Nėščiųjų kursai - ar verta lankyti? (99)

Nėščiųjų kursai Nėščiųjų kursai. iStock.com/Halfpoint

Mūsų senelės nėštumo, gimdymo ir kūdikio priežiūros paslaptis daugiausia sužinodavo iš savo mamų ar giminaičių, mamos – iš knygų ir draugių, na o tu šiandien turi didžiulį pasirinkimą: gausybė medžiagos pateikiama internete, yra išleista nemažai gražių iliustruotų knygų ir žurnalų, geras gydytojas, jei tik turi laiko, taip pat atsako į daugelį klausimų, dar galite lankyti specialius kursus ir ten išsiaiškinti tai, kas kelia klaustukų... Kaip išsirinkti geriausią variantą?

Apie ką kalbama kursuose?

Paprastai nėščiųjų kursuose aptariama nėštumo eiga, nėštukių sveikatos ir mitybos ypatumai, pasiruošimas gimdymui ir gimdymo eiga, kvėpavimo technikos ir skausmo malšinimo būdai gimdant, žindymas ir kūdikio priežiūra.

Kursai aktualiausi tiems, kurie laukiasi pirmojo kūdikio, nes tada kyla daugybė klausimų, daug baimių ir nerimo dėl to, kad neaišku, ko tikėtis. Išgirdus atsakymus į rūpimus klausimus nerimas sumažėja, galima geriau įsivaizduoti, kas bus. Visų nėštukių kursų tikslas – suteikti žinias ir pasitikėjimą, kurių reikia, kad galėtum sėkmingai pagimdyti ir apsispręsti esant reikalui (pavyzdžiui, dėl skausmo malšinimo).

Naudinga ir būsimiems tėčiams

Jei nuspręsite lankyti kursus – pasistenkite į juos nusivesti ir būsimąjį tėvelį. Vyrams pravartu susipažinti su gimdymo procesu ir sužinoti, kaip gali padėti gimdančiai savo partnerei. Kai kuriuose kursuose tėčiams skiriamas specialus dėmesys, aptariama, kaip pasikeis gyvenimas po kūdikio gimimo ir kaip prie to prisitaikyti.

Gal kursai nebūtini?

Iš tiesų jie nėra privalomi, tai kiekvienos nėštukės pasirinkimas. Jeigu gerai jaučiates, žinote, kur rasti atsakymų į kylančius klausimus, nekyla baimių ar nerimo dėl artėjančio gimdymo ir kūdikio priežiūros – tikrai galite nelankyti jokių kursų. Intuicija dažnai pakužda teisingus sprendimus, taigi įsiklausykite į save ir rinkitės tai, kas jums arčiau širdies. Jei jokie kursai „nelimpa” – geriau maloniai praleiskite laiką kitur.

Kokie gali būti kursai?

Rinkdamasi apgalvokite, koks požiūris į gimdymą ir kūdikio priežiūrą jums priimtinesnis, ar jums būtina, kad dėstytų garsūs autoritetai, o gal svarbiausia pasiruošti gimdymui fiziškai ir (ar) psichologiškai:

 • galite rinktis kursus, kurių vadovai akcentuoja natūralų gimdymą be skausmo malšinimo ir medicininio įsikišimo arba kursus, kuriuose kalbama ir apie epidūrinį nuskausminimą ar cezario pjūvį;
 • esti kursų, kuriuose išsamiai pasakojama apie kūdikio priežiūrą (kaip suruošti kraitelį, prausti, rengti...), kituose aptariamas psichologinis pasiruošimas kūdikio gimimui ir auginimui;
 • vienus kursus veda gydytojai, kitus – patys tėvai ar psichologai;
 • dauguma kursų yra mokami, tačiau gali pabandyti surasti ir nemokamų paskaitų (paprastai jos organizuojamos poliklinikose);
 • kai kurie nėštukių kursai vyksta nedidelėmis grupelėmis ar ilgesnį laiką (pavyzdžiui, kas savaitę), taigi gali susidraugauti su kitomis mamomis – gal rasite kaimynių, kad galėtumėt kartu eiti pasivaikščioti.

Patarimas: jei sunku išsirinkti – paklausinėkite draugių, forumiečių,  gal jos gali ką nors rekomenduoti, kur pačios lankė, kur joms patiko ar nepatiko.  O išsamų kursų nėščiosioms sąrašą rasite mūsų tinklapio dalyje "Nėščiųjų kursai".

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Nežinomaa prieš 8 mėn.

  Sveikos, ar yra moterų kurios gimdė ir be kursų lankymo?

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 mėn.

  Nežinomaa parašė:
  Sveikos, ar yra moterų kurios gimdė ir be kursų lankymo?

  Be kursų, gimdžiau.

 3. Zivilekkk
  Zivilekkk prieš 8 mėn.

  As gimdziau po 3 kursu, bet info, kuria ten moke, buvo paskutinis dalykas sitoje zemeje, ka per skausmus saremiu metu buciau norejus/galejus atsimint
  Zymiai geriau klausyt gydytojo/akuseres, kurie salia jusu per gimdyma ir mato jusu situacija. Visu gimdymai buna labai skirtingi.

 4. Raaasele
  Raaasele prieš 8 mėn.

  Labas, aš. Man tai atrodo nereikalingas dalykas. Gimdymo namuose sakė, kad dažnu atveju geriau be kursų, svarbiausia klausyti ką sako gydytojai ir viskas pavyks.