Vaikų lopšelio-darželio pasirinkimo kriterijai (32)

vaikų darželio pasirinkimas

Pasikeitus įstatymams, neturintis dviejų metų vaikas, lankantis lopšelį, yra retenybė. Galiausiai, jei patys negali sėdėti su vaiku namuose, dauguma tėvų iki vaikui sukaks dveji-treji metai, pirmenybę teikia auklėms. Tačiau dauguma specialistų dabar sutaria, kad nieko blogo, jei kūdikiai ir maži vaikai dieną paliekami gerame vaikų lopšelyje-darželyje. Tiesiog renkantis lopšelį reikėtų išsiaiškinti ne tik tai, ar jis yra saugus, legalus, kokie kitų tėvelių atsiliepimai, bet ir pasidomėti, ar jis atitinka specifinius kūdikių poreikius. Koks gi būtų idealus variantas?

Nedidelės grupės. Ieškok įstaigos, kurioje sudaromos nedidelės grupės, – ten yra geriausios galimybės skirti dėmesį kiekvienam kūdikiui atskirai. Specialistų teigimu, mažesnių nei dvylikos mėnesių kūdikių grupėje neturėtų būti daugiau nei aštuoni. Jeigu grupėje yra iki 4 kūdikių, pakanka vienos auklėtojos; 5–8 kūdikių grupes turi prižiūrėti mažiausiai dvi auklėtojos.

Švelnumas ir jautrumas. Lankydamasi lopšelyje pasidomėk, kaip auklėtojos elgiasi su kūdikiais. Ar jos reaguoja jautriai, kai kūdikis verkia ar rodo gestus? Ar jos šypsosi ir atrodo linksmos? Ar paglosto, apkabina, pasūpuoja, pamyluoja mažylius?

Pastovumas. Paprastai kūdikiai stipriai prisiriša prie juos globojančio asmens. Nėra jokių garantijų, kad ta pati auklėtoja prižiūrės mažylį, kol jis išmoks vaikščioti ir vėliau. Tačiau gera mintis pasidomėti, kaip ilgai auklėtoja dirba šioje įstaigoje ir kokie jos ateities planai. Ieškok lopšelio, kur nedidelė personalo kaita. Pasidomėk, ar kūdikius prižiūri viena auklėtoja, ar pakaitomis kelios (kuo mažiau auklėtojų – tuo geriau).

Žaidimai ir bendravimas. Vyresni kūdikiai bendraudami išmoksta daugelio dalykų. Ar auklėtojos žaidžia ant grindų su kūdikiais, o gal kūdikiai didžiąją dienos dalį praleidžia lovytėse, gultukuose, vaikiškose kėdutėse, maniežuose? Ar dažnai auklėtojos kalbina kūdikius, dainuoja jiems, kad lavintų mažylių kalbos įgūdžius?

Reguliarus maitinimas. Jeigu maitini mažylį krūtimi, ar tau bus sudarytos palankios sąlygos tai daryti? Jeigu tavo mažylis maitinamas iš buteliuko, ar bus paisoma jo maitinimo režimo?

Žinoma, atskira auklėtoja arba lopšelis gali negauti aukščiausių įvertinimų pagal visus šiuos punktus, tačiau vis dėlto privalo teikti gerą priežiūrą. Ar lopšelyje tavo mažylis prižiūrimas tinkamai, geriausiai gali spręsti iš to, ar kasdien atėjusi jo pasiimti randi jį švarų, patenkintą, sveiką ir guvų.

Naujausi komentarai

 1. Justute
  Justute prieš 5 m.

  linexia parašė:
  Mano vyras dekrete buvo nuo vaiko gimimo iki kol sukako vieneri,as nuejau dirbti kai vaikui buvo 3 menesiai.ismoko ir koses virti,ir pampersa pakeisti,ir pamaitinti…

  Tai tiek manau visi vyrai sugeba padaryti. Net ir nebudami nuolatos namie su vaiku, taciau ar jis padarydavo jums valgyti visada kai is darbo grizdavote? Ar tvarkydavo namus? Ar skalbe visos seimos rubus? Ar jus pati per iseigines namu ruosos dabus darydavot?

 2. milvide
  milvide prieš 5 m.

  Justute parašė:
  Ma as manau cia nuo vyro poziurio i vaika priklauso. Vieniems smagu yra leisti laika su vaiku, o kiti nori tik savais reikalais uzsiimineti ir vaikai jiems trukdo.

  Vyro poziurio i vaika? O koks jis turi buti, jei cia JO vaikas? Jis tetis, o ne svetimas zmogus... Vaikas trukdo? Su tokiu zmogum, ne tai kad vaiku netureciau, is vis jokios ateities nebutu....

 3. linexia
  linexia prieš 5 m.

  Justute parašė:
  Tai tiek manau visi vyrai sugeba padaryti. Net ir nebudami nuolatos namie su vaiku, taciau ar jis padarydavo jums valgyti visada kai is darbo grizdavote? Ar tvarkyd…

  Tas paras,kai manes nebuvo,is jusu isvardintu dalyku nieko nedare.jis tik vaikui isvirdavo ka reikia ir priziuredavo.Per iseigines pati viska padarydavau.

 4. Igie
  Igie prieš 2 m.

  Nepasiseke mums su svelnumu ir jautrumu vienos aukletojos. Mano sunui sunku kiekviena ryta issiskirti su manim, tai verkia:(( o ta viena isgirdau, kad grasina jog mama neateis jei jis verks ir dar taip sauke.... 😤 nuo to laiko nevedu vaiko i darzeli....

 5. rudagazele
  rudagazele prieš 8 mėn.

  Įdomus straipsnis. Turėtum mažiausiai dieną praleist darželyje, kad pamatytum, kas kaip. Nes paklausus visi sakys, kad rodo švelnumą, žaidžia kartu ir t.t.
  O kai sutartį pasirašai, pamatai, kad viskas kitaip...