Sapnai nėštumo metu (90)

Sapnai nėštumo metu Dean Drobot | Shutterstock.com

Tyrimais nustatyta, kad nėščiosios sapnuoja net iki 10-ies kartų daugiau lyginant su nesilaukiančiomis moterimis.

Kodėl nėštumo metu sapnai pakinta? 

Iš dalies sapnai ryškesni tampa dar ir dėl to, kad dabar naktimis dažniau nubundate (bėgiojate į tualetą, koją traukia mėšlungis ar tiesiog norite pakeisti pozą).

Nors nėštumo metu vyrauja trumpasis miegas, tačiau gilaus sapno stadija yra kur kas ilgesnė, todėl natūraliai daugiau sapnuojama. Per naktį nėščioji gali susanuoti net kelis skirtingus sapnus ir visus juos sėkmingai prisiminti.

Nėštumo hormonai taip pat gali turėti įtakos sapnams.

Kodėl nėštumo metu dažniau sapnuojame košmarus?

Jei sapnuojate keistus sapnus, galbūt net košmariškus, labai nerimauti neturėtumėte. Nėščiųjų organizme padidėja hormonų kiekis, be to, jūsų laukia vienas įspūdingiausių gyvenimo įvykių – to pakaktų bet kuriam žmogui, kad retkarčiais susapnuotų košmarą.

Kai kurie specialistai mano, kad nėštumo metu sapnai atspindi nerimą, baimę ir nuogąstavimus dėl fizinių ir emocinių pokyčių, vykstančių nėščiosios kūne.

Tikroviški, keisti ar net gąsdinantys sapnai nėštumo metu yra natūrali nerimo, jaudulio ir baimės išraiška. Visi šie jausmai gan dažnai apima laukiantis vaikelio. Nėščiosios tampa emocingesnės, jautresnės, tad visos būsenos gali persikelti į sapnus. Tokiu būdu sąmonė atsikrato nerimo, o sapnas tarsi išlaisvina visas neigiamas emocijas.

Taip pat dažnai aiškinama, kad košmarai gali būti susiję su fiziologija: gimda spaudžia vidaus organus, kamuoja įvairūs skausmai ir kiti negalavimai. Visa ši informacija pasiekia pasąmonę. Taip pat nėštumo metu kinta moters kūno apimtys ir šių pokyčių kontroliuoti neįmanoma, todėl nerimas dėl priaugtų kilogramų ir pakitusios išvaizdos gali transformuotis į košmarus.

Kaip kovoti su košmarais nėštumo metu ir sau padėti?

 • Psichologai teigia, kad neramūs sapnai gali lemti lengvesnį gimdymą – laikykitės šio požiūrio ir dėl sapnų per daug nesukite galvos.
 • Apie labiausiai nerimą keliančius sapnus galite pasikalbėti su artimaisiais ar draugais.
 • Galite rašyti sapnų dienoraštį, bet sapnų analizuoti tikrai nereikia.
 • Jei košmarai kartojasi ir vargina, galite pasikonsultuoti su psichologu.

Keli nėščiųjų sapnams būdingiausi motyvai ir jų paaiškinimai

Sapne nėščioji rūpinasi gyvūnų jaunikliais. Nemažai nėštukių pirmąją nėštumo pusę sapnuoja mielus mažus gyvūnėlius, pavyzdžiui, šuniukus, viščiukus ar kačiukus.

Manoma, kad šių mielų gyvūnėlių atsiradimas sapnuose reiškia, kad jumyse užgimė (ar sustiprėjo) motinystės instinktas.

Kita vertus, grėsmingi gyvūnai sapnuose gali reikšti, kad nerimaujate ir jaudinatės dėl netrukus gimsiančio naujojo šeimos nario.

Jei sapnuojate, kad pagimdėte kokį gyvūnėlį, sapną reikėtų aiškinti panašiai. Jis tikrai nereiškia, kad su mažyliu kažkas negerai – tiesiog pasąmonei lengviau įsivaizduoti kačiuką ar šuniuką nei kūdikį, ypač jei laukiatės pirmagimio.

Jaudinantis ir seksualus susitikimas su sena meile. Daugelis būsimųjų mamyčių nerimauja dėl besikeičiančių formų ir tų pokyčių įtakos jų seksualiniam gyvenimui (kitos, atvirkščiai, jaučiasi seksualesnės nei kada nors anksčiau). Abi šios būsenos/nuotaikos persikelia į sapnus. Tokie sapnai ne tik skatina labiau pasitikėti savo seksualumu (juk pavyko suvilioti savo eks!). Dažnai tokie sapnai aplanko prieš pat pabundant, nes tuomet seksualumas būna pasiekęs piką.

