Nugaros skausmas nėštumo metu (98)

Nugaros skausmas nėštumo metu Nugaros skausmas nėštumo metu. iStock.com/AntonioGuillem

Antrąjį ir trečiąjį nėštumo mėnesį daugumai nėštukių ima skaudėti nugarą. Labiausiai dėl to kaltas padidėjęs svoris ir pasislinkęs svorio centras. Reguliari mankšta yra patikimiausias būdas išvengti nugaros skausmo. Bet jei jau jis tave kamuoja, išbandyk šiuos patarimus:

 • Pagulėk šiltoje (bet nekarštoje!) vonioje arba užsidėk šiltą kompresą ant skaudamos vietos (kai kam padeda šaltas kompresas).
   
 • Venk siurbimo, valymo ir kitų darbų, kuriuos dirbant reikia pasilenkti ar pasisukti.
   
 • Lankyk nėščiųjų masažą pas kvalifikuotą specialistą.
   
 • Miegodama pasikišk nedidelę pagalvėlę po pilvu ir už nugaros.
   
 • Jei tenka ilgai sėdėti, rinkis reguliuojamą kėdę, kad sėdimąją plokštumą galėtum palenkti truputį į priekį.
   
 • Pasistenk daryti dubens apačios pakėlimo pratimą: atsigulk ant nugaros, kojas sulenk per kelius, pėdas pastatyk ant grindų. Įkvėpk išpūsdama pilvą. Iškvėpdama pakelk uodegikaulį, pačių klubų nepakeldama nuo žemės, ir įtempk sėdmenų raumenis. Tada atsipalaiduok grįždama į pradinę padėtį. Šį pratimą pakartok 8–10 kartų. 
   

 

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  krissti prieš 3 m.

  Sveikos mamkos,man jau 21 sav,ir labai skauda nugaryte ir nezinau ka daryti,gal ka patarsit?

 2. kikyte
  kikyte prieš 3 m.

  Ostem parašė:
  Sveikos. Yra tokie gydytojai osteopatai, gal teko girdėti. Tai jie labai gali pagelbėti kai nėštukei skauda nugarą, tinsta rankos, kojos. Jie gydo rankomis, be medi…

  Sveika, aš pas osteopatę nugara ir "atsitačiau" vaikčiojau ir priš nėštumą ir per ir po Čia netradicinė medicina, ktitom nežinau gal ir nepadeda..bet man padėdavo Jei Kaune tai į Fizinės gerovės centrą važinėju pas osteopatę Eglę Lapinskė..superinė man ji tikrai padeda..bet pas ją milžiniškos eilės... pas koleges gal jos ga;lima užsirašyti..

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Sveiki, gal kas iš savo patirties galėtumėt pasidalint, kas galėtų būti jei skaudą nugaros apačią, kartais jaučiu pilvo skausmą?

 4. medu
  medu prieš 1 m.

  Jūs gal kreipkites į gydytoją? Internetu tikrai niekas jums nepasakys nuo ko skauda. Vieniems gali būti ataugos, kitiems nuo darbo krūvio ar dar ko. Galiausiai galbūt jaučiat ovuliaciją. Niekas čia jums diagnozės tikrai nenustatys.

 5. medu
  medu prieš 1 m.

  Taigi pati dabar kreipiuosi i sita tema ziauriai skauda nugaros apacia. Lyg kaula ar kazka, su pirmu nestumu irgi skaudedavo, bet pakenciamai. Dabar ilgiau pasedziu ir negaliu net paeiti, siuo atveju vaiksciojimas nepades. Pirmuose puslapiuose skaiciau, kad fastum geliu leido tepti. Ar bandet, padejo? Susidariau ispudi, kad cia daugmaz visoms toks pat skausmas
  Beda ta, kad reikia rupintis namais, vaiku, o pajudeti negaliu. Reikia greito sprendimo cia ir dabar
Skelbimai

9,00 €
6,00 €
19 | 11,6 cm
370,00 €
38 | 10 | S