Nėščiųjų kursai - ar verta lankyti? (122)

Nėščiųjų kursai Nėščiųjų kursai. iStock.com/Halfpoint

Mūsų senelės nėštumo, gimdymo ir kūdikio priežiūros paslaptis daugiausia sužinodavo iš savo mamų ar giminaičių, mamos – iš knygų ir draugių, na o tu šiandien turi didžiulį pasirinkimą: gausybė medžiagos pateikiama internete, yra išleista nemažai gražių iliustruotų knygų ir žurnalų, geras gydytojas, jei tik turi laiko, taip pat atsako į daugelį klausimų, dar galite lankyti specialius kursus ir ten išsiaiškinti tai, kas kelia klaustukų... Kaip išsirinkti geriausią variantą?

Apie ką kalbama kursuose?

Paprastai nėščiųjų kursuose aptariama nėštumo eiga, nėštukių sveikatos ir mitybos ypatumai, pasiruošimas gimdymui ir gimdymo eiga, kvėpavimo technikos ir skausmo malšinimo būdai gimdant, žindymas ir kūdikio priežiūra.

Kursai aktualiausi tiems, kurie laukiasi pirmojo kūdikio, nes tada kyla daugybė klausimų, daug baimių ir nerimo dėl to, kad neaišku, ko tikėtis. Išgirdus atsakymus į rūpimus klausimus nerimas sumažėja, galima geriau įsivaizduoti, kas bus. Visų nėštukių kursų tikslas – suteikti žinias ir pasitikėjimą, kurių reikia, kad galėtum sėkmingai pagimdyti ir apsispręsti esant reikalui (pavyzdžiui, dėl skausmo malšinimo).

Naudinga ir būsimiems tėčiams

Jei nuspręsite lankyti kursus – pasistenkite į juos nusivesti ir būsimąjį tėvelį. Vyrams pravartu susipažinti su gimdymo procesu ir sužinoti, kaip gali padėti gimdančiai savo partnerei. Kai kuriuose kursuose tėčiams skiriamas specialus dėmesys, aptariama, kaip pasikeis gyvenimas po kūdikio gimimo ir kaip prie to prisitaikyti.

Gal kursai nebūtini?

Iš tiesų jie nėra privalomi, tai kiekvienos nėštukės pasirinkimas. Jeigu gerai jaučiates, žinote, kur rasti atsakymų į kylančius klausimus, nekyla baimių ar nerimo dėl artėjančio gimdymo ir kūdikio priežiūros – tikrai galite nelankyti jokių kursų. Intuicija dažnai pakužda teisingus sprendimus, taigi įsiklausykite į save ir rinkitės tai, kas jums arčiau širdies. Jei jokie kursai „nelimpa” – geriau maloniai praleiskite laiką kitur.

Kokie gali būti kursai?

Rinkdamasi apgalvokite, koks požiūris į gimdymą ir kūdikio priežiūrą jums priimtinesnis, ar jums būtina, kad dėstytų garsūs autoritetai, o gal svarbiausia pasiruošti gimdymui fiziškai ir (ar) psichologiškai:

 • galite rinktis kursus, kurių vadovai akcentuoja natūralų gimdymą be skausmo malšinimo ir medicininio įsikišimo arba kursus, kuriuose kalbama ir apie epidūrinį nuskausminimą ar cezario pjūvį;
 • esti kursų, kuriuose išsamiai pasakojama apie kūdikio priežiūrą (kaip suruošti kraitelį, prausti, rengti...), kituose aptariamas psichologinis pasiruošimas kūdikio gimimui ir auginimui;
 • vienus kursus veda gydytojai, kitus – patys tėvai ar psichologai;
 • dauguma kursų yra mokami, tačiau gali pabandyti surasti ir nemokamų paskaitų (paprastai jos organizuojamos poliklinikose);
 • kai kurie nėštukių kursai vyksta nedidelėmis grupelėmis ar ilgesnį laiką (pavyzdžiui, kas savaitę), taigi gali susidraugauti su kitomis mamomis – gal rasite kaimynių, kad galėtumėt kartu eiti pasivaikščioti.

Patarimas: jei sunku išsirinkti – paklausinėkite draugių, forumiečių,  gal jos gali ką nors rekomenduoti, kur pačios lankė, kur joms patiko ar nepatiko.  O išsamų kursų nėščiosioms sąrašą rasite mūsų tinklapio dalyje "Nėščiųjų kursai".

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Susiję straipsniai

Daugiavaisis nėštumas: tikimybė, priežiūra ir rizikos

Daugiavaisis nėštumas - kai vienu metu gimdoje auga du ar daugiau kūdikių. Įprastai daugiavaisis nėštumas siejamas su didesne rizika.

Hormonas progesteronas ir jo kiekis nėštumo metu

Progesteronas - labai svarbus hormonas, užtikrinantis normalų ir reguliarų mėnesinių ciklą bei palaikantis sveiką nėštumą.

Dauno sindromo diagnozavimas nėštumo metu

Visoms nėščiosioms rekomenduojama atlikti bent pirminius tyrimus, padedančius diagnozuoti Dauno sindromą, vyresnėms nei 35 m. - papildomus tyrimus.

Naujausi komentarai

 1. lauryytia
  lauryytia prieš 1 m.

  Ktea parašė:
  Dar Mazylyj uzregistravo nuo pirmadienio i Online kursus. Skambinau, galvojau tik pasilauksiu, dar neisiu, pasake, jog nuoroda atsius, bus viska paaiskinta. Bet ats…

  O jie kur nors skelbia kursų laiką? Nes nelabai mačiau.
  Antroj ligoninėj dar vyskta, bet laiku nežinau, sakiau reiks pasiskambinti 😊

 2. Ktea
  Ktea prieš 1 m.

  lauryytia parašė:
  O jie kur nors skelbia kursų laiką? Nes nelabai mačiau.
  Antroj ligoninėj dar vyskta, bet laiku nežinau, sakiau reiks pasiskambinti 😊

  Jie neskelbia, yra ju psl., turi pati skambint, ir sakyti, kad uzsiregistruot nori, tai yra gyvi (be su vyru neleidzia jau) arba online.

 3. Ktea
  Ktea prieš 1 m.

  lauryytia parašė:
  O jie kur nors skelbia kursų laiką? Nes nelabai mačiau.
  Antroj ligoninėj dar vyskta, bet laiku nežinau, sakiau reiks pasiskambinti 😊

  Aha toj ligoninej, ar uzvakar paskelbe jog ant ryto kursai, durnai, ne visi gali begt dienos metu, viska metus.

 4. lauryytia
  lauryytia prieš 1 m.

  Ktea parašė:
  Aha toj ligoninej, ar uzvakar paskelbe jog ant ryto kursai, durnai, ne visi gali begt dienos metu, viska metus.

  Aš tai laukiau kada į dekretą išeisiu, kad ramiai kursus galėčiau laikyti, nereikia iš darbo išsiprašinėti 🙂

 5. Ktea
  Ktea prieš 1 m.

  lauryytia parašė:
  Aš tai laukiau kada į dekretą išeisiu, kad ramiai kursus galėčiau laikyti, nereikia iš darbo išsiprašinėti 🙂

  Mes pagal individulia, bet vasara darbo maziau, rudeni daug, iseisiu atostogu, bet zadu vistiek padirbet kiek galesiu. Ir pandemijos rudeni. Noriu vasara pereit