Sveika vaiko mityba pradėjus primaitinti (6–12 mėn.) (67)

6-12 mėnesių kūdikio sveika mityba

Nuo šešių mėnesių galite pradėti maitinti mažylį „kietu“ maistu. Tai naujas, įdomus ir svarbus mažylio gyvenimo etapas, kurio metu vaikas ne tik pratinsis prie naujo jam maisto, bet ir toliau mokysis sveikos mitybos pagrindų. Kas svarbu šiuo raidos etapu?

Valgykite kartu su visa šeima. Žinoma, tai pavyks ne visada – jau vien dėl to, kad suaugusieji valgo rečiau. Tačiau kiek galite, stenkitės visi kartu susėsti prie stalo. Tam mažyliui nupirkite specialią maitinimo kėdutę, kad vaikas galėtų sėdėti prie bendro stalo kaip lygus su lygiais . Taip vaikas toliau mokysis, kad maistas yra ne tik alkiui numalšinti – tai taip pat yra smagus laikas pabendrauti.

Ugdykite pagarbą maistui. Kad ir paaugusiam vaikui valgymas būtų daugiau, nei tiesiog greitas užkandis, bet kur ir bet kaip, nuo mažų dienų ugdykite pagarbą maistui ir valgymui. Išjunkite TV, padėkite į šalį telefoną, paserviruokite stalą.

Leiskite valgyti tiek, kiek vaikas nori. Vaikas turi pats nuspręsti, kiek jis nori valgyti – neprašykite jo suvalgyti „dar šaukštelį“. Nors tai darydami turbūt norite savo mažyliui tik paties geriausio, iš tikrųjų darote jam meškos paslaugą: vaikas gali prarasti natūralų gebėjimą atpažinti sotumo jausmą, todėl persivalgymo tikimybė bus didesnė.

Skatinkite savarankiškumą. Duokite vaikui maisto, kurį jis galėtų imti pirščiukais ir valgyti – taip jis mokysis valgyti savarankiškai. Tam tinka skiltelėmis supjaustytas obuolys, banano griežinėliai, morkų lazdelės ar, pavyzdžiui, riestainiai („baronkos“). Venkite maisto, kuriuo mažylis gali užspringti – pavyzdžiui, riešutų, razinų, guminukų ir kito kieto, maisto, kurių skersmuo yra didesnis nei žirnis. Kai maitinate, duokite vaikui laikyti šaukštą: taip po truputį lavės jo įgūdžiai.

Leiskite rinktis. Leiskite vaikui išbandyti įvairius produktus. Nors pradėti turėsite nuo poskysčių tyrelių, po truputį galėsite duoti vis kietesnės konsistencijos košelių, kol pereisite prie maisto, kurį jis galėtų imti pirščiukais (vėlgi – venkite maisto, kuriuo mažylis gali užspringti). Gali nutikti taip, kad vaikui nepatiks brokolių tyrelė, bet nesmulkintas brokolis jam bus tikras delikatesas! Tad nenurašykite produkto, neišbandę įvairių pateikimo formų ir nenusiminkite, jei kurio produkto vaikas taip ir nepamėgs – juk ir jus mėgsti ne viską.

Susiję straipsniai

Kūdikio primaitinimas: kalakutienos receptai

Kalakutiena yra vienas iš geriausių pasirinkimų, supažindinant kūdikį su mėsa. Ji itin lengvai virškinama, turi daug baltymų, vitaminų ir mineralinių

Augaliniai gėrimai vaikams: ar jie gali visiškai atstoti įprastą pieną?

Veganiškai besimaitinantys ar tiesiog alternatyvų karvės pienui dėl jo netoleravimo ieškantys tėvai dažnai domisi, ar augaliniai gėrimai yra tinkami.

Nerimas dėl vaiko mitybos: vaikas vegetaras pradeda lankyti darželį ar mokyklą

Pasaulyje vegetarizmas labai plačiai paplitęs. Kai kuriose šalyse (pavyzdžiui, Indijoje) net 30–40 proc. gyventojų yra vegetarai.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Torri parašė:
  Maniskiai kokius 7valge tik jie abu valgo mazom porcijom.

  Mano,tai valgo normaliom porcijom,i diena tris kartus.

 2. MaDoona
  MaDoona prieš 7 m.

  Mano vaikas vis dar valgo daznai...3 normalus valgymai ir 2 ar trys uzkandziavimai...o koki obuoli ar morka grauzia istisai

 3. User has not uploaded an avatar
  Marijuke24 prieš 7 m.

  Cia Sveikos mitybos pagrindai pradėjus primaitinti (6-12 mėn.) Bet as tik viena mama matau pas kuria vaikas 9 men...pas visas jau didili. Kaip cia dabar?

 4. marie claire
  marie claire prieš 7 m.

  dudebeseliai parašė:
  sakot, mp maitinama vaika reikia primaitinti ne virtom tyrelem, o vaisiais? mum jau arteja tas metas

  Mes pradejom nuo obuolio, labai skaniai grauzia

 5. Sponja04
  Sponja04 prieš 7 m.

  Marijuke24 parašė:
  Cia Sveikos mitybos pagrindai pradėjus primaitinti (6-12 mėn.) Bet as tik viena mama matau pas kuria vaikas 9 men...pas visas jau didili. Kaip cia dabar?

  Nuo to laiko kai mamos rase, ju vaikai paaugo