Kontraceptinis žiedas (55)
Kaip veikia kontraceptinis žiedas?
Iš elastingo plastiko pagamintas žiedas skleidžia hormonus estrogeną ir progesteroną, kurie sutrikdo normalų menstruacinį ciklą (kiaušidės nustoja brandinti kiaušinėlius ir ovuliacija nevyksta).
Be to, dėl hormonų poveikio gimdos kaklelio gleivės tampa klampesnės ir taip trukdo spermatozuidams nukeliauti iki kiaušinėlio (jei ovuliacija vis dėlto įvyktų). Dėl hormonų poveikio tai pat ir gimdos gleivinė būna plonesnė, todėl apvaisintam kiaušinėliui būtų sunkiau joje įsitvirtinti. Veikimo principas iš esmės yra toks pats, kaip ir sudėtinių kontraceptinių tablečių ir kontraceptinio pleistro.
Kontraceptinio žiedo patikimumas
Kontraceptinio žiedo patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta (faktinis patikimumas, įvertinus nukreipimus nuo naudojimo nurodymų, – nuo 92%).
Metodo patikimumas sumažėja vartojant antibiotikus, priešgrybelinius ir kai kuriuos kitus vaistus. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant nesumažėja.
Kaip naudojamas kontraceptinis žiedas?
Žiedas įdedamas į makštį ir nešiojamas tris savaites. Po 21 dienos, žiedas išimamas ir daroma 7 d. pertrauka, kurių metu turi prasidėti kraujavimas.
Kontraceptinių priemonių naudojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".
Kontraceptinio žiedo vartojimo ribojimai
Kontraceptinis žiedas dėl didesnės šalutinio poveikio rizikos nerekomenduojamas naudoti žindančioms, taip pat vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį (ar priklausančioms rizikos grupei – pvz. dėl paveldimumo), turinčioms polinkį į trombozę, sergančioms diabetu, kasos uždegimu ir kepenų ligomis.
PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.
Privalumai | Trūkumai |
|
|
Mėnesinės ir nesitęsia tris savaites. Įsidėjus pirmą mėnesinių dieną kitas dienas jos gali būti ne tokios gausios.
Žiedą reikia išsiimti praėjus trim savaitėm, jei įsidėjot antradienį, tai antradienį po 3sav ir išimat.
NuvaRing pradeda veikti iš karto. Jokių papildomų kontraceptinių priemonių naudoti nereikia. Nebent norit apsisaugoti nuo LPL, tada prezervatyvas žinoma.