Varinė gimdos spiralė (958)

Varinė gimdos spiralė

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Anastazija prieš 2 sav.

  Sveikos, isidejau spirale pries pora savaiciu. Idomu kiek laiko pradzioje kraujavote? nes pilnai dvi savaites ir sergu.🙈

 2. Jogile
  Jogile prieš 2 sav.

  Anastazija parašė:
  Sveikos, isidejau spirale pries pora savaiciu. Idomu kiek laiko pradzioje kraujavote? nes pilnai dvi savaites ir sergu.🙈

  Laba, visom ivairiai. As pusmeti vargau su tepliojimais ir sutrikusiu ciklu. Db lyg ok. Buvau pas giniu ir del
  Patepliojimu per ovuliacija, sakau po koronos grynai atsirado. Sako bet viskas pas mane gerai, matyt kraujagysles susilpnejo po ligos, lb galimas dalykas. 😒

 3. kosma
  kosma prieš 1 sav.

  Sveikos, aš jau 4m kaip su spirale ir būdavo seniau kad po sexo patepliodavo, bet dabar ir nugaros skausmas nežmoniškas, ar yra kam taip buve?
  Mastau eiti pasitikrinti

 4. Minimalistė
  Minimalistė prieš 1 sav.

  kosma parašė:
  Sveikos, aš jau 4m kaip su spirale ir būdavo seniau kad po sexo patepliodavo, bet dabar ir nugaros skausmas nežmoniškas, ar yra kam taip buve?

  O jus neinat kartą į metus tikrintis?
  Aš jau metus su spirale, tai planavau tikrintis, bet išėjo, kad pasitikrinau neplanuotai nes skausmai visalaik po ovuliacijos prasideda I kairį šoną eina, nei mylėtis nei judėt normaliai neišeina.. kažkur po 6 mėn nuo įdėjimo prasidėjo ir reguliariai tas pats kiekvieną ciklą. Pastebėjau ta reguliaruma nuėjau pasitikrint. Tai rado vandenų pilve. Sakė nedaug 2 cm skysčio už gimdos. Sakė būna, nieko tokio. Vėliau po 2 mėnesių ėjau vėl į echoskopa, tai dar inkste rado cista. Sakė nedidelė, nieko baisaus. Irgi kairiame šone, bet sakė neturėtų dėl to skaudet. Minčių tai visokių buvo prieš tyrimus. Tai tikrai pasitikrinkite, bus ramiau 😊 dar minėjo, kad gali but dėl tuštinimosi skausmai apačioj nugaros pusėj, kad užsilaiko ten viskas. Tai jei einat didelio reikalo mažiau nei kartą į 2-3 paras, gali visko būti.. 🤔

 5. Karlitele
  Karlitele prieš 1 sav.

  Sveikos. Norėčiau jūsų paklausti kaip reikia pasiruošti varinės spiralės išėmimui? Bet kada galima? Ne mėnesinių laiku?