Kontraceptiniai implantai (402)

Kontraceptiniai implantai

Kaip veikia kontracepiniai implantai?

Kontraceptinis implantas yra  mažas, lankstus vamzdelis įvedamas po oda žasto srityje ir po truputį išskiria hormoną progestiną. Progestinas slopina ovuliaciją, tirština gimdos kaklelio gleives, plonina gimdos gleivinę, trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdos sienelėje.

Kontraceptinio implanto patikimumas

Kontraceptinio implanto patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant, tačiau vaistų vartojimas gali turėti įtakos apsaugos patikimumui.

Kaip naudojamas kontraceptinis implantas?

Kontraceptinį implantą į poodį pritaikius vietinį nuskausminimą įveda gydytojas. Implantas turi būti keičiamas kas trejus metus (jį taip pat išima gydytojas).

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Lyginant su kontraceptinėmis injekcijomis, implantas gali būti bet kada pašalintas, o vaisingumas atsistato netrukus. Tai palyginti naujas kontracepcijos būdas, ir informacija apie galimą šalutinį poveikį gali būti nepilna/ neišsami. Iš patvirtintų šalutinių poveikių, dažniausi yra nereguliarios mėnesinės ir galvos skausmai.

Kontraceptinių implantų vartojimo ribojimai

Kontraceptiniai implantai tinka moterims, kurios negali naudoti kontraceptinių priemonių su estrogenu (vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms), tačiau netinka sergančioms krūties vėžiu, širdies ir kraujagyslių, inkstų kepenų ligomis, epilepsija, migrena, venų tromboze.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo (implantas efektyviai apsaugo 3 metus)
 • Paprastai mėnesinės tampa silpnesnės, mažiau skausmingos, kartais visai išnyksta
 • Tinka žindančioms
 • Mažai informacijos apie metodo šalutinį poveikį
 • Galimas šalutinis poveikis (galvos skausmai, aknės atsiradimas ar suintensyvėjimas, jautri krūtinė, svorio prieaugis, nuotaikų kaita, sumažėjęs lytinis potraukis, kraujospūdžio padidėjimas ir kt.)
 • Sutrinka menstruacijų ciklas, mėnesinės gali būti nereguliarios, kraujavimas gali išnykti visai, tačiau gali būti ir stipresnis
 • Implantas gali būti juntamas (tačiau nėra matomas)

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Jurgite prieš 1 mėn.

  Iseme po 9 men. Pagaliau. Nesuvokiu kaip is viso tokius dalykus deda...

 2. JulSi
  JulSi prieš 1 mėn.

  Jurgite parašė:
  Iseme po 9 men. Pagaliau. Nesuvokiu kaip is viso tokius dalykus deda...

  gal galite pasidalinti kas nutiko? turiu implanta jau 1m+ tai jokio diskomforto

 3. Myliu gyvenima prieš 1 mėn.

  JulSi parašė:
  gal galite pasidalinti kas nutiko? turiu implanta jau 1m+ tai jokio diskomforto

  As pastojau su juo ir iki to budavo ilgos menesinea galvos skausmai svorio augimas

 4. User has not uploaded an avatar
  Jurgite prieš 1 mėn.

  JulSi parašė:
  gal galite pasidalinti kas nutiko? turiu implanta jau 1m+ tai jokio diskomforto

  Man nuolatos kraujavo/tepliojo visus 9 men. Labai tas vargino.

 5. Pukotuke prieš 1 mėn.

  As jau rasiau kad 7 menesius ir sirgau ir tepliojo, jau nezinojau kada mm tikros kada ne, jau net uzsirasiau pas daktare,bet viskas susitvarke ir atsaukiau vizita. Dabar esu patenkinta, juokiu tepliojimu, tik kas menesi mm kaip priklauso. Nes labai bijojau likt be apsaugos ir pastot, (as po cp)nors planuose yra dar vienas lialius bet siek tiek veliau.