Kontraceptiniai implantai (415)

Kontraceptiniai implantai

Kaip veikia kontracepiniai implantai?

Kontraceptinis implantas yra  mažas, lankstus vamzdelis įvedamas po oda žasto srityje ir po truputį išskiria hormoną progestiną. Progestinas slopina ovuliaciją, tirština gimdos kaklelio gleives, plonina gimdos gleivinę, trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdos sienelėje.

Kontraceptinio implanto patikimumas

Kontraceptinio implanto patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant, tačiau vaistų vartojimas gali turėti įtakos apsaugos patikimumui.

Kaip naudojamas kontraceptinis implantas?

Kontraceptinį implantą į poodį pritaikius vietinį nuskausminimą įveda gydytojas. Implantas turi būti keičiamas kas trejus metus (jį taip pat išima gydytojas).

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Lyginant su kontraceptinėmis injekcijomis, implantas gali būti bet kada pašalintas, o vaisingumas atsistato netrukus. Tai palyginti naujas kontracepcijos būdas, ir informacija apie galimą šalutinį poveikį gali būti nepilna/ neišsami. Iš patvirtintų šalutinių poveikių, dažniausi yra nereguliarios mėnesinės ir galvos skausmai.

Kontraceptinių implantų vartojimo ribojimai

Kontraceptiniai implantai tinka moterims, kurios negali naudoti kontraceptinių priemonių su estrogenu (vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms), tačiau netinka sergančioms krūties vėžiu, širdies ir kraujagyslių, inkstų kepenų ligomis, epilepsija, migrena, venų tromboze.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo (implantas efektyviai apsaugo 3 metus)
 • Paprastai mėnesinės tampa silpnesnės, mažiau skausmingos, kartais visai išnyksta
 • Tinka žindančioms
 • Mažai informacijos apie metodo šalutinį poveikį
 • Galimas šalutinis poveikis (galvos skausmai, aknės atsiradimas ar suintensyvėjimas, jautri krūtinė, svorio prieaugis, nuotaikų kaita, sumažėjęs lytinis potraukis, kraujospūdžio padidėjimas ir kt.)
 • Sutrinka menstruacijų ciklas, mėnesinės gali būti nereguliarios, kraujavimas gali išnykti visai, tačiau gali būti ir stipresnis
 • Implantas gali būti juntamas (tačiau nėra matomas)

Naujausi komentarai

 1. JulSi
  JulSi prieš 2 sav.

  Neringute26 parašė:
  Sveikos nezinau vyras bara sako issiimk implanta si menesi kazkokia nesamone susirgau 4 diena prasirgau savaite pasibaigus cikluj Po 2 dienu mylejausi kita ryta vel…

  Kiek laiko turite implanta? Taip buna pradžioje kol hormonai susireguliuoja

 2. User has not uploaded an avatar
  Jolanta25 prieš 1 sav.

  Baigesi imtanto galojimas bet dar neisimtas ar galma pastoti ...jai 2 savaites kaip pasibaiges galojimas aciu?

 3. Pukotuke
  Pukotuke prieš 1 sav.

  Jolanta25 parašė:
  Baigesi imtanto galojimas bet dar neisimtas ar galma pastoti ...jai 2 savaites kaip pasibaiges galojimas aciu?

  3men pernesiojau, nepastojau.

 4. -Aiva- prieš 1 sav.

  Jolanta25 parašė:
  Baigesi imtanto galojimas bet dar neisimtas ar galma pastoti ...jai 2 savaites kaip pasibaiges galojimas aciu?

  Aš du metus buvau pernešiojus 🤦😁 ir nepastojau 🙂 Žinoma, čia ne rekomendacija 😉

 5. Agne_Ker
  Agne_Ker prieš 1 sav.

  Aš buvau isidejus uk implanta, turėjau beveik 2 metus, issiemiau, nes sugalvojom turėti antrą vaiką. Pastojau iškart, net nesitikėjau dabar galvoju irgi dėtis, nes 3 greitu metu nesinori, o implantas man tiko kuo puikiausiai, jokių šalutinių. Kokia tvarka čia Lietuvoje įsidėti? Reikia gauti receptą is gines ar kaip?