Maudymasis vonioje nėštumo metu (72)

Gulėjimas vonioje nėštumo metu Anna Kraynova | Shutterstock.com

Ar maudynės ir gulėjimas vonioje nėštumo metu nepakenks nėščiajai ir vaikeliui?

Maudymasis vonioje nėštumo metu ir perkaitimas

Didžausia rizika kyla, jeigu mėgstate mirkti labai karštame vandenyje.

Nėštumo metu negalima maudytis labai karštoje vonioje:

 • Karštame vandenyje galite lengvai perkaisti. Perkaitus padažnėja širdies ritmas, kraujagyslės išsiplečia, bet kraujo tiekimas vaisiui susilpnėja ir tai jam gali sukelti stresą.
 • Perkaitimas pirmojo trimestro metu gali paveikti kūdikio vystymąsi. Šiek tiek padidėja rizika, kad, pavyzdžiui, kūdikio pilvaplėvė nebus vientisa.
 • Laukiantis sunkiau atvėsti, tad perkaitus padidėja tikimybė prarasti sąmonę, apalpti.

Tinkama vandens temperatūra nėštumo metu

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nėščiąsias ragina vengti tiek per karštų vonių, tiek ir per vėsių vonių, baseinų. Taigi maudynių metu vandens temperatūra neturėtų būti aukštesnė nei 36–37°C.

Minimali rekomenduojama temperatūra – 33°C.

Kiek laiko nėštumo metu galima gulėti vonioje?

Mirkti vonioje reikėtų ne ilgiau nei 10–15 minučių. Ilgos maudynės didina priešlaikinio gimdymo riziką.

Jei maudotės ryte, papildomai galima nusilieti vėsesniu – apie 24–26°C – vandeniu. Tokia procedūra tonizuos ir atgaivins. Ypač padeda vėsesnė kojų vonelė.

Sūkurinė vonia nėštumo metu

Nėštumo metu galima maudytis vėsesnėse sūkurinėse voniose. Vėlgi, kaip ir maudantis įprastoje vonioje, vandens procedūromis nereikėtų mėgautis ilgiau nei 15 min., o vandens temperatūra neturėtų viršyti 37°C.

Ar maudantis vonioje nėštumo metu nepateks infekcija?

Daugelis nėščiųjų mano, kad ilgiau mirkstant vandenyje per makštį gali patekti infekcija, sukelianti gimdos uždegimą ar kitus negalavimus ir galinti pakenkti vaisiui. Šios baimės nepagrįstos, nes gimdą nuo infekcijų ir kontaktavimo su aplinka visiškai apsaugo gimdos kaklelį dengiantis gleivių kamštis.

Vonioje negalima maudyti pasišalinus gleivių kamščiui ir nutekėjus vaisiaus vandenimis.

Ar nėštumo metu galima maudytis putų vonioje?

Jeigu norite į vonią įsipilti putų (druskos ar pan.), jas rinkitės taip pat, kaip ir bet kurias kitas higienos ir kosmetikos priemones, naudojamas nėštumo metu - jos turėtų būti kuo natūralesnės, be sintetinių dažiklių, kvapiklių ir pan.

Ar nėštumo metu galima į vonią įpilti eterinio aliejaus?

Vonios dažnai praturtinamos įvairiais eteriniais aliejais ar žolelių nuovirais. Įprastai į aromatinę vonią reikėtų lašinti apie 5–10 lašų eterinio aliejaus, tačiau nėštumo metu pakaks dvigubai mažesnio jo kiekio.

Dažniausiai maudynėms naudojami šie eteriniai aliejai: arbatmedžių, eukaliptų, bergamočių, apelsinų, citrinų, sandalmedžio, neroli ir rožių.

Svarbu pasidomėti, ar pasirinktas eterinis aliejus tinkamas naudoti nėštumo metu bei kokį poveikį jis turi bei stebėti savo savijautą aromaterapinės vonios metu.

Kaip išvengti traumų maudynių metu?

Vonioje ypač atsargiai maudytis reikėtų trečiąjį nėštumo trimestrą: nėščioji tampa nerangi, pilvukui padidėjus sunkiau įlipti į vonią ir išlipti iš jos, todėl padidėja traumų paslydus tikimybė. Kad jų išvengtumėte, įsigykite neslidžius (geriausia guminius) vonios kilimėlius (vieną galite įkloti į vonią, o kitą patiesti šalia jos).

Maudynių vonioje nėštumo metu privalumai

Jei maudynės vonioje saugios ir laikomasi visų aprašytųjų reikalavimų, jos – tikrai naudingos, nes:

 • Padeda atsipalaiduoti, sumažina daugeliui būdingą nerimą nėštumo metu;
 • Padeda pašalinti nuovargį, per dieną susikaupusią įtampą;
 • Sumažina patinimus;
 • Sumažina nugaros ir kojų skausmą;
 • Pagerina kraujotaką;
 • Paskatina toksinų šalinimo iš organizmo procesus ir kt.

Naujausi komentarai

 1. Loco prieš 2 m.

  dm123 parašė:
  Ar yra kam buve po duso pasirodes kraujas? Ir man taip visada... Iseinu tai jau zinau kad taip bus, gal per ilgai bunu? Nes kol susitvarkau viska Po truputi tai ir …

  O jis sviezias? Butinai pasirodykit daktarei,nes tai tikrai negerai

 2. User has not uploaded an avatar
  Veronika99 prieš 2 m.

  Per pirmą nėštumą labai daugiausia negalėjau vonioje ir pnš. Bet galų gale jau 6.5 mėn lindau į vėsų vandenį nes buvau visa ištikusi ir nežinojau ką daryti, tai vonia nueidavo skausmą, o jau pasidomėjusi daugiau apie maudynes vonioje ( ne iš straipsniu) pasilepinti bent kartą į mėn, nes ne nėštumo metu galėdavau kas kelias dienas

 3. MaDoona
  MaDoona prieš 1 m.

  Maudytis šiltoje vonioje galima,negalima labai karštoje,jei kas mėgėjas.

 4. User has not uploaded an avatar
  semi prieš 1 m.

  mane gydytoja įspėjo, kad negalima gulėti karštoje vonioje. Kiek ta karšta vonia ar šilta, aš neklausinėjau, nes sunku ribą nubrėžti, verčiau nerizikuoti.

 5. User has not uploaded an avatar
  Chocomint289 prieš 2 mėn.

  Na, manau kad temperatūrą reikėtų matuoti ne laipsniais, o pojūčiu. Nes pvz, man, kaip amžinai sušalusiai, tai tie 37°c yra tikrai vėsus vanduo, o kai einu į vonią tai ir norisi ten pagulėti tam kad sušilti... o šaltos vonelės kojoms... jūs gal juokaujat?? Mano kojos ir taip ledinės, aš jas pakaitinti noriu kad neperšalčiau.
  Manau, kad tai kas čia parašyta yra labai jau "vidutiniam" žmogui. O šiaip tikrai viskas labai jau individualu