Sutrikęs miegas nėštumo metu (31)

mieganti nėščioji Sutrikęs miegas nėštumo metu. iStock.com/Wavebreakmedia

Paskutiniaisiais nėštumo mėnesiais gali darytis vis sunkiau išmiegoti kiaurą naktį, nes akivaizdžios ir ne tokios akivaizdžios priežastys neleidžia kietai įmigti.

Kodėl nėštumo metu sutrinka miegas ir kaip jį pagerinti?

Sutrikęs miegas yra vienas dažniausių nėščiųjų nusiskundimų. Miego kokybė suprastėja dėl keleto priežasčių, kurias galima (bent šiek tiek) suvaldyti.

Knarkimas

Gali būti, kad tai nutiks pirmą kartą jūsų gyvenime. Dėl to kalti nėštumo hormonai – dėl jų poveikio jūsų kvėpavimo takai truputį susiaurėja ar yra iš dalies blokuojami - todėl atsiranda knarkimas.

Ką daryti? – Miegokite ant šono ir naudokite kiek aukštesnę pagalvę, kad galva būtų truputį aukščiau.

Rėmuo ir kylančios rūgštys

Rėmuo ir kylančios rūgštys – labai dažnas nėštumo palydovas. Šis itin nemalonus simptomas gali trukdyti užmigti.

Ką daryti? – Pasikiškite po galva ir krūtine aukštesnę (ar papildomą) pagalvę.

Dažnas kėlimasis į tualetą

Dažnas šlapinimasis yra vienas pirmųjų nėštumo požymių, kuris lydės visą nėštumą. Dažnas kėlimasis naktimis gali išties varginti ir trikdyti miegą.

Ką daryti? – Venkite gerti kelias valandas prieš miegą.

Kojų mėšlungis nėštumo metu

Kojų mėšlungis išblaško net saldžiausią miegą. Mėšlungis traukia todėl, kad kojų raumenys „protestuoja“ prieš papildomą svorį. Mėšlungis taip pat gali kamuoti dėl magnio ir kitų mikroelementų stokos, suprastėjusios kraujotakos kojose, hormonų pokyčių.

Ką daryti? – Mėšlungio skausmą greičiau numalšinsite ištiesdama koją. Tempkite kulną į priekį, o kojų pirštus lenkite į save: tai skausminga, bet tempimas padeda mėšlungį atleisti greičiau, tempimą reikėtų išlaikyti apie 30 sekundžių. Švelniai pamasažuokite koją. Rytais rąžykitės atsargiai, kad mėšlungis nepasikartotų. Valgykite daug magnio turinčius maisto produktus (tamsiai žalios spalvos lapines daržoves, bananus, riešutus ir kt.), pasitarkite su gydytojų dėl maisto papildų nėščiosioms vartojimo.

Neramių kojų sindromas

Apie 20% visų besilaukiančiųjų paskutiniais nėštumo mėnesiais susiduria su neramių kojų sindromu. Kojos dilgčioja, jos nevalingai trūkčioja, jas niežti, degina. Nemalonūs pojūčiai sustiprėja vakare ir naktį, todėl nukenčia miegas. 

Ką daryti? - NKS gali kilti dėl geležies trūkumo, tad vertėtų pasitikrinti ir nurodžius gydytojui vartoti geležies papildus. Jeigu NKS kilo dėl kitų priežasčių, gali padėti kavos atsisakymas, blauzdų masažas, kojų kompresai, mankšta, atsipalaidavimas, miego režimo laikymasis.

Nepatogios miego pozos

Nėštumo metu patogiai įsitaisyti lovoje yra vis sunkiau tiek dėl jautresnės krūtinės, tiek dėl augančio pilvuko.

Ką daryti? – Miegokite ant šono sulenkusi kelius ir tarp kelių pasidėjusi pagalvę. Kai kurios moterys teikia pirmenybę specialioms kūno ilgio „nėščiųjų pagalvėms“, kurias galima apglėbti visu kūnu. Kartais padeda ir pagalvėlė, pakišta po pilvu. Nors miegoti ant kairiojo šono yra geriausia (be visų kitų dalykų, tai pagerina kraujo ir maistinių medžiagų pritekėjimą į placentą), nieko neatsitiks, jei patogumo dėlei išnaudosite visas miego pozas nėštumo metu, jas tarpusavyje kaitaliosite.

Naktinis prakaitavimas

Gali nutikti, kad nėštumo metu nubusite išpilta prakaito: tai lemia pakitusi medžiagų apykaita, hormonai ir padidėjęs svoris.

Ką daryti? – Deja, stebuklingo būdo išvengti prakaitavimo, nėra. Stenkitės, kad miegamajame kambaryje būtų vėsu, dėvėkite natūralaus pluošto, gerai prakaitą sugeriančius ir orą praleidžiančius naktinius marškinius (medvilninius, lininius). Venkite sintetinių audinių, kurie sulaiko prakaitą, nes dėl to gali pradėti jausti drėgmę ir šaltį.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  Lullu parašė:
  o man siuo metu labai sunku su miegu.. jau visa savaite naktimis bludinu.. neina uzmigti, o kai uzmiegu greit pabundu ir akys stacios nors tu ka. O suprantu, kad si…

  Sveika,mane irgi kamuoja ta pati problema,vakar ejau i vaistine,galvojau gal kokiu arbatu pasiulys,bet sake pacioje pradzioje isvis nieko negalima,tai reiks klausti gines gal ka patars..

 2. muzikante
  muzikante prieš 5 m.

  dar tik 18 sav bet miegu lb lb prastai..IR karstis musa,ir nerandu tinkamos pozos miegoti,tai pastoviai nuo vyro kaldra traukiu ir kisu tarp koju Tai mastau jau apie nesciosios pagalve

 3. User has not uploaded an avatar
  zarasep prieš 3 m.

  Pabandykit kokią nors žindymo pagalvę. Galit pasikišti tarp kokų, galit atremoti nugarą ar tiesiog apkabinti. Man labai pravertė. Turejau kažkurią iš https://www.9menesiai.lt/zindymo-pagalves.html

 4. User has not uploaded an avatar
  Alina31 prieš 7 mėn.

  Pas mane dabar su miegu išvis kazkas nenormalaus, be 2-3h nakties neužmiegu 🙈, keliuosi apie 11-12h. O miegoti pradedu vakare norėti labai anksti 🙈, bandžiau kažkada užmigti kada jau pradėjo imti miegas, ir tai pabudau po poros valandų ir uzmigau vistiek 3h 🙈

 5. User has not uploaded an avatar
  G. G. prieš 4 sav.

  Mano tik 7 savaitė. Negaliu užmigti vakare, o dieną atrodo užmigsiu stovėdama. 😅