Kontraceptiniai implantai (356)

Kontraceptiniai implantai

Kaip veikia kontracepiniai implantai?

Kontraceptinis implantas yra  mažas, lankstus vamzdelis įvedamas po oda žasto srityje ir po truputį išskiria hormoną progestiną. Progestinas slopina ovuliaciją, tirština gimdos kaklelio gleives, plonina gimdos gleivinę, trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdos sienelėje.

Kontraceptinio implanto patikimumas

Kontraceptinio implanto patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant, tačiau vaistų vartojimas gali turėti įtakos apsaugos patikimumui.

Kaip naudojamas kontraceptinis implantas?

Kontraceptinį implantą į poodį pritaikius vietinį nuskausminimą įveda gydytojas. Implantas turi būti keičiamas kas trejus metus (jį taip pat išima gydytojas).

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Lyginant su kontraceptinėmis injekcijomis, implantas gali būti bet kada pašalintas, o vaisingumas atsistato netrukus. Tai palyginti naujas kontracepcijos būdas, ir informacija apie galimą šalutinį poveikį gali būti nepilna/ neišsami. Iš patvirtintų šalutinių poveikių, dažniausi yra nereguliarios mėnesinės ir galvos skausmai.

Kontraceptinių implantų vartojimo ribojimai

Kontraceptiniai implantai tinka moterims, kurios negali naudoti kontraceptinių priemonių su estrogenu (vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms), tačiau netinka sergančioms krūties vėžiu, širdies ir kraujagyslių, inkstų kepenų ligomis, epilepsija, migrena, venų tromboze.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo (implantas efektyviai apsaugo 3 metus)
 • Paprastai mėnesinės tampa silpnesnės, mažiau skausmingos, kartais visai išnyksta
 • Tinka žindančioms
 • Mažai informacijos apie metodo šalutinį poveikį
 • Galimas šalutinis poveikis (galvos skausmai, aknės atsiradimas ar suintensyvėjimas, jautri krūtinė, svorio prieaugis, nuotaikų kaita, sumažėjęs lytinis potraukis, kraujospūdžio padidėjimas ir kt.)
 • Sutrinka menstruacijų ciklas, mėnesinės gali būti nereguliarios, kraujavimas gali išnykti visai, tačiau gali būti ir stipresnis
 • Implantas gali būti juntamas (tačiau nėra matomas)

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Marijuke24 prieš 5 mėn.

  As isidejus nuo kovo men..kas menesi po savaite patepliodavau. Dabar 2 men nieko..nezmoniskai skauda krutine..baimes pilna..pasmane 3 vaikuciai..dariausi testa 1 neigimas 2 teigimas trecias neigimas..pas gine neturejau laiko dar nueit.

 2. User has not uploaded an avatar
  Mavitidi prieš 5 mėn.

  Marijuke24 parašė:
  As isidejus nuo kovo men..kas menesi po savaite patepliodavau. Dabar 2 men nieko..nezmoniskai skauda krutine..baimes pilna..pasmane 3 vaikuciai..dariausi testa 1 ne…

  Negazdinkit?na as dar mp maitinu leliuka,gal tas prolaktinas mazina tikimybe pastojimo

 3. User has not uploaded an avatar
  Marijuke24 prieš 5 mėn.

  Mavitidi parašė:
  Negazdinkit?na as dar mp maitinu leliuka,gal tas prolaktinas mazina tikimybe pastojimo

  Nezinau kas ka mazina. As treciu pastojau maitindama mp po pirmo karto o lialiui dar 4 men nebuvo. Todel implanta isidejau 3 men po gimdimo si karta kad jokiu neticiuku daugiau nebebutu...bet mm nebuvimas mane varo is proto ir tos skaudantis krutis.

 4. User has not uploaded an avatar
  Mavitidi prieš 5 mėn.

  Marijuke24 parašė:
  Nezinau kas ka mazina. As treciu pastojau maitindama mp po pirmo karto o lialiui dar 4 men nebuvo. Todel implanta isidejau 3 men po gimdimo si karta kad jokiu netic…

  Po gines jei galit parasykit, kas ir kaip.?Mane irgi gazdina tas implantas.Pries tai mini piliules naudojau is kart po vaiko gimimo,bet man jos atrodo dar labiau nepatikimesnes,nei implantas

 5. User has not uploaded an avatar
  rimell prieš 2 mėn.

  Sveikos. O gal galite pasakyti kur Lietuvoje pirkote kontraceptini implanta? Gal kuri dejosi Kaune ir turi ka rekomenduoti kainos atzvilgiu? ?