Gimdymo baimė: kaip ją įveikti? (163)

Gimdymo baimė By Pressmaster | Shutterstock.com

Juokaujama, kad pirmo gimdymo moterys bijo, nes nežino, ko tikėtis, antro – nes žino. Artėjant gimdymui visos moterys daugiau ar mažiau jaudinasi ir tai yra normalu.

Svarbiausia tokioje situacijoje atsikratyti nepagrįstų baimių ir mokėti suvaldyti nerimą, kad paskutinės nėštumo savaitės būtų kuo ramesnės.

Kokios dažniausios gimdymo baimės?

Gimdymui artėjant gali atrodyti, kad baimė yra visa apimanti, tačiau pasistenkite susikaupti ir suskaidykite ją į smulkesnes dalis.

Pagalvokite ir sau aiškiai įsivardinkite arba net ant popieriaus lapo surašykite, ko bijote, o tuomet ieškokite konkrečios problemos sprendimo būdų.

Pavyzdžiui, jeigu bijote gimdymo metu jaučiamo skausmo, pasidomėkite, kokie skausmo malšinimo būdai gali būti naudojami nėštumo metu.

Daugiau apie dažniausias gimdymo baimes ir kaip jas įveikti skaitykite:

Kaip įveikti gimdymo baimę?

Nesvarbu, koks gimdymo aspektas (ar gimdymas plačiąja prasme) jus gąsdina, pasinaudokite šiais patarimais, padėsiančiais įveikti baimę:

 • Ieškokite informacijos. Bijome to, ko nežinome, todėl pasiruoškite artėjančiam gimdymui: žinokite normalaus gimdymo eigą, mokėkite atpažinti tikrus sąrėmius nuo netikrų (paruošiamųjų sąrėmių), žinokite vaisiaus vandenų nutekėjimo požymius, pasidomėkite cezario pjūvio operacija ir kt.
 • Lankykite kursus nėščiosioms. Įvairiuose nėščiųjų kursuose suteikiama daug naudingos informacijos, padedama pasiruošti artėjančiam gimdymui ir mokoma rūpintis naujagimiu. Be to nėščiųjų kursai yra geras būdas prasiblaškyti, pasidalinti džiaugsmu ir rūpesčiais su kitomis nėščiosiomis.
 • Nebijokite klausti. Profilaktinių nėščiosios sveikatos patikrinimų metu pasikalbėkite su gydytoju apie artėjantį gimdymą ir drąsiai klauskite visko, kas jus neramina - jūsų klausimai (kad ir kokie jie bebūtų) gydytojo tikrai nenustebins. Taip pat galite pasinaudoti Tėvų Darželio forumu ir rūpimų dalykų paklausinėti kitų mamų.
 • Būkite pasiruošusi. Nėštumui einant į pabaigą pasiruoškite gimdyvės krepšelį - susidėkite daiktus, kurių jums ir naujagimiui reikės gimdymo metu ir iškart po jo. Taip pat nupirkite naujagimiui reikalingiausius daiktus ir paruoškite kūdikio kraitelį, kuris jūsų lauks namuose. Galite sudaryti gimdymo planą ir aptarti jį su gydytoju bei gimdymą priimsiančiu medicinos personalu.
 • Atvirai pasikalbėkite su artimaisiais. Nesigėdykite apie savo baimes pasikalbėti su vyru, draugėmis ir kitais artimaisiais. Jų palaikymas ir galimybė išsikalbėti padės įveikti įvairias baimes arba bent trumpam jas užmiršti.
 • Pasidomėkite kitų moterų patirtimi. Visos gimdžiusios moterys ir jų gimdymo patirtys yra unikalios, tačiau jose yra ir daug bendrystės - moterims kyla tokie patys klausimai ir kamuoja tos pačios baimės, o kartu jas įveikti lengviau!
 • Užsiimkite jums malonia veikla. Nepamirškite savo hobių, pasivaikščiokite, apsilankykite spektaklyje, pasimėgaukite arbatos puodeliu ir pyrago gabaliuku su drauge, o gal net leiskitės į trumpą kelionę su vyru (ar girdėjote apie babymoon - romantiškas atostogas prieš gimdymą?) - visa tai padės nuvyti įkyrias baimes ir pasisemti naujų jėgų.
 • Jeigu reikia, būtinai ieškokite profesionalios pagalbos. Jeigu juntate, kad kamuojantis nerimas ir baimės yra labai įkyrios, jų niekaip nepavyksta numalšinti, jos trukdo jūsų kasdienei veiklai arba sveikatai (pavyzdžiui, suprastėja miego kokybė, pasikeičia apetitas ar net prasideda nerimo ir panikos priepuoliai), būtinai pasikalbėkite apie tai su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, ir jei reikia, kreipkitės psichologinės pagalbos.

