Gimdymo baimė: kaip ją įveikti? (222)

Gimdymo baimė By Pressmaster | Shutterstock.com

Juokaujama, kad pirmo gimdymo moterys bijo, nes nežino, ko tikėtis, antro – nes žino. Artėjant gimdymui visos moterys daugiau ar mažiau jaudinasi ir tai yra normalu.

Svarbiausia tokioje situacijoje atsikratyti nepagrįstų baimių ir mokėti suvaldyti nerimą, kad paskutinės nėštumo savaitės būtų kuo ramesnės.

Kokios dažniausios gimdymo baimės?

Gimdymui artėjant gali atrodyti, kad baimė yra visa apimanti, tačiau pasistenkite susikaupti ir suskaidykite ją į smulkesnes dalis.

Pagalvokite ir sau aiškiai įsivardinkite arba net ant popieriaus lapo surašykite, ko bijote, o tuomet ieškokite konkrečios problemos sprendimo būdų.

Pavyzdžiui, jeigu bijote gimdymo metu jaučiamo skausmo, pasidomėkite, kokie skausmo malšinimo būdai gali būti naudojami nėštumo metu.

Daugiau apie dažniausias gimdymo baimes ir kaip jas įveikti skaitykite:

Kaip įveikti gimdymo baimę?

Nesvarbu, koks gimdymo aspektas (ar gimdymas plačiąja prasme) jus gąsdina, pasinaudokite šiais patarimais, padėsiančiais įveikti baimę:

 • Ieškokite informacijos. Bijome to, ko nežinome, todėl pasiruoškite artėjančiam gimdymui: žinokite normalaus gimdymo eigą, mokėkite atpažinti tikrus sąrėmius nuo netikrų (paruošiamųjų sąrėmių), žinokite vaisiaus vandenų nutekėjimo požymius, pasidomėkite cezario pjūvio operacija ir kt.
 • Lankykite kursus nėščiosioms. Įvairiuose nėščiųjų kursuose suteikiama daug naudingos informacijos, padedama pasiruošti artėjančiam gimdymui ir mokoma rūpintis naujagimiu. Be to nėščiųjų kursai yra geras būdas prasiblaškyti, pasidalinti džiaugsmu ir rūpesčiais su kitomis nėščiosiomis.
 • Nebijokite klausti. Profilaktinių nėščiosios sveikatos patikrinimų metu pasikalbėkite su gydytoju apie artėjantį gimdymą ir drąsiai klauskite visko, kas jus neramina - jūsų klausimai (kad ir kokie jie bebūtų) gydytojo tikrai nenustebins. Taip pat galite pasinaudoti Tėvų Darželio forumu ir rūpimų dalykų paklausinėti kitų mamų.
 • Būkite pasiruošusi. Nėštumui einant į pabaigą pasiruoškite gimdyvės krepšelį - susidėkite daiktus, kurių jums ir naujagimiui reikės gimdymo metu ir iškart po jo. Taip pat nupirkite naujagimiui reikalingiausius daiktus ir paruoškite kūdikio kraitelį, kuris jūsų lauks namuose. Galite sudaryti gimdymo planą ir aptarti jį su gydytoju bei gimdymą priimsiančiu medicinos personalu.
 • Atvirai pasikalbėkite su artimaisiais. Nesigėdykite apie savo baimes pasikalbėti su vyru, draugėmis ir kitais artimaisiais. Jų palaikymas ir galimybė išsikalbėti padės įveikti įvairias baimes arba bent trumpam jas užmiršti.
 • Pasidomėkite kitų moterų patirtimi. Visos gimdžiusios moterys ir jų gimdymo patirtys yra unikalios, tačiau jose yra ir daug bendrystės - moterims kyla tokie patys klausimai ir kamuoja tos pačios baimės, o kartu jas įveikti lengviau!
 • Užsiimkite jums malonia veikla. Nepamirškite savo hobių, pasivaikščiokite, apsilankykite spektaklyje, pasimėgaukite arbatos puodeliu ir pyrago gabaliuku su drauge, o gal net leiskitės į trumpą kelionę su vyru (ar girdėjote apie babymoon - romantiškas atostogas prieš gimdymą?) - visa tai padės nuvyti įkyrias baimes ir pasisemti naujų jėgų.
 • Jeigu reikia, būtinai ieškokite profesionalios pagalbos. Jeigu juntate, kad kamuojantis nerimas ir baimės yra labai įkyrios, jų niekaip nepavyksta numalšinti, jos trukdo jūsų kasdienei veiklai arba sveikatai (pavyzdžiui, suprastėja miego kokybė, pasikeičia apetitas ar net prasideda nerimo ir panikos priepuoliai), būtinai pasikalbėkite apie tai su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, ir jei reikia, kreipkitės psichologinės pagalbos.

