Kontraceptinis žiedas (47)

Kontraceptinis žiedas

Kaip veikia kontraceptinis žiedas?

Iš elastingo plastiko pagamintas žiedas skleidžia hormonus estrogeną ir progesteroną, kurie sutrikdo normalų menstruacinį ciklą (kiaušidės nustoja brandinti kiaušinėlius ir ovuliacija nevyksta).

Be to, dėl hormonų poveikio gimdos kaklelio gleivės tampa klampesnės ir taip trukdo spermatozuidams nukeliauti iki kiaušinėlio (jei ovuliacija vis dėlto įvyktų). Dėl hormonų poveikio tai pat ir gimdos gleivinė būna plonesnė, todėl apvaisintam kiaušinėliui būtų sunkiau joje įsitvirtinti. Veikimo principas iš esmės yra toks pats, kaip ir sudėtinių kontraceptinių tablečių ir kontraceptinio pleistro.

Kontraceptinio žiedo patikimumas

Kontraceptinio žiedo patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta (faktinis patikimumas, įvertinus nukreipimus nuo naudojimo nurodymų, – nuo 92%).

Metodo patikimumas sumažėja vartojant antibiotikus, priešgrybelinius ir kai kuriuos kitus vaistus. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant nesumažėja.

Kaip naudojamas kontraceptinis žiedas?

Žiedas įdedamas į makštį ir nešiojamas tris savaites. Po 21 dienos, žiedas išimamas ir daroma 7 d. pertrauka, kurių metu turi prasidėti kraujavimas.

Kontraceptinių priemonių naudojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Kontraceptinio žiedo vartojimo ribojimai

Kontraceptinis žiedas dėl didesnės šalutinio poveikio rizikos nerekomenduojamas naudoti žindančioms, taip pat vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį (ar priklausančioms rizikos grupei – pvz. dėl paveldimumo), turinčioms polinkį į trombozę, sergančioms diabetu, kasos uždegimu ir kepenų ligomis.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Pakanka prisiminti du kartus per mėnesį (įdėti ir išimti)
 • Ciklas paprastai tampa reguliarus
 • Silpnesni PMS simptomai
 • Padeda išvengti gausių mėnesinių ir taip mažina mažakraujystės riziką
 • Mažina menstruacinius skausmus
 • Vartojant ilgiau nei trejus metus, mažėja kiaušidžių, gimdos ir storosios žarnos vėžio tikimybė
 • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, pilvo skausmai ir pūtimas, svorio augimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, spuoguotumas, kraujavimas ciklo viduryje), tačiau dauguma simptomų būna silpnesni, nei vartojant kombinuotas kontraceptines tabletes ar pleistrą
 • Gali būti juntamas
 • Gali sumažinti lytinį potraukį
 • Gausesnės išskyros iš makšties, makšties infekcijos
 • Plaukų slinkimas

Naujausi komentarai

 1. ediciux
  ediciux prieš 1 m.

  O gal zinot po gimdymo nesulaukus menesiniu ar galima ji pradet naudot?🤔

 2. Maljork prieš 1 m.

  ediciux parašė:
  O gal zinot po gimdymo nesulaukus menesiniu ar galima ji pradet naudot?🤔

  Jei nemaitinat taip. (kadangi jis hormoninis)

 3. Gabrielyte
  Gabrielyte prieš 10 mėn.

  Tai per tą savaitę kaip daroma pertrauka tarp žiedų galima pastoti,kol laukiama mėnesinių?

 4. User has not uploaded an avatar
  Inesa2 prieš 6 mėn.

  Jei po ziedo ysidejimo atsiranda salutinis poveikis depresija, ir visa kita. Isemus jie iskarto dingsta? Nes labai to bijau. Jokiu kontraceptiku nenaudojus.

 5. User has not uploaded an avatar
  Inesa2 prieš 6 mėn.

  Pelė drąsuolė parašė:
  Man netiko. Bandžiau 10d, per visas psichologinė būklė vis blogėjo ir blogėjo, fiziologinių nebeprisimenu. Prieš išsiimant galvojau,kad esu baisiausias pasaulio žmo…

  Ar issemus zieda dingo greitai salutinis poveikis?