Seksas nėštumo metu: galima ar ne? (983)

Dauguma porų yra atradimas, kad seksas nėštumo metu yra malonesnis nei kada nors anksčiau.

Dėl padidėjusio kraujoplūdžio į dubens sritį pabrinksta lytiniai organai, todėl moters pojūčiai pasidaro stipresni. Padidėjęs hormonų lygis taip pat padidina makšties drėgnumą.

Nėštumas kai kurioms moterims suteikia ypatingo seksualumo, moteriškumo ir laisvumo. Be to, nėštumo metu nebelieka vienos didžiausių seksą varžančių baimių – baimės pastoti, o tai paprastai veikia teigiamai ir leidžia labiau atsipalaiduoti.

Tačiau kitų porų seksualinis apetitas sumenksta arba jos per daug nerimauja dėl nėštumo, kad galėtų mėgautis seksualiniu gyvenimu. Jei priklausote pastariesiems, jums vertėtų žinoti šiuos dalykus:

 • Jei nėštumą prižiūrintis gydytojas nenurodė kitaip, seksas nėštumo metu (iki pat gimdymo dienos) yra visiškai saugus.
 • Sueitis ir orgazmas nekelia jokio pavojaus vaikeliui. Vaisių supantys vaisiaus vandenys jį apsaugo, tad jokie su seksu susiję judesiai negali jo sužeisti.
 • Būsimojo kūdikio seksas netrikdo. Jis yra pripratęs prie judančio mamos kūno ir įvairiausių garsų. Orgazmo metu kartais ima susitraukinėti gimdos raumenys, bet vaisiui tai ne naujiena: tai gali vykti ir dėl kitų priežasčių.
 • Yra normalu, kad sueities metu vaikelis ima aktyviau judėti. Specialistų manymu, taip atsitinka dėl sutankėjusio širdies ritmo (o ne dėl paties sekso), ir tai visiškai nepavojinga.

Naujausi komentarai

 1. birželinė
  birželinė prieš 1 mėn.

  Gal čia su baime, nerimu susiję, ar šiaip, kad nepakenkt... Visai negaliu atsipalaiduot, valandą ten viską darom, o pas mane sausa kaip dykumoj O ir vakarais nebėra jėgų, o rytais nėra laiko – tai žodžiu – badas pas mus kol kas

 2. Uogauoga25
  Uogauoga25 prieš 1 mėn.

  birželinė parašė:
  Gal čia su baime, nerimu susiję, ar šiaip, kad nepakenkt... Visai negaliu atsipalaiduot, valandą ten viską darom, o pas mane sausa kaip dykumoj O ir vakarais neb…

  aš tai paniškai bijau vaiką nuspaust, tai net ir noro tada nėra, ir pienligė pastoviai puola mane, ir dar sysiot dažnai lakstau, tai irgi pusbadžiu gyvenam

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 mėn.

  man tai nebuvo pienligės man ja tik įtarė kada yra ,jau kada sunelui buvo 8sawaitės tai tada ginekologe man išrašė vaistų.

 4. Uogauoga25
  Uogauoga25 prieš 1 mėn.

  Žimantė-Ainoriuko mama parašė:
  man tai nebuvo pienligės man ja tik įtarė kada yra ,jau kada sunelui buvo 8sawaitės tai tada ginekologe man išrašė vaistų.

  aš tai pastoviai ant žvakučių, nes ji pastoviai puola mane

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 mėn.

  Uogauoga25 parašė:
  aš tai pastoviai ant žvakučių, nes ji pastoviai puola mane

  tai labai gerai .pas mano maziuka irgi buvo pienlige bet mamytegreit isgyde...