Vaikų lopšelio-darželio pasirinkimo kriterijai (40)

vaikų darželio pasirinkimas

Pasikeitus įstatymams, neturintis dviejų metų vaikas, lankantis lopšelį, yra retenybė. Galiausiai, jei patys negali sėdėti su vaiku namuose, dauguma tėvų iki vaikui sukaks dveji-treji metai, pirmenybę teikia auklėms. Tačiau dauguma specialistų dabar sutaria, kad nieko blogo, jei kūdikiai ir maži vaikai dieną paliekami gerame vaikų lopšelyje-darželyje. Tiesiog renkantis lopšelį reikėtų išsiaiškinti ne tik tai, ar jis yra saugus, legalus, kokie kitų tėvelių atsiliepimai, bet ir pasidomėti, ar jis atitinka specifinius kūdikių poreikius. Koks gi būtų idealus variantas?

Nedidelės grupės. Ieškokite įstaigos, kurioje sudaromos nedidelės grupės, – ten yra geriausios galimybės skirti dėmesį kiekvienam kūdikiui atskirai. Specialistų teigimu, mažesnių nei dvylikos mėnesių kūdikių grupėje neturėtų būti daugiau nei aštuoni. Jeigu grupėje yra iki 4 kūdikių, pakanka vienos auklėtojos; 5–8 kūdikių grupes turi prižiūrėti mažiausiai dvi auklėtojos.

Švelnumas ir jautrumas. Lankydamiesi lopšelyje, pasidomėkite, kaip auklėtojos elgiasi su kūdikiais. Ar jos reaguoja jautriai, kai kūdikis verkia ar rodo gestus? Ar jos šypsosi ir atrodo linksmos? Ar paglosto, apkabina, pasūpuoja, pamyluoja mažylius?

Pastovumas. Paprastai kūdikiai stipriai prisiriša prie juos globojančio asmens. Nėra jokių garantijų, kad ta pati auklėtoja prižiūrės mažylį, kol jis išmoks vaikščioti ir vėliau. Tačiau gera mintis pasidomėti, kaip ilgai auklėtoja dirba šioje įstaigoje ir kokie jos ateities planai. Ieškokite lopšelio, kur nedidelė personalo kaita. Pasidomėkite, ar kūdikius prižiūri viena auklėtoja, ar pakaitomis kelios (kuo mažiau auklėtojų – tuo geriau).

Žaidimai ir bendravimas. Vyresni kūdikiai bendraudami išmoksta daugelio dalykų. Ar auklėtojos žaidžia ant grindų su kūdikiais, o gal kūdikiai didžiąją dienos dalį praleidžia lovytėse, gultukuose, vaikiškose kėdutėse, maniežuose? Ar dažnai auklėtojos kalbina kūdikius, dainuoja jiems, kad lavintų mažylių kalbos įgūdžius?

Reguliarus maitinimas. Jeigu maitinate mažylį krūtimi, ar jums bus sudarytos palankios sąlygos tą daryti? Jeigu jūsų mažylis maitinamas iš buteliuko, ar bus paisoma jo maitinimo režimo?

Žinoma, atskira auklėtoja arba lopšelis gali negauti aukščiausių įvertinimų pagal visus šiuos punktus, tačiau vis dėlto privalo teikti gerą priežiūrą. Ar lopšelyje mažylis prižiūrimas tinkamai, geriausiai galite spręsti iš to, ar kasdien atėję jo pasiimti randate jį švarų, patenkintą, sveiką ir guvų.

Susiję straipsniai

Vaikų akis būtina saugoti ir žiemą

Žiemą žalingi saulės spinduliai veikia ne tik tiesiogiai šviečiant saulei, bet ir jos spinduliams atsispindėjus nuo ledo ar sniego.

Akiniai nuo saulės vaikams: ar jie tikrai reikalingi?

Daugelis tėvų kaskart vaikams primena dėvėti kepurėles nuo saulės, patepa apsauginiu kremu, tačiau nepagalvoja, kad reikėtų apsaugoti ir akis.

„Mamos bučinys“ – būdas pašalinti svetimkūnį iš nosies

Dažniausiai nosyje kažkas įstringa 2–5 metų vaikams. „Mamos bučinys“ – unikalus svetimkūnio iš vaiko nosies šalinimo metodas.

Naujausi komentarai

 1. Pukotuke
  Pukotuke prieš 2 m.

  Rimantezavirochina parašė:
  Gal zinote Kur čia reikia aplamai kreiptis dėl darželio kad vaiką užrašyti ? Mano dukrytei buvo 5metukai tai gal jau i priesmokyklini reikia rašyti .Gyvenu dirbu Šv…

  I komuna. Barnimsorg. Rasot prasyma ir laukiat kol gaunat vieta. 4 men laikotarpi privalo rasti vieta.

 2. User has not uploaded an avatar
  Rimantezavirochina prieš 2 m.

  O kokius dokumentus reikia turėti kad prašymą parašyti?

 3. Pukotuke
  Pukotuke prieš 2 m.

  Rimantezavirochina parašė:
  O kokius dokumentus reikia turėti kad prašymą parašyti?

  Savo visus, ir vaiko.

 4. User has not uploaded an avatar
  Rimantezavirochina prieš 2 m.

  Labai ačiū už info jei kiltu klausimu kreipsiuosi😉

 5. Pukotuke
  Pukotuke prieš 2 m.

  Rimantezavirochina parašė:
  Labai ačiū už info jei kiltu klausimu kreipsiuosi😉

  Padesiu kui galesiu.