Nėščiųjų kursai - ar verta lankyti? (90)

Nėščiųjų kursai Nėščiųjų kursai. iStock.com/Halfpoint

Mūsų senelės nėštumo, gimdymo ir kūdikio priežiūros paslaptis daugiausia sužinodavo iš savo mamų ar giminaičių, mamos – iš knygų ir draugių, na o tu šiandien turi didžiulį pasirinkimą: gausybė medžiagos pateikiama internete, yra išleista nemažai gražių iliustruotų knygų ir žurnalų, geras gydytojas, jei tik turi laiko, taip pat atsako į daugelį klausimų, dar gali lankyti specialius kursus ir ten išsiaiškinti tai, kas kelia klaustukų... Kaip išsirinkti geriausią variantą?

Apie ką kalbama kursuose?

Paprastai nėščiųjų kursuose aptariama nėštumo eiga, nėštukių sveikatos ir mitybos ypatumai, pasiruošimas gimdymui ir gimdymo eiga, kvėpavimo technikos ir skausmo malšinimo būdai gimdant, žindymas ir kūdikio priežiūra.

Kursai aktualiausi tiems, kurie laukiasi pirmojo kūdikio, nes tada kyla daugybė klausimų, daug baimių ir nerimo dėl to, kad neaišku, ko tikėtis. Išgirdus atsakymus į rūpimus klausimus nerimas sumažėja, galima geriau įsivaizduoti, kas bus. Visų nėštukių kursų tikslas – suteikti žinias ir pasitikėjimą, kurių reikia, kad galėtum sėkmingai pagimdyti ir apsispręsti esant reikalui (pavyzdžiui, dėl skausmo malšinimo).

Naudinga ir būsimiems tėčiams

Jei nuspręsi lankyti kursus – pasistenk į juos nusivesti ir būsimąjį tėvelį. Vyrams pravartu susipažinti su gimdymo procesu ir sužinoti, kaip gali padėti gimdančiai savo partnerei. Kai kuriuose kursuose tėčiams skiriamas specialus dėmesys, aptariama, kaip pasikeis gyvenimas po kūdikio gimimo ir kaip prie to prisitaikyti.

Gal kursai nebūtini?

Iš tiesų jie nėra privalomi, tai kiekvienos nėštukės pasirinkimas. Jeigu gerai jautiesi, žinai, kur rasti atsakymų į kylančius klausimus, nekyla baimių ar nerimo dėl artėjančio gimdymo ir kūdikio priežiūros – tikrai gali nelankyti jokių kursų. Intuicija dažnai pakužda teisingus sprendimus, taigi įsiklausyk į save ir rinkis tai, kas tau arčiau širdies. Jei jokie kursai „nelimpa” – geriau maloniai praleisk laiką kitur.

Kokie gali būti kursai?

Rinkdamasi apgalvok, koks požiūris į gimdymą ir kūdikio priežiūrą tau priimtinesnis, ar tau būtina, kad dėstytų garsūs autoritetai, o gal svarbiausia pasiruošti gimdymui fiziškai ir (ar) psichologiškai:

 • gali rinktis kursus, kurių vadovai akcentuoja natūralų gimdymą be skausmo malšinimo ir medicininio įsikišimo arba kursus, kuriuose kalbama ir apie epidūrinį nuskausminimą ar cezario pjūvį;
 • esti kursų, kuriuose išsamiai pasakojama apie kūdikio priežiūrą (kaip suruošti kraitelį, prausti, rengti...), kituose aptariamas psichologinis pasiruošimas kūdikio gimimui ir auginimui;
 • vienus kursus veda gydytojai, kitus – patys tėvai ar psichologai;
 • dauguma kursų yra mokami, tačiau gali pabandyti surasti ir nemokamų paskaitų (paprastai jos organizuojamos poliklinikose);
 • kai kurie nėštukių kursai vyksta nedidelėmis grupelėmis ar ilgesnį laiką (pavyzdžiui, kas savaitę), taigi gali susidraugauti su kitomis mamomis – gal rasi kaimynių, kad galėtumėt kartu eiti pasivaikščioti.

Patarimas: jei sunku išsirinkti – paklausinėk draugių, forumiečių,  gal jos gali ką nors rekomenduoti, kur pačios lankė, kur joms patiko ar nepatiko.  O išsamų kursų nėščiosioms sąrašą rasi mūsų tinklapio dalyje "Nėščiųjų kursai".

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. linuxsx
  linuxsx prieš 9 mėn.

  Man asmeniskai lb patiko ir praverte kursai nestukems, pirmus lankiau likus dviem men iki gimdymo ir dvejus dviem sav iki gimdymo. Tikrai gavau naudingos informacijos nuo viso gimdymo ir pogimdinio proceso iki leliuko prieziuros, todel nesijauciai visiskai zalia. Labiausiai patiko paskutinieji, kuriu metu ne tik isklausiau visa teorija, kaip vyksta gimdymo procesas, bet ir buvo aprodomos gimdymo palatos, palatos po gimdymo, naujagymiu apziuros skyrius. Kazkaip viska pamacius man dingo visa gimdymo baime, nes pamaciau, kokia jauki ir visai ne baisi aplinka gimdymo namuose☺

 2. Jilita
  Jilita prieš 4 mėn.

  O aš nespėjau į nėščiųjų kursus... Kažkaip nepagalvojau, kad rugpjūtis - atostogų metas ir nevyks kursai... Liepos mėnesį dar turėjau visokių planų planelių, o vat niekas neminėjo, kad rugpjūtį jau nebus kursų... Gaila, nes norėjosi ir būsimą tėtį nusivesti ir pačiai daugiau informacijos susižinoti...

 3. geranta
  geranta prieš 4 mėn.

  Jilita parašė:
  O aš nespėjau į nėščiųjų kursus... Kažkaip nepagalvojau, kad rugpjūtis - atostogų metas ir nevyks kursai... Liepos mėnesį dar turėjau visokių planų planelių, o vat …

  Gal dar rugseji spesit.
  Pirmos paskaiteles buna pacioj menesio pradzioj

 4. Jilita
  Jilita prieš 4 mėn.

  Rugsėjo 9 d - terminas... Jaučiu kažkodėl, kad gimdysiu anksčiau truputį. Keliomis dienomis Tad manau, kad ir nenueisiu į kursus

 5. geranta
  geranta prieš 4 mėn.

  Jilita parašė:
  Rugsėjo 9 d - terminas... Jaučiu kažkodėl, kad gimdysiu anksčiau truputį. Keliomis dienomis Tad manau, kad ir nenueisiu į kursus

  Kiek as visokiu nuojautu turejau,o abi gime termino diena jeigu norit,galiu pasidalint turima info.parasykit az