Gimdymo baimė: kaip ją įveikti? (163)

Gimdymo baimė

Baimindamasi gimdymo ir nežinodama, kaip seksis stangintis, gali tapti labai nervinga. Nuraminti įtemptus nervus padės šios mintys:

 • Tu gali ištverti tokį skausmą ir visus su gimdymu susijusius nepatogumus. Jei tai būtų tikrai nepakeliama, moterys būtų paliovusios gimdyti.
 • Jei prireiks (ar tiesiog taip norėsi), visuomet galėsi paprašyti skausmą malšinančių vaistų.
 • Gimdymo skausmas yra prasmingas – į pasaulį paleidi naują gyvybę. Todėl tai yra visai kas kita nei, pavyzdžiui, skausmas susilaužius koją.
 • Gali pasidomėti, kaip gimdė kitos moterys: kai kurioms tai padeda numalšinti gimdymo baimę.
 • Užsienyje gana populiarios specialiai apmokytos gimdyvės padėjėjos (angl. doula). Jos visą laiką neatsitraukia nuo gimdyvės ir, moterų teigimu, labai palengvina gimdymą, sumažina nerimą. Pasiteirauk savo gydytojo, ar jis galėtų ką nors panašaus parekomenduoti.

Naujausi komentarai

 1. eglytja
  eglytja prieš 4 m.

  spindule parašė:
  Nu as ir pati suprantu kad neisvengiama.. ir sakyciau visai rami buvau iki kol atsiguliau i patologini ir salia gimdykla..ir per dienas tik ir girdi gimdanciu klyks…

  As irgi nebijojau kol salimais palatoj nepradejo staugti.. Man tik tonusus matavo bet pamate kad paklaikau nes visos vertes soktelejo tik guode mane sake juk ir susizeidus vienos vos ne mirsta o kitos ramiai apsitvarko tik nuo sio egzamino nepabegsim pasistenk negalvoti, kai prasides visos baimes isgaruos

 2. Baltoji meška
  Baltoji meška prieš 4 m.

  As kai gulejau palatoje, tai viena po kitos pradedavo gimdyti. Viena kitos mes nemateme, nes uztvertos musu lovos buvo uzuolaidomis. Tai nemalonus labai jausmas uzeidavo, kai vidury nakties per miegus isgirsdavau, kaip moteris kankinosi. Bet stengdavausi isijungusi per ausines muzika uzmigti, bei nukreipti kitur savo mintis. Kai jau atejo mano laikas gimdyti buvau lb laiminga, nes ilgai pragulejau ligonineje, kol pagaliau atsidarineti pradejo kaklelis. Visai jokios baimes man nebuvo. O per visa nestuma as stengiausi kuo maziau skaityti ir klausytis gimdymo istoriju, nes visada zinojau, kad mano gimdymas bus toks tik man vienai. Tai yra tikrai bus skirtumu tarp gimdymu (mano ir kitu moteru) Dabar vel laukiuosi. Kai zinau kokie skausmai buna ir pan., tai irgi man nebaisu. Tik dideli nora turiu vieninteli, kad antroji dukryte gimtu be skatinamuju. Noriu labai pajausti naturalu kaklelio atsidaryma

 3. IvaZ prieš 4 m.

  Sveikos nėštukės
  gimdymo turbūt visos bent truputį prisibijo, o tai yra gana natūralus jausmas - juk nežinome kaip bus, visi sako kad "baisingai skaudės" ir t.t. o aš norėčiau jus paguosti, kad jei tikrai būtų viskas taip jau blogai, tai visi vaikai būtų vienturčiai
  tikrai nesakau kad neskauda, nu, taip, pobjauris reikaliukas, beeeet, tikrai skauda ne visoms vienodai, o kitaips, sako, net ir visai neskauda. Be to jei labai blogai, tai juk yra vaistai nuskausminantys, epidūras, galima juos panaudot
  pati tai buvau nusiteikus be vaistų gimdyti ir puikiai pavyko - abu gimdymai buvo labai greiti ir santykinai lengvi: pirmas vaikas per 5val, o antras per 3,5val gimė Tai ir jums linkiu kad viskas taip greit ir lengvai būtų, galvokit kad viskas bus gerai! Juk nusiteikimas yra vienas iš lemiamų veiksnių....

 4. ferfela
  ferfela prieš 4 m.

  As bijojau ziauriai gimdyti. Baime praejo kazkur 8-9nestumo menesi kaip viskas erzino. Ta prasme negalejai valgyti ko norejau, niekur toli nuveiti negali nes reikia i tualeta kas kelias minutes,nebezinai ka apsirenkti nes atrodai kaip statine bent jau man baime sugrizo kaip nubego vandenys ir dinginejo samone net melstis pradejau mintyse kad tik viskas geruoju baigtus. Pavydziu toms kurios pagimde be jokio vargo.

 5. coliukie
  coliukie prieš 4 m.

  vaiduliuxx parašė:
  Mielos mamytes,mano sunus gime menesiu anksciau,vandenys pradejo nakti begti,puoliau i panika,sesuo kuri nera gimdziusi,priejo sako nusiramink,susikaupk ir stenkis,…

  Noreciau ir aš taip moketi galvoti kaip tu
Skelbimai

10,00 €
4,00 €
19 | 11,6 cm