Varinė gimdos spiralė (602)

Varinė gimdos spiralė

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. Simmil
  Simmil prieš 2 sav.

  Sveikos, norint isideti spirale, tiesiog reikia nueiti pas ginekologe ir viskas? Jau tureti nusipirkus spirale ar pirma pasikonsultuoti su ginekologe?

 2. SandraVilius
  SandraVilius prieš 2 sav.

  Simmil parašė:
  Sveikos, norint isideti spirale, tiesiog reikia nueiti pas ginekologe ir viskas? Jau tureti nusipirkus spirale ar pirma pasikonsultuoti su ginekologe?

  Pirma konsultacijos reikėtų

 3. User has not uploaded an avatar
  Galvoju prieš 2 sav.

  Galvoju parašė:
  Mamytes sakykite vakar isidejau spirale silver line kiek laiko terliojimas buvo jum? Ar buvo tokiu dalyku kaip seiles ryji it noretai lyg vemti jomis...ir kaip tikr…

  Laukiu daugiau pasisakymu ;)

 4. ernestooox
  ernestooox prieš 2 sav.

  Galvoju parašė:
  Laukiu daugiau pasisakymu ;)

  As ispradziu lyg niekur nieko jauciaus nei tepliojimo nebuvo nieko. Paskui pries m pradejo terliot visa savaite, tada po m vel ssavaite. Tada siaip kada ne kada terlioja. Turiu ju tris men ir dar kazkas nenormalaus man 🙄 m ir antra ir dabar jau trecia kart veluoja po gera savaite, ir vis terlina terlina 🤔 uzeina pilvas issipucia it balionas, toks pilnumas sunkumas jaucias. O kai m veluoja ta gera savaite tai toks jausmas kaip sirgciau bet lyg negaleciau susirgt lyg neprasimustu ten bekt, nu zodziu nemoku net paaiskint. Ir ar ji man netinka ar taip turi but... Daltare sake kad per 3 men turi susitvarkyt organizmas

 5. Vita15
  Vita15 prieš 2 sav.

  Galvoju parašė:
  Laukiu daugiau pasisakymu ;)

  As jau 8 men.kaip isidejus spiraled is pradziu patepliojo gal savaite o dabar viskas liuks ir menesines normalios net pamiršau kad ja turiu isidejus 🙂