Varinė gimdos spiralė (796)

Varinė gimdos spiralė

Kaip veikia varinė spiralė?

Varinė gimdos spiralė yra į gimdą įdedamas iš plastiko ir vario pagamintas T formos prietaisas. Vario jonai yra toksiški spermai ir trukdo apvaisinti kiaušinėlį.

Nėra vieningos nuomonės, ar apvaisinimui vis tik įvykus, ši spiralė trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje ir veikia abortuojančiai. Pastaruoju metu populiaresnė nuomonė, kad pirminė varinės spiralės funkcija – užkirsti kelią apvaisinimui.

Varinės spiralės patikimumas

Reklama:

Varinės spiralės patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Tai bene efektyviausia nehormoninė laikina kontracepcijos priemonė. Efektyvumo sumažėjimui gali turėti įtakos tik netaisyklinga padėtis gimdoje.

Kaip naudojamos varinės spiralės

Varinę spiralę į gimdą įdeda ir išima gydytojas gydymo įstaigoje, varinė spiralė gimdoje gali išbūti iki 10 metų. Jokiu būdų negalima spiralės bandyti dėtis savarankiškai: net ir dedama patyrusio specialisto, spiralė gali pradurti gimdos sienelę.

Kartais spiralė gali iškristi (pavyzdžiui dėl menstruacinių gimdos spazmų). Patikrinti, ar spiralė yra vietoje, galima apčiuopiat gimdos kaklelio sritį pirštais (spiralė yra vietoje, jei kyšo siūliukai).

Pirmą pusmetį po varinės spiralės įdėjimo gali kraujuoti ar tepti ir ne mėnesinių metu, o mėnesinės gali būti gausesnės nei iki spiralės įdėjimo.

Reklama:

Jei vartojant šią priemonę mėnesinės vėluoja, rekomenduojama stebėti savo pojūčius ir kilus įtarimams pasidaryti nėštumo testą. Nėštumui pasitvirtinus, spiralę rekomenduojama išimti kuo greičiau, nes kitaip yra nėštumo komplikacijų tikimybė.

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Varinės spiralės naudojimo ribojimai 

Varinės spiralės netinka sergant dubens organų, gimdos, lytinių organų infekcijomis. Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti žindančios, taip pat moterys, dėl sveikatos būklės negalinčios vartoti hormoninės kontracepcijos.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo, veikia iki 10 metų
 • Vienas pigiausių kontracepcijos metodų
 • Tinka žindančioms ir toms, kurioms netinka hormoninė kontracepcija
 • Nėra hormoninėms priemonėms būdingų šalutinių poveikių
 • Mėnesinės gali tapti gausesnės ir skausmingesnės, gali kraujuoti ar tepti ne mėnesinių metu, ypač pirmus 6 mėn.
 • Gali būti juntama lytinių santykių metu
 • Nerekomenduojama naudoti tamponus
 • Pastojus galimos nėštumo komplikacijos
Reklama

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Linusidla prieš 4 d.

  LiepElija parašė:
  Maniskiui dantukai dygsta, tai nakti labai daug buna prie kruties. Verciuosi su naktiniais paketais, bet bent 4 kartus reikia keisti. Na hormonai nerai gerai, bet v…

  Vis delto geras dalykas buvo sauskelne isideti :))) manajam irgi dantys dygsta, 4 kruminiai, linksminames visi, o as priedo su klynu.... Ar verta dar viena menesi bandyti? Ar gali kas pasikeisti...

 2. LiepElija
  LiepElija prieš 4 d.

  Linusidla parašė:
  Vis delto geras dalykas buvo sauskelne isideti :))) manajam irgi dantys dygsta, 4 kruminiai, linksminames visi, o as priedo su klynu.... Ar verta dar viena menesi b…

  As turiu nuo geguzes men, man niekas nepasikeite, tai pasibaigs mmm ir eisiu issiimti.

 3. User has not uploaded an avatar
  Linusidla prieš 4 d.

  LiepElija parašė:
  As turiu nuo geguzes men, man niekas nepasikeite, tai pasibaigs mmm ir eisiu issiimti.

  Net nezinau ar as lauksiu, siandien 4 diena ir jau normaliau, bet ta pradzia siaubinga. Ar desites hormonine?

 4. LiepElija
  LiepElija prieš 4 d.

  Linusidla parašė:
  Net nezinau ar as lauksiu, siandien 4 diena ir jau normaliau, bet ta pradzia siaubinga. Ar desites hormonine?

  Kol maitinsiu sunu nesidesiu hormonines. Ir dabar varine dejausi butent del zindymo. Beto mintyse yra dar vienas vaikutis.

 5. vyro.zmona
  vyro.zmona prieš 3 d.

  As pasikartosiu, bet man pirmi kokie 3-5 menesiai buvo labai labai gausiai, o paskui susitvarke ir vis mazejo. Dabar jau 14 menesiu turiu spirale ir sergu 5 dienas is kuriu pirma lengvai kraujuoja, antra ir trecia stipriau bet neplaukiu, ketvirta ir penkta vel lengvas kraujavimas. Tik man su spirale skausmingesnes mm, ta prasme skauda pilva pries ir per mm, ko anksciau nebuvo bet su laiku ir Jums manau susitvarkys viskas, jei ne - yra kitu priemoniu isbandymui
Skelbimai

40,00 €
37 | 24,0 cm | 4 - 4½
4,00 €