Varinė gimdos spiralė (494)

Varinė gimdos spiralė

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. PetreikieneErminaite
  PetreikieneErminaite prieš 2 mėn.

  Donatela parašė:
  Sveiki. O.kas buvo gal galite pasakyti? Man jau dvi savaites kaip idejo bet istisai.teplioja tai imu nerimauti ar cia viskas gerai? Ir toks jausmas keistas, tarsi p…

  Jei jau dvi sav. Ir jus dar jauciat tai tikrai kaskas negerai. Jos jausti visai neturetumet ir tepliojimai nera normalu. Isnesiojau apie 2 metus ir didziausias minusas tai nezmoniskos m, skausmas idedant buvo bet sekancia diena jos nejauciau visai.

 2. viktrija.93 prieš 2 mėn.

  Donatela parašė:
  Sveiki. O.kas buvo gal galite pasakyti? Man jau dvi savaites kaip idejo bet istisai.teplioja tai imu nerimauti ar cia viskas gerai? Ir toks jausmas keistas, tarsi p…

  man 2 menesius tepliojo be perstojo paskuj sirgimai buvo tokie kad sav tepa sav sergu paskuj vel sav tepa ir po 2 sav is naujo viskas... gal po 6 men viskas mazdaug susitvarke bet tie nezmoniski kraujavimai tai gadino nuotaikas tai 8 men kentejau ir va issitraukiau

 3. User has not uploaded an avatar
  egliuke24 prieš 1 mėn.

  Sveikos. Turiu apie 6mėn fleree hormonine spirale. Nezinau kas su manim darosi... nuotaiku kaita nezmoniska... gal yra grupej moteru,kurios jautesi su hormonine sitaip ir isidejo varine? Gal galit palyginti jas?

 4. pievaieva
  pievaieva prieš 1 mėn.

  egliuke24 parašė:
  Sveikos. Turiu apie 6mėn fleree hormonine spirale. Nezinau kas su manim darosi... nuotaiku kaita nezmoniska... gal yra grupej moteru,kurios jautesi su hormonine sit…

  as irgi turejau fleree, tai manes maksties uzdegimaj nepaleisdavo, tai issemiau po 6 men. idomu ar macmiror taip pat veiktu. na del variniu irgi klausimas

 5. User has not uploaded an avatar
  egliuke24 prieš 1 mėn.

  pievaieva parašė:
  as irgi turejau fleree, tai manes maksties uzdegimaj nepaleisdavo, tai issemiau po 6 men. idomu ar macmiror taip pat veiktu. na del variniu irgi klausimas

  Na varinese nera hormono. Tai gal nebutu tos nuotaiku kaitos. Gaila jau man vaiku ir vyro, visa nervuose ir depresijose... vyras net sako ja issiimt, nes jau neimanoma, nors kitu nusiskundimu neturiu