Varinė gimdos spiralė (1009)

Varinė gimdos spiralė

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Susiję straipsniai

Kiaušintakių perrišimo operacija: ar ji Lietuvoje atliekama oficialiai?

Moterys, susilaukusios norimo skaičiaus vaikų ir tvirtai apsisprendusios jų negimdyti, dažnai pagalvoja apie kiaušintakių perrišimo operaciją.

Vazektomija (vyro sėklinių latakų perrišimas)

Vazektomija yra itin efektyvus kontracepcijos metodas, kurio metu perrišami ar kitaip chirurgiškai pakeičiami vyro sėkliniai latakai.

Kontraceptinės priemonės ir būdai

Būdai ir metodai apsisaugoti nuo nėštumo: natūralus šeimos planavimas, hormoninė kontracepcija, spiralės, prezervatyvai ir kt.

Naujausi komentarai

 1. Jogile
  Jogile prieš 1 sav.

  As jums pavydziu. Mano gausios 2-3 d. Poto jau rimsta..

 2. Minimalistė
  Minimalistė prieš 1 sav.

  Sveikos, po daugiau nei 2 su puse metų issiemiau varine spiralę. Turėjau silverline. Nuo pat pradžių buvo pakraujavimu tarp mėnesinių, rieciantis skausmas ovuliacijos metų, kuris tesdavosi apie 5 dienas. Mėnesinės is anskciau buvusių 5 dienų issitampe iki 9 dienų ciklo trukmė 26-29 dienos. Laukiau, galvojau kūnas pratinasi prie spiralės, pusę metų praėjo, o skausmai tapo reguliarūs. Lankiausi pas daktarus, darė echoskopijas, kraujo tyrimus - jokių uzdegimu, ar pan. Priežasties niekas nerado. Tyriausi biorezonanso tyrimų, irgi jokios skausmų priežasties. Vienintelis įtarimas, kad tai spiralės kaltė. Neigiau, laukiau, galvojau praeis. Paskutinį ciklą iki išėmimo keletas dienų po mėnesinių pradėjo kankinti pastovus skausmas ties inkstais, uždegimo nerasta, skauda be perstojo, buvo sunku miegot, pasilenkti, atsilekt, vaikščiojau sukandus dantis. Kadangi gine turėjo įtempta grafiką, teko Laukt kol praeis, praėjo tik su mėnesinėm. Po jų nuėjau išėmimo procedūrai. Procedūra žymiai lengvesnė nei įdėjimo, jokio skausmo nejaučiau. Apskritai nelabai jaučiau, kad kažką ten daro. Matyt neužtruko ir 5 min 😄 po išėmimo skausmas dingo. Sunku buvo grįžti prie prezervatyvų... Bet labiau morališkai nei iš tikrųjų.
  Žodžiu, moterys, jei jaučiat kažką panašaus, nekentekit tų penkių metų ar kiek ten parašyta. Saugokit save, sveikata brangiau nei diskomfortas naudojant prezervatyvus.

 3. Niuni
  Niuni prieš 1 sav.

  Man ir mm su nova t trumpos 2-3 dienas trunka, ne skausmingos, pms net nėra su ja.
  Labai esu ja patenkinta.
  Irgi buvau prisiskaičiusi kad kitoms mm su šia spirale gausios ir ilgos, tad truputį pabijojau dėtis bet surizikavau.
  Klausti kuo geresnė nova t nuo kurios nors kitos spiralės tai tas pats kas klausti kuo geresni vaniliniai ledai nuo šokoladinių. Na tiesiog kiekvienai skirtingai. O reziume ir tai reikia tiesiog išmėginti pačiai.

 4. Jogile
  Jogile prieš 1 sav.

  Nesenai suzinojau, kad viena pazistama pateko inta 1 proc. Kai pastojo su sia spirale. Spirales netrauks, nes vaikeli prarastu.. kolkas jai teplioja, zesim kaip kas bus. Tikiuos, viskas bus ok.. net kai suzinojau, kad pastojo su spirale, issigandau... nes mano vyras ziauriai vaisingas 🫣🤭

 5. User has not uploaded an avatar
  dovileUr prieš 1 sav.

  Sveikos, planavau dėtis Nova T, turiu nusipirkus, bet planai pasikeitė 🙈 galiu parduoti pigiau