   

Naujausi komentarai

 1. eglytja
  eglytja prieš 5 m.

  spindule parašė:
  Nu as ir pati suprantu kad neisvengiama.. ir sakyciau visai rami buvau iki kol atsiguliau i patologini ir salia gimdykla..ir per dienas tik ir girdi gimdanciu klyks…

  As irgi nebijojau kol salimais palatoj nepradejo staugti.. Man tik tonusus matavo bet pamate kad paklaikau nes visos vertes soktelejo tik guode mane sake juk ir susizeidus vienos vos ne mirsta o kitos ramiai apsitvarko tik nuo sio egzamino nepabegsim pasistenk negalvoti, kai prasides visos baimes isgaruos

 2. Baltoji meška
  Baltoji meška prieš 5 m.

  As kai gulejau palatoje, tai viena po kitos pradedavo gimdyti. Viena kitos mes nemateme, nes uztvertos musu lovos buvo uzuolaidomis. Tai nemalonus labai jausmas uzeidavo, kai vidury nakties per miegus isgirsdavau, kaip moteris kankinosi. Bet stengdavausi isijungusi per ausines muzika uzmigti, bei nukreipti kitur savo mintis. Kai jau atejo mano laikas gimdyti buvau lb laiminga, nes ilgai pragulejau ligonineje, kol pagaliau atsidarineti pradejo kaklelis. Visai jokios baimes man nebuvo. O per visa nestuma as stengiausi kuo maziau skaityti ir klausytis gimdymo istoriju, nes visada zinojau, kad mano gimdymas bus toks tik man vienai. Tai yra tikrai bus skirtumu tarp gimdymu (mano ir kitu moteru) Dabar vel laukiuosi. Kai zinau kokie skausmai buna ir pan., tai irgi man nebaisu. Tik dideli nora turiu vieninteli, kad antroji dukryte gimtu be skatinamuju. Noriu labai pajausti naturalu kaklelio atsidaryma

 3. IvaZ prieš 5 m.

  Sveikos nėštukės
  gimdymo turbūt visos bent truputį prisibijo, o tai yra gana natūralus jausmas - juk nežinome kaip bus, visi sako kad "baisingai skaudės" ir t.t. o aš norėčiau jus paguosti, kad jei tikrai būtų viskas taip jau blogai, tai visi vaikai būtų vienturčiai
  tikrai nesakau kad neskauda, nu, taip, pobjauris reikaliukas, beeeet, tikrai skauda ne visoms vienodai, o kitaips, sako, net ir visai neskauda. Be to jei labai blogai, tai juk yra vaistai nuskausminantys, epidūras, galima juos panaudot
  pati tai buvau nusiteikus be vaistų gimdyti ir puikiai pavyko - abu gimdymai buvo labai greiti ir santykinai lengvi: pirmas vaikas per 5val, o antras per 3,5val gimė Tai ir jums linkiu kad viskas taip greit ir lengvai būtų, galvokit kad viskas bus gerai! Juk nusiteikimas yra vienas iš lemiamų veiksnių....

 4. ferfela
  ferfela prieš 5 m.

  As bijojau ziauriai gimdyti. Baime praejo kazkur 8-9nestumo menesi kaip viskas erzino. Ta prasme negalejai valgyti ko norejau, niekur toli nuveiti negali nes reikia i tualeta kas kelias minutes,nebezinai ka apsirenkti nes atrodai kaip statine bent jau man baime sugrizo kaip nubego vandenys ir dinginejo samone net melstis pradejau mintyse kad tik viskas geruoju baigtus. Pavydziu toms kurios pagimde be jokio vargo.

 5. coliukie
  coliukie prieš 5 m.

  vaiduliuxx parašė:
  Mielos mamytes,mano sunus gime menesiu anksciau,vandenys pradejo nakti begti,puoliau i panika,sesuo kuri nera gimdziusi,priejo sako nusiramink,susikaupk ir stenkis,…

  Noreciau ir aš taip moketi galvoti kaip tu