Varinė gimdos spiralė (974)

Varinė gimdos spiralė

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. Jogile
  Jogile prieš 1 sav.

  Saulėgražž parašė:
  Sveikos, planuoju dėtis nehormonine spirale. Ar turite kokiu salutiniu pojuciu? Ar priaugote svorio? Ar sutriko nuotaiku kaitos? Suprantu,kad del hormonu tai sutrin…

  Laba, nova t varine nesioju du metai. Nuotaiku kaitos tai buna man visada per pms ir per menkes. Menkes reguliarios, bet tris pirmaa dienas gausios. Plius pateplioja pries menesines ir per ovuliacija. Tas nepatinka,bet... krutys nejautrioa man po antro gimdymo, ir tuo dziaugiuos. Kas del svorio. Nzn ar amzius ar spirale. Bet priaugau, ir mest sunkiai einasi. Nors ir ziuriu ka valgau ir kiek. Bet itarius del jos ir nekrenta. Visa laime stovi vietoj...

 2. Minimalistė
  Minimalistė prieš 1 sav.

  Jogile parašė:
  Laba, nova t varine nesioju du metai. Nuotaiku kaitos tai buna man visada per pms ir per menkes. Menkes reguliarios, bet tris pirmaa dienas gausios. Plius pateplioj…

  As spiralę įsidėjau 4 mėn po vaiko gimimo, tai tikrai dar nebuvo pas mane normalizavesis svoris. Mano svoris priklauso nuo to ką valgau ir kiek, o valgau dažnai pagal nuotaiką. Dėl spiralės kažkokio pokyčio nepastebėjau. Svoris pastovus plius/minus 2 kg. Niekad nebuvau liekna ir dabar tokia nesu. Tad nemanau, kad varine spiralė gali įtakoti svorį. Plius klausimas kaip jus bandote svorį mesti, jei dietom kurios per pora savaičių žada - 5 kg, nieko nevalgot visa diena, o vakare būna protrūkių, tuomet renkatės ne ta būdą kaip svorio atsikratyti. Visiems žinoma, kad taip numestas svoris linkęs grįžti. Dar daug kas priklauso nuo miego režimo ir darbo režimo. Jei tame nėra balanso, galima net nepastebėti, kaip į skrandį įslenka kokia bandelė ar dvi 😄 manau į tai reikėtų plačiau žiūrėti, nes ši spiralė neįtakoja hormonų tiek, kad paveiktų svorį 🤷‍♀️

 3. Jogile
  Jogile prieš 1 sav.

  Minimalistė parašė:
  As spiralę įsidėjau 4 mėn po vaiko gimimo, tai tikrai dar nebuvo pas mane normalizavesis svoris. Mano svoris priklauso nuo to ką valgau ir kiek, o valgau dažnai pag…

  As ir netvirtinu, kad tik ji itakoja svorio padidejima.. Daug zn apie griztanti svori ir rezimus ir dietas. Nesilaikau ju, sportuoju, valgau ne vien bandeles, bet nesiplesiu. Tai man tikrai nereikia pamokeliu tik sakau ka pastebejau savo kune,visi juk skirtingi. Jei jums svoris nedideja ok, man padidejo. Ir pasisakiau savo patirti grupes kolegei

 4. Minimalistė
  Minimalistė prieš 1 sav.

  Jogile parašė:
  As ir netvirtinu, kad tik ji itakoja svorio padidejima.. Daug zn apie griztanti svori ir rezimus ir dietas. Nesilaikau ju, sportuoju, valgau ne vien bandeles, be…

  Atsiprašau jei įžeidžiau, nenorėjau tikrai. Dėl bandelių tai turiu omenyj, kad kartais nepastebime kai suvalgome tai ko nereikia, ir kaip dažnai tai kartojasi.
  Na ir kad ši spiraliu rūšis svorio neprideda, pagrindinis dalykas kas įtakoja svorį tai hormonai, o jose hormonų nėra.
  Suprantu, tai jūsų patirtis ir ji kitokia, viskas su tuo yra gerai, matyt tiesiog per kandžiai išsireiškiau.

 5. Jogile
  Jogile prieš 1 sav.

  Minimalistė parašė:
  Atsiprašau jei įžeidžiau, nenorėjau tikrai. Dėl bandelių tai turiu omenyj, kad kartais nepastebime kai suvalgome tai ko nereikia, ir kaip dažnai tai kartojasi.

  Viskas gerai, as ir sureagavu pmsiskai.. soriukas. As galvoju gal del
  Metu man svoris padidejo, tuoj 40m, plius skydliauke n metu turiu, geriu tiroxina. Gal
  Tai dar nesusiderina. Nes nu kazkaip.. idomu butu ja isstraukt ir metus pagyvent tam paciam rezime,
  Cia jau experimenta daryciau.. nu zodziu, bet netyciuku ir nesinori 🫤😄