Nėščiųjų kursai - ar verta lankyti? (94)

Nėščiųjų kursai Nėščiųjų kursai. iStock.com/Halfpoint

Mūsų senelės nėštumo, gimdymo ir kūdikio priežiūros paslaptis daugiausia sužinodavo iš savo mamų ar giminaičių, mamos – iš knygų ir draugių, na o tu šiandien turi didžiulį pasirinkimą: gausybė medžiagos pateikiama internete, yra išleista nemažai gražių iliustruotų knygų ir žurnalų, geras gydytojas, jei tik turi laiko, taip pat atsako į daugelį klausimų, dar gali lankyti specialius kursus ir ten išsiaiškinti tai, kas kelia klaustukų... Kaip išsirinkti geriausią variantą?

Apie ką kalbama kursuose?

Paprastai nėščiųjų kursuose aptariama nėštumo eiga, nėštukių sveikatos ir mitybos ypatumai, pasiruošimas gimdymui ir gimdymo eiga, kvėpavimo technikos ir skausmo malšinimo būdai gimdant, žindymas ir kūdikio priežiūra.

Kursai aktualiausi tiems, kurie laukiasi pirmojo kūdikio, nes tada kyla daugybė klausimų, daug baimių ir nerimo dėl to, kad neaišku, ko tikėtis. Išgirdus atsakymus į rūpimus klausimus nerimas sumažėja, galima geriau įsivaizduoti, kas bus. Visų nėštukių kursų tikslas – suteikti žinias ir pasitikėjimą, kurių reikia, kad galėtum sėkmingai pagimdyti ir apsispręsti esant reikalui (pavyzdžiui, dėl skausmo malšinimo).

Naudinga ir būsimiems tėčiams

Jei nuspręsi lankyti kursus – pasistenk į juos nusivesti ir būsimąjį tėvelį. Vyrams pravartu susipažinti su gimdymo procesu ir sužinoti, kaip gali padėti gimdančiai savo partnerei. Kai kuriuose kursuose tėčiams skiriamas specialus dėmesys, aptariama, kaip pasikeis gyvenimas po kūdikio gimimo ir kaip prie to prisitaikyti.

Gal kursai nebūtini?

Iš tiesų jie nėra privalomi, tai kiekvienos nėštukės pasirinkimas. Jeigu gerai jautiesi, žinai, kur rasti atsakymų į kylančius klausimus, nekyla baimių ar nerimo dėl artėjančio gimdymo ir kūdikio priežiūros – tikrai gali nelankyti jokių kursų. Intuicija dažnai pakužda teisingus sprendimus, taigi įsiklausyk į save ir rinkis tai, kas tau arčiau širdies. Jei jokie kursai „nelimpa” – geriau maloniai praleisk laiką kitur.

Kokie gali būti kursai?

Rinkdamasi apgalvok, koks požiūris į gimdymą ir kūdikio priežiūrą tau priimtinesnis, ar tau būtina, kad dėstytų garsūs autoritetai, o gal svarbiausia pasiruošti gimdymui fiziškai ir (ar) psichologiškai:

 • gali rinktis kursus, kurių vadovai akcentuoja natūralų gimdymą be skausmo malšinimo ir medicininio įsikišimo arba kursus, kuriuose kalbama ir apie epidūrinį nuskausminimą ar cezario pjūvį;
 • esti kursų, kuriuose išsamiai pasakojama apie kūdikio priežiūrą (kaip suruošti kraitelį, prausti, rengti...), kituose aptariamas psichologinis pasiruošimas kūdikio gimimui ir auginimui;
 • vienus kursus veda gydytojai, kitus – patys tėvai ar psichologai;
 • dauguma kursų yra mokami, tačiau gali pabandyti surasti ir nemokamų paskaitų (paprastai jos organizuojamos poliklinikose);
 • kai kurie nėštukių kursai vyksta nedidelėmis grupelėmis ar ilgesnį laiką (pavyzdžiui, kas savaitę), taigi gali susidraugauti su kitomis mamomis – gal rasi kaimynių, kad galėtumėt kartu eiti pasivaikščioti.

Patarimas: jei sunku išsirinkti – paklausinėk draugių, forumiečių,  gal jos gali ką nors rekomenduoti, kur pačios lankė, kur joms patiko ar nepatiko.  O išsamų kursų nėščiosioms sąrašą rasi mūsų tinklapio dalyje "Nėščiųjų kursai".

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. geranta
  geranta prieš 3 m.

  Jilita parašė:
  Rugsėjo 9 d - terminas... Jaučiu kažkodėl, kad gimdysiu anksčiau truputį. Keliomis dienomis Tad manau, kad ir nenueisiu į kursus

  Kiek as visokiu nuojautu turejau,o abi gime termino diena jeigu norit,galiu pasidalint turima info.parasykit az

 2. User has not uploaded an avatar
  Inga22 prieš 3 m.

  Sveikos busimos mamytes, nuo kelinto menesio pradejot lankyti kursus-pamokeles nesciosioms?

 3. User has not uploaded an avatar
  brigita.ku prieš 3 m.

  Nuo tada kai baigiau dirbti ir išėjau atostogų. T.y. 7-8 mėn. Laiko daug, neskubant galima lankyti kursus, kursai tampa proga išeiti iš namų, lengvai pasivaikščioti ir pan. Tokia įžanga į motinystę

 4. User has not uploaded an avatar
  armida5 prieš 1 m.

  Mamos, ar žinote ką nors apie juos https://www.emama.lt/busimai-mamai.html ? Girdėjau, kad Emama ir kursus nėščiosioms Šiauliuose organizuoja, gal teko kam sudalyvauti?