Kontraceptiniai implantai (449)

Kontraceptiniai implantai

Kaip veikia kontracepiniai implantai?

Kontraceptinis implantas yra  mažas, lankstus vamzdelis įvedamas po oda žasto srityje ir po truputį išskiria hormoną progestiną. Progestinas slopina ovuliaciją, tirština gimdos kaklelio gleives, plonina gimdos gleivinę, trukdo apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdos sienelėje.

Kontraceptinio implanto patikimumas

Kontraceptinio implanto patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant, tačiau vaistų vartojimas gali turėti įtakos apsaugos patikimumui.

Kaip naudojamas kontraceptinis implantas?

Kontraceptinį implantą į poodį pritaikius vietinį nuskausminimą įveda gydytojas. Implantas turi būti keičiamas kas trejus metus (jį taip pat išima gydytojas).

Kontraceptinių priemonių vartojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Lyginant su kontraceptinėmis injekcijomis, implantas gali būti bet kada pašalintas, o vaisingumas atsistato netrukus. Tai palyginti naujas kontracepcijos būdas, ir informacija apie galimą šalutinį poveikį gali būti nepilna/ neišsami. Iš patvirtintų šalutinių poveikių, dažniausi yra nereguliarios mėnesinės ir galvos skausmai.

Kontraceptinių implantų vartojimo ribojimai

Kontraceptiniai implantai tinka moterims, kurios negali naudoti kontraceptinių priemonių su estrogenu (vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms), tačiau netinka sergančioms krūties vėžiu, širdies ir kraujagyslių, inkstų kepenų ligomis, epilepsija, migrena, venų tromboze.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Nereikia kontroliuoti vartojimo (implantas efektyviai apsaugo 3 metus)
 • Paprastai mėnesinės tampa silpnesnės, mažiau skausmingos, kartais visai išnyksta
 • Tinka žindančioms
 • Mažai informacijos apie metodo šalutinį poveikį
 • Galimas šalutinis poveikis (galvos skausmai, aknės atsiradimas ar suintensyvėjimas, jautri krūtinė, svorio prieaugis, nuotaikų kaita, sumažėjęs lytinis potraukis, kraujospūdžio padidėjimas ir kt.)
 • Sutrinka menstruacijų ciklas, mėnesinės gali būti nereguliarios, kraujavimas gali išnykti visai, tačiau gali būti ir stipresnis
 • Implantas gali būti juntamas (tačiau nėra matomas)

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Dancemonkey prieš 3 mėn.

  JulSi parašė:
  man tai pati klinika ir buvo užsakiusi iš tiekejo, nes neradau kur pirkti pačiai

  O kurioje klinikoje dejotes?

 2. JulSi
  JulSi prieš 3 mėn.

  Dancemonkey parašė:
  O kurioje klinikoje dejotes?

  Miesto medicinos centre Vilniuje 2018metais

 3. User has not uploaded an avatar
  jurgavitka prieš 2 mėn.

  Turiu isidėjus implantą daugiau nei metai,bet artimiausiu laiku eisiu traukti lauk.Kadangi man pasireiškė visi straipsnyje parašyti šalutiniai poveikiai nuo aukšto spaudimo iki galvos skausmo su pykinimu.Vis galvojau organizmas turi priprasti ir bus viskas gerai,be to prasidėjo mėnesinės du kart per mėnesį,plius priaugimas svorio yra nežmoniškas,kaip vienam komentare skaičiau geriau be sexo,negu taip atrodyt tai irgi teisybė.Taip pat organizmas organizmui nelygu,vienas pliusas tik kad patogu isidėjai ir nesuki galvos,kada kaukas gerti tabletę,bet implantas turi daugiau minusų nei pliusų,mano atžvilgiu aš nerekomenduoju

 4. User has not uploaded an avatar
  petraviciuteingrida5 prieš 1 mėn.

  Norėjau paklausti ar Šiauliuose deda inplanta kontraceptini nes norėčiau įsidėti? Bet nerandu niekur jokios informacijos apie tai Šiaulių mieste. Ir dar domintu kas pirko inplanta kokia jo kaina yra?

 5. JulSi
  JulSi prieš 1 mėn.

  petraviciuteingrida5 parašė:
  Norėjau paklausti ar Šiauliuose deda inplanta kontraceptini nes norėčiau įsidėti? Bet nerandu niekur jokios informacijos apie tai Šiaulių mieste. Ir dar domintu kas…

  nededa Šiauliuose, man rodos viena vieta Lietuvoje tik bededa