Ekstrinė hormoninė kontracepcija (88)

Ekstrinė hormoninė kontracepcija

Kaip veikia ekstrinė kontracepcija?

Ekstrinė kontracepcija yra hormono levonorgestrelio piliulė (viena arba dvi, priklausomai nuo gamintojo). Šis hormonas, tik mažesnėmis dozėmis, naudojamas ir kai kuriose kontraceptinėse tabletėse.

Levonorgestrelis slopina ovuliaciją, tirština gimdos kaklelio gleives, plonina gimdos gleivinę, trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdos sienelėje.

Ekstrinės kontracepcijos patikimumas

Ekstrinės kontracepcijos patikimumas yra iki 84%, jei naudojamos taip, kaip nurodyta. Kuo vėliau išgerta tabletė, tuo mažesnė tikimybė išvengti nepageidaujamo nėštumo. Jei moteris yra pastojusi, tabletės nepadeda.

Kaip vartojama ekstrinė kontracepcija?

Ekstrinės kontracepcijos tabletė turi būti išgerta ne vėliau kaip per 72 valandas po nesaugių lytinių santykių (geriausia per pirmas 12 valandų).

Šių tablečių negalima vartoti vietoj nuolatinės kontracepcijos: tai priemonė, skirta ypatingiems atvejams. Vieno mėnesinių ciklo metu šią priemonę galima vartoti tik vieną kartą, nes piliulėje yra didelė hormono dozė. Taip pat rekomenduojama sekti savo mėnesinių ciklą ir nevartoti šių tablečių tada, kai tam nėra poreikio (t.y. nevaisingomis dienomis).

Ar nesaugus lytinis aktas įvyko vaisingomis dienomis, galite apskaičiuoti "Vaisingų dienų skaičiuokle" arba dar geriau - nuolat mėnesinių ciklo duomenis žymėti "Raudonajame Kalendoriuje".

Kada prasidės kraujavimas (mėnesinės), priklauso nuo to, kada ciklo metu buvo išgerta ši piliulė. Stebėjimai rodo, kad išgėrus tabletę iki ovuliacijos, kraujavimas gali prasidėti praėjus savaitei po tabletės suvartojimo.

Išgėrus po ovuliacijos, mėnesinių trukmė gali nepakisti arba pailgėti ar sutrumpėti keliomis dienomis. Jei mėnesinės vėluoja daugiau nei penkias dienas, reikėtų atlikti nėštumo testą.

Ekstrinės kontracepcijos vartojimo ribojimai

Vartojančios vaistus ar sergančioms krūties vėžiu, širdies ir kraujagyslių, inkstų kepenų ligomis, epilepsija, migrena, venų tromboze, prieš vartodamos ekstrinę kontraceptiją, turi pasitarti su gydytoju, nes vaisto vartojimas gali būti pavojingas.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Gali vartoti žindančios, tačiau nedidelės hormono dozės gali patekti į pieną
 • Tinka nenumatytiems atvejams
 • Šalutinis poveikis (galvos skausmai, jautri krūtinė, viduriavimas, pilvo skausmai ir kt.)
 • Mėnesinių ciklas nenuspėjamas (kraujavimas gali prasidėti anksčiau ar vėliau)
 • Didelė hormono dozė
 • Negalima vartoti nuolat
 • Mažas patikimumas lyginant su kitais hormoniniais metodais

Naujausi komentarai

 1. LaMona
  LaMona prieš 11 mėn.

  Uogele ... parašė:
  Seip yra moteru kurios ir nestumo metu serga... as klausiau ar galejo pastot ar ne. Nezinai ka parasyt ir nerasyk

  Nėštumo mm niekas neserga nėštumo metu kai kurioms pasitaiko kraujavimų, kuriuos jos palaiko mm. Bet tai nebūna mm, nes iš organizmo nesišalina neapvaisinta kiaušialąstė

 2. KarolinaR prieš 10 mėn.

  Sveikos mamytes. Išgeriau escapelle tablete kovo 17d. Po lygiai savaites prasidejo kraujavimas. Ir baiges kovo 29d. Nuo šios dienos kas savaite dariausi testus, nes buvo labai neramu. Visi neigiami. Balandi turejau susirgti 22 bet dar iki dabar nera. Testa pasidariau po 7d velavimo, o kita vakar. Abu neigiami. Gali būti kad taip baisiai tablete išderino ciklą? Pilvas isiputes kaip butu prieš menesines, kartais paskausta pilvo apačia.. laukiu atsakymu.

 3. Mamytė Liūtė prieš 9 mėn.

  Labai gaila, bet pastebėjau, kad jaunos merginos, vos ne kaip nuolatinę apsisaugojimo priemonę skubiąją kontracepciją naudoja, o vėliau pradeda kraujuoti, teplioti ir nesupranta, kas darosi. Reikia gyventi taip, kad ją panaudoti reiktų tik itin išimtinais atvejais, o ne kaskart po santykių.

 4. User has not uploaded an avatar
  Gėlių suknelė prieš 6 mėn.

  rocathsu.484 parašė:
  Sveikos! Noreciau paklausti, siandien su vaikinu mylejomes be apsaugu, nes taip gavosi, zodziu ilga istorija, bet esme tame, kad jis nespejo istraukt, na istrauke, …

  Sveikiii. Praėjo jau 2 metai po to įvykio arba padėjo escapelle??? Pastojot?

 5. User has not uploaded an avatar
  Gėlių suknelė prieš 6 mėn.

  KarolinaR parašė:
  Sveikos mamytes. Išgeriau escapelle tablete kovo 17d. Po lygiai savaites prasidejo kraujavimas. Ir baiges kovo 29d. Nuo šios dienos kas savaite dariausi testus, nes…

  Man irgi kraujavimas buvo po 5 dienų... Mėnesinių laukiu rugsejo 5 turėtų būti... Nežinau bus ar ne.