Kontraceptiniai implantai (391)

Kontraceptiniai implantai

Kaip veikia kontracepiniai implantai?

Kontraceptinis implantas yra  mažas, lankstus vamzdelis įvedamas po oda žasto srityje ir po truputį išskiria hormoną progestiną. Progestinas slopina ovuliaciją, tirština gimdos kaklelio gleives, plonina gimdos gleivinę, trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdos sienelėje.

Kontraceptinio implanto patikimumas

Kontraceptinio implanto patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant, tačiau vaistų vartojimas gali turėti įtakos apsaugos patikimumui.

Kaip naudojamas kontraceptinis implantas?

Kontraceptinį implantą į poodį pritaikius vietinį nuskausminimą įveda gydytojas. Implantas turi būti keičiamas kas trejus metus (jį taip pat išima gydytojas).

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Lyginant su kontraceptinėmis injekcijomis, implantas gali būti bet kada pašalintas, o vaisingumas atsistato netrukus. Tai palyginti naujas kontracepcijos būdas, ir informacija apie galimą šalutinį poveikį gali būti nepilna/ neišsami. Iš patvirtintų šalutinių poveikių, dažniausi yra nereguliarios mėnesinės ir galvos skausmai.

Kontraceptinių implantų vartojimo ribojimai

Kontraceptiniai implantai tinka moterims, kurios negali naudoti kontraceptinių priemonių su estrogenu (vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms), tačiau netinka sergančioms krūties vėžiu, širdies ir kraujagyslių, inkstų kepenų ligomis, epilepsija, migrena, venų tromboze.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo (implantas efektyviai apsaugo 3 metus)
 • Paprastai mėnesinės tampa silpnesnės, mažiau skausmingos, kartais visai išnyksta
 • Tinka žindančioms
 • Mažai informacijos apie metodo šalutinį poveikį
 • Galimas šalutinis poveikis (galvos skausmai, aknės atsiradimas ar suintensyvėjimas, jautri krūtinė, svorio prieaugis, nuotaikų kaita, sumažėjęs lytinis potraukis, kraujospūdžio padidėjimas ir kt.)
 • Sutrinka menstruacijų ciklas, mėnesinės gali būti nereguliarios, kraujavimas gali išnykti visai, tačiau gali būti ir stipresnis
 • Implantas gali būti juntamas (tačiau nėra matomas)

Naujausi komentarai

 1. -Aiva- prieš 2 mėn.

  Neringute26 parašė:
  Oho net 5 metus nes taip kiek zinau 3 metam ji deda

  Taip 3 metams, bet aš uždelsiau ir jis puikiai mane apsaugojo ir pasibaigus "galiojimo" laikui 🙈😁 bet žinoma, nerekomenduoju jo taip ilgai laikyti 😉

 2. Matuko mamytee
  Matuko mamytee prieš 2 mėn.

  -Aiva- parašė:
  Taip 3 metams, bet aš uždelsiau ir jis puikiai mane apsaugojo ir pasibaigus "galiojimo" laikui 🙈😁 bet žinoma, nerekomenduoju jo taip ilgai laikyti 😉

  Saunu kad apsaugojo o as pastojau praejus metam po idejimo

 3. -Aiva- prieš 2 mėn.

  Matuko mamytee parašė:
  Saunu kad apsaugojo o as pastojau praejus metam po idejimo

  Oho 🤯

 4. Matuko mamytee
  Matuko mamytee prieš 2 mėn.

  -Aiva- parašė:
  Oho 🤯

  Sunui jau 4 metukai

 5. User has not uploaded an avatar
  Mavitidi prieš 4 sav.

  medu parašė:
  Na kaip jums ispudziai po ilgesnio laiko tarpo? :)</blockqtik dabar atsakysiu:)Nepastojau kolkas dar,viskas ciki piki,tik buvo truputuka uzejes ilgesnis kraujavimas apie 4sav.tai jau lauk imt norejau,bet dabar vel 3men.tyluma...taciau visdelto pasibaigus jo galiojimo laikui rinksiuos turbut spirale.Kazkaip rankoj tas svetimkunis man nekaip ,vistiek turi saugotis,sportuojant,ar kazkur susitrenkiant,kaip tycia kliuna i ji,tad bijau,kad nesuluztu ar dar kad kazkas jam nenutiktu.o bendrumoj,esu happy