Varinė gimdos spiralė (595)

Varinė gimdos spiralė

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  amusante prieš 2 sav.

  gal kuri žinote, kurios spiralės yra padengtos sidabru? auksinių goldlily kaip matau prekyboje nėra...
  gydytoja išrašė nova t, sakė pirkt dengta sidabru, tačiau nei vaistinėse jų turi, nei internetinėse vaistinėse jų nėra, užmačiau tokią, https://www.manovaistine.lt/gimdos-spirale-nova-t-cu-380a-n1 ar bus dengta sidabru ar ne?

 2. SandraVilius
  SandraVilius prieš 1 sav.

  amusante parašė:
  gal kuri žinote, kurios spiralės yra padengtos sidabru? auksinių goldlily kaip matau prekyboje nėra...

  Sidarbu dengta SilverLine, tokią aš turiu o jei žiūri kitokias, tai tiesiog žiūrėk kad būtų parašyta Ag (Argentum - sidabras). Šita, kaip supratau, su sidabro šerdim, tai nežinau ar čia tas pats

 3. User has not uploaded an avatar
  Kama86 prieš 1 d.

  O mylintis visada vyras ja jaus? Ar cia tik pradzioj??
  Neseniai isidejau, tai kazkaip nelabai patinka. Kartais atrodo, kad ja jauciu. Labai daznai tepia arba biski kraujuoju.

 4. SandraVilius
  SandraVilius prieš 1 d.

  Kama86 parašė:
  O mylintis visada vyras ja jaus? Ar cia tik pradzioj??
  Neseniai isidejau, tai kazkaip nelabai patinka. Kartais atrodo, kad ja jauciu. Lab…

  Aš pirmą mėnesį irgi tepliojau ilgai po įdėjimo, ir savaitę prieš mm. Pačią spiralę irgi, atrodė, kad jaučiu, bet po mėnesio dingo tas keistas jausmas. Ji juk irgi turi ten "susigulėt" Vyras net iš karto nieko nejautė...žiūrėkit, jei jausis vis, tai nueikit pas gynę, kad pakirptų siūlelius

 5. _ingius_
  _ingius_ prieš 1 d.

  Lilka26 parašė:
  Isidejau spirale ir siulus anksciau vos leciau o dabar vos palietus jauciu...

  Man taip pat buvo,eikit pas daktare,nes as buciau pametus ja. Tiesiog pasislinko is savo vietos. Beje man buvo su pirma spirale koks men buvo praejes kaip ja taip pajutau.