Gimdymo baimė: kaip ją įveikti? (184)

Gimdymo baimė By Pressmaster | Shutterstock.com

Juokaujama, kad pirmo gimdymo moterys bijo, nes nežino, ko tikėtis, antro – nes žino. Artėjant gimdymui visos moterys daugiau ar mažiau jaudinasi ir tai yra normalu.

Svarbiausia tokioje situacijoje atsikratyti nepagrįstų baimių ir mokėti suvaldyti nerimą, kad paskutinės nėštumo savaitės būtų kuo ramesnės.

Kokios dažniausios gimdymo baimės?

Gimdymui artėjant gali atrodyti, kad baimė yra visa apimanti, tačiau pasistenkite susikaupti ir suskaidykite ją į smulkesnes dalis.

Pagalvokite ir sau aiškiai įsivardinkite arba net ant popieriaus lapo surašykite, ko bijote, o tuomet ieškokite konkrečios problemos sprendimo būdų.

Pavyzdžiui, jeigu bijote gimdymo metu jaučiamo skausmo, pasidomėkite, kokie skausmo malšinimo būdai gali būti naudojami nėštumo metu.

Daugiau apie dažniausias gimdymo baimes ir kaip jas įveikti skaitykite:

Kaip įveikti gimdymo baimę?

Nesvarbu, koks gimdymo aspektas (ar gimdymas plačiąja prasme) jus gąsdina, pasinaudokite šiais patarimais, padėsiančiais įveikti baimę:

 • Ieškokite informacijos. Bijome to, ko nežinome, todėl pasiruoškite artėjančiam gimdymui: žinokite normalaus gimdymo eigą, mokėkite atpažinti tikrus sąrėmius nuo netikrų (paruošiamųjų sąrėmių), žinokite vaisiaus vandenų nutekėjimo požymius, pasidomėkite cezario pjūvio operacija ir kt.
 • Lankykite kursus nėščiosioms. Įvairiuose nėščiųjų kursuose suteikiama daug naudingos informacijos, padedama pasiruošti artėjančiam gimdymui ir mokoma rūpintis naujagimiu. Be to nėščiųjų kursai yra geras būdas prasiblaškyti, pasidalinti džiaugsmu ir rūpesčiais su kitomis nėščiosiomis.
 • Nebijokite klausti. Profilaktinių nėščiosios sveikatos patikrinimų metu pasikalbėkite su gydytoju apie artėjantį gimdymą ir drąsiai klauskite visko, kas jus neramina - jūsų klausimai (kad ir kokie jie bebūtų) gydytojo tikrai nenustebins. Taip pat galite pasinaudoti Tėvų Darželio forumu ir rūpimų dalykų paklausinėti kitų mamų.
 • Būkite pasiruošusi. Nėštumui einant į pabaigą pasiruoškite gimdyvės krepšelį - susidėkite daiktus, kurių jums ir naujagimiui reikės gimdymo metu ir iškart po jo. Taip pat nupirkite naujagimiui reikalingiausius daiktus ir paruoškite kūdikio kraitelį, kuris jūsų lauks namuose. Galite sudaryti gimdymo planą ir aptarti jį su gydytoju bei gimdymą priimsiančiu medicinos personalu.
 • Atvirai pasikalbėkite su artimaisiais. Nesigėdykite apie savo baimes pasikalbėti su vyru, draugėmis ir kitais artimaisiais. Jų palaikymas ir galimybė išsikalbėti padės įveikti įvairias baimes arba bent trumpam jas užmiršti.
 • Pasidomėkite kitų moterų patirtimi. Visos gimdžiusios moterys ir jų gimdymo patirtys yra unikalios, tačiau jose yra ir daug bendrystės - moterims kyla tokie patys klausimai ir kamuoja tos pačios baimės, o kartu jas įveikti lengviau!
 • Užsiimkite jums malonia veikla. Nepamirškite savo hobių, pasivaikščiokite, apsilankykite spektaklyje, pasimėgaukite arbatos puodeliu ir pyrago gabaliuku su drauge, o gal net leiskitės į trumpą kelionę su vyru (ar girdėjote apie babymoon - romantiškas atostogas prieš gimdymą?) - visa tai padės nuvyti įkyrias baimes ir pasisemti naujų jėgų.
 • Jeigu reikia, būtinai ieškokite profesionalios pagalbos. Jeigu juntate, kad kamuojantis nerimas ir baimės yra labai įkyrios, jų niekaip nepavyksta numalšinti, jos trukdo jūsų kasdienei veiklai arba sveikatai (pavyzdžiui, suprastėja miego kokybė, pasikeičia apetitas ar net prasideda nerimo ir panikos priepuoliai), būtinai pasikalbėkite apie tai su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, ir jei reikia, kreipkitės psichologinės pagalbos.

