Kontraceptinis žiedas (15)

Kontraceptinis žiedas

Kaip veikia kontraceptinis žiedas?

Iš elastingo plastiko pagamintas žiedas skleidžia hormonus estrogeną ir progesteroną, kurie sutrikdo normalų menstruacinį ciklą (kiaušidės nustoja brandinti kiaušinėlius ir ovuliacija nevyksta).

Be to, dėl hormonų poveikio gimdos kaklelio gleivės tampa klampesnės ir taip trukdo spermatozuidams nukeliauti iki kiaušinėlio (jei ovuliacija vis dėlto įvyktų). Dėl hormonų poveikio tai pat ir gimdos gleivinė būna plonesnė, todėl apvaisintam kiaušinėliui būtų sunkiau joje įsitvirtinti. Veikimo principas iš esmės yra toks pats, kaip ir sudėtinių kontraceptinių tablečių ir kontraceptinio pleistro.

Kontraceptinio žiedo patikimumas

Kontraceptinio žiedo patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta (faktinis patikimumas, įvertinus nukreipimus nuo naudojimo nurodymų, – nuo 92%).

Metodo patikimumas sumažėja vartojant antibiotikus, priešgrybelinius ir kai kuriuos kitus vaistus. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant nesumažėja.

Kaip naudojamas kontraceptinis žiedas?

Žiedas įdedamas į makštį ir nešiojamas tris savaites. Po 21 dienos, žiedas išimamas ir daroma 7 d. pertrauka, kurių metu turi prasidėti kraujavimas.

Kontraceptinių priemonių naudojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Kontraceptinio žiedo vartojimo ribojimai

Kontraceptinis žiedas dėl didesnės šalutinio poveikio rizikos nerekomenduojamas naudoti žindančioms, taip pat vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį (ar priklausančioms rizikos grupei – pvz. dėl paveldimumo), turinčioms polinkį į trombozę, sergančioms diabetu, kasos uždegimu ir kepenų ligomis.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Pakanka prisiminti du kartus per mėnesį (įdėti ir išimti)
 • Ciklas paprastai tampa reguliarus
 • Silpnesni PMS simptomai
 • Padeda išvengti gausių mėnesinių ir taip mažina mažakraujystės riziką
 • Mažina menstruacinius skausmus
 • Vartojant ilgiau nei trejus metus, mažėja kiaušidžių, gimdos ir storosios žarnos vėžio tikimybė
 • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, pilvo skausmai ir pūtimas, svorio augimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, spuoguotumas, kraujavimas ciklo viduryje), tačiau dauguma simptomų būna silpnesni, nei vartojant kombinuotas kontraceptines tabletes ar pleistrą
 • Gali būti juntamas
 • Gali sumažinti lytinį potraukį
 • Gausesnės išskyros iš makšties, makšties infekcijos
 • Plaukų slinkimas

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  smalsiukea prieš 1 m.

  Man atsitiko toks dalykas... Pirmą dieną pradėjo gausiai teplioti, įsidėjau kž, ir po jo įdėjimo baigėsi tepliojimas, kraujavimas neprasideda jau 5d. Ar gali tai būti nuo kž? Visi mm požymiai yra, bet kraujavimas neprasideda.Man dar tik pirmas mėnuo su kž.
  Šiaip mm turėjo prasidėti prieš 2-3dienas, ciklas nereguliarus. O teplioti pradėjo sekmadienį, tad maniau, kad prasidės šį mėnesį anksčiau.

 2. User has not uploaded an avatar
  b-l-o-n-d1 prieš 1 m.

  Pirma karta pradejus vartoti teplioti gali lb ilgai. Pvz man po idejimo tepliojo visa menesi.kai isidejau kita zieda viskas stojo i vietas

 3. User has not uploaded an avatar
  vaitkeviciutejudita prieš 2 mėn.

  O kaip jums del svorio pokyciu? Ar priaugot svorio?

 4. Dieter
  Dieter prieš 3 sav.

  Man jokių svorio pokyčių nėra, žiedą naudoju jau kokie 7-8m, jokių šalutinių poveikių nepastebėjau. Lengva įsidėti, išsiimti, ir nereikia kasdien prisiminti.

 5. avietuke
  avietuke prieš 3 sav.

  Merginos gal kuriai reikia žiedo, turiu. Bet kadangi ši dėjau spirale tai taip ir liko. 🤷‍♀️