Gimdymo skatinimas (414)

Gimdymo skatinimas

Kas yra gimdymo skatinimas?

Jei tave prižiūrintis gydytojas nuspręs, kad ilgiau laukti savaiminio gimdymo nebegalima, gimdymą pradės skatinti, pavyzdžiui, suleis į veną vaisto oksitocino (pitocino, sintocinono). Oksitocinas sukelia sąrėmius, kurie priverčia gimdos kaklelį atsidaryti, ir taip padeda vaikeliui gimti laiku. Kitas būdas paskatinti gimdymą yra vadinamas „membranos atskyrimu“ – šia procedūra vandenmaišis atskiriamas nuo apatinės gimdos dalies. Dėl to išsiskiria hormonai prostaglandinai, kurie skatina gimdą susitraukinėti.

Kadangi placenta po 42-os nėštumo savaitės prasčiau tiekia maisto medžiagas (jeigu nekalbėsime apie kitas galimas pernešiojimo komplikacijas), dauguma gydytojų rekomenduoja skatinti gimdymą, jei jis neprasideda per 2 savaites po numatytos gimdymo datos.

Reklama:

Kokia rizika siejama su gimdymo skatinimu?

Yra šiokia tokia gimdos hiperstimuliacijos rizika, jei dažniausiai skatinimui vartojamo vaisto oksitocino dozė būtų per didelė. Tačiau didžiausia rizika – kad skatinimas nepadės ir prireiks cezario pjūvio. Gimdos kaklelio atvėrimas ir gimdymo skatinimas gali trukti labai ilgai. Jei per 24–48 valandas gimdymas neprasidės, akušerė greičiausiai nuspręs daryti cezario pjūvį. Psichologiškai toks įvykių posūkis gali blogai paveikti tiek tave, tiek tavo vyrą. Kai cezario pjūvis daromas po nepavykusio gimdymo skatinimo, padidėja komplikacijų, ypač infekcijų, rizika, dažnai tenka ilgiau likti ligoninėje.

Dėl šios rizikos skatinant gimdymą būtinas elektroninis sąrėmių ir vaikelio širdies ritmo stebėjimas. Dažniausiai stebėjimo metu tenka gulėti ant šono ar nugaros, tačiau kai kurios pažangios gydymo įstaigos turi telemetrinio stebėjimo galimybę.

Ar yra natūralių būdų paskatinti gimdymą?

Reklama:

Jei gimdymas vėluoja, o tu norėtum išvengti oksitocino, yra ir keletas natūralių būdų priartinti gimdymo pradžią. Tiesa, ne visuomet jie būna vienodai veiksmingi. Spenelių stimuliacija yra vienas populiariausių natūralių gimdymo skatinimo būdų, tačiau imkis jo tik leidus tave prižiūrinčiam gydytojui: tai gali baigtis labai stipriais sąrėmiais, o tai vaikeliui sukelia stresą. Kiti natūralūs metodai yra mažiau patikimi, tačiau niekam nepakenksi, jei juos išmėginsi. Žinoma, būtų geriausia, jei ir dėl jų atsiklaustum tave prižiūrinčio gydytojo. Manoma, kad gimdymą paskatina pikantiškas, aštrus maistas, taip pat ananasai, seksas, ilgi pasivaikščiojimai, akupunktūra, aromaterapija. Galbūt esi girdėjusi, kad išgėrus ricinos aliejaus reikalai pajuda, tačiau šio metodo geriau vengti. Tai vargu ar paskatins gimdymą, bet garantuotai turėsi virškinamojo trakto problemų.

Simonaa1 prieš 2 mėn.

Man jau virs termino kelios dienos. Nuejau pas gine pasake kad dar nieko nevyksta, kaklelis ilgas, o vaikelis dar nera gerai isistates i dubenu. Kaip manot kiek gali trukti laiko iki gimdymo? Kol prasides veikla

2. Bianka
    Bianka prieš 2 mėn.

Simonaa1 parašė:

Gali labai greit prasidėt ir viskas pasikeist per kelias h. Nepergyvenkit, jei jau virš termino, tai jau greit. 🙂 Man sūnys 4 dienas vėlavo ir tik gimdymo dieną 5h iki gimdymo galvytė įsistatė ir labai greit viskas vyko. Abi dukros šiek tiek skatintos 🙂

Simonaa1 prieš 2 mėn.

Na tikiuos taip ir bus. Ir greitai prasides veikla

4. .Lėlytė.
    .Lėlytė. prieš 2 mėn.

Man taip sakė ryte,o naktį prasidėjo gimdymas

blalala prieš 2 mėn.

Pirmas vėlavo 11 dienų, veikla prasidėjo pati. Antras vėlavo 12 dienų, be jokios veiklos teko tipent į gimdyklą. Ilgiau 14 dienų neleis pernešioti. O dabar - kantrybės, bent jau man tos dienos po termino buvo pačios sunkiausios. Jau taip noris, kad viskas baigtųsi, ir niekaip. Sunkiausia buvo ne fiziškai, o morališkai.
    Beje su antruoju išbandžiau visus skatinimo būdus. Akivaizdžiai nepadėjo.