   

Naujausi komentarai

 1. leila123
  leila123 prieš 1 sav.

  Beladela parašė:
  Gaila, kad negalima pasirinkti kaip gimdyti. Aš mažiau bijočiau, jei paskirtų planinį cezarį.

  O jūs jau gimdziusi? Ar tiesiog bijote, nes nežinote kas laukia? Ar daug istorijų visokių girdėjot?

 2. User has not uploaded an avatar
  Beladela prieš 1 sav.

  leila123 parašė:
  O jūs jau gimdziusi? Ar tiesiog bijote, nes nežinote kas laukia? Ar daug istorijų visokių girdėjot?

  Ne, nesu gimdžiusi. Taip, daug blogų istorijų tiek gumdymo tiek personalo replikų.
  Esu super jautri, nenoriu kankintis.

 3. leila123
  leila123 prieš 1 sav.

  Beladela parašė:
  Ne, nesu gimdžiusi. Taip, daug blogų istorijų tiek gumdymo tiek personalo replikų.

  Paskaitykit gražių gimdymo istorijų, teigiamų (yra TD irgi). Nusiteikit psichologiškai. Jeigu bus įmanoma aplankykite gimdymo namuose kursus ir apžiūrėkite gimdyklas susipažinkite su aplinka. Atlikit nėščiųjų mankštas-tikrai padeda . YouTube daugybė mokymų visokių. Pasidomėkit kvėpavimo technikomis.

  Mano viso nėštumo mantra buvo pasitiket savimi, kad aš galiu (kad duoda kūnui kaip moteriai nėštumo dovana, tai duoda ir pagimdyti), pasitiket savo vaiku, kad jis gali (jam irgi darbas) ir žinoma pasitiket medicinos personalu. Nebuvau prieš cp, bet aš palikau medikams, žinojau, jeigu reikės pasiūlys.
  Pagimdziau pati, nebuvo baisu, kaip aš galvojau (irgi buvau priskaičius visko), po gimdymo galėjau iškart vaikščiot, rūpintis vaiku ir žinojau iškart, kad antrą irgi gimdysiu.
  Yra nuskausminimo priemonės, jrigu norėsit (nereikėjo man). O šiaip aš irgi jautruole, bet buvau susikaupus max kiek galėjau akušerės pasitaikė 2, viena itin šilta, kita tylesne, bet jokiu nereikalingų replikų nebuvo. Mane gal net erzino ta tyla,tai aš jos prašiau jūs sakykit ką man kada daryt.
  Ruoškitės ir tikėkit savimi.

 4. User has not uploaded an avatar
  pupa19 prieš 1 sav.

  LaimingaMamytee parašė:
  Kai prasideda gimdymas visos baimės dingsta bent jau mano atveju neturėjau laiko kada bijot

  Va va man tas patc buvo visa neštuma bijojau bet kaip prasidejo veikla saremiai namie o as dar iki 8cm sedejau namie tai oooo gimdykloj visos baimes dingo😃 per 30min pagimdziau viskas buvo ir asaros ir nesuvaldomos ašaros ir dukryte jau turejau ant ranku.🥰

 5. Camile3
  Camile3 prieš 1 sav.

  Beladela parašė:
  Ne, nesu gimdžiusi. Taip, daug blogų istorijų tiek gumdymo tiek personalo replikų.

  Yra ir be galo daug gražių patirčių, tačiau jomis mažiau kas dalinasi ir įstringa labiau sudėtingesni gimdymai, kurie tikrai nėra dažni. O dėl personalo, tai galima juk išanksto apgalvoti, pasiieškoti atsiliepimų ir išsirinkti ligoninę, net gydytoją. Mano prisiminimai tik geriausi personalo atžvilgiu. Be to gimdymas yra darbas, todėl jam reikia pasiruošti, domėtis kaip tinkamai kvepuoti, ką daryti, o be to yra ir epidūras skausmui malšinti.
  O jau po CP jokių kančių ir jokio skausmo nebus manot?