Kontraceptiniai implantai (454)

Kontraceptiniai implantai

Kaip veikia kontracepiniai implantai?

Kontraceptinis implantas yra  mažas, lankstus vamzdelis įvedamas po oda žasto srityje ir po truputį išskiria hormoną progestiną. Progestinas slopina ovuliaciją, tirština gimdos kaklelio gleives, plonina gimdos gleivinę, trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdos sienelėje.

Kontraceptinio implanto patikimumas

Kontraceptinio implanto patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant, tačiau vaistų vartojimas gali turėti įtakos apsaugos patikimumui.

Kaip naudojamas kontraceptinis implantas?

Kontraceptinį implantą į poodį pritaikius vietinį nuskausminimą įveda gydytojas. Implantas turi būti keičiamas kas trejus metus (jį taip pat išima gydytojas).

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Lyginant su kontraceptinėmis injekcijomis, implantas gali būti bet kada pašalintas, o vaisingumas atsistato netrukus. Tai palyginti naujas kontracepcijos būdas, ir informacija apie galimą šalutinį poveikį gali būti nepilna/ neišsami. Iš patvirtintų šalutinių poveikių, dažniausi yra nereguliarios mėnesinės ir galvos skausmai.

Kontraceptinių implantų vartojimo ribojimai

Kontraceptiniai implantai tinka moterims, kurios negali naudoti kontraceptinių priemonių su estrogenu (vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms), tačiau netinka sergančioms krūties vėžiu, širdies ir kraujagyslių, inkstų kepenų ligomis, epilepsija, migrena, venų tromboze.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo (implantas efektyviai apsaugo 3 metus)
 • Paprastai mėnesinės tampa silpnesnės, mažiau skausmingos, kartais visai išnyksta
 • Tinka žindančioms
 • Mažai informacijos apie metodo šalutinį poveikį
 • Galimas šalutinis poveikis (galvos skausmai, aknės atsiradimas ar suintensyvėjimas, jautri krūtinė, svorio prieaugis, nuotaikų kaita, sumažėjęs lytinis potraukis, kraujospūdžio padidėjimas ir kt.)
 • Sutrinka menstruacijų ciklas, mėnesinės gali būti nereguliarios, kraujavimas gali išnykti visai, tačiau gali būti ir stipresnis
 • Implantas gali būti juntamas (tačiau nėra matomas)

Naujausi komentarai

 1. black panther
  black panther prieš 5 mėn.

  Kaune deda : motinos ir vaiko klinikoje. Išėmimas ir nauko implanto įdėjimas 370€

 2. User has not uploaded an avatar
  Jurgite prieš 5 mėn.

  black panther parašė:
  Kaune deda : motinos ir vaiko klinikoje. Išėmimas ir nauko implanto įdėjimas 370€

  Na ir lupa Lt. Uk deda, isima nemokamai. Tik kad jau tikrai nerekomenduoju, nesamone!!!

 3. rugegelele
  rugegelele prieš 2 mėn.

  black panther parašė:
  Kaune deda : motinos ir vaiko klinikoje. Išėmimas ir nauko implanto įdėjimas 370€

  😱😱😱Jus cía rimtai... As ispanijoj turiu isidejus jau antra, viskas nemokamai o dieve lietuvele?.. Man tai jis tiko ir patiko, tik va beda sako po 45m neberekomenduoja, Man vasara suejo bet dar neisimemiau nes nzn ka paskui daryt, nes pripratau, o tableciu negaliu del spaudimo auksto 🤷‍♀️

 4. black panther
  black panther prieš 3 sav.

  Jurgite parašė:
  Na ir lupa Lt. Uk deda, isima nemokamai. Tik kad jau tikrai nerekomenduoju, nesamone!!!

  Uk turėjau, tikrai nieko nekainavo, bet man vienintelė gelbėjimo priwmonė, todėl ir dėjausi vėl Kaune.

  rugegelele parašė:
  😱😱😱Jus cía rimtai... As ispanijoj turiu isidejus jau antra, viskas nemokamai o dieve lietuvele?.. Man tai jis tiko ir patiko, tik va beda sako po 45m neberekomenduo…

  Visiškai rimtai, uk ir aš turėjau visiškai nemokamai įdėta, bet pasibaigė laikas. O be implanto jau negalėčiau gyventi. Tai ir dėjausi. Kaip man čia paaiškino, kad paskutinis implanto įdėjimas iki 45m, tai aš turiu planą paskutinį kart įsidėti prieš 45m gimtadienį.

 5. Evuttė
  Evuttė prieš 3 sav.

  Sveikos, man siule detis copper coil non hormonic ar kaip kazkaip panasiai, tai cia vario rite kaip suprantu, tai ji geriau nei implantai i rankas? Ir idomu kokie salutiniai poveikei, nes nerandu info tikslios, gal kuri susidure?