Lovos režimas: kaip jį ištverti? (3)

Lovos režimas nėštumo metu

Kartais gydytojas nusprendžia, jog turėsite laikytis lovos režimo. Dažniausiai jis paskiriamas, kuomet pakyla kraujospūdis ir gresia preeklampsija ar eklampsija, kraujuoja iš makšties (įskaitant placentos pirmeigą), gresia priešlaikis gimdymas ar yra gimdos kaklelio pakitimų (pavyzdžiui, gimdos kaklelio nepakankamumas), taip pat jeigu laukiates daugiau nei vieno kūdikio.

Kaip galite jaustis? Reakcija į tokį „pasiūlymą” gali būti labai įvairi. Yra nėštukių, kurios apsidžiaugia, gavusios galimybę pailsėti ir pabūti lepinamos, tačiau daugumai dėl jo kyla pyktis, apima nerimas, panika ar depresija. Gali būti, kad vis svarstysite, ką padarėte ne taip. Dažnai atsakymas yra „Nieko“. Tiesiog kartais taip atsitinka, taigi neturite priežasčių savęs kaltinti.

Kaip sau padėti: priminkite sau, kodėl jums reikia gulėti – tam, kad išnešiotumėte ir pagimdytumėte sveiką kūdikį. Šis tikslas padės sumažinti nerimą, pyktį, apmaudą ir nuobodulį, kurie dažnai apninka ilgą laiką gulinti lovoje.

„Lovos rėžimo“ tipai. Lovos režimas skiriamas dėl įvairių priežasčių, todėl jis gali būti ne vienodai griežtas: vienos nėštukės paguldomos į ligoninę, kur nuolat stebima jų sveikatos būklė; kitos, pavyzdžiui gali gulėti namuose ar netgi sėdėti, tačiau turi vengti lytinių santykių ir fizinio krūvio. Pasitarkite su gydytoju, ar jums galima:

 • atsikelti ir nueiti į tualetą,
 • maudytis vonioje arba duše,
 • ilsintis sėdėti (ne tik gulėti),
 • vaikščioti (jei taip – kiek vaikščioti tau leidžiama),
 • ruošti maistą ir atlikti nesunkius buities darbus,
 • vairuoti,
 • mylėtis.

Šalutinis „lovos rėžimo“ poveikis. Ilgai gulint padidėja krešulių susidarymo kraujagyslėse rizika, todėl pasidomėkite, kokius pratimus kojoms jums galima daryti, kad to išvengtumėte. Didesnė ir vidurių užkietėjimo tikimybė, todėl valgykite daugiau daržovių, gerkte pakankamai skysčių.

Ką galite veikti? Kad gulėdama lovoje “neapaugtumėte kerpėmis”, susiplanuokite dieną ir laikykitės režimo. Atsibudusi susitvarkykite, susišukuokite, persirenkite kitais drabužiais. Tai padės jums ne tik geriau atrodyti, bet ir geriau jaustis.
Išnaudokite šį laiką tam, kam galite nebeturėti laisvos minutės gimus kūdikiui:

 • skaitykite knygas, žurnalus, laikraščius,
 • rašykite laiškus, bendraukite interneto forumuose,
 • rašykite nėštumo ir kūdikio laukimo dienoraštį,
 • sutvarkykite senas nuotraukas ir paruoškite albumą naujoms,
 • sudarykite gimdymo planą,
 • pasidomėkite ir susiraskite polikliniką bei gydytoją kūdikiui,
 • peržiūrėkite vardynus ir susidarykite gražiausių vardų penketuką,
 • numegzkite kūdikiui vilnones kojinaites, megztuką, kepuraitę, pleduką,
 • skaitykite apie kūdikio priežiūrą – visa tai jums tikrai pravers!


Svarbu: pasirūpinkite tais, kurie rūpinasi jumis. Gal negalite atsikelti ir padaryti kai kurių darbų, bet galite būti giedros nuotaikos, šypsotis, padėkoti už pagalbą. Pradžiuginkite vyrą ar kitus pagalbininkus netikėtu maloniu skambučiu ar SMS žinute.

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Susiję straipsniai

Daugiavaisis nėštumas: tikimybė, priežiūra ir rizikos

Daugiavaisis nėštumas - kai vienu metu gimdoje auga du ar daugiau kūdikių. Įprastai daugiavaisis nėštumas siejamas su didesne rizika.

Hormonas progesteronas ir jo kiekis nėštumo metu

Progesteronas - labai svarbus hormonas, užtikrinantis normalų ir reguliarų mėnesinių ciklą bei palaikantis sveiką nėštumą.

Dauno sindromo diagnozavimas nėštumo metu

Visoms nėščiosioms rekomenduojama atlikti bent pirminius tyrimus, padedančius diagnozuoti Dauno sindromą, vyresnėms nei 35 m. - papildomus tyrimus.

Naujausi komentarai

 1. murka123
  murka123 prieš 10 m.

  Pragulejau 5 menesiu, is ju 3 pilno lovos rezimo, tik i tualeta, dusas irgi tik apsiprausimas. Jokie patarimai neveikia, nuo gulejimo nieko nebenori, tiesiog guli ir bukai ziuri i laikrodi. Bet isgulejau dvynukus iki pilnu 36 sav. tai pasak gydytoju kaip stebuklas. Tai atperka visa gulejimo laika
  Visoms kam tikras gulimas rezimas noriu palinketi sekmes!!!

 2. Ringailiux
  Ringailiux prieš 5 m.

  Teko gulėti apie 3 mėnesius antro nėštumo metu. Tuo metu atrodė, kad tai labai sunku. Ne sunkiausia, nes jau turėjau vieną kūdikį ir tikrai žinojau, kad nėščiai moteriai niekada nebus taip sunku kaip ką tik iškeptai mamytei Bet atrodė kad tai laaaabai sunku. Dabar jau daugiau nei du metai auginu pametinukus. Ligos - dažnas svečias mūsų namuose, tad per mėnesį gaunu vos vieną kitą dieną sau. Kai susižeidžiau koją savaitę teko pagulėti lovoje (kol vyras rūpinosi vaikais). Tai buvo geriausios atostogos EVER!!!

  Visoms gulinčioms su pirmu nėštumu - tai TIKRAI nėra blogiausia, kas jums galėjo gyvenime nutikti. Labai gali būti, kad po keleto mėnesių ilgėsitės tos galimybės gulėti ir MIEGOTI kiek tik telpa

  Visoms gulinčioms su antru ir paskesniais nėštumais - na jau žinot, kad tai nėra blogiausia Jei turit pagalbą, mėgaukitės. Juk jei namuose nėra paauglių ar bent pradinukų pačios žinot - atsikeli nuo 6 ryto, zuji po namus pilnu tempu ir vistiek tik 9 gali ramiai išgerti pusrytinę kavą

 3. freze
  freze prieš 3 m.

  Uoj duotumet man lovos rezima, tai guleciau ir guleciau, o tai su dviem mazais pupsikais namie jokio lovos rezimo jau antras menuo Zinoma juokauju, stiprybes jums merginos.