.

Paprastai kitas nėštumas praeina be jokių komplikacijų, ir šeimai gimsta visiškai sveikas vaikelis. Vienaip ar kitaip, šiuo klausimu pasitarkite su savo gydytoju.

Kokia yra persileidimo tikimybė?

Persileidimas yra nemalonus, tačiau natūralus ir dažnai pasitaikantis dalykas – daug dažniau, nei atrodytų. Tikslios persileidimų statistikos nėra, tačiau manoma, kad persileidimu baigiasi vienas iš 3-5 nėštumų.

Neretas atvejis, kai persileidimas įvyksta labai ankstyvoje stadijoje, moteriai dar net neįtariant nėštumo. Tokiu atveju dažna persileidimą palaiko vėluojančiomis mėnesinėmis ir į gydytojus net nesikreipia.

Susiraskite tinkamą gydytoją nėštumui prižiūrėti

Kai nėštumas baigiasi persileidimu, kyla natūralus nerimas, kad taip gali nutikti ir kitą kartą. Net mažiausias skausmas, spazmas ar koks kitas kūno siunčiamas signalas gali neraminti, todėl turbūt kils noras kuo greičiau nubėgti pasitarti su gydytoju.

Taigi, jums reikės ramaus ir kantraus gydytojo, kuris galėtų išklausyti ir išsklaidyti abejones: labai svarbu, kad jaustumėte pasitikėjimą ir ramybę dėl savo nėštumo priežiūros.

Rinkitės sveiką gyvenimo būdą

Nors nėštukės gyvenimo būdas retai kada būna persileidimų priežastis, visomis prasmėmis jausitės geriau, jei gerai pailsėsite, valgysite sveikesnį maistą, nepiktnaudžiausite kofeino turinčiais gėrimais, alkoholiu, mesite rūkyti (jei rūkote) - rūkimas, beje, taip pat didina persileidimo tikimybę.

Daugumai persileidimą patyrusių nėščiųjų pirmojo trimestro dienos slenka ypatingai lėtai, jos su baime laukia savaitės, kuomet praeitą kartą nutrūko nėštumas. Kad dienos slinktų greičiau, susiraskite veiklos, bendraukite su aplinkiniams, stenkitės mažiau būti vienumoje ir neleisk neramioms mintims tavęs valdyti.

Į dienotvarkę įtraukite kasdieninius pasivaikščiojimus gryname ore. Padėti gali ir meditacija ir malda. Tai, kad padarėte viską, kas nuo jūsų priklauso, taip pat leis jaustis ramiau.

Ieškokite psichologinės paramos

Netektis gali labai stipriai sukrėsti šeimą, ypač jei kūdikis buvo ilgai planuotas ir labai lauktas, o nėštumas buvo jau gerokai pažengęs.

Norą tapti tėvais ir vaikelio troškimą gali pakeisti baimė vėl patirti netektį ir abejonės, kad sugebėsite tai išgyventi dar kartą. Tokioje situacijoje gali padėti bendravimas su išgyvenusius panašias situacijas (kad ir forume, jei norisi visiško anonimiškumo).

Tačiau, jei jaučiate, kad sunkiai sekasi susitvarkyti su emocijomis, jei nesiseka atsikratyti slogių minčių, nebijokite kreiptis į specialistus (psichoterapeutą ar psichologą).

Naujausi komentarai

 1. InMau
  InMau prieš 5 val.

  Inesssa parašė:
  Taip dirba. Siandien buvau paskutine pasiente pas ja. Dar liepe pasidaryt anti TG jai norma bus didesne tada gersiu vaistus is Tiroksina lyg 0.25. Jai ir santykis t…

  Tu klinikose gal buvai? Nes privaciai Motina ir vaikas tai ji ketvirtadieniais buna
  Tai apie ka mes kalbejom...tas santykis parodo kad mazas rezervas kas reiskia jog menopauze arteja. Pasidaryk ta AMH.
  Man ji irgi dare anti Tg, viskas ok buvo gal todel tiroksino neskyre. O tau jau paskyre?

 2. Stebuk1elis
  Stebuk1elis prieš 4 val.

  Good Karma parašė:
  Tai ta prasme nuėjus iš karto po mm ginius matytų polipus ir visą kitą jeigu kažkas negerai nes gleivinė plona dar tada? paskutinį kartą ėjau 9 cd jau buvo daug fol…

  As kai ejau, ejau 5 cd (menesines trunka 6) sake kad ir teplioja ateik, geriau matysis tai tada ir pamate kad yra polypas

  Auste.. parašė:
  Na manau, kad gerai, tik sunku vertint kol vaisių nedavė sakė galiu kraujuot apie dvi sav, planuot pradėt po pirmųjų mm. Savo gyd nesutikau, anesteziologui…

  As pakraujavau tik tris dienas

 3. Inesssa
  Inesssa prieš 4 val.

  InMau parašė:
  Tu klinikose gal buvai? Nes privaciai Motina ir vaikas tai ji ketvirtadieniais buna

  Motina ir vaikas buvau. Siandien ji dirbo ten. Bet ji pati sako kad per jauna as tokiam rezultatui. Manau reiks dar jy kartoti. Jai antiTg bus y didesne normos puse tada skirs vaistus. Nes y kortele irase taip. Pirmadieni arba antradieni pasidarysiu ir ta ir ta tyrima. Nu bet kazkokia nesamone man cia kad arteja ji.

 4. InMau
  InMau prieš 4 val.

  Inesssa parašė:
  Motina ir vaikas buvau. Siandien ji dirbo ten. Bet ji pati sako kad per jauna as tokiam rezultatui. Manau reiks dar jy kartoti. Jai antiTg bus y didesne normos pus…

  Nebutinai arteja, juk rasiau kad mano santykis toks pats bet nieks nepasitvirtimo.

 5. Inesssa
  Inesssa prieš 3 val.

  InMau parašė:
  Nebutinai arteja, juk rasiau kad mano santykis toks pats bet nieks nepasitvirtimo.

  Na dabar laukiu pirmadienio kada keliausiu pas Z. Paziuresim ka jis papasakos o kiek Jums metu ?