Varinė gimdos spiralė (812)

Varinė gimdos spiralė

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. ernestooox
  ernestooox prieš 1 mėn.

  As spirale turiu jau pusantru metu. Pirmus 10 men vargo vakariene bet iskenciau... Paskui jau kaip ir gerai pora menesiu, dabar va puse metu durniuoja. Viena menesi anksciau prasideda menesines, o kita menesi dviem savaitem veluoja. Sekancios vel visa savaite anksciau prasideda. Sakykim ipratau jau. Bet nesaaamone 🙄

 2. User has not uploaded an avatar
  Apžiūra prieš 3 sav.

  Sveiki man neseniai įdėjo spirale, po įdėjimo kita diena patikrinau pajaučiau siūlus , po to sekančia diena vėl patikrinau bet neradau jos, kaži kodel taip yra ? Juk negalėjo iškristi su gimda viskas tvarkoj.

 3. SandraVilius
  SandraVilius prieš 3 sav.

  Apžiūra parašė:
  Sveiki man neseniai įdėjo spirale, po įdėjimo kita diena patikrinau pajaučiau siūlus , po to sekančia diena vėl patikrinau bet neradau jos, kaži kodel taip yra ? Ju…

  Na, bent jau man, tie siūliukai būna tai ilgesni, tai trumpesni...tai prilauso nuo ciklo fazės, iki ov gk būna trumpas ir tie siūliukai ilgesni kyšo, o po ov gk pailgėja, todėl ir siūliukai labiau pasislepia ir atrodo trumpesni, tai gal ir tau kažkaip panašiai palauk bent porą sav, kad ta spiralė atsistotų kaip priklauso

 4. SandraVilius
  SandraVilius prieš 3 sav.

  O išimt spiralę galima bet kurią ciklo dieną, ane?

 5. saidukas
  saidukas prieš 3 sav.

  SandraVilius parašė:
  O išimt spiralę galima bet kurią ciklo dieną, ane?

  Man 2 kart išėmė, tai bet kada galima