Kontraceptinis žiedas (55)

Kontraceptinis žiedas

Kaip veikia kontraceptinis žiedas?

Iš elastingo plastiko pagamintas žiedas skleidžia hormonus estrogeną ir progesteroną, kurie sutrikdo normalų menstruacinį ciklą (kiaušidės nustoja brandinti kiaušinėlius ir ovuliacija nevyksta).

Be to, dėl hormonų poveikio gimdos kaklelio gleivės tampa klampesnės ir taip trukdo spermatozuidams nukeliauti iki kiaušinėlio (jei ovuliacija vis dėlto įvyktų). Dėl hormonų poveikio tai pat ir gimdos gleivinė būna plonesnė, todėl apvaisintam kiaušinėliui būtų sunkiau joje įsitvirtinti. Veikimo principas iš esmės yra toks pats, kaip ir sudėtinių kontraceptinių tablečių ir kontraceptinio pleistro.

Kontraceptinio žiedo patikimumas

Kontraceptinio žiedo patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta (faktinis patikimumas, įvertinus nukreipimus nuo naudojimo nurodymų, – nuo 92%).

Metodo patikimumas sumažėja vartojant antibiotikus, priešgrybelinius ir kai kuriuos kitus vaistus. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant nesumažėja.

Kaip naudojamas kontraceptinis žiedas?

Žiedas įdedamas į makštį ir nešiojamas tris savaites. Po 21 dienos, žiedas išimamas ir daroma 7 d. pertrauka, kurių metu turi prasidėti kraujavimas.

Kontraceptinių priemonių naudojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Kontraceptinio žiedo vartojimo ribojimai

Kontraceptinis žiedas dėl didesnės šalutinio poveikio rizikos nerekomenduojamas naudoti žindančioms, taip pat vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį (ar priklausančioms rizikos grupei – pvz. dėl paveldimumo), turinčioms polinkį į trombozę, sergančioms diabetu, kasos uždegimu ir kepenų ligomis.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
  • Pakanka prisiminti du kartus per mėnesį (įdėti ir išimti)
  • Ciklas paprastai tampa reguliarus
  • Silpnesni PMS simptomai
  • Padeda išvengti gausių mėnesinių ir taip mažina mažakraujystės riziką
  • Mažina menstruacinius skausmus
  • Vartojant ilgiau nei trejus metus, mažėja kiaušidžių, gimdos ir storosios žarnos vėžio tikimybė
  • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, pilvo skausmai ir pūtimas, svorio augimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, spuoguotumas, kraujavimas ciklo viduryje), tačiau dauguma simptomų būna silpnesni, nei vartojant kombinuotas kontraceptines tabletes ar pleistrą
  • Gali būti juntamas
  • Gali sumažinti lytinį potraukį
  • Gausesnės išskyros iš makšties, makšties infekcijos
  • Plaukų slinkimas

Susiję straipsniai

Pastojimas po kontracepcijos priemonių naudojimo

Kai kurios moterys gali pastoti vos tik nustojusios vartoti hormoninę kontracepciją. Tiesa, daliai porų tai ne visuomet nutinka taip greitai.

Ką daryti pamiršus išgerti kontraceptinę tabletę?

Kas nutiks pamiršus išgerti kontraceptikus? Kada reikėtų išgerti praleistą tabletę? Ar praleidus tabletę padidėja tikimybė pastoti?

Nutrauktas lytinis aktas: ar jis apsaugo nuo nėštumo?

Nepaisant kontraceptikų gausos, šis metodas yra vienas populiariausių tiek tarp patyrusių porų, tiek ir tarp jaunimo.

Naujausi komentarai

  1. Dieter
    Dieter prieš 3 m.

    aaausrele83 parašė:
    Sveikos, kas naudojat kontraceptinius žiedus, ar kai isidedi juos mėnesinių pirma diena, jos išnyksta tas tris savaites?

    Mėnesinės ir nesitęsia tris savaites. Įsidėjus pirmą mėnesinių dieną kitas dienas jos gali būti ne tokios gausios.
    Žiedą reikia išsiimti praėjus trim savaitėm, jei įsidėjot antradienį, tai antradienį po 3sav ir išimat.
    NuvaRing pradeda veikti iš karto. Jokių papildomų kontraceptinių priemonių naudoti nereikia. Nebent norit apsisaugoti nuo LPL, tada prezervatyvas žinoma.

  2. User has not uploaded an avatar
    aaausrele83 prieš 3 m.

    Dieter parašė:
    Mėnesinės ir nesitęsia tris savaites. Įsidėjus pirmą mėnesinių dieną kitas dienas jos gali būti ne tokios gausios.

    Jau aiškiau dekui☺️

  3. User has not uploaded an avatar
    aaausrele83 prieš 2 m.

    Sveikos, tos kurios naudojot kontraceptinio zieda kokie buvo šalutiniai poveikiai, aš manau kad nuo jo man pradėjo skaudėti nugara ties inkstas, ir atsirado bėda su virškinimui, naudoju antra savaitė, ir beto dar nesibaigiantis tepliojimas

  4. emiliukas08
    emiliukas08 prieš 6 mėn.

    Dieter parašė:
    Mėnesinės ir nesitęsia tris savaites. Įsidėjus pirmą mėnesinių dieną kitas dienas jos gali būti ne tokios gausios.

    Skaitau ir negaliu susivokti sveiku protu... ginekologė sakė, kad žiedą įsidėti sekančią dieną po mėnesinių, o išsiimti kai pradės teplioti sekančios beprasidedančios... ciklas 35d, žiedą nešioju po 30d. Mėnesinės šį mėn dingo visai, liko rudas tepliojimas 🤦‍♀️

  5. User has not uploaded an avatar
    Snaige 35 prieš 5 mėn.

    Sveikos,mamytes,norejau pasiklausti tu kurios jau ilgai naudojat? Ar labai giliai ten turi detis ir iskur zinot ar tikrai gerai isidejau? As naudoju pirma karta