Varinė gimdos spiralė (864)

Varinė gimdos spiralė

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. Svajoklė27
  Svajoklė27 prieš 4 sav.

  Jogile parašė:
  Pas mane maisyta. Varine su auksu kazkiek.

  Ir kaip jums ji ar jaučiate kokius nors pokyčius?

 2. Svajoklė27
  Svajoklė27 prieš 4 sav.

  ernestooox parašė:
  Sveikos. Gal iš čia esančių buvote kuri pastojusi su spirale? Turiu varinę spiralę 2,5 metų. Po pusmečio reiktų keisti. Bėda ta, kad jau 5 dienos vėluoja mėnesinės.…

  Tikrai ne pastojau ir tokios situacijos neturėjau, bet jei esate nėščia pajusite ir be kitu moterų istorijų, juk tai labai individualu. Bet ir bet kokiu atvėju pasikonsultuokite su savo ginekologe.

 3. keityy
  keityy prieš 3 sav.

  ernestooox parašė:
  Na svoris ir man šoktelėjo, nors spiralė varinė.

  Na kaip pasaket tai ir mano svoris padidejo kazin del to valgiau kaip valgius

 4. Jogile
  Jogile prieš 3 sav.

  Svajoklė27 parašė:
  Ir kaip jums ji ar jaučiate kokius nors pokyčius?

  Nezinau, nes aplamai pirma syk isidejau nebandzius kitokiu. Is pradziu psichologija buvo, dabar jau visai vienodai. Kolkas patenkinta

 5. User has not uploaded an avatar
  Suvalkietė86 prieš 3 sav.

  Jogile parašė:
  As to paties bijau, bet papildomai nenaudoju. Isidejau spalio men. Man va kas nepatinka, kad svoris soktelejo, ir nekaltinsiu svenciu. Nes taip dar nebuvo. Ciklas v…

  Jogile parašė:
  As sita suprantu. Bet ciklas sutriko.. tai galvoju del to..

  Ciklas buvo ir man sutrikes,ir is lempos budavo pakraujuoja pries mm 7dienas,paskiau 7 dienos mm normaliai. Buve ir veluoja savaite,niekada nepagaudavau tu dienu kada tureciau pradet. Nesiojau 5 metus ir kiekvienais metais patikrinimas ar viskas gerai ten su ja. Dabar vel po triju metu idejo,jausmas kazkoks kitoks ne pirmu kart,ziuresiu kaip dabar cia bus su mm.