Gimdymo planas (63)

Gimdymo planas

Apie gimdymo planą

Pradėkime nuo to, kad gimdymas yra nenuspėjamas, tad sąvoka „planas“ šiuo atveju yra gana sąlygiška. Vertink šį planą kaip pageidavimų sąrašą, o ne kaip detalią instrukciją. Tada ir gydytojas jį priims geranoriškiau, ir tau pačiai planas suteiks daugiau praktinės naudos. Sudarinėdama gimdymo planą turi galimybę apgalvoti (ir aptarti su savo vyru bei gydytoju), kaip turėtų būti elgiamasi gimdymo metu. Neprisirišk prie idealios gimdymo vizijos – taip tik užprogramuosi save nusivylimui. Gimdymo metu gali nutikti daugybė įvairiausių dalykų, dėl kurių tu ar ligoninės personalas būsite priversti nukrypti nuo gimdymo plano.

Tai ar išvis verta jį sudarinėti?

Jei vertini planą kaip galimybę sužinoti, kokiais būdais gali sau padėti per sąrėmius ir gimdymą, taip pat kaip atspirties tašką aptariant gimdymą su gydytoju, tuomet tikrai verta. Jei manai, kad gimdymo planas garantuos idealų gimdymą, tavo šansai – 50/50: pusė moterų, sudariusių gimdymo planą, teigė, kad planas tapo nebeaktualus, vos prasidėjo sąrėmiai. Kita pusė moterų teigia, kad susidarytas gimdymo planas iš tiesų padėjo patirti gimdymą taip, kaip jos tikėjosi.

Griežtų taisyklių, kaip rašyti gimdymo planą, nėra: jis gali būti trumpas, lakoniškas, atspindintis tavo gimdymo filosofiją, gali būti ilgas ir detalus. Kai kurios moterys tiesiog užrašo gana abstrakčią gimdymo viziją arba bendrais bruožais apibūdina, kokio gimdymo norėtų. Pavyzdžiui: „Norėčiau, kad mano gimdymas būtų kiek įmanoma natūralesnis. Prašyčiau nesiūlyti skatinamųjų ar nuskausminamųjų vaistų.“ Arba: „Pageidaučiau kiek įmanoma laimingesnio ir saugesnio gimdymo. Esu atvira visiems pasiūlymams, padėsiantiems tai pasiekti.“

Dalykai, kuriuos reikia apsvarstyti rašant detalų gimdymo planą:

 • Ar nori gimdyti be nuskausminamųjų, o gal apsisprendei dėl epiduralinės nejautros? Jei nesi tikra, gali ir tai pažymėti savo plane.
 • Ar nori sąrėmių metu turėti galimybę kuo daugiau vaikščioti ir judėti?
 • Kai gydytojai stebės vaikelio būklę, ar norėsi žinoti, kas vyksta, ir matyti ultragarso monitorių, ar monitorius turėtų būti nusuktas nuo tavęs?
 • Ar norėsi, kad tau suleistų skatinamųjų, jei to prireiks? Jei tokia situacija iškils, kokius skatinimo metodus norėsi išbandyti pirmiausia?
 • Ar nori, kad priešais tave būtų iškeltas veidrodis, kad matytum, kaip gimsta tavo kūdikis?
 • Ar sąrėmių metu norėsi naudotis papildomomis priemonėmis: lazda, gimdymo kamuoliu, o gal tau bus reikalinga vonia?
 • Ar nori, kad gimdymas būtų privatus ir dalyvautų tik vyras ir personalas? O gal nori, kad šalia būtų ir kas nors iš tavo draugų ar šeimos narių? Ar esi nieko prieš, kad gimdyme dalyvautų medicinos studentai ar rezidentai?

Apie ką dar reikėtų pagalvoti?

 • Gimdymo kambario aplinka. Gal nori kokios nors ypatingos muzikos? Pritemdytų šviesų, žvakių? Įrašinėjančios videokameros?
 • Ar nori, kad gimus kūdikiui virkštelę nukirptų tavo vyras? Ar tu pati ar tavo vyras norėsite dalyvauti pirmojoje naujagimio apžiūroje?
 • Ar nori tuojau pat priglausti kūdikį prie krūtinės?
 • Kaip planuoji maitinti? Jei ketini žindyti, ar norėsi mažylį pažindyti kaip galima greičiau?

Naujausi komentarai

 1. bestarlet
  bestarlet prieš 4 m.

  As buvau pasirengusi gimdymo plana 2 men. iki termino, plana zodziu aptariau su akuseria saremiaujant, o svarbiausius man punktus (virksteles nupulsavimas, padejimas ant krutines, vit.K neleidimas) ikaliau vyrui i galva nestumo metu, kad priziuretu, jei gimdymo metu ir po jo buciau nusilpus ir pan. Mano nuomone, vyro vaidmuo cia visai reiksmingas ir naudingas .

 2. User has not uploaded an avatar
  zzemyna prieš 1 m.

  agugina parašė:
  o kodel nenorit kad dalyvautu studentai ? kaip kitaip jie ismoks priimt gimdyma, jei jo nematys? Ismirs senieji gydytojai - kas priimines musu dukru gimdymu…

  (agugina ) cia jau moters pasirinkimas, ne jums teisti, isvis kas per smerkimas, ne visi zmones vienodi, vienas sutiks kitas ne cia asmeninis pasirinkimas. kas jus Auksciausias kad galit smerkti ir primesti savo valia.

 3. Eri.
  Eri. prieš 12 mėn.

  bestarlet parašė:
  As buvau pasirengusi gimdymo plana 2 men. iki termino, plana zodziu aptariau su akuseria saremiaujant, o svarbiausius man punktus (virksteles nupulsavimas, padejima…

  O kas blogai su vit K? Niekad nesu nieko apie tai skaičiusi.

 4. bestarlet
  bestarlet prieš 12 mėn.

  Erika P. parašė:
  O kas blogai su vit K? Niekad nesu nieko apie tai skaičiusi.

  Tai yra skiepas, ne vitaminas, turi savo neigiamu pasekmiu ir nera butinas nesant tam tikroms aplinkybems. As neskiepiju savo vaiku.

 5. Eri.
  Eri. prieš 12 mėn.

  bestarlet parašė:
  Tai yra skiepas, ne vitaminas, turi savo neigiamu pasekmiu ir nera butinas nesant tam tikroms aplinkybems. As neskiepiju savo vaiku.

  Reiks paskaityt internete.
Skelbimai

9,00 €
4 - 6 m. | 53,0 cm
10,00 €
26 | 16,3 cm