Pirmieji nėštumo požymiai (1817)

Pirmieji nėštumo požymiai gali pasirodyti apie 4-6 nėštumo savaitę (ją apskaičiuoti galite su Nėštumo savaitės skaičiuokle).

Štai kokie organizmo signalai gali rodyti nėštumo pradžią:

Vėluojančios mėnesinės. Jei mėnesinių ciklas yra reguliarus, o jūs mylėjotės vaisingomis dienomis be apsauginių priemonių, tikimybė, kad laukiatės yra didelė, ypač jei be vėluojančių mėnesinių yra ir kitų nėštumo simptomų. Ar mylėjotės vaisingomis dinomis, galima apskaičiuoti Vaisingų dienų skaičiuoklėje.

Kraujavimas ar tepimas. Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą, rusvą ar rudai raudoną tepimą kelias dienas prieš pasirodant mėnesinėms (t.y. apie 4 nėštumo savaitę). Tai yra implantacinis kraujavimas.

Pabrinkusios ir skausmingos krūtys. Krūtų jautrumas gali būti ir PMS požymis, tačiau jei pabrinkimas yra didesnis nei įprastai, labai tikėtina, kad tai nėštumo, o ne PMS simptomas.

Jautrūs speneliai. Nėštumo metu speneliai tampa itin jautrūs - tai gali nutikti jau apie 4-6 nėštumo savaitę. Be to, jų aureolės nėštumo metu padidėja ir patamsėja.

Patamsėjusi vagina. Dėl didesnio kraujoplūdžio į lytinius organus, nėštumo metu vaginos gleivinė patamsėja, jos spalva iš rausvos keičiasi į raudonai-violetinę. Šių pokyčių reiktų tikėtis apie 6-8 nėštumo savaitę.

Pykinimas ar vėmimas. Dažniausiai rytinis pykinimas prasideda apie 6-7 nėštumo savaitę, bet kai kurias moteris jis vargina vos pastojus.

Dažnas šlapinimasis. Dažnesnis šlapinimasis (ypač naktinis) paprastai pradeda reikštis apie 6 nėštumo savaitę ir vargina iki pat nėštumo pabaigos. Taip nutinka dėl padidėjusio skysčių kiekio organizme ir augančios gimdos spaudimo.

Nuovargis, silpnumas. Padidėjus progesterono lygiui kraujyje ir vaikeliui reikalaujant vis daugiau energijos, net po įprastos dienos galite jaustis tarsi po maratono distancijos, nusnūsti gali norėtis net ir po dešimties valandų nakties miego.

Irzlumas ir nuotaikų kaita. Žinoma, iš šono tai matyti geriau, bet jei susigraudinote be rimtos priežasties ar erzina net katės murkimas, tikėtina, kad hormonai dirba savo darbą.

Paaštrėjusi uoslė. Dauguma nėščiųjų pastebi, kad jų uoslė tampa labai jautri. Tai gali būti šalutinis didėjančio estrogeno lygio organizme poveikis.

Skonio pasikeitimas. Pakitę maisto pomėgiai yra net labiau įprastas dalykas, nei momentinės specifinio maisto užgaidos nėštumo metu. Mėgstamiausi patiekalai nėštumo metu gali tapti atgrasūs - nieko baisaus, po gimdymo viskas turėtų grįžti į vėžes.

Pilvo pūtimas. Dėl hormonų poveikio sulėtėja virškinimo procesai, todėl žarnyne ima kauptis dujos.

Gausesnės makšties išskyros. Dėl estrogenų poveikio, išskyros paprastai tampa gausesnės. Jei jos neturi nemalonaus kvapo ir yra balkšvos, nerimauti pagrindo nėra.

Bazinė kūno temperatūra išlieka aukšta. Jei matavote bazinę kūno temperatūrą ir po ovuliacijos ji išlieka pakilusi – ko gero, jūs laukiatės.

Jei jaučiate bent keletą iš šių nėštumo požymių, tikimybė, kad laukiatės yra didelė. Visus taškus ant "i" gali sudėti nėštumo testas. Kad jo atsakymas būtų patikimas, nėštumo testas turi būti atliktas tinkamu metu ir laikantis tam tikrų taisyklių. Plačiau apie tai straipsnyje Nėštumo testas: kada ir kaip jį atlikti?

Nejaučiate jokių simptomų? Tai anaiptol nereiškia, kad nesilaukiate: dalis moterų nepatiria visiškai jokių nėštumo simptomų, kitų patiriami simptomai yra vos juntami. 

Naujausi komentarai

 1. Julinka
  Julinka prieš 5 d.

  Aiste T. parašė:
  Man zinok ta pati situacija, veluoja jau 9 dienas, 2 testai rode neigiama, vakar buvau pas ginekologa, jo pasakymas buvo dar per anksti kazka matyti...pasidariau kr…

