Varinė gimdos spiralė (451)

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. Kumutuke
  Kumutuke prieš 2 sav.

  LaumeRaganele parašė:
  sveikos. as su gold lily varine spirale padengta auksu. man ja rekomendavo, kaip geresne. jau daugiau negu 1,5 metu. viskas siaip gerai butu. menesines ne tokios ga…

  man patepliodavo pries mm ir kartais pasimylejus, pasitikrinus rado nedideli uzdegima del spirales pasislinkimo

 2. viktorija.93
  viktorija.93 prieš 2 sav.

  Kumutuke parašė:
  man patepliodavo pries mm ir kartais pasimylejus, pasitikrinus rado nedideli uzdegima del spirales pasislinkimo

  Man trecia diena tepa o mm normaliom net nekvepia... nu bet kaip tycia kai reik aisvaziuot atostogu tai kokios nesamones prasideda

 3. ugnele1
  ugnele1 prieš 6 d.

  bebriuke83 parašė:
  O kokia čia spiralė 10 m.?

  Nezinau, kazkokia varine. Dave man ta lapely namie paskaityt, bet taip jis ir nusimete

 4. irvėl
  irvėl prieš 6 d.

  Sveikos, noriu detis spirale, bet nezinau nuo ko pradeti ar pirmiau reikia eiti pas gydytoja, pasitarti, kokios reikia? ar cia as pati turiu nuspresti ? ir nusipirkus nueiti pas ja. bet ir pasirinkimas yra, zodziu, neisivaizduoju gal galit patarti?

 5. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 6 d.

  irvėl parašė:
  Sveikos, noriu detis spirale, bet nezinau nuo ko pradeti ar pirmiau reikia eiti pas gydytoja, pasitarti, kokios reikia? ar cia as pati turiu nuspresti ? ir nusip…

  Pirmiausia eikite pas ginekologą, padarys Jums tyrimus ir parinks tinkamą spiralę