Gimdymo baimė: kaip ją įveikti? (252)

Gimdymo baimė By Pressmaster | Shutterstock.com

Juokaujama, kad pirmo gimdymo moterys bijo, nes nežino, ko tikėtis, antro – nes žino. Artėjant gimdymui visos moterys daugiau ar mažiau jaudinasi ir tai yra normalu.

Svarbiausia tokioje situacijoje atsikratyti nepagrįstų baimių ir mokėti suvaldyti nerimą, kad paskutinės nėštumo savaitės būtų kuo ramesnės.

Kokios dažniausios gimdymo baimės?

Gimdymui artėjant gali atrodyti, kad baimė yra visa apimanti, tačiau pasistenkite susikaupti ir suskaidykite ją į smulkesnes dalis.

Pagalvokite ir sau aiškiai įsivardinkite arba net ant popieriaus lapo surašykite, ko bijote, o tuomet ieškokite konkrečios problemos sprendimo būdų.

Pavyzdžiui, jeigu bijote gimdymo metu jaučiamo skausmo, pasidomėkite, kokie skausmo malšinimo būdai gali būti naudojami nėštumo metu.

Daugiau apie dažniausias gimdymo baimes ir kaip jas įveikti skaitykite:

Kaip įveikti gimdymo baimę?

Nesvarbu, koks gimdymo aspektas (ar gimdymas plačiąja prasme) jus gąsdina, pasinaudokite šiais patarimais, padėsiančiais įveikti baimę:

 • Ieškokite informacijos. Bijome to, ko nežinome, todėl pasiruoškite artėjančiam gimdymui: žinokite normalaus gimdymo eigą, mokėkite atpažinti tikrus sąrėmius nuo netikrų (paruošiamųjų sąrėmių), žinokite vaisiaus vandenų nutekėjimo požymius, pasidomėkite cezario pjūvio operacija ir kt.
 • Lankykite kursus nėščiosioms. Įvairiuose nėščiųjų kursuose suteikiama daug naudingos informacijos, padedama pasiruošti artėjančiam gimdymui ir mokoma rūpintis naujagimiu. Be to nėščiųjų kursai yra geras būdas prasiblaškyti, pasidalinti džiaugsmu ir rūpesčiais su kitomis nėščiosiomis.
 • Nebijokite klausti. Profilaktinių nėščiosios sveikatos patikrinimų metu pasikalbėkite su gydytoju apie artėjantį gimdymą ir drąsiai klauskite visko, kas jus neramina - jūsų klausimai (kad ir kokie jie bebūtų) gydytojo tikrai nenustebins. Taip pat galite pasinaudoti Tėvų Darželio forumu ir rūpimų dalykų paklausinėti kitų mamų.
 • Būkite pasiruošusi. Nėštumui einant į pabaigą pasiruoškite gimdyvės krepšelį - susidėkite daiktus, kurių jums ir naujagimiui reikės gimdymo metu ir iškart po jo. Taip pat nupirkite naujagimiui reikalingiausius daiktus ir paruoškite kūdikio kraitelį, kuris jūsų lauks namuose. Galite sudaryti gimdymo planą ir aptarti jį su gydytoju bei gimdymą priimsiančiu medicinos personalu.
 • Atvirai pasikalbėkite su artimaisiais. Nesigėdykite apie savo baimes pasikalbėti su vyru, draugėmis ir kitais artimaisiais. Jų palaikymas ir galimybė išsikalbėti padės įveikti įvairias baimes arba bent trumpam jas užmiršti.
 • Pasidomėkite kitų moterų patirtimi. Visos gimdžiusios moterys ir jų gimdymo patirtys yra unikalios, tačiau jose yra ir daug bendrystės - moterims kyla tokie patys klausimai ir kamuoja tos pačios baimės, o kartu jas įveikti lengviau!
 • Užsiimkite jums malonia veikla. Nepamirškite savo hobių, pasivaikščiokite, apsilankykite spektaklyje, pasimėgaukite arbatos puodeliu ir pyrago gabaliuku su drauge, o gal net leiskitės į trumpą kelionę su vyru (ar girdėjote apie babymoon - romantiškas atostogas prieš gimdymą?) - visa tai padės nuvyti įkyrias baimes ir pasisemti naujų jėgų.
 • Jeigu reikia, būtinai ieškokite profesionalios pagalbos. Jeigu juntate, kad kamuojantis nerimas ir baimės yra labai įkyrios, jų niekaip nepavyksta numalšinti, jos trukdo jūsų kasdienei veiklai arba sveikatai (pavyzdžiui, suprastėja miego kokybė, pasikeičia apetitas ar net prasideda nerimo ir panikos priepuoliai), būtinai pasikalbėkite apie tai su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, ir jei reikia, kreipkitės psichologinės pagalbos.

