Varinė gimdos spiralė (642)

Varinė gimdos spiralė

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos

Naujausi komentarai

 1. ramintukez03
  ramintukez03 prieš 1 mėn.

  Ar gali po gold lilly spirales isemimo veluoti menesines? Jau 5dienos veluoja...testai nieko nerodo

 2. SandraVilius
  SandraVilius prieš 1 mėn.

  Ernestyyyte parašė:
  Labas, įsidėjau ir aš šiandiena spiralę silverline. Sakė gydytoja, kad kokybė šiaip sau, bet niekur neradau kur pirkti nova t spiralę. Šiaip pilvo visai neskauda, t…

  Teko girdėt, kad novaT jau seniai gamyba nutraukta, bet kai kurios vaistinės dar turi sandėliuos aš turiu silverline, patenkinta kol kas

 3. SandraVilius
  SandraVilius prieš 1 mėn.

  ramintukez03 parašė:
  Ar gali po gold lilly spirales isemimo veluoti menesines? Jau 5dienos veluoja...testai nieko nerodo

  Apie išėmimą dar nieko nežinau, žadu tik kitą rudenį išsiimt...bet logiškai, tai neturėtų vėluot gal šiaip ciklas sukvailiojo

 4. aushr
  aushr prieš 3 sav.

  Sveikos, esu naujoke sioje temoje, turbut jau buvo toks klausimas, bet nerandu. Idomu kokia spirale yra geriausia? Planuoju ja isideti, o gyd nieko konkretaus nepasake, tiesiog kad yra ivairiu rusiu ir galiu issirinkti kokia noriu

 5. SandraVilius
  SandraVilius prieš 3 sav.

  aushr parašė:
  Sveikos, esu naujoke sioje temoje, turbut jau buvo toks klausimas, bet nerandu. Idomu kokia spirale yra geriausia? Planuoju ja isideti, o gyd nieko konkretaus nepas…

  Geriausia yra ta, kuri tinka jums kiekvienai skirtinga, vienai paprasta varinė, man pvz puikiai tiko silverline, kitai gal auksinė, kitai tik hormoninė, o kitai iš viso netiks jokia...kiekvienos organizmas yra unikalus, tad reikia atrasti, kas tinka būtent jums patarčiau pradėt nuo pigesnių