Miego pozos nėštumo metu: kokios rekomenduojamos, kokių geriau vengti? (46)

miegas nėštumo metu Miego pozos nėštumo metu. iStock.com/AndreyPopov

Dėl kūno pokyčių nėštumo metu gali stipriai nukentėti miego kokybė, todėl nėščiajai svarbu išsirinkti kuo patogesnę ir organizmui kuo naudingesnę miego pozą.

Miegas ant šono nėštumo metu

Nėštumo metu rekomenduojama miegoti ant šono (geriausia ant kairiojo). Atsigulus ant šono vaisiaus, jį supančių vaisiaus vandenų, placentos ir kitų audinių svoris pasiskirsto tolygiau, nespaudžia stuburo, vidaus organų ir kraujotakos sistemos.

Miegant ant šono užtikrinama geriausia kraujotaka, tad vaisius aprūpinamas deguonimi ir maisto medžiagomis, efektyviai pašalinami medžiagų apykaitos produktai, todėl mažiau tinsta galūnės, rečiau kamuoja miegą trikdantis nugaros skausmas, refliuksas ir pan.

Miegoti ant šono bus dar patogiau, jeigu tarp kojų pasikišite pagalvę (galite įsigyti specialią, skirtą nėščiosioms arba naudokite bet kokią jums patogią), pagalvėmis paremsite nugarą.

Miegas ant nugaros nėštumo metu

Antrojo trimestro pabaigoje ir trečiojo trimestro metu (arba anksčiau, jeigu pilvukas didelis arba priaugote daug svorio) rekomenduojama vengti miegoti ant nugaros.

Gulint ant nugaros visas papildomas svoris tenka stuburui, vidaus organams ir svarbioms kraujagyslėms (ypač spaudžiama tuščioji vena, kuria kraujas teka iš kojų į širdį).

Retkarčiais pagulėti ant nugaros galima, tačiau ilgalaikis spaudimas gali sukelti nugaros skausmus, pabloginti virškinimą, tapti žemo kraujo spaudimo, refliukso ir hemorojaus priežastimi, dėl prastesnės kraujotakos vaisius gali stokoti deguonies ir maisto medžiagų.

Miegas ant pilvo nėštumo metu

Kartais nėščiosios vengia miegoti ant pilvo bijodamos suspausti kūdikį. Nerimauti tikrai nereikia, besivystantį vaisių saugo pilvo ir gimdos audiniai bei vaisiaus vandenys, tad jam tikrai nieko nenutiks.

Tad kol pilvukas leidžia, kol jaučiatės patogiai, galite miegoti ir ant pilvo. Didėjant pilvukui ir krūtims daugumai nėščiųjų ant pilvo miegoti tampa nepatogu, tad šią miego pozą tikriausiai teks prisiminti tik po gimdymo.

Miegas pusiau gulomis nėštumo metu

Miegoti pusiau gulomis, atsirėmus į keletą pagalvių labai patogu nėščiosioms, kurias vargina rėmuo (sukilusios skrandžio rūgštys) arba apsunkintas kvėpavimas, dusulys.

Ši poza yra tinkama valandėlę nusnausti, tačiau nuolat miegoti pusiau gulomis nėra rekomenduojama. Miegant pusiau gulomis apatinei nugaros daliai ir ją supantiems raiščiams tenka didelis spaudimas, todėl ilgainiui galite pradėti jausti skausmą juosmens, kryžkaulio srityje.

Be to, įmigus raumenys atsipalaiduoja, kūnas suglemba ir truputį nuslenka nuo pagalvių, kaklas nenatūraliai įsitempia arba galva nusvyra, todėl pabudus gali skaudėti kaklą, sprandą, pečių juostą.

Jeigu norite miegoti pusiau gulomis, pasistenkite kad poza vis tik kuo labiau primintų gulėjimą, o ne sėdėjimą ir stenkitės šią pozą kaitalioti su nėščiosioms rekomenduojamu miegojimu ant šono.

Naujausi komentarai

 1. Undarokas
  Undarokas prieš 5 m.

  jolanta.jakimaviciene parašė:
  As iki šiol ant pilvo miegu. Klausiau gydytojo sakė kad organizmas pats pareguliuoja jei kazkas negerai . Jei man gerai ir nejaučiu diskomforto reiškias viskas tvar…

  Mano mama dazniausiai miega ant pilvo...per abu savo nestumus irgi miegojo ant pilvo...tiesiog nevalingai apsiversdavo per miegus...gydytojas irgi sake,kad viskas gerai...cia tas pats kai sako,kad ant nugaros negerai miegot,bet kitos miega,nes joms taip patogiausia...

 2. Burbulea
  Burbulea prieš 4 m.

  Būsimos mamytės, ar keitėt miegelio pozą, sužinojusios kad laukiatės? vidad miegodawau abt pilvuko kaip paršiukas.. bet ar begalima taip miegot? ar saugu žirniukui?

 3. Meima
  Meima prieš 4 m.

  Ačiū_Tau_Meile parašė:
  Būsimos mamytės, ar keitėt miegelio pozą, sužinojusios kad laukiatės? vidad miegodawau abt pilvuko kaip paršiukas.. bet ar begalima taip miegot? :bigwi…

  Tuoj tiesiog bus nebepatogu taip miegot, savaime nustosi... O as jau laukiu nesulaukiu kada galesiu vel ant
  Pilvo uzmigt ar bent atsigult

 4. uogaite
  uogaite prieš 4 m.

  Kol didelio pilvuko nera, miegojau kaip patogu. Kai pilvas jau dideja, tai galima pamirsti miegojima ant pilvo ir nugaros kai guli ant nugaros po keliu min truksta oro ir apsiverti ant sono tai, kad miegojimas sonu bus kokius gerus 3 men tikrai:))

 5. Baltėja
  Baltėja prieš 4 m.

  Su pirmu buvo nedrasu su antru miegojau ant pilvo kol jauciau kad galiu. Gydytoja irgi sake kad tikrai galima, nieko tikrai tikrai ten neprispausim. Sake pati pajusi kai nebegalesi. Ir tikrai, apie 18sav pajutau kad pats vaikutis rodo- jam nebepatogu. Tiesiog kai guldavausi tai jis issyk spardytis pradedavo