Kūdikio auklėjimas

kūdikio auklėjimas Kūdikio auklėjimas. istock.com/gpointstudio

Pastangos sudrausminti kelių ar keliolikos mėnesių mažylį dažnai gali atrodyti bergždžios – jis, atrodo, dar yra per mažas, kad suvoktų pamokymus. Bet jau ir tokiame amžiuje pradėtas auklėjimas didins tikimybę, jog paūgėjęs vaikas mokės gerai elgtis.

Pabrėžkite tai, kas gera. Nelaukite, kol mažylis padarys ką nors blogo, – geriau pagirkite jį už jums patinkantį elgesį. Drausminamosios priemonės, kurių imsitės vėliau, bus veiksmingesnės, jeigu mažylis galės palyginti jas su jūsų meilia reakcija, kai jis elgiasi tinkamai.

Drausminimo priemonės turi būti paprastos. Jeigu manote, kad turite sudrausti mažylį, darykite tai kuo paprasčiau. Bus geriausia, jeigu švelniai, bet tvirtai pasakysite „ne“ ir nukreipsite jo dėmesį į ką nors kita. Nesustokite, jeigu jis nesiliauja elgtis blogai. Jūsų atkaklumas galiausiai duos vaisių. Tačiau prisiminkite, kad tikslas yra ne tik sudrausminimas, bet ir pamoka. Tad jei galite, nušaukite du zuikius vienu metu: tarkime, jei vaikas siekia žvakės, paaiškinkite jam: „Skaudės“, „Karšta“, „Bus popa“.

Nemuškite vaiko, verčiau kalbėkite su juo. Venkite bet kokių bausmių – iki vienerių metų vaikas nesupranta jų esmės. Mušti vaiką, net jei tai tik „nekaltas“ pliaukštėjimas, yra prasta mintis, nes vaikui tai yra „pamoka“, kad mušimas yra tinkamas būdas spręsti problemas ir pasiekti savo. Nieko neprarasite, jei paaiškinsite, ką ir kodėl jis daro blogai. Net jei jis šiuo metu supras ne viską, jis mokysis spręsti problemas žodžiais, o ne kumščiais.

Parodykite, kad jį mylite. Gauti tai, ko nori, kūdikiui reiškia, kad jis yra saugus ir mylimas. Tačiau ne viskas, ko kūdikis nori yra jam naudinga (o kartais gali būti ir pavojinga). Svarbu ugdyti kūdikio supratimą, kad užgaidų pildymas nėra tas pats kas meilė. Todėl, kai jis nepasiekia savo, apkabindami, paguosdami, švelniai pakalbindami parodykite jam, kad jį mylite.

Susiję straipsniai

Prieraišioji tėvystė: kas tai?

Prieraišiosios tėvystės propaguotajai skatina tėvus įsiklausyti į mažylio poreikius, pajusti jo gyvenimo ritmą, į vaiką žvelgti su didele pagarba.

Kuo virtuvėje gali padėti vaikas nuo 2 iki 12 metų?

Kokius darbelius virtuvėje ir valgomajame gali atlikti skirtingo amžiaus vaikai?

Saugumo taisyklės, kurias turi žinoti visi vaikai

Negalime visad būti šalia savo vaikų ir apsaugoti jų nuo visų tykančių pavojų. Labai svarbu nuo mažens ugdyti vaiko gebėjimą pasirūpinti savo saugumu.