   

Susiję straipsniai

Cezario pjūvio operacija pagal pageidavimą

Nuo 2024 m. sausio įsigaliojo nauja tvarka, suteikianti galimybę gimdyvėms rinktis cezario pjūvio operaciją pagal pageidavimą.

Cezario pjūvio operacijos nuo 2023 m. atliekamos ir gimdyvei pageidaujant

Sveikatos apsaugos ministerija nuo 2023 m. didina cezario pjūvio operacijų prieinamumą. Numatyti atvejai, kai gimdyvė galės prašyti šios operacijos.

MAMOS ISTORIJA. Pagimdžiau netikėtai ir be skausmo (dalykimės patirtimis komentaruose)

Dažnai gyvenime būna taip: bijome ko nors, kuriame liūdniausias prognozes, nerimaujame taip stipriai, kad net kinkos dreba. Ir štai... tai atsitinka.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  vytautas937 prieš 11 mėn.

  Keli medikai sako kad gimdyt atsigulus- sunkiausia,
  kunas turi but vertikalioj padeti, kad gravitacija padetu iseiti vaikui,
  dar galima pabandyt lengvai pasokt- vaiko svoris vietoj 3.5kg butu pvz nuo 2 iki 5 kg.

 2. Brukšt prieš 11 mėn.

  Raudonplaukė01 parašė:
  O stūmimo metu koks skausmas buvo? Veikė nors kiek epiduras? Ar nuima visai jį?

  Neleidzia epidiuro stūmimo metu kad jaustum sąrėmius, nes per saremi stumi , o skausma bent aš jaučiau tik saremiu , o kad vaikas lenda nejaučiau net 😅

 3. User has not uploaded an avatar
  st.moria prieš 11 mėn.

  vytautas937 parašė:
  Keli medikai sako kad gimdyt atsigulus- sunkiausia,
  kunas turi but vertikalioj padeti, kad gravitacija padetu iseiti vaikui,

  Taip, vertikali padetis teoriskai geriau del gravitacijos, bet ne visada yra galima (as turejau gulet del hormonu, leidziamu per kateteri). Daugiau naturaliai gimdyti nesiruosiu O kas ruosiasi, tai geriausia nusiteikt ir koncentruotis i kvepavima, kad jis butu taisyklingas. Mintis, jog turi pakankamai gerai oru aprupinti naujagimi, padeda

 4. rožine
  rožine prieš 11 mėn.

  vytautas937 parašė:
  Keli medikai sako kad gimdyt atsigulus- sunkiausia,
  kunas turi but vertikalioj padeti, kad gravitacija padetu iseiti vaikui,

  yra ligoninių kur leidžia rinktis kokia padėtim norima gimdyti, yra spec kėdutes tam kaip,kad pvz klinikose. bet tikrai nebūna viskas pagal planą kaip užsirašai ir nori,kad būtu

 5. SigitaVG
  SigitaVG prieš 11 mėn.

  Aš siaubingai bijojau. Bet tas ,,skausmas" tik nugarą surietė ir tiek. Siūlė epidūrą,bet atsisakiau. Jausmas toks kad kakoti baisiai nori ir ,,kakoji" taip lygbūtų užkietėję viduriai. Ir pasigimdžiau. Plyšau bet jau net nejutau nieko,nei kaip siuvo nei ką.