   

Naujausi komentarai

 1. Queen11
  Queen11 prieš 4 mėn.

  Oj skaitau net gera darosi😀
  Aš gimdžiau prieš pusantrų metų
  Mano gimdymas buvo tiesiog siaubingas...aš plyšau visur kur imajoma...vaika traukė su vakumu...virkštele buvo 3kartus apsiviniojusi aplink kakla...Vaiko pulsas dinginedavo....Vandenys po biški pradejo begti apie 2nakties.5ryto buvau jau ligoninei buvo 4cm atviras kaklelis.Ir sarėmiai stiprėjo o kaklelis po 3val atsivėrę tik 1cm..skatino.epiduro nedave...skausmai buvo tokie kad ...mačiau kažkokius žaibus akyse...pagimdžiau 13.23..
  Po gimdymo...prasidejo vidinis kraujavimas.Narkoze...siuvo....
  Žodžiu...dabar aš pastojau.
  Ir baimė tokia kad nežinau kur dėtis...nežinau ar kalbėtis dėl cp ar ši kart man pasiseks labiau...🤷‍♀️
  Pirmas nėštumas buvo su pagalbinio apvaisinimo pagalba..Dabar pastojau pati.
  Net nežinau ar yra skirtumas gimdyme...Bet esu tokia pasimetusi
  ..

 2. Aušrytėlė
  Aušrytėlė prieš 4 mėn.

  Queen11 parašė:
  Ar yra tokių kurioms pirmas gimdymas buvo sunkus,o antras praejo labai gerai?

  Man atvirkščiai buvo🤦‍♀️trb dėl to,kad ilgas tarpas tarp gimdymų. Pernešiojau merginą savaitę laiko,atvykau į ligoninę su 3cm.atsidarymo ir po vandenų nuleidimo ir pilno atsivėrimo praėjo 8val.ir poto per 1val.ir 15min.pagimdžiau. Sūnų gimdžiau lb greitai,namuose 20:00 prasidėjo sąrėmiai ir 00:00 jau pagimdžiau😌beje,Jūsų planuojama gimdymo data kaip ir mano dukrytės buvo,bet kaip ir minėjau pernešiojau,bet viskas gerai,be komplikacijų👍

 3. Queen11
  Queen11 prieš 4 mėn.

  Aušrytėlė parašė:
  Man atvirkščiai buvo🤦‍♀️trb dėl to,kad ilgas tarpas tarp gimdymų. Pernešiojau merginą savaitę laiko,atvykau į ligoninę su 3cm.atsidarymo ir po vandenų nuleidimo ir …

  Aš manau kad spalio menesi gimdysiu😀nes zu pirmu 6dienas pernešiojau.Manau ir dabar taip bus😄
  Man qvarbu pagimdyti ramiai...o gal kažkaip gaut cp...nežinau baimė nenormali..
  AŠ po gimdymo koki menesi atsigaut negalejau...aš eit negalejau .pasisukti buvo sunku...buvau išbalusi visa..lūpos baltos...hemoglobinas 80...man buvo žiauriai blogas gimdymas.vien kai kaklelį tikrino skausmas nenormalus...

 4. Kaskasandra
  Kaskasandra prieš 4 mėn.

  Tema vadinasi kaip įveikti gimdymo baimę, o kai kurios atėjo pasidalinti siaubo istorijomis. Tai jau nesivaržykit, papasakokit daugiau baisių smulkmenų... 😀

 5. Queen11
  Queen11 prieš 4 mėn.

  Kaskasandra parašė:
  Tema vadinasi kaip įveikti gimdymo baimę, o kai kurios atėjo pasidalinti siaubo istorijomis. Tai jau nesivaržykit, papasakokit daugiau baisių smulkmenų... 😀…

  Man mano gimdyme tiesiog nepasisekė.
  Tai nereiškia,kad bus visoms taip.Ir nemanau,kad tai dažnas atvėjis,kad atsitinka taip kaip man.
  Tai galėjo įtakoti daug dalyku,galbūt priaugtas svoris,galbūt IVF,galbūt skubėjimas daktarų,o gal genetika...manau kiekviena turi suprasti tai.Jog mes skirtingi.Ir negali būti dvieju vienodu situaciju.Aš juk kaip ir jūs ieškau čia paguodos,padrąsinimo.