Vyro neištikimybė. Jei sapnuojate, kad jūsų antroji pusė užmezgė romantinius ryšius savo buvusia drauge arba susirado naują, tai gali būti ženklas, jog šiuo didelių pasikeitimų metu nesijaučiate saugi ir bijote, kad jis liausis jus mylėjęs ir rodęs dėmesį. Dabar jūs esate kiek daugiau priklausoma nuo aplinkinių, ypač partnerio, geros valios ir paramos, ir baimė tą paramą prarasti yra gana dažnai pasitaikanti emocija. Nusiraminti padėtų nuoširdus pokalbis.

Susiję straipsniai

Nėštumo DUK: atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus

Visoms besilaukiančioms moterims, ypač, jeigu nėštumas pirmasis, kyla aibė klausimų. Ką galima ir ko negalima daryti, kai laukiesi?

Kas yra gimdyvės padėjėja - dula?

Dula – tai gimdyvės padėjėja, teikianti emocinę ir fizinę paramą nėštumo, gimdymo metu bei pogimdyviniu laikotarpiu.

Būsimas mamas kviečiame burtis į pokalbių grupes

Būsimos mamos „Tėvų darželio“ forume buriasi į pokalbių grupes pagal vaikučio gimimo metus ir mėnesį. Laukiatės? Kviečiame prisijungti?

Naujausi komentarai

 1. Eveliuuukas
  Eveliuuukas prieš 2 m.

  Pirmasmažylis parašė:
  Sveikutės galite patarti ką daryti, man beveik 35sav. Bet paskutiniu metu sapnuoju kad gimdau arba jau pagimdziau o šianakt sapnavau kad vaikas na tiesiog issigimes…

  Visos manau nėščios sapnuoja. Aš ir sapnuojiu visokias nesąmones ,paskutinis sapnas buvo , kad pagimdžiau ne gyva vaika..
  tiesiog nėštumo metu veikia labai hormonai , plius mamos nerimas dėl vaiko tai tokie baisus sapnai visiškai normalu nurimkite. Jai butu kazkas negerai tai medikai butu manau pastebėjau 😊

 2. Pipirelis
  Pipirelis prieš 2 m.

  Pirmasmažylis parašė:
  Sveikutės galite patarti ką daryti, man beveik 35sav. Bet paskutiniu metu sapnuoju kad gimdau arba jau pagimdziau o šianakt sapnavau kad vaikas na tiesiog issigimes…

  Sapnai nėra pranašai, tai jūsų pasąmonės vaisius. Kažkur matėt, skaitėt, girdėjot, galvojot va ir sapnuojat. Ryte atsikeliat ir eikit savo veikla kasdiene užsiimt, nesigilinkit į sapnų reikšmes.

 3. User has not uploaded an avatar
  karolekarole prieš 2 m.

  Aš tai sapnavau mirusį vaiką... Ir kaip deliojau aplink ,saldainius ... Nepamenu kieno vaikas ten buvo.. bet pamenu ir kita vaiką,kazkas pan. Kaip būtų brolis mirusiųjo... Ir atsikeliau nusiverkus...

 4. User has not uploaded an avatar
  karolekarole prieš 2 m.

  Aš šiąnakt sapnavau košmara... atsikėlus glosciau pilvą ir sakiau kad leliukui viskas gerai.. o sapnavau kad vaisiaus vandenys pazaliave... O daktaras sako pati kalta.. pati vaiką sužalojai.. ar jums būna tokių panašių košmaru...😔

 5. LaMona
  LaMona prieš 6 mėn.

  Labai tikiu, kad sapnai yra pasąmonės atspindys, o motinos dažniausiai viską nujaučia. Man gydytojai sakė, kad viskas gerai, kad negali būti mūsų vaikeliui kažkas blogai, aš jais tikėjau. Bet vieną naktį susapnavau, kad automobiliu po kapines važinėju ir kažkas mane gaudo, bet nepagavo. Ryte atsibudusi pagalvojau, kad buvo kvailas sapnas - matyt taip sapnavau todėl, kad paauglystėje aš iš tiesų su draugais dviračiais važinėdavomės kapinėse asfaltuotais pėsčiųjų takais. Tačiau šį sapną prisiminiau pagimdžiusi, nes vaikas man vos nenumirė ant gimdymo stalo. Vėliau gydytojai sakė,kad kritinis laikas yra 1 metai - dažniausiai vaikai per tokį laiką miršta,jei miršta. Tai jau kritinis laikas praėjo mums ir labai tikiu,kad nuo to, kas sapne vijosi mano automobilį mes pabėgome.