Kontraceptikų injekcijos (injekuojamas progestinas) (23)

Kontraceptikų injekcijos (injekuojamas progestinas)

Kaip veikia kontraceptikų injekcijos?

Hormonas progestinas suleidžiamas į rankos ar sėdmenų raumenis ir po truputį skiriasi į kraujotaką. Progestinas slopina ovuliaciją, tirština gimdos kaklelio gleives, plonina gimdos gleivinę, trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdos sienelėje.

Injekuojamų kontraceptikų patikimumas

Injekuojamų kontraceptikų patikimumas yra 97%, jei naudojamos kaip nurodyta. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant, vemiant ar vartojant vaistus nesumažėja.

Injekuojamo progestino naudojimo būdas

Progestiną į rankos ar sėdmenų raumenį kas du arba tris mėnesius turi suleisti gydytojas. Jei injekciją vėluojama suleisti ilgiau nei dvi savaites, prieš suleidžiant būtina atlikti nėštumo testą.

Dėl šalutinio poveikio, šios kontraceptinės priemonės nerekomenduojama naudoti ilgiau kaip dvejus metus. Taip pat reikia turėti mintyje, kad nutraukus kontraceptines injekcijas, vaisingumas gali atsistatyti per 1.5-2 metus (vidutiniškai atsistato per 10 mėn.).

Naudojant šią KP, mėnesinių ciklas dažnai tampa nereguliarus arba visai išnyksta, tačiau gali būti ir taip, kad mėnesinių kraujavimas bus stipresnis nei iki KP vartojimo pradžios.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Reklama:

Injekuojamos kontracepcijos vartojimo ribojimai

Progestino injekcijos tinka moterims, kurios negali naudoti kontraceptinių priemonių su estrogenu (vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms), tačiau netinka sergančioms širdies ir kraujagyslių, inkstų kepenų ligomis, epilepsija, migrena, turinčioms polinkį į trombozę.

Naudojant šį kontracepcijos metodą, retėja kaulinis audinys, todėl jis netinka sergančioms osteoporoze ar patenkančioms į osteoporozės rizikos grupę.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
  • Nereikia kontroliuoti vartojimo (injekcijos leidžiamos kas 2 ar 3 mėn.)
  • Paprastai mėnesinės tampa silpnesnės, mažiau skausmingos, dažnai visai išnyksta
  • Tinka žindančioms
  • Nedidina krūties, kiaušidžių ir gimdos kaklelio vėžio rizikos
  • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, pilvo skausmai ir pūtimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, spuoguotumas, kraujavimas ciklo viduryje), tačiau dauguma simptomų būna silpnesni, nei vartojant kombinuotas kontraceptines tabletes, žiedą ar pleistrą
  • Vaisingumas atsistato ne iš karto po vartojimo nutraukimo (gali užtrukti iki dviejų metų)
  • Neįmanoma nutraukti kontracepcinio ciklo, jei pasireiškia nepageidaujamas poveikis
  • Gali sumažinti lytinį potraukį
  • Sutrinka menstruacijų ciklas
  • Retina kaulinį audinį
  • Dauguma moterų priauga svorio (paprastai iki 2,5-4 kg)
Reklama:

1. Rafinuota_bohema
    Rafinuota_bohema prieš 3 m.

Sveikos , mergaites as su tokiu klausimu po gimdymo 2 kartus leidausi injekcija, trecioji turejo buti balandzio 6, bet planuojame antra vaikuti... Pagal aprasus, dar 6 men pastoti tikimybe maza, bet man grizo menesines. Klausimas butu toks: ar atsinaujines ciklas reiskia ir vykstancia ovuliacija?

Golden girl prieš 2 m.

Sveikos.noriu paklaust gal kas iš cia esanciu naudojot depo provera.ar pavyko pastot kai nustojot vartoti

Rafinuota_bohema parašė:

ne, moterys turi anovuliacinius periodus, per kuriuos ovuliacija neįvyksta, bet mėnesinės būna. Paprastai per metus tokių būna 3. plius minus. vyresnėms dažniau.

mikuckyte81 prieš 1 mėn.

O kokia kaina Depo Provera (Medroxyprogesteronum acetas) ?

Golden girl prieš 1 mėn.

Jau tik nenaudokit depo.provera siaubas didziausias.po jo tris metus nepastojau!teko naudoti ovuliacija skatinancius vaistus kiek pasaliniu poveikiu
    Brudas didziausias