Varinė gimdos spiralė (834)

Varinė gimdos spiralė

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. Mamanija4
  Mamanija4 prieš 2 mėn.

  Ideda bet kuria ciklo diena, tikrai nebutina deti per mmm. Jausmas nemalonus kol praplecia kakleli, bet tai uztrunka vos kelias min. Po idejimo stipriai maude visa para, o po paros prasidejo nugaros skausmas. Skaudejo nugara 6 men. Kraujavimas ziaurus 8-9 d buvo. Isbuvau su varine metus ir du men. Daugiau nesideciau.

 2. Sandrienė
  Sandrienė prieš 2 mėn.

  Gali įdėti bet kurią cd, bet aš manau, geriau yra paskutinėm mm dienom, kai jau kraujavimas nebestiprus juk, kam traumoti tą kaklelį jį plečiant, jei galima išvengti to aš kai dėjausi, tai nepavyko pataikyti ant paskutinės mm dienos, nes savaitgalis buvo dėjausi jau joms pasibaigus, teko praplėtinėti kaklelį, jausmas kaip per mm, maudimas toks, nestiprus, tikrai galima pakentėti, be to, juk procedūra trunka vos keletą minučių žinoma, kiekvieno žmogaus skausmo slenkstis yra skirtingas, kas man atrodo neskausminga, kitai gali atrodyt ohoho maniškis yra aukštai, gimdžiau be nuskausminamųjų ir napasakyčiau, kad laaabai skaudėjo, nieko ten baisaus

 3. TrysLaimės prieš 1 mėn.

  Sveikos moterys, gal žinote ką man galvoti,ar tai gali būti rimta?
  Varinė spiralė įdėta man jau 8 mėn. visą šį laiką buvo viskas gerai,apart gausokas mm. O dabar jau keletą dienų skauda pilvo apačią,lyg pereina ir į nugarą...Siūlai atrodo vietoje. Ar vistiek tai gali reikšti iškritimą ar kokį uždegimą? Mėnesinės dar neturėtų prasidėti ir ne ovuliacijos diena.
  Aišku artimiausiu metu bandysiu pakliūti pas gydytoją,bet ir Jūsų patirtys man įdomios.Ačiū.

 4. Lūšiukė
  Lūšiukė prieš 1 mėn.

  TrysLaimės parašė:
  Sveikos moterys, gal žinote ką man galvoti,ar tai gali būti rimta?
  Varinė spiralė įdėta man jau 8 mėn. visą šį laiką buvo viskas gerai,apart gausokas…

  Man uzdegimai budavo. Pavartodavau geruju bakterijų ir praeidavo

 5. TrysLaimės prieš 1 mėn.

  TrysLaimės parašė:
  Sveikos moterys, gal žinote ką man galvoti,ar tai gali būti rimta?
  Varinė spiralė įdėta man jau 8 mėn. visą šį laiką buvo viskas gerai,apart gausokas…

  Apžiūroje buvau: viskas vietoje, uždegimo nėra. Praėjo savaitė nuo skausmo pradžios,dabar jie jau apmažėję. Gaunasi,kad be priežasties, matomai būna ir taip 🤷