Sapnai nėštumo metu (84)

Sapnai nėštumo metu Dean Drobot | Shutterstock.com

Tyrimais nustatyta, kad nėščiosios sapnuoja net iki 10-ies kartų daugiau lyginant su nesilaukiančiomis moterimis.

Kodėl nėštumo metu sapnai pakinta? 

Iš dalies sapnai ryškesni tampa dar ir dėl to, kad dabar naktimis dažniau nubundate (bėgiojate į tualetą, koją traukia mėšlungis ar tiesiog norite pakeisti pozą).

Nors nėštumo metu vyrauja trumpasis miegas, tačiau gilaus sapno stadija yra kur kas ilgesnė, todėl natūraliai daugiau sapnuojama. Per naktį nėščioji gali susanuoti net kelis skirtingus sapnus ir visus juos sėkmingai prisiminti.

Nėštumo hormonai taip pat gali turėti įtakos sapnams.

Kodėl nėštumo metu dažniau sapnuojame košmarus?

Jei sapnuojate keistus sapnus, galbūt net košmariškus, labai nerimauti neturėtumėte. Nėščiųjų organizme padidėja hormonų kiekis, be to, jūsų laukia vienas įspūdingiausių gyvenimo įvykių – to pakaktų bet kuriam žmogui, kad retkarčiais susapnuotų košmarą.

Kai kurie specialistai mano, kad nėštumo metu sapnai atspindi nerimą, baimę ir nuogąstavimus dėl fizinių ir emocinių pokyčių, vykstančių nėščiosios kūne.

Tikroviški, keisti ar net gąsdinantys sapnai nėštumo metu yra natūrali nerimo, jaudulio ir baimės išraiška. Visi šie jausmai gan dažnai apima laukiantis vaikelio. Nėščiosios tampa emocingesnės, jautresnės, tad visos būsenos gali persikelti į sapnus. Tokiu būdu sąmonė atsikrato nerimo, o sapnas tarsi išlaisvina visas neigiamas emocijas.

Taip pat dažnai aiškinama, kad košmarai gali būti susiję su fiziologija: gimda spaudžia vidaus organus, kamuoja įvairūs skausmai ir kiti negalavimai. Visa ši informacija pasiekia pasąmonę. Taip pat nėštumo metu kinta moters kūno apimtys ir šių pokyčių kontroliuoti neįmanoma, todėl nerimas dėl priaugtų kilogramų ir pakitusios išvaizdos gali transformuotis į košmarus.

Kaip kovoti su košmarais nėštumo metu ir sau padėti?

 • Psichologai teigia, kad neramūs sapnai gali lemti lengvesnį gimdymą – laikykitės šio požiūrio ir dėl sapnų per daug nesukite galvos.
 • Apie labiausiai nerimą keliančius sapnus galite pasikalbėti su artimaisiais ar draugais.
 • Galite rašyti sapnų dienoraštį, bet sapnų analizuoti tikrai nereikia.
 • Jei košmarai kartojasi ir vargina, galite pasikonsultuoti su psichologu.

Keli nėščiųjų sapnams būdingiausi motyvai ir jų paaiškinimai

Sapne nėščioji rūpinasi gyvūnų jaunikliais. Nemažai nėštukių pirmąją nėštumo pusę sapnuoja mielus mažus gyvūnėlius, pavyzdžiui, šuniukus, viščiukus ar kačiukus.

Manoma, kad šių mielų gyvūnėlių atsiradimas sapnuose reiškia, kad jumyse užgimė (ar sustiprėjo) motinystės instinktas.

Kita vertus, grėsmingi gyvūnai sapnuose gali reikšti, kad nerimaujate ir jaudinatės dėl netrukus gimsiančio naujojo šeimos nario.

Jei sapnuojate, kad pagimdėte kokį gyvūnėlį, sapną reikėtų aiškinti panašiai. Jis tikrai nereiškia, kad su mažyliu kažkas negerai – tiesiog pasąmonei lengviau įsivaizduoti kačiuką ar šuniuką nei kūdikį, ypač jei laukiatės pirmagimio.

Jaudinantis ir seksualus susitikimas su sena meile. Daugelis būsimųjų mamyčių nerimauja dėl besikeičiančių formų ir tų pokyčių įtakos jų seksualiniam gyvenimui (kitos, atvirkščiai, jaučiasi seksualesnės nei kada nors anksčiau). Abi šios būsenos/nuotaikos persikelia į sapnus. Tokie sapnai ne tik skatina labiau pasitikėti savo seksualumu (juk pavyko suvilioti savo eks!). Dažnai tokie sapnai aplanko prieš pat pabundant, nes tuomet seksualumas būna pasiekęs piką.

Vyro neištikimybė. Jei sapnuojate, kad jūsų antroji pusė užmezgė romantinius ryšius savo buvusia drauge arba susirado naują, tai gali būti ženklas, jog šiuo didelių pasikeitimų metu nesijaučiate saugi ir bijote, kad jis liausis jus mylėjęs ir rodęs dėmesį. Dabar jūs esate kiek daugiau priklausoma nuo aplinkinių, ypač partnerio, geros valios ir paramos, ir baimė tą paramą prarasti yra gana dažnai pasitaikanti emocija. Nusiraminti padėtų nuoširdus pokalbis.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Emanuele prieš 1 m.

  Man nuo pat paauglystės sapnuojasi, kad auginu mergytę. Dar vaikelio neturiu, tačiau gal ir sapnai išsipildys 🥰

 2. VeronicaVictoria
  VeronicaVictoria prieš 11 mėn.

  Kuomet laukiausi pirmagimio, be galo norėjau sūnaus, o sapnavau, kad turiu dukrą. Tačiau gimė sūnelis 😉 Dabar sapnuoju dvynukus berniukus 🤔

 3. User has not uploaded an avatar
  ElMapache prieš 10 mėn.

  Cia visos zmogiskai gimdyma, busimus leliukus sapnuoja, o as jau 2 savaites sapnuoju visokias smeklas ir pns 🤦‍♀️

 4. Žydryne
  Žydryne prieš 10 mėn.

  ElMapache parašė:
  Cia visos zmogiskai gimdyma, busimus leliukus sapnuoja, o as jau 2 savaites sapnuoju visokias smeklas ir pns 🤦‍♀️

  Aš tai buvau sapnavusi jog pas mane pilve kūdikis su ragais🤦

 5. Otukė
  Otukė prieš 4 mėn.

  As tai isvis dabar labai daznai mirti sapnuoju... tai savo artimuju, tai draugu, tai savo augintiniu... net sapnavau savo vaikystes augintini kuris jau seniai mires, bet toki pavargusi ir vos paeinanti... baisus mano sapnai pastovus kosmarai nebuvo nei vieno dar grazaus sapno 😐