Nėštumo komplikacijos (91)

Nėštumo komplikacijos

Nors absoliuti dauguma nėštumų būna sėkminga ir kūdikis gimsta sveikas, yra naudinga žinoti apie dažniausiai pasitaikančias nėštumo komplikacijas. Juk kuo anksčiau jos pastebimos ir pradedamos gydyti, tuo mažiau pasekmių būna mamai ir kūdikiui. Gera žinia yra ta, kad dauguma nėštumo komplikacijų gali būti sėkmingai įveiktos.

Dažniausios nėštumo komplikacijos

Priešlaikinis gimdymas yra labiausiai paplitusi nėštumo komplikacija. Lietuvoje šiek tiek daugiau nei 5 procentai kūdikių gimsta anksčiau laiko (iki 37 nėštumo savaitės). Daugumos priešlaikinių gimdymų priežastys nėra aiškios.

Nėščiųjų diabetas (organizmo nesugebėjimas pagaminti pakankamą insulino kiekį, būtiną cukraus skaidymui) – jis diagnozuojamas 2–7% besilaukiančiųjų

Preeklampsija nustatoma 3–10% besilaukiančiųjų (šiai būklei būdingas aukštas kraujospūdis, skysčių kaupimasis ir baltymai šlapime).

Placentos pirmeiga pasitaiko vienai iš 250 nėščiųjų. Tai atvejai, kai placenta uždengia dalį arba visą gimdos kaklelį.

Nėštumo komplikacijų požymiai

Priešlaikinio gimdymo požymiai yra reguliarūs sąrėmiai iki 37 savaitės arba vaisiaus vandenų nutekėjimas (vandenys gali tekėti ir po truputį). Jei pastebėjote bent vieną iš šių požymių, nedelsdama skambinkite gydytojams.

Nėščiųjų diabetas neturi jaučiamų ankstyvųjų požymių, ši komplikacija nustatoma 24–28 savaitę tiriant cukraus kiekį kraujyje.

Preeklampsija turi aiškius perspėjančius ženklus: smarkus tinimas (ypač veido ir rankų), staigus svorio padidėjimas, nesiliaujantis arba labai stiprus galvos skausmas, vaizdo dvejinimasis ar neryškus matymas. Net jei nejaučiate nė vieno iš išvardytų simptomų, per kiekvieną apsilankymą pas gydytoją jums tikrins kraujospūdį ir tai, ar šlapime nėra baltymų.

Placentos pirmeiga taip pat gali neturėti jokių požymių. Dažniausiai ji pastebima atliekant planinius ultragarso tyrimus. Kai kurios moterys pastebi neskausmingą kraujavimą iš makšties antrąjį ir trečiąjį trimestrą.

Kaip išvengti nėštumo komplikacijų?

Nėštumo komplikacijų tikimybė didesnė, jei esate 35 metų ar vyresnė, turite antsvorio, sergate kokia nors lėtine liga ar anksčiau esate turėjusi nėštumo komplikacijų.

Gyvenimo būdas ir mityba tokioms nėštumo komplikacijoms kaip preeklampsija ar placentos pirmeiga neturi, tačiau kitų komplikacijų (pavyzdžiui, nėščiųjų diabeto) riziką galite sumažinti, jei sveikai maitinsitės, mankštinsitės ir vengsite gerai žinomų pavojų: alkoholio, cigarečių, gydytojo nepaskirtų vaistų ir maisto papildų.

Nėštumą prižiūrintys gydytojas turėtų įvertinti nėštumo komplikacijų riziką ir informuoti, kokių atsargumo priemonių reikėtų imtis. Jei pastebite nerimą keliančius simptomus (skausmą, kraujavimą, tinimą, silpnumą, vandenų tekėjimą, sulėtėjusius vaisiaus judesius ir panašiai), nedelskite ir iš karto kreipkitės į gydytojus.

Susiję straipsniai

Daugiavaisis nėštumas: tikimybė, priežiūra ir rizikos

Daugiavaisis nėštumas - kai vienu metu gimdoje auga du ar daugiau kūdikių. Įprastai daugiavaisis nėštumas siejamas su didesne rizika.

Hormonas progesteronas ir jo kiekis nėštumo metu

Progesteronas - labai svarbus hormonas, užtikrinantis normalų ir reguliarų mėnesinių ciklą bei palaikantis sveiką nėštumą.

Dauno sindromo diagnozavimas nėštumo metu

Visoms nėščiosioms rekomenduojama atlikti bent pirminius tyrimus, padedančius diagnozuoti Dauno sindromą, vyresnėms nei 35 m. - papildomus tyrimus.

Naujausi komentarai

  1. Marrija
    Marrija prieš 7 m.

    indigo 123 parašė:
    Na visat jis buvo labai kietas.o siantie jis kaip jo nera.ir niekur nerandu nieko.vis jaudavau o siandie ne biskio vakare.lik trauktusi.ima baime

    Tai jeigu ima baime vaziuokit pas daktarus...bet tokiu dalyku neesu girdejus...kad gali kazkas trauktis..

  2. User has not uploaded an avatar
    indigo 123 prieš 7 m.

    Marrija parašė:
    Tai jeigu ima baime vaziuokit pas daktarus...bet tokiu dalyku neesu girdejus...kad gali kazkas trauktis..

    Na as supatau dabar is gyditojos pas mane jis anciau daug labai judejo.uztat ir kietejo.

  3. Indriuka
    Indriuka prieš 7 m.

    nieko nesupratau ka paraset....gimda minksteja?nera jos?o tai vaikutis juda bent?

  4. Marrija
    Marrija prieš 7 m.

    Indriuka parašė:
    nieko nesupratau ka paraset....gimda minksteja?nera jos?o tai vaikutis juda bent?

    Kaip supratau mamytei tiesiog leliukas maziau aktyvus ir ji nusprende, kad jai ,,gimda minksteja'' nes neysispires vienur sr kitur

  5. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 4 m.

    DĖMESIO PRAŠOME, aš džiaugiuosi, išreikšdamas gilų dėkingumą vyrui, kuriam taip rūpi kitų žmonių gerovė. Aš per 3 metus kenčiau nuo (lėtinės dilgėlinės), išleidau tūkstančius dolerių pirkdama brangius vaistus ir lankydamasi keliose įvairių šalių ligoninėse. Aš tikrai jaučiau skausmą „iki“ vieną šlovingą rytą, apie Dr.Subla perskaičiau internetas apie tai, kaip jis padėjo ir išgydė daugybę žmonių, kenčiančių nuo (lėtinės dilgėlinės) 1 ir 2 herpeso, ŽIV / AIDS, negali pastoti, negali gerai atlikti lytinio gyvenimo būdo, fibrozė, silpna erekcija, visų rūšių padidėjimas moterims ir t. t. Taigi susisiekiau su juo per šį el. Laišką ([email protected]) ir pasidaliniau su juo savo problemomis. Jis man paskyrė gydomąją procedūrą ir aš jų laikiausi. Po dviejų savaičių aš buvau visiškai išgydytas, noriu naudotis šia platforma ir padėkoti Dr.Sublai už tai, kad jis mane išgydė nuo to mirtino viruso, taip pat už tai, kad jo vaistažolių vaistai buvo parodyti pasauliui, susisiekite su juo Via; ([email protected]) Arba „WhatsApp“ arba paskambinkite jam „Via“; +2349034287285 jūsų sveikatos problemų sprendimams.