Sapnai nėštumo metu (67)

Sapnai nėštumo metu Sapnai nėštumo metu. iStock.com/Loslena

Pradėjai sapnuoti dažniau ir sapnai pasidarė ryškesni? Iš dalies taip yra dėl to, kad dabar naktimis dažniau nubundi (bėgioji į tualetą, koją traukia mėšlungis ar tiesiog nori pakeisti pozą). Jei nubundi per greitojo miego fazę (jo metu akių obuoliai greitai juda, o tu sapnuoji), labiau tikėtina, kad prisiminsi prieš nubundant sapnuotą sapną. Nėštumo hormonai taip pat gali turėti įtakos sapnams.

Jei sapnuoji keistus sapnus, galbūt net košmariškus, labai nerimauti neturėtum. Visų hormonų kiekis tavo organizme padidėjęs, be to, tavęs laukia vienas įspūdingiausių gyvenimo įvykių, – to pakaktų bet kuriam žmogui, kad retkarčiais susapnuotų košmarą. Iš tikrųjų tikroviški, keisti ar net gąsdinantys sapnai nėštumo metu yra natūrali nerimo, jaudulio ir baimės – visų tų jausmų, kurie apima laukiant vaikelio – išraiška. Sapnų dienoraštis ar pokalbiai su draugais apie labiausiai nerimą keliančius sapnus paprastai padeda. Gimus vaikeliui, sapnai vėl bus tokie, kaip ir anksčiau (žinoma, jei vaikeliui gimus apskritai galėsi gerai miegoti).

Kai kurie specialistai mano, kad nėštumo metu sapnai atspindi nerimą, baimę ir nuogąstavimus dėl fizinių ir emocinių pokyčių, vykstančių nėščiosios kūne. Štai keletas būdingų sapnų motyvų ir jų paaiškinimų:

Sapne rūpiniesi gyvūnų jaunikliais. Antrojo trimestro metu nemažai nėštukių sapnuoja mielus mažus gyvūnėlius, pavyzdžiui, šuniukus, viščiukus ar kačiukus. Manoma, kad šių mielų gyvūnėlių atsiradimas sapnuose reiškia, kad tavyje atsirado (ar sustiprėjo) motinystės instinktas. Kita vertus, grėsmingi gyvūnai sapnuose gali reikšti, kad tu nerimauji ir jaudiniesi dėl netrukus gimsiančio naujo šeimos nario. Jei sapnuoji, kad pagimdei kokį gyvūnėlį, sapną reikėtų aiškinti panašiai. Jis tikrai nereiškia, kad su mažyliu kažkas negerai – tiesiog tavo pasąmonei lengviau įsivaizduoti kačiuką ar šuniuką nei kūdikį, ypač jei laukiesi pirmo vaiko.

Jaudinantis ir seksualus susitikimas su sena meile. Daugelis būsimųjų mamyčių nerimauja dėl besikeičiančių formų ir tų pokyčių įtakos jų seksualiniam gyvenimui (kitos, atvirkščiai, jaučiasi seksualesnės nei kada nors ankščiau). Abi šios būsenos/nuotaikos persikelia į sapnus. Tokie sapnai ne tik skatina labiau pasitikėti savo seksualumu (juk suviliojai savo eks!). Dažnai tokie sapnai aplanko prieš pat pabundant, nes tuomet seksualumas būna pasiekęs aukščiausią tašką.

Tavo vyras tau neištikimas. Jei sapnuoji, kad tavo antroji pusė vėl susikukavo su savo buvusia drauge arba susirado naują, tai gali būti ženklas, jog šiuo didelių pasikeitimų metu nesijauti saugi ir bijai, kad jis liausis tave mylėjęs ir rodęs dėmesį. Dabar tu esi priklausoma nuo aplinkinių geros valios ir paramos, ypač partnerio, ir baimė tą paramą prarasti, kai esi nėščia, yra gana dažnai pasitaikanti emocija.

Kadangi šių keistų sapnų pakeisti negali, žiūrėk į juos su humoru. Gali net užsirašyti keisčiausius savo dienoraštyje – po kiek laiko jie gali pasirodyti juokingi.

Naujausi komentarai

 1. Paysera
  Paysera prieš 1 m.

  Nestuno metu is viso nieko nesapnuodavau

 2. User has not uploaded an avatar
  aureaa prieš 1 m.

  Sveikos merginos, rasau su galbut gan keistu klausimu.pries 3 men.nustate nesivystanti nestuma, ivyko persileidimas, o dabar laukiuosi vel (5 sav) zinoma, su baime, kad istorija nepasikartotu...pirmas nestumas nesivyste nuo 4 sav, bet persileidimas ivyko tik 11 sav (nesuprantu kaip taip ilgai issilaike???), buvusio nestumo metu jauciau krutines jautruma, kartais pilvo ir nugaros maudima, jokiu kraujingu isskyru ar pan., bet butent apie 5 sav pamenu, kad buvo pora naktu kai atrodo patyriau per sapnus orgazma ir gimda siaubingai skausmingai susitrauke, tada nekreipiau demesio, bet dabar galvoju gal tai buvo zenklas, kad nustojo vystytis?gal kam panasiai yra buve?dabartinio nestumo metu kol kas jauciu tik krutines jautruma, jokiu skausmu ar maudimu, taciau sia nakti vel patyriau per sapnus orgazma ir jauciau skausminga susitraukima gimdoje, bet ne taip stipriai kaip praejusi nestuma.kaip manot ar tai gali buti zenklas nustojusio vystytis nestumo?labai lauksiu jusu atsakymu, gal kas esat susidurusios su tokiu reiskiniu, nes info internete nepavyko rasti

 3. OdetukasMetute
  OdetukasMetute prieš 1 m.

  Sveiki sapnavau kad kliba priekinis dantys su krauju ;/ bet nei iskirto nieko tik klibejo

 4. JulijaStokienė
  JulijaStokienė prieš 1 m.

  OdetukasMetute parašė:
  Sveiki sapnavau kad kliba priekinis dantys su krauju ;/ bet nei iskirto nieko tik klibejo

  Aš nėštumo metu išviso nekreipiu dėmėsio į sapnus ir nesurrikšminu. Niekas nesipildo nes nuo hormonų audrų galima bili ko prisapnuot.

 5. mojijo
  mojijo prieš 10 mėn.

  Man dar tik šešta savaitė eina, bet aš beveik kiekvieną naktį sapnuoju košmarus (dar nesu tiek ir tokių nesąmonių sąspnavusi). Blogiausia, kad prabundu ir suprantu kad nerealybė, bet užmigus toliau kaip tęsinį sapnuoju. Tai tikrai vargina - dažnai rytais jaučiuos kaip nemiegojus.