Varinė gimdos spiralė (568)

Varinė gimdos spiralė

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 1 mėn.

  Orchideja28 parašė:
  Sveikos,noriu atsakymo,esu jau 2 metus po gimdymo ir galvoju apie spirale,ar as galiu ja detis ar nera tikslaus laiko kada detis?ar galiu tiketis kad uzsireg pas gi…

  Registruokitės pas ginę, pasitarsite, kokia jums labiausiai tinka, išrašys receptą spiralei ir susitarsite dėl įdėjimo, dar ne visur jas deda.

 2. Garbanu
  Garbanu prieš 1 mėn.

  Gal galite patarti kuria geriau detis hormonine ar varine ar sidabrine ? Nes kiek skaiciau hormonine geriau vyresnio amziaus. Padekit apsispresti ☺

 3. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 1 mėn.

  Garbanu parašė:
  Gal galite patarti kuria geriau detis hormonine ar varine ar sidabrine ? Nes kiek skaiciau hormonine geriau vyresnio amziaus. Padekit apsispresti ☺

  Tai gydytoja jums geriausiai patars, nes tarkim, man netinka hormoninė

 4. Kumutuke
  Kumutuke prieš 1 mėn.

  Garbanu parašė:
  Gal galite patarti kuria geriau detis hormonine ar varine ar sidabrine ? Nes kiek skaiciau hormonine geriau vyresnio amziaus. Padekit apsispresti ☺

  Hormonines ne visoms tinka. Taip pat ir varines ne visoms tinka. Pvz jeigu galite nesioti metalinius auskarus, tada turetu ir varine spirale tikti, man be problemu varine tinka. Varis geriau nei sidabras nes turi antispremicidine savybe.

 5. SandraVilius
  SandraVilius prieš 23 val.

  Aš įsidėjus silverline. Jau pusę metų turiu. Pirmą mėnesį tepliojo savaitę po įdėjimo ir savaitę prieš mm. O nuo sekančio mėnesio, lyg niekur nieko, viskas ok. Mėnesinės netapo skausmingesnės, gal šiek tiek gausesnės, bet trumpos, trunka tik 4 dienas. Aš labai patenkinta! Nereikia sukti galvos, ar išgėriau, ar nepamiršau, ar važiuojant kur nors pasiėmiau ir t.t...be to, jau pakankamai ilgai hormonus vartojau, gana