Gimdymo baimė: kaip ją įveikti? (175)

Gimdymo baimė By Pressmaster | Shutterstock.com

Juokaujama, kad pirmo gimdymo moterys bijo, nes nežino, ko tikėtis, antro – nes žino. Artėjant gimdymui visos moterys daugiau ar mažiau jaudinasi ir tai yra normalu.

Svarbiausia tokioje situacijoje atsikratyti nepagrįstų baimių ir mokėti suvaldyti nerimą, kad paskutinės nėštumo savaitės būtų kuo ramesnės.

Kokios dažniausios gimdymo baimės?

Gimdymui artėjant gali atrodyti, kad baimė yra visa apimanti, tačiau pasistenkite susikaupti ir suskaidykite ją į smulkesnes dalis.

Pagalvokite ir sau aiškiai įsivardinkite arba net ant popieriaus lapo surašykite, ko bijote, o tuomet ieškokite konkrečios problemos sprendimo būdų.

Pavyzdžiui, jeigu bijote gimdymo metu jaučiamo skausmo, pasidomėkite, kokie skausmo malšinimo būdai gali būti naudojami nėštumo metu.

Daugiau apie dažniausias gimdymo baimes ir kaip jas įveikti skaitykite:

Kaip įveikti gimdymo baimę?

Nesvarbu, koks gimdymo aspektas (ar gimdymas plačiąja prasme) jus gąsdina, pasinaudokite šiais patarimais, padėsiančiais įveikti baimę:

 • Ieškokite informacijos. Bijome to, ko nežinome, todėl pasiruoškite artėjančiam gimdymui: žinokite normalaus gimdymo eigą, mokėkite atpažinti tikrus sąrėmius nuo netikrų (paruošiamųjų sąrėmių), žinokite vaisiaus vandenų nutekėjimo požymius, pasidomėkite cezario pjūvio operacija ir kt.
 • Lankykite kursus nėščiosioms. Įvairiuose nėščiųjų kursuose suteikiama daug naudingos informacijos, padedama pasiruošti artėjančiam gimdymui ir mokoma rūpintis naujagimiu. Be to nėščiųjų kursai yra geras būdas prasiblaškyti, pasidalinti džiaugsmu ir rūpesčiais su kitomis nėščiosiomis.
 • Nebijokite klausti. Profilaktinių nėščiosios sveikatos patikrinimų metu pasikalbėkite su gydytoju apie artėjantį gimdymą ir drąsiai klauskite visko, kas jus neramina - jūsų klausimai (kad ir kokie jie bebūtų) gydytojo tikrai nenustebins. Taip pat galite pasinaudoti Tėvų Darželio forumu ir rūpimų dalykų paklausinėti kitų mamų.
 • Būkite pasiruošusi. Nėštumui einant į pabaigą pasiruoškite gimdyvės krepšelį - susidėkite daiktus, kurių jums ir naujagimiui reikės gimdymo metu ir iškart po jo. Taip pat nupirkite naujagimiui reikalingiausius daiktus ir paruoškite kūdikio kraitelį, kuris jūsų lauks namuose. Galite sudaryti gimdymo planą ir aptarti jį su gydytoju bei gimdymą priimsiančiu medicinos personalu.
 • Atvirai pasikalbėkite su artimaisiais. Nesigėdykite apie savo baimes pasikalbėti su vyru, draugėmis ir kitais artimaisiais. Jų palaikymas ir galimybė išsikalbėti padės įveikti įvairias baimes arba bent trumpam jas užmiršti.
 • Pasidomėkite kitų moterų patirtimi. Visos gimdžiusios moterys ir jų gimdymo patirtys yra unikalios, tačiau jose yra ir daug bendrystės - moterims kyla tokie patys klausimai ir kamuoja tos pačios baimės, o kartu jas įveikti lengviau!
 • Užsiimkite jums malonia veikla. Nepamirškite savo hobių, pasivaikščiokite, apsilankykite spektaklyje, pasimėgaukite arbatos puodeliu ir pyrago gabaliuku su drauge, o gal net leiskitės į trumpą kelionę su vyru (ar girdėjote apie babymoon - romantiškas atostogas prieš gimdymą?) - visa tai padės nuvyti įkyrias baimes ir pasisemti naujų jėgų.
 • Jeigu reikia, būtinai ieškokite profesionalios pagalbos. Jeigu juntate, kad kamuojantis nerimas ir baimės yra labai įkyrios, jų niekaip nepavyksta numalšinti, jos trukdo jūsų kasdienei veiklai arba sveikatai (pavyzdžiui, suprastėja miego kokybė, pasikeičia apetitas ar net prasideda nerimo ir panikos priepuoliai), būtinai pasikalbėkite apie tai su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, ir jei reikia, kreipkitės psichologinės pagalbos.

   

Naujausi komentarai

 1. akmaya
  akmaya prieš 5 mėn.

  Aš stengdavausi negalvoti apie gimdymą, nes tada prisigalvodavau visokių scenarijų. O šiaip pirmas vaikas, tai nežinojau ko laukti ir tiesiog viskas savo vaga tekėjo. Svarbu nepasiduoti panikai, kvėpuoti, susikaupti į sąrėmių iškvėpavimą. Aš buvau kažkur savy paskendusi, tarp sąrėmių gulėdavau užsimerkusi, iškvėpuodavau ir kartodavau sau kad viskas gerai, šaunuolė aš aišku pabaigoje jau buvo sunku, bet nebėra kitos išeities ir tada jau nebelieka laiko kažko bijoti ar apie kažką blogo galvoti. Viskas bus gerai, stenkitės mąstyti pozityviai

 2. Niuni
  Niuni prieš 5 mėn.

  Galvokit pozityviai kad skausmas laikinas o va vaikas jau visam gyvenimui. Tai ar neverta pasistengti
  Man tai jokių baimių nebuvo nes jaučiausi kaip banginis tai norėdavos tik kuo greičiau pagimdyti ir vėl miegoti ant pilvo

 3. sauleqraza
  sauleqraza prieš 5 mėn.

  Meskutė98 parašė:
  Pas mane yra baime skausmui.
  Baime tai kad negalėsiu tiesiog aš pagimdyti, kad eigoje galiu pasiduoti, na tiesi…

  Laikykitės! Viskas bus gerai! 🌹🤞

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 5 mėn.

  Mano gimdymas buvo labai sunkus, ilgas ir varginantis. Gavau ir skatinamiju,tai kalbejausi su anuo pasauliu, beeet, tai nebuvo tas dalykas kurio nesugebeciau iskestu ar bijociau, nes mano supratimu tai yra naturalus procesas ir sakyciau savotiskas malonumas kuri gali patirti tik moteris

 5. akmaya
  akmaya prieš 5 mėn.

  Aš beje taip pat skausmo bijojau, galvojau neištversiu, nusivemsiu, nusividuriuosiu iki gimdymo mėnesinių skausmas buvo kosmosas kažkoks, be vaistų niekaip, vos ne iki alpimo, tai galvojau, kad gimdant išvis bus tragedija. Bet nieko panašaus nebuvo, tad nepasiteisino baimės
Skelbimai

10,00 €
74 | 6-9 mėn.
35,00 €
56 | 0-1 mėn.