Varinė gimdos spiralė (974)

Kaip veikia varinė spiralė?
Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.
Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.
Varinės spiralės patikimumas
Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.
Kaip naudojamos varinės spiralės
Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.
Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).
Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.
Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.
Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".
Varinės spiralės naudojimo ribojimai
Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.
PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.
Privalumai | Trūkumai |
|
|
Laba, nova t varine nesioju du metai. Nuotaiku kaitos tai buna man visada per pms ir per menkes. Menkes reguliarios, bet tris pirmaa dienas gausios. Plius pateplioja pries menesines ir per ovuliacija. Tas nepatinka,bet... krutys nejautrioa man po antro gimdymo, ir tuo dziaugiuos. Kas del svorio. Nzn ar amzius ar spirale. Bet priaugau, ir mest sunkiai einasi. Nors ir ziuriu ka valgau ir kiek. Bet itarius del jos ir nekrenta. Visa laime stovi vietoj...