Kontraceptinis pleistras (53)

Kontraceptinis pleistras

Kaip veikia kontraceptinis pleistras?

Transderminis kontraceptinis pleistras veikia taip pat, kaip ir sudėtinės kontraceptinės tabletės, tiesiog hormonai į moters organizmą patenka ne per skrandį, o per odą, pleistrą užklijavus ant kūno.

Į kraujotaką patenkantis hormonai estrogenas ir progesteronas sutrikdo normalų menstruacinį ciklą (kiaušidės nustoja brandinti kiaušinėlius ir ovuliacija nevyksta).

Be to, dėl hormonų poveikio gimdos kaklelio gleivės tampa klampesnės ir taip trukdo spermatozoidams nukeliauti iki kiaušinėlio (jei ovuliacija vis dėlto įvyktų). Hormonų veikiama gimdos gleivinė būna plonesnė, todėl apvaisintam kiaušinėliui būtų sunkiau joje įsitvirtinti.

Kontraceptinio pleistro patikimumas

Kontraceptinio pleistro patikimumas yra 99%, jei naudojamas kaip nurodyta (faktinis patikimumas – nuo 92%). Metodo patikimumas sumažėja vartojant antibiotikus, priešgrybelinius, kai kuriuos kitus vaistus, netinka turinčioms viršsvorio. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant nesumažėja.

Kaip naudojamas kontraceptinis pleistras?

Pakuotėje yra trys identiški pleistrai. Tris savaites kontraceptinis pleistras užklijuojamas ant odos tą pačią savaitės dieną (antrą ir trečią savaitę senas pleistras nuimamas ir užklijuojamas naujas). Ketvirtą savaitę daroma pertrauka: jai prasidedant trečiasis pleistras nuimamas.

Pleistras turi būti klijuojamas ne toje pačioje vietoje, ant švarios, kosmetinėmis priemonėmis nesuteptos odos viršutinėje išorinėje žasto srityje, viršutinėje liemens dalyje arba sėdmenų.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Kontraceptinio pleistro vartojimo ribojimai

Kontraceptinis pleistras dėl didesnės šalutinio poveikio rizikos nerekomenduojamas naudoti žindančioms, taip pat vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį (ar priklausančioms rizikos grupei – pvz. dėl paveldimumo), turinčioms polinkį į trombozę, sergančioms diabetu ir kepenų ligomis.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Pakanka prisiminti ir pasikeisti kartą per savaitę
 • Ciklas paprastai tampa reguliarus
 • Silpnesni PMS simptomai
 • Padeda išvengti gausių mėnesinių ir taip mažina mažakraujystės riziką
 • Mažina menstruacinius skausmus
 • Vartojant ilgiau nei trejus metus, mažėja kiaušidžių, gimdos ir storosios žarnos vėžio tikimybė
 • Matomas
 • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, svorio augimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, kraujavimas ciklo viduryje)
 • Gali sutrikti širdies ir kraujotakos veikla, didesnė trombų susidarymo kraujagyslėse tikimybė (taip pat ir lyginant su kontraceptinėmis tabletėmis)
 • Didesnė gimdos kaklelio vėžio, žmogaus papilomos viruso rizika, taip pat vartojimo periodu ir krūties vėžio rizika
 • Kepenų ligos (gelta, akmenys, kepenų augliai)
 • Galimas odos sudirginimas

Naujausi komentarai

 1. Gintare-
  Gintare- prieš 2 m.

  Neįmanoma taip, pastoviai kontracepciją reikia vartoti

 2. User has not uploaded an avatar
  Begus0916 prieš 2 m.

  Gintare- parašė:
  Neįmanoma taip, pastoviai kontracepciją reikia vartoti

  Aciu

 3. User has not uploaded an avatar
  sigada prieš 2 m.

  Ar galima naudoti pleistra turbut papilomos virusa?;)

 4. User has not uploaded an avatar
  Caboom prieš 1 m.

  Labuka. Pradėjau naudoti pleistrus... Sekmadienį užsiklijavau antrą ir šiandien pradėjo teplioti... Čia šalutinis poveikis ? Turėčiau sunerimti ??? Nes pirmą pleistrą užaiklijavau pirmą mėnesinių dieną.

 5. AuElJu prieš 8 mėn.

  Laba.. pradejau naudoti Evra pleistrus. Uzsiklijavau ir matosi vidujdu oro burbuliukai nedideli ir pakelis ranka, vos krasteliai atrodo atlimpa.. ar cia viskas gerai?