Sunku įsitaisyti lovoje nėštumo metu? Išbandykite šias gudrybes (3)

miegas nėštumo metu Africa Studio | Shutterstock.com

Geras miegas nėštumo metu gali tapti tikru iššūkiu. Išbandykite kelias gudrybes, padėsiančias patogiau įsitaisyti lovoje ir greičiau užmigti.

Nėštumo pagalvės

Specialios, didelės, kūno ilgio pagalvės vienu metu prilaiko pilvą ir nugarą, jas galima įsikišti tarp kojų, tačiau mažesnes vėliau galima naudoti žindymo metu.

Žinoma, išsiversite ir su paprastomis pagalvėmis, vieną pasikiškite tarp kojų, kitomis pasiramstykite šonus, mažesnę pagalvėlę galite pasikišti po pilvu.

Prie kūno prisitaikantis čiužinys

Jei gulint ant šono labai nuspaudžia klubą, įsigykite minkštą porolono čiužinį „kiaušinių dėžutės“ paviršiumi. Jį reikėtų tiesti ant čiužinio po paklode. Kad būtų patogiau, čiužinį galima užtiesti paprastu, plonu sportuojant ir turistaujant naudojamu kilimėliu.

Pakelta galva, krūtinė

Jeigu nėštumo metu kamuoja rėmuo, dusulys, sunku kvėpuoti, miegokite ant kiek aukštesnės pagalvės arba kilstelėkite viršutinę čiužinio dalį (po čiužiniu pakiškite kelias knygas ar pan.)

Miego metu dėvėkite liemenėlę ir nėščiųjų diržą

Nėštumo metu padidėjus kūno apimtims, net ir pasiversti ant kito šono yra sunkiau, tad šie drabužiai padės tuo, kad prilaikys krūtis, pilvą bei nugarą.

Mažiau gerkite vėlai vakare

Dažnas šlapinimais - viena „populiariausių“ nėščiųjų problemų. Jeigu dažnas kėlimasis į tualetą trikdo nakties miegą, vėlai vakare ribokite skysčių kietį, nevalgykite sultingų vaisių ir daržovių, nevalgykite sūraus maisto.

Pakoreguokite mitybą

Venkite aštraus, prieskoniais gausiai gardinto, rūkyto, labai riebaus maisto. Šie produktai gali paskatinti rėmens atsiradimą: šis diskomfortą keliantis pojūtis labai trukdo užmigti.

Nėštumo metu mankštinkitės

Lengva treniruotė ar pasivaikščiojimas teigiamai veikia miego kokybę. Specializuotos, nėščiosioms pritaikytos mankštos, teisingai parinkti tempimo pratimai gali padėti sumažinti nėštumo metu dažnai kamuojančius nugaros, kojų skausmus.

Susiję straipsniai

Nemiga nėštumo metu: ar ji kelia pavojų ir ką daryti?

Nemigą nėštumo metu lemia hormonų ir fiziniai kūno pokyčiai, nėštumo nulemti negalavimai ir kt.

Plaukų slinkimas po gimdymo

Plaukai slinkti pradeda po vaikelio gimimo praėjus vidutiniškai apie 3 mėn. ir tai gali tęstis dar maždaug iki 6 mėn. Tai visiškai normalu ir laikina.

Kaip nėštumas negrįžtamai pakeičia moters kūną?

Ko gero, esame girdėjusios, kad po nėštumo moteris niekada nebebūna tokia pat, kaip anksčiau. Dažniausiai taip kalbama apie psichologinius pokyčius.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Chocomint897 prieš 1 m.

  Tikriausiai esu super išskirtinis atvejis, bet ir su šitais visais patarimais man vistiek blogai:
  1) nėštumo pagalvė. Aišku jų tikriausiai būna įvairių, bet kiek teko matyt jos visos su tais čežančiais rutuliukais viduj... pirmiausia, jie sintetiniai, o antra to jų garso neįmanoma pakęsti. Ir kad ir kokia aš maža bebūčiau, man, matyt reikia didesnės pagalvės arba kad kažkas pamokytų kaip ją aplink save susidėlioti kad ji prilaikytų ten kur reikia ir būtų patogu 🤷‍♀️
  2) Na dėl spec. čiužinio pakomentuot negaliu, ne visi tiek uždirba kad naujus čiužinius pirkaliot 😬😅
  3) pakelta galva ir/ar krūtinė sukelia siaubingus sprando, galvos ir nugaros skausmus. Bet kai rėmuo graužia, tenka rinktis... o su rėmeniu dar ir prieš nėštumą turėjau bėdų, kurių dėja taip ir neišsprendžiu niekaip, nors ir labai stengiuosi.
  4) miegoti su liemenėle arba diržu?? Didesnio savęs kankinimo miegant jau net ir nesugalvočiau... man net išsirinkti miegojimo drabužius yra sudėtinga, nes viskas varžo ir yra nepatogu 🤯
  5) Na o dėl gėrimo ir valgymo kaip ir sutinku, tik kad kažkodėl būtent vakare labiausiai troškina 🤔 mitybą ir taip jau prisižiūriu kiek įmanoma dėl rėmens. Dėl mankštų irgi sutinku, tik man asmeniškai labai sunku tą daryti, nes jaučiuosi pervargusi ir per daug viską skauda... 🥲

 2. User has not uploaded an avatar
  Indreeeee prieš 1 m.

  Turiu nėštumo pagalvę. Po apačia dedu savo įprastą pagalve ir tada ant viršaus galvai pasidedu nėštumo. Padeda dėl rėmens, nes irgi ojojoj problemele pas mane.
  Ta pagalve padidėjus tarp kojų, palei pilvą, ją apsikabinus rankomis ir pasidėjus po galva man super miegasi 👍

 3. Svajotoja1
  Svajotoja1 prieš 1 m.

  As realiai darau viska: turiu nestukes pagalve, pasikeiciau ciuzini, pakeliu galva, turiu 4 pagalves, bandziau miegot su dirzu..... bet kuo didesnis nestumas - tuo blogiau tai tiesiog baigiu susitaikyt su nemiga ir suprantu, kad sitas laikas baigsis tik pagimdzius