Nugaros skausmas nėštumo metu (96)

Antrąjį ir trečiąjį nėštumo mėnesį daugumai nėštukių ima skaudėti nugarą. Labiausiai dėl to kaltas padidėjęs svoris ir pasislinkęs svorio centras. Reguliari mankšta yra patikimiausias būdas išvengti nugaros skausmo. Bet jei jau jis tave kamuoja, išbandyk šiuos patarimus:

 • Pagulėk šiltoje (bet nekarštoje!) vonioje arba užsidėk šiltą kompresą ant skaudamos vietos (kai kam padeda šaltas kompresas).
   
 • Venk siurbimo, valymo ir kitų darbų, kuriuos dirbant reikia pasilenkti ar pasisukti.
   
 • Lankyk nėščiųjų masažą pas kvalifikuotą specialistą.
   
 • Miegodama pasikišk nedidelę pagalvėlę po pilvu ir už nugaros.
   
 • Jei tenka ilgai sėdėti, rinkis reguliuojamą kėdę, kad sėdimąją plokštumą galėtum palenkti truputį į priekį.
   
 • Pasistenk daryti dubens apačios pakėlimo pratimą: atsigulk ant nugaros, kojas sulenk per kelius, pėdas pastatyk ant grindų. Įkvėpk išpūsdama pilvą. Iškvėpdama pakelk uodegikaulį, pačių klubų nepakeldama nuo žemės, ir įtempk sėdmenų raumenis. Tada atsipalaiduok grįždama į pradinę padėtį. Šį pratimą pakartok 8–10 kartų. 
   

 

Naujausi komentarai

 1. tina8
  tina8 prieš 1 m.

  solna parašė:
  Labas , man dabar taip pat 20 sav.skausmas baisinis nugaroj , pilvo apacioj.Ar pavyko ta skausma kazkaip sumazinti?

  Na man skausmas preidavo kai nugara pamasazuodavo negulejau ant nugaros negaledavau tiesiog.. bet tas skausmas kartais veel sugryzta..

 2. User has not uploaded an avatar
  solna prieš 1 m.

  tina8 parašė:
  Na man skausmas preidavo kai nugara pamasazuodavo negulejau ant nugaros negaledavau tiesiog.. bet tas skausmas kartais veel sugryzta..

 3. User has not uploaded an avatar
  solna prieš 1 m.

  Labas , vakar visa vakara praleidau greitojoj , skausmas buvo veriantis pilvo sonuose ir nugaroj.Dare ivairiusbtyrimus , bet nieko konkretaus nenustate , tiesiog suleido nospos ir pasiule pagert antibiotikus....
  Gryzau velai vakare , pagulejau siltoj vonioj su druska ir skausmas aprimo...ka daryt toliau nelabai zinau.Siandien sake echoskopuos inkstus , ziures ar ten viskas gerai.

 4. User has not uploaded an avatar
  krissti prieš 1 m.

  Sveikos mamkos,man jau 21 sav,ir labai skauda nugaryte ir nezinau ka daryti,gal ka patarsit?

 5. kikyte
  kikyte prieš 10 mėn.

  Ostem parašė:
  Sveikos. Yra tokie gydytojai osteopatai, gal teko girdėti. Tai jie labai gali pagelbėti kai nėštukei skauda nugarą, tinsta rankos, kojos. Jie gydo rankomis, be medi…

  Sveika, aš pas osteopatę nugara ir "atsitačiau" vaikčiojau ir priš nėštumą ir per ir po Čia netradicinė medicina, ktitom nežinau gal ir nepadeda..bet man padėdavo Jei Kaune tai į Fizinės gerovės centrą važinėju pas osteopatę Eglę Lapinskė..superinė man ji tikrai padeda..bet pas ją milžiniškos eilės... pas koleges gal jos ga;lima užsirašyti..