Varinė gimdos spiralė (891)

Varinė gimdos spiralė

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. Jogile
  Jogile prieš 5 d.

  -Gerbera parašė:
  Sveiki gal kuri galetu man greit ikelti foto kaip atrodo Nova T spirale.

  Ne ant greicio, bet man dejo tokia

 2. vydovy
  vydovy prieš 5 d.

  Minimalistė parašė:
  Sveikos, vakar man įstatė varinę spiralę silverline. Žodžiu, istino kaklelis, buvo šiek tiek kraujo bet nedaug, dabar tik vos vos rusva. Kažkaip net nepagalvojau ap…

  Man sakė savaitę nesimylėti, o kad kažkas ištinę buvo tai aš nepastebėjau.

 3. -Gerbera prieš 4 d.

  Jogile parašė:
  Ne ant greicio, bet man dejo tokia

  Sveiki vo sita dejausi siandien. Manes tiesiog nesupratot. As ne dezute norejau pamatyt o spirale. Nes man nerode paeme ir istate

 4. Jogile
  Jogile prieš 3 d.

  -Gerbera parašė:
  Sveiki vo sita dejausi siandien. Manes tiesiog nesupratot. As ne dezute norejau pamatyt o spirale. Nes man nerode paeme ir istate

  Man ir nerode bet nete yra. Nediduke ji

 5. -Gerbera prieš 1 val.

  Jogile parašė:
  Man ir nerode bet nete yra. Nediduke ji

  Teplioti baigiau jau po spyrales idejimo po 2 dienu. Klausiau del lytiniu santykiu sake susilaikyti bent jau keleta dienu. O kas tada? As vistiek byjau. Atrodo iskris pasisuks ar neduok dieve pastosiu.