Miego pozos nėštumo metu: kokios rekomenduojamos, kokių geriau vengti? (61)

miegas nėštumo metu Miego pozos nėštumo metu. iStock.com/AndreyPopov

Dėl kūno pokyčių nėštumo metu gali stipriai nukentėti miego kokybė, todėl nėščiajai svarbu išsirinkti kuo patogesnę ir organizmui kuo naudingesnę miego pozą.

Miegas ant šono nėštumo metu

Nėštumo metu rekomenduojama miegoti ant šono (geriausia ant kairiojo). Atsigulus ant šono vaisiaus, jį supančių vaisiaus vandenų, placentos ir kitų audinių svoris pasiskirsto tolygiau, nespaudžia stuburo, vidaus organų ir kraujotakos sistemos.

Miegant ant šono užtikrinama geriausia kraujotaka, tad vaisius aprūpinamas deguonimi ir maisto medžiagomis, efektyviai pašalinami medžiagų apykaitos produktai, todėl mažiau tinsta galūnės, rečiau kamuoja miegą trikdantis nugaros skausmas, refliuksas ir pan.

Miegoti ant šono bus dar patogiau, jeigu tarp kojų pasikišite pagalvę (galite įsigyti specialią, skirtą nėščiosioms arba naudokite bet kokią jums patogią), pagalvėmis paremsite nugarą.

Miegas ant nugaros nėštumo metu

Antrojo trimestro pabaigoje ir trečiojo trimestro metu (arba anksčiau, jeigu pilvukas didelis arba priaugote daug svorio) rekomenduojama vengti miegoti ant nugaros.

Gulint ant nugaros visas papildomas svoris tenka stuburui, vidaus organams ir svarbioms kraujagyslėms (ypač spaudžiama tuščioji vena, kuria kraujas teka iš kojų į širdį).

Retkarčiais pagulėti ant nugaros galima, tačiau ilgalaikis spaudimas gali sukelti nugaros skausmus, pabloginti virškinimą, tapti žemo kraujo spaudimo, refliukso ir hemorojaus priežastimi, dėl prastesnės kraujotakos vaisius gali stokoti deguonies ir maisto medžiagų.

Miegas ant pilvo nėštumo metu

Kartais nėščiosios vengia miegoti ant pilvo bijodamos suspausti kūdikį. Nerimauti tikrai nereikia, besivystantį vaisių saugo pilvo ir gimdos audiniai bei vaisiaus vandenys, tad jam tikrai nieko nenutiks.

Tad kol pilvukas leidžia, kol jaučiatės patogiai, galite miegoti ir ant pilvo. Didėjant pilvukui ir krūtims daugumai nėščiųjų ant pilvo miegoti tampa nepatogu, tad šią miego pozą tikriausiai teks prisiminti tik po gimdymo.

Miegas pusiau gulomis nėštumo metu

Miegoti pusiau gulomis, atsirėmus į keletą pagalvių labai patogu nėščiosioms, kurias vargina rėmuo (sukilusios skrandžio rūgštys) arba apsunkintas kvėpavimas, dusulys.

Ši poza yra tinkama valandėlę nusnausti, tačiau nuolat miegoti pusiau gulomis nėra rekomenduojama. Miegant pusiau gulomis apatinei nugaros daliai ir ją supantiems raiščiams tenka didelis spaudimas, todėl ilgainiui galite pradėti jausti skausmą juosmens, kryžkaulio srityje.

Be to, įmigus raumenys atsipalaiduoja, kūnas suglemba ir truputį nuslenka nuo pagalvių, kaklas nenatūraliai įsitempia arba galva nusvyra, todėl pabudus gali skaudėti kaklą, sprandą, pečių juostą.

Jeigu norite miegoti pusiau gulomis, pasistenkite kad poza vis tik kuo labiau primintų gulėjimą, o ne sėdėjimą ir stenkitės šią pozą kaitalioti su nėščiosioms rekomenduojamu miegojimu ant šono.

Susiję straipsniai

Būsimas mamas kviečiame burtis į pokalbių grupes

Būsimos mamos „Tėvų darželio“ forume buriasi į pokalbių grupes pagal vaikučio gimimo metus ir mėnesį. Laukiatės? Kviečiame prisijungti?

Nėštumas paauglystėje: kokie 5 didžiausi iššūkiai tenka jaunoms mamoms?

Sužinojusios apie neplanuotą nėštumą, paauglės svarsto, ką daryti toliau. Vienas lemiamų klausimų – ar mergina yra pasiruošusi auginti kūdikį?

Miegas besilaukiant: specialistės pataria kaip kokybiškai pailsėti

Nors besilaukiant labai dažnas linkėjimas būna „miegok, kol gali“, paradoksalu, bet dažną nėštukę visgi kamuoja miego iššūkiai.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Mila999 prieš 2 m.

  Sveikos! Nuo kada geriausia isigyti pagalve nesciosioms ? kuriame menesyje Jus isigijote?

 2. LaimingaMamytee
  LaimingaMamytee prieš 2 m.

  FirstBaby parašė:
  Sveikos! Nuo kada geriausia isigyti pagalve nesciosioms ? kuriame menesyje Jus isigijote?

  Su pirmu nestumu turėjau nuo pirmų mėnesių, dabar su antru kolkas nepirkau, šiandien 26 sav kol kas nereikia pradėjau labai gerai patogiai miegoti kažin ar beprireiks nebent vėliau kai bus pilvas darvdidesnis. Dabar panaudokit paprasta pagalve padeda taip pat

 3. vili
  vili prieš 2 m.

  FirstBaby parašė:
  Sveikos! Nuo kada geriausia isigyti pagalve nesciosioms ? kuriame menesyje Jus isigijote?

  Aš maždaug nuo 15savaitės įsigijau. Vėliau ir po gimdymo dar naudojau matinimui dukrytės. Su sūnum neturėjau, bet dekoratyvinėm pagalvėlėm apsikamšydavau

 4. User has not uploaded an avatar
  Simi33 prieš 1 m.

  Sveikos, gal galite pasidalinti, kokias neštumo pagalves pirkote? Ačiū

 5. SigitaVG
  SigitaVG prieš 1 m.

  Simi33 parašė:
  Sveikos, gal galite pasidalinti, kokias neštumo pagalves pirkote? Ačiū

  Pirkau iš aliexpress gal 8 eu mokėjau. Bet dabar mačiau lidl labai liuksišką.tikrai nereikia brangiausios