Gimdymo baimė: kaip ją įveikti? (228)

Gimdymo baimė By Pressmaster | Shutterstock.com

Juokaujama, kad pirmo gimdymo moterys bijo, nes nežino, ko tikėtis, antro – nes žino. Artėjant gimdymui visos moterys daugiau ar mažiau jaudinasi ir tai yra normalu.

Svarbiausia tokioje situacijoje atsikratyti nepagrįstų baimių ir mokėti suvaldyti nerimą, kad paskutinės nėštumo savaitės būtų kuo ramesnės.

Kokios dažniausios gimdymo baimės?

Gimdymui artėjant gali atrodyti, kad baimė yra visa apimanti, tačiau pasistenkite susikaupti ir suskaidykite ją į smulkesnes dalis.

Pagalvokite ir sau aiškiai įsivardinkite arba net ant popieriaus lapo surašykite, ko bijote, o tuomet ieškokite konkrečios problemos sprendimo būdų.

Pavyzdžiui, jeigu bijote gimdymo metu jaučiamo skausmo, pasidomėkite, kokie skausmo malšinimo būdai gali būti naudojami nėštumo metu.

Daugiau apie dažniausias gimdymo baimes ir kaip jas įveikti skaitykite:

Kaip įveikti gimdymo baimę?

Nesvarbu, koks gimdymo aspektas (ar gimdymas plačiąja prasme) jus gąsdina, pasinaudokite šiais patarimais, padėsiančiais įveikti baimę:

 • Ieškokite informacijos. Bijome to, ko nežinome, todėl pasiruoškite artėjančiam gimdymui: žinokite normalaus gimdymo eigą, mokėkite atpažinti tikrus sąrėmius nuo netikrų (paruošiamųjų sąrėmių), žinokite vaisiaus vandenų nutekėjimo požymius, pasidomėkite cezario pjūvio operacija ir kt.
 • Lankykite kursus nėščiosioms. Įvairiuose nėščiųjų kursuose suteikiama daug naudingos informacijos, padedama pasiruošti artėjančiam gimdymui ir mokoma rūpintis naujagimiu. Be to nėščiųjų kursai yra geras būdas prasiblaškyti, pasidalinti džiaugsmu ir rūpesčiais su kitomis nėščiosiomis.
 • Nebijokite klausti. Profilaktinių nėščiosios sveikatos patikrinimų metu pasikalbėkite su gydytoju apie artėjantį gimdymą ir drąsiai klauskite visko, kas jus neramina - jūsų klausimai (kad ir kokie jie bebūtų) gydytojo tikrai nenustebins. Taip pat galite pasinaudoti Tėvų Darželio forumu ir rūpimų dalykų paklausinėti kitų mamų.
 • Būkite pasiruošusi. Nėštumui einant į pabaigą pasiruoškite gimdyvės krepšelį - susidėkite daiktus, kurių jums ir naujagimiui reikės gimdymo metu ir iškart po jo. Taip pat nupirkite naujagimiui reikalingiausius daiktus ir paruoškite kūdikio kraitelį, kuris jūsų lauks namuose. Galite sudaryti gimdymo planą ir aptarti jį su gydytoju bei gimdymą priimsiančiu medicinos personalu.
 • Atvirai pasikalbėkite su artimaisiais. Nesigėdykite apie savo baimes pasikalbėti su vyru, draugėmis ir kitais artimaisiais. Jų palaikymas ir galimybė išsikalbėti padės įveikti įvairias baimes arba bent trumpam jas užmiršti.
 • Pasidomėkite kitų moterų patirtimi. Visos gimdžiusios moterys ir jų gimdymo patirtys yra unikalios, tačiau jose yra ir daug bendrystės - moterims kyla tokie patys klausimai ir kamuoja tos pačios baimės, o kartu jas įveikti lengviau!
 • Užsiimkite jums malonia veikla. Nepamirškite savo hobių, pasivaikščiokite, apsilankykite spektaklyje, pasimėgaukite arbatos puodeliu ir pyrago gabaliuku su drauge, o gal net leiskitės į trumpą kelionę su vyru (ar girdėjote apie babymoon - romantiškas atostogas prieš gimdymą?) - visa tai padės nuvyti įkyrias baimes ir pasisemti naujų jėgų.
 • Jeigu reikia, būtinai ieškokite profesionalios pagalbos. Jeigu juntate, kad kamuojantis nerimas ir baimės yra labai įkyrios, jų niekaip nepavyksta numalšinti, jos trukdo jūsų kasdienei veiklai arba sveikatai (pavyzdžiui, suprastėja miego kokybė, pasikeičia apetitas ar net prasideda nerimo ir panikos priepuoliai), būtinai pasikalbėkite apie tai su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, ir jei reikia, kreipkitės psichologinės pagalbos.

   

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Simi33 prieš 4 d.

  DoRaa parašė:
  Labai bijojau trecio gimdymo, nors visi sake ko tu bijai juk trecias😂del to ir bijojau, nes zinojau kas laukia, arba geriau pasakius niekad nezinai kaip si karta bu…

  Kur gimdet? As irgi planuoju tik iejus pro duris ligonines epiduro prasyti 😂

 2. Apdovanotoji
  Apdovanotoji prieš 4 d.

  Paskaitykite knygą "Gimdymas su šypsena"

 3. DoRaa prieš 4 d.

  Simi33 parašė:
  Kur gimdet? As irgi planuoju tik iejus pro duris ligonines epiduro prasyti 😂

  Klaipedoje😁as ir su pirmu ir antru gimdymu gavau epidiura, bet ji gavau kai skausmai jau buvo nezmoniski😁o dabar gavau kai dar tik skaudejo kaip per mm, tai net skausmu negaleciau pavadinti😁labai faina akusere papuole, pasake kad islaikysim epidiura iki pat vaiko uzgimimo, tik saremiu stumimui nejauciau del epidiuro, bet ji pati sake kada stumti.

 4. 666nenuorama
  666nenuorama prieš 4 d.

  Mano antras gimdymas buvo tikra svajone ryte pajauciau saremius apie 6-6:30 ir reguliarus buvo kas 5-7min, link 7val darese stipresni, bet pilnai iskvepuojami, vaziuojant link gimdymo namu (isvaziavom 6:50, gimdymo namuos buvom 7:20) pasidare dar daznesni kas 2-3min, gimdymo namuos patikrino ir buvo jau pilnas atsidarymas, supratau, kad apie epidura pasvajot galima tik😊 ant gimdymo lovos atsigulus dingo saremiai, teko leisti oksitocina, bet gan greit atsirado noras stumt ir 8:25 gime musu princese lengvai, greit ir be skausmo

 5. Queen11
  Queen11 prieš 3 d.

  666nenuorama parašė:
  Mano antras gimdymas buvo tikra svajone ryte pajauciau saremius apie 6-6:30 ir reguliarus buvo kas 5-7min, link 7val darese stipresni, bet pilnai iskvepuojami, v…

  Va čia tai tikrai ,svajonė😃