Kontraceptiniai implantai (366)

Kontraceptiniai implantai

Kaip veikia kontracepiniai implantai?

Kontraceptinis implantas yra  mažas, lankstus vamzdelis įvedamas po oda žasto srityje ir po truputį išskiria hormoną progestiną. Progestinas slopina ovuliaciją, tirština gimdos kaklelio gleives, plonina gimdos gleivinę, trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdos sienelėje.

Kontraceptinio implanto patikimumas

Kontraceptinio implanto patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant, tačiau vaistų vartojimas gali turėti įtakos apsaugos patikimumui.

Kaip naudojamas kontraceptinis implantas?

Kontraceptinį implantą į poodį pritaikius vietinį nuskausminimą įveda gydytojas. Implantas turi būti keičiamas kas trejus metus (jį taip pat išima gydytojas).

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Lyginant su kontraceptinėmis injekcijomis, implantas gali būti bet kada pašalintas, o vaisingumas atsistato netrukus. Tai palyginti naujas kontracepcijos būdas, ir informacija apie galimą šalutinį poveikį gali būti nepilna/ neišsami. Iš patvirtintų šalutinių poveikių, dažniausi yra nereguliarios mėnesinės ir galvos skausmai.

Reklama:

Kontraceptinių implantų vartojimo ribojimai

Kontraceptiniai implantai tinka moterims, kurios negali naudoti kontraceptinių priemonių su estrogenu (vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms), tačiau netinka sergančioms krūties vėžiu, širdies ir kraujagyslių, inkstų kepenų ligomis, epilepsija, migrena, venų tromboze.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo (implantas efektyviai apsaugo 3 metus)
 • Paprastai mėnesinės tampa silpnesnės, mažiau skausmingos, kartais visai išnyksta
 • Tinka žindančioms
 • Mažai informacijos apie metodo šalutinį poveikį
 • Galimas šalutinis poveikis (galvos skausmai, aknės atsiradimas ar suintensyvėjimas, jautri krūtinė, svorio prieaugis, nuotaikų kaita, sumažėjęs lytinis potraukis, kraujospūdžio padidėjimas ir kt.)
 • Sutrinka menstruacijų ciklas, mėnesinės gali būti nereguliarios, kraujavimas gali išnykti visai, tačiau gali būti ir stipresnis
 • Implantas gali būti juntamas (tačiau nėra matomas)
Reklama:

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Katina prieš 2 mėn.

  Pasidalinsiu ir as patirtimi, mes Uk, implanta isidejau 3sav po gimdymo. Pries tai buvau pastojus geriant Kt tai nebenorejau antro taip greitai 😁 na ir zodziu, isidejus prasodejo visi grazumai: nuolatinis nuovargis, galvos skausmas, kraujavimas po 3 ar 4 savaites upeliais, nesveika nuotaiku kaita, svorio augimas. Galvojau privesiu santuoka iki skyrybu. Issiemiau implnata po 7.5men. Ir visus simptomus kaip ranka nueme! Grizau prie KT, bet kartu ir naudojat NLA...maza kas

 2. dovile20
  dovile20 prieš 2 mėn.

  Aš turiu nusipirkusi implantą, tačiau nusprendžiau jo nesidėti.Gal būtų norinčių perpirkti? Galiojimas ilgas. Prie jo ir kremą turiu, kurį išsitepti reikia dvi val prieš įdejimą. Už viską prašyčiau 130€

 3. medu
  medu prieš 1 mėn.

  Mavitidi parašė:
  As nei uz idejima,nei uz implanta nemokėjau. Cia Did. BRITAIN JA. Bet ta pastojimo baime

  Na kaip jums ispudziai po ilgesnio laiko tarpo?

 4. Matuko mamytee
  Matuko mamytee prieš 1 mėn.

  o as su inplantu pastojau sunui sausi 4 metai nesideciau daugiau

 5. lesigita@gmail.com
  lesigita@gmail.com prieš 3 sav.

  Sveikos gal žinote kur Lietuvoje įsigyti implanta? Būčiau labai dėkinga