Kontraceptinis žiedas (8)

Kontraceptinis žiedas

Kaip veikia kontraceptinis žiedas?

Iš elastingo plastiko pagamintas žiedas skleidžia hormonus estrogeną ir progesteroną, kurie sutrikdo normalų menstruacinį ciklą (kiaušidės nustoja brandinti kiaušinėlius ir ovuliacija nevyksta).

Be to, dėl hormonų poveikio gimdos kaklelio gleivės tampa klampesnės ir taip trukdo spermatozuidams nukeliauti iki kiaušinėlio (jei ovuliacija vis dėlto įvyktų). Dėl hormonų poveikio tai pat ir gimdos gleivinė būna plonesnė, todėl apvaisintam kiaušinėliui būtų sunkiau joje įsitvirtinti. Veikimo principas iš esmės yra toks pats, kaip ir sudėtinių kontraceptinių tablečių ir kontraceptinio pleistro.

Kontraceptinio žiedo patikimumas

Kontraceptinio žiedo patikimumas yra 99%, jei naudojamos kaip nurodyta (faktinis patikimumas, įvertinus nukreipimus nuo naudojimo nurodymų, – nuo 92%).

Metodo patikimumas sumažėja vartojant antibiotikus, priešgrybelinius ir kai kuriuos kitus vaistus. Skirtingai nuo tablečių, efektyvumas viduriuojant ar vemiant nesumažėja.

Kaip naudojamas kontraceptinis žiedas?

Žiedas įdedamas į makštį ir nešiojamas tris savaites. Po 21 dienos, žiedas išimamas ir daroma 7 d. pertrauka, kurių metu turi prasidėti kraujavimas.

Kontraceptinių priemonių naudojimą galima žymėtis TD "Raudonajame kalendoriuje".

Kontraceptinio žiedo vartojimo ribojimai

Kontraceptinis žiedas dėl didesnės šalutinio poveikio rizikos nerekomenduojamas naudoti žindančioms, taip pat vyresnėms nei 35-erių metų moterims, rūkančioms, turinčioms padidėjusį kraujospūdį (ar priklausančioms rizikos grupei – pvz. dėl paveldimumo), turinčioms polinkį į trombozę, sergančioms diabetu, kasos uždegimu ir kepenų ligomis.

PASTABA: visos kontraceptinės priemonės turi didesnių ar mažesnių šalutinių poveikių, yra situacijų, kai jų vartojimas gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Todėl, prieš pradėdamos vartoti bet kurią kontraceptinę priemonę, būtinai pasitarkite su gydytoju ir įdėmiai perskaitykite informacinį pakuotės lapelį.

Privalumai Trūkumai
 • Pakanka prisiminti du kartus per mėnesį (įdėti ir išimti)
 • Ciklas paprastai tampa reguliarus
 • Silpnesni PMS simptomai
 • Padeda išvengti gausių mėnesinių ir taip mažina mažakraujystės riziką
 • Mažina menstruacinius skausmus
 • Vartojant ilgiau nei trejus metus, mažėja kiaušidžių, gimdos ir storosios žarnos vėžio tikimybė
 • Galimas šalutinis poveikis (pykinimas, vėmimas, silpnumas, galvos skausmai ir/ ar svaigimas, pilvo skausmai ir pūtimas, svorio augimas, krūtinės padidėjimas ir jautrumas, spuoguotumas, kraujavimas ciklo viduryje), tačiau dauguma simptomų būna silpnesni, nei vartojant kombinuotas kontraceptines tabletes ar pleistrą
 • Gali būti juntamas
 • Gali sumažinti lytinį potraukį
 • Gausesnės išskyros iš makšties, makšties infekcijos
 • Plaukų slinkimas

Naujausi komentarai

 1. avietuke
  avietuke prieš 3 m.

  Ziedas turi buti idetas arba pirma men diena, jei iki tol nebuvo naudojama kita KT priemone, jei buvo naudojama tuomet po jos pilno ciklo t.y. 21d. Naudojimo + 7 dienos pertraukos, astunta diena dedamas ziedas arba klijuojamas pleistras arba pradedama nauja KT pakuote.. skaityk placiau www.100metu.lt/112/10678/receptiniai_vaistai/vaistai_is_n_raides/nuvaring

  Nesuprantu kam interpretuoti??
  .

 2. User has not uploaded an avatar
  b-l-o-n-d1 prieš 3 m.

  As domiuosi,kas ir kaip,prie ko ta interpretacija isviso?

 3. avietuke
  avietuke prieš 3 m.

  kaip gali kilti tokie klausimai kai juoda ant balto aiskiai parasytas naudojimo principas... ??

  aisku kiekvieno reikalas, bet paskui ir prasideda: neveikia,pastojau ir panasuai

 4. User has not uploaded an avatar
  laurora prieš 2 mėn.

  is savo patirties galiu pasakyt, kad kosmaras sisziedas. 1 karta bandziau. nuo isidejimo kelias dienas jauciau kazka nemalonaus, kol po to jis gal prisitaike ar kaip. o po to dar istraukt reikia, tai grabaliotis isikisus pirstus

 5. User has not uploaded an avatar
  b-l-o-n-d1 prieš 1 mėn.

  Issitraukt tikrai nera malonus dalykas. Bet svarbiausia kad patikimas