Varinė gimdos spiralė (403)

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. BigIdea
  BigIdea prieš 2 mėn.

  Sveikos man įdėjo paprasta ne hormoninė spirale, aišku įdėjimas man buvo skausmingas ir labai nemalonus. Pirma diena, buvo silpna, pykino.. Bet antra diena jau jaučiuosi geriau, kraujavimas beveik dingo(dėjo per mėnesines) , sakė turėčiau ilgiau pakraujuojanti, bet va jau beveik nekraujuoju. Bandžiau surast tuos suolelius nu ir niekaip neuzciuopiu, o jus ar užčiuopiat?

 2. ugnele1
  ugnele1 prieš 1 mėn.

  As ispradziu uzciuopiau, bet vyras irgi jausdavo, sako duria. Patrumpino, po to vyras nebejausdavo, o po kurio laiko ir as pati neradau. Mane net skanui siunte, nes jie patys neberado tu siulu, bet per skana parode kad viskas ok, spirale stovi vietoje

 3. Milaj
  Milaj prieš 1 mėn.

  Sveikos,

  Gal kuri turi kokiu atsiliepimu apie sias: "Gyneplius" "Multiloud".

 4. User has not uploaded an avatar
  Mamasa29 prieš 2 sav.

  O po istraukimo spirales kokia galimybe pastoti, turejau daugiau nei 5metai

 5. Kumutuke
  Kumutuke prieš 2 sav.

  Mamasa29 parašė:
  O po istraukimo spirales kokia galimybe pastoti, turejau daugiau nei 5metai

  galima ir sekanti menesi jau pastoti