Gimdymo baimė: kaip ją įveikti? (205)

Gimdymo baimė By Pressmaster | Shutterstock.com

Juokaujama, kad pirmo gimdymo moterys bijo, nes nežino, ko tikėtis, antro – nes žino. Artėjant gimdymui visos moterys daugiau ar mažiau jaudinasi ir tai yra normalu.

Svarbiausia tokioje situacijoje atsikratyti nepagrįstų baimių ir mokėti suvaldyti nerimą, kad paskutinės nėštumo savaitės būtų kuo ramesnės.

Kokios dažniausios gimdymo baimės?

Gimdymui artėjant gali atrodyti, kad baimė yra visa apimanti, tačiau pasistenkite susikaupti ir suskaidykite ją į smulkesnes dalis.

Pagalvokite ir sau aiškiai įsivardinkite arba net ant popieriaus lapo surašykite, ko bijote, o tuomet ieškokite konkrečios problemos sprendimo būdų.

Pavyzdžiui, jeigu bijote gimdymo metu jaučiamo skausmo, pasidomėkite, kokie skausmo malšinimo būdai gali būti naudojami nėštumo metu.

Daugiau apie dažniausias gimdymo baimes ir kaip jas įveikti skaitykite:

Kaip įveikti gimdymo baimę?

Nesvarbu, koks gimdymo aspektas (ar gimdymas plačiąja prasme) jus gąsdina, pasinaudokite šiais patarimais, padėsiančiais įveikti baimę:

 • Ieškokite informacijos. Bijome to, ko nežinome, todėl pasiruoškite artėjančiam gimdymui: žinokite normalaus gimdymo eigą, mokėkite atpažinti tikrus sąrėmius nuo netikrų (paruošiamųjų sąrėmių), žinokite vaisiaus vandenų nutekėjimo požymius, pasidomėkite cezario pjūvio operacija ir kt.
 • Lankykite kursus nėščiosioms. Įvairiuose nėščiųjų kursuose suteikiama daug naudingos informacijos, padedama pasiruošti artėjančiam gimdymui ir mokoma rūpintis naujagimiu. Be to nėščiųjų kursai yra geras būdas prasiblaškyti, pasidalinti džiaugsmu ir rūpesčiais su kitomis nėščiosiomis.
 • Nebijokite klausti. Profilaktinių nėščiosios sveikatos patikrinimų metu pasikalbėkite su gydytoju apie artėjantį gimdymą ir drąsiai klauskite visko, kas jus neramina - jūsų klausimai (kad ir kokie jie bebūtų) gydytojo tikrai nenustebins. Taip pat galite pasinaudoti Tėvų Darželio forumu ir rūpimų dalykų paklausinėti kitų mamų.
 • Būkite pasiruošusi. Nėštumui einant į pabaigą pasiruoškite gimdyvės krepšelį - susidėkite daiktus, kurių jums ir naujagimiui reikės gimdymo metu ir iškart po jo. Taip pat nupirkite naujagimiui reikalingiausius daiktus ir paruoškite kūdikio kraitelį, kuris jūsų lauks namuose. Galite sudaryti gimdymo planą ir aptarti jį su gydytoju bei gimdymą priimsiančiu medicinos personalu.
 • Atvirai pasikalbėkite su artimaisiais. Nesigėdykite apie savo baimes pasikalbėti su vyru, draugėmis ir kitais artimaisiais. Jų palaikymas ir galimybė išsikalbėti padės įveikti įvairias baimes arba bent trumpam jas užmiršti.
 • Pasidomėkite kitų moterų patirtimi. Visos gimdžiusios moterys ir jų gimdymo patirtys yra unikalios, tačiau jose yra ir daug bendrystės - moterims kyla tokie patys klausimai ir kamuoja tos pačios baimės, o kartu jas įveikti lengviau!
 • Užsiimkite jums malonia veikla. Nepamirškite savo hobių, pasivaikščiokite, apsilankykite spektaklyje, pasimėgaukite arbatos puodeliu ir pyrago gabaliuku su drauge, o gal net leiskitės į trumpą kelionę su vyru (ar girdėjote apie babymoon - romantiškas atostogas prieš gimdymą?) - visa tai padės nuvyti įkyrias baimes ir pasisemti naujų jėgų.
 • Jeigu reikia, būtinai ieškokite profesionalios pagalbos. Jeigu juntate, kad kamuojantis nerimas ir baimės yra labai įkyrios, jų niekaip nepavyksta numalšinti, jos trukdo jūsų kasdienei veiklai arba sveikatai (pavyzdžiui, suprastėja miego kokybė, pasikeičia apetitas ar net prasideda nerimo ir panikos priepuoliai), būtinai pasikalbėkite apie tai su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, ir jei reikia, kreipkitės psichologinės pagalbos.

   

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  lilygirl prieš 1 mėn.

  As save nuteikiau, kad visos gimde ir pagimde, o kuo as prastesne. Ir didvyres nevaidinsiu, emiau epidura ir viskas ok buvo ;)

 2. User has not uploaded an avatar
  snaigė3 prieš 1 mėn.

  Aš tai galvodavau, kad jei gimdymas būtų tikrai toks baisus, tai niekas neturėtų daugiau nei po vieną vaiką ir žmonija jau būtų išnykus 😃

 3. kibiriukas
  kibiriukas prieš 1 mėn.

  Aš tai pastoviai įsivaizduodavau mintyse, kaip jau pamatau vaikelį gimusį, kaip mūsų atvažiuos pasiimti iš ligoninės, kaip visi grįšime su šeima, reikia susikurt labai aiškų vaizdinį mintyse-rezultatą;) čia tas pats, kai bijai skristi, tai nereikia galvoti apie skrydį, o reikia mąstyti apie tai kaip nuskridus bus smagu;) kitas dalykas,tai visada padeda žinojimas, kad gimdymas amžinai nesitęs;)

 4. Jurga_
  Jurga_ prieš 1 mėn.

  kibiriukas parašė:
  Aš tai pastoviai įsivaizduodavau mintyse, kaip jau pamatau vaikelį gimusį, kaip mūsų atvažiuos pasiimti iš ligoninės, kaip visi grįšime su šeima, reikia susikurt la…

  Labai bijau gimdymo (pirmas, tai ta nežinomybė išvis baisi). Man Jūsų patarimas, manau, padės - vis pagalvoti apie rezultatą, apie tai kaip pamatysiu leliuką, paimsiu į rankas pirmą kartą 😊 tas manau kažkiek padės įveikti sunkiausius momentus

 5. User has not uploaded an avatar
  snaigė3 prieš 1 mėn.

  Jurga_ parašė:
  Labai bijau gimdymo (pirmas, tai ta nežinomybė išvis baisi). Man Jūsų patarimas, manau, padės - vis pagalvoti apie rezultatą, apie tai kaip pamatysiu leliuką, paims…

  Na, dar tuo pačiu nenusiteikit, jog bus labai sunku per gimdymą. Gali būti ir nieko baisaus, kaip tik fainas įvykis ir prisiminimas 😉