Kontraceptikų injekcijos (injekuojamas progestinas) (33)

Kontraceptikų injekcijos (injekuojamas progestinas)

Kaip veikia kontraceptikų injekcijos?

Hormonas progestinas suleidžiamas į rankos ar sėdmenų raumenis ir po truputį skiriasi į kraujotaką. Progestinas slopina ovuliaciją, tirština gimdos kaklelio gleives, plonina gimdos gleivinę, trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdos sienelėje.

Injekuojamų kontraceptikų patikimumas

Injekuojamų kontraceptikų patikimumas yra 97%, jei naudojamos kaip nurodyta. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant, vemiant ar vartojant vaistus nesumažėja.

Injekuojamo progestino naudojimo būdas

Progestiną į rankos ar sėdmenų raumenį kas du arba tris mėnesius turi suleisti gydytojas. Jei injekciją vėluojama suleisti ilgiau nei dvi savaites, prieš suleidžiant būtina atlikti nėštumo testą.

Dėl šalutinio poveikio, šios kontraceptinės priemonės nerekomenduojama naudoti ilgiau kaip dvejus metus. Taip pat reikia turėti mintyje, kad nutraukus kontraceptines injekcijas, vaisingumas gali atsistatyti per 1.5-2 metus (vidutiniškai atsistato per 10 mėn.).

Naudojant šią KP, mėnesinių ciklas dažnai tampa nereguliarus arba visai išnyksta, tačiau gali būti ir taip, kad mėnesinių kraujavimas bus stipresnis nei iki KP vartojimo pradžios.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Injekuojamos kontracepcijos vartojimo ribojimai

Progestino injekcijos tinka moterims, kurios negali naudoti kontraceptinių priemonių su estrogenu (vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms), tačiau netinka sergančioms širdies ir kraujagyslių, inkstų kepenų ligomis, epilepsija, migrena, turinčioms polinkį į trombozę.

Naudojant šį kontracepcijos metodą, retėja kaulinis audinys, todėl jis netinka sergančioms osteoporoze ar patenkančioms į osteoporozės rizikos grupę.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo (injekcijos leidžiamos kas 2 ar 3 mėn.)
 • Paprastai mėnesinės tampa silpnesnės, mažiau skausmingos, dažnai visai išnyksta
 • Tinka žindančioms
 • Nedidina krūties, kiaušidžių ir gimdos kaklelio vėžio rizikos
 • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, pilvo skausmai ir pūtimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, spuoguotumas, kraujavimas ciklo viduryje), tačiau dauguma simptomų būna silpnesni, nei vartojant kombinuotas kontraceptines tabletes, žiedą ar pleistrą
 • Vaisingumas atsistato ne iš karto po vartojimo nutraukimo (gali užtrukti iki dviejų metų)
 • Neįmanoma nutraukti kontracepcinio ciklo, jei pasireiškia nepageidaujamas poveikis
 • Gali sumažinti lytinį potraukį
 • Sutrinka menstruacijų ciklas
 • Retina kaulinį audinį
 • Dauguma moterų priauga svorio (paprastai iki 2,5-4 kg)

Susiję straipsniai

Chirurginis nėštumo nutraukimas (abortas)

Statistikos duomenimis, pastaraisiais metais Lietuvoje kasmet nutraukiama apie 3 tūkst. nėštumų.

Kiaušintakių perrišimo operacija: ar ji Lietuvoje atliekama oficialiai?

Moterys, susilaukusios norimo skaičiaus vaikų ir tvirtai apsisprendusios jų negimdyti, dažnai pagalvoja apie kiaušintakių perrišimo operaciją.

Kontraceptinės tabletės: daugiau naudos ar žalos?

Išsivysčiusiose pasaulio šalyse sudėtinės hormoninės kontraceptinės tabletės – bene populiariausias apsisaugojimo nuo neplanuoto nėštumo metodas.

Naujausi komentarai

 1. Gretaa prieš 4 m.

  Mano draugei po gimdymo dar nei kart nebuvo menesiniu. Metai su puse beveik. Kelis menesius jau nutrauke injekcijas, vistiek nesulaukia. Svorio priaugdavo su kiekviena injekcija, galva plysdavo, dar visokios nesamones darydavosi. Tikrai manau, kad nieko gero ta injekcija. Nors ir kitos kt turi minusu

 2. Amanda92 prieš 4 m.

  Žinokit tikrai negalvojau, kad ji tokia bloga. Tikrai nebūčiau aš jos pradėjus leistis... Tikiuosi, kad viskas kuo greičiau susitvarkys, nes ateityje dar tikrai norėsiu vieno vaikelio susilaukti. Bet keista, kad mano ginekologė nieko neminėjo, kad injekcija nėra gera.

  Wuxx parašė:
  O ka Jus galvojat? Toks nuodas! Drauge su pirmais 2 vaikais is pirmo karto pastojo, o su treciu (po sios injekcijos) 5 metus nevaisingumo klinikos diris varste ir v…

  Ir iki šiol jūsų draugė nepastojo???

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Amanda92 parašė:
  Žinokit tikrai negalvojau, kad ji tokia bloga. Tikrai nebūčiau aš jos pradėjus leistis... Tikiuosi, kad viskas kuo greičiau susitvarkys, nes ateityje dar tikrai nor…

  Jokiems gydytojams neidomu jusu sveikata. Gydytojams reikia ligoniu, kitaip jie neturetu darbo. Vaisingumo klinikom reikia taip pat klientu, o ju su kiekvienais metais vis daugeja. Nera nekalto skystimelio, kuris buti svirksciamas i kuna, tas liecia ir skiepus. Draugei jau 40, menesiniu nesulauke, tai jau nebebando, saukstai po pietu.

 4. Amanda92 prieš 4 m.

  Wuxx parašė:
  Jokiems gydytojams neidomu jusu sveikata. Gydytojams reikia ligoniu, kitaip jie neturetu darbo. Vaisingumo klinikom reikia taip pat klientu, o ju su kiekvienais met…

  Siaubas... baisu net daros pagalvoti. Na niekas kitas nekaltas, tik aš pati. Per mažai domėjaus. Kažkaip net į galvą neatėjo mintis, kad kažkas blogai gali būti. Kadangi Švedijoje gyvenu, tai kiek skaičiau nebuvo kažkokių neigiamų atsiliepimų čia, dėl to ir nusprendžiau ją išbandyti, bet va tik po kažkiek laiko lietuvių kalba pasidomėjau, dėl to ir nebenaudojau aš jos ilgiau. Na tikiuos, kad viskas bus gerai...

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Amanda92 parašė:
  Siaubas... baisu net daros pagalvoti. Na niekas kitas nekaltas, tik aš pati. Per mažai domėjaus. Kažkaip net į galvą neatėjo mintis, kad kažkas blogai gali būti. Ka…

  Na, bandykit valytis organizma. Viskas imanoma, tik reikia tam pastangu. Prie to pacio apie vaiku skiepus pasidomekit. Nes ten ir ne sventa vandeneli leidzia, kaip daugumai atrodo. O kelio atgal nebuna, tad geriau pasidometi, nei paskui nagus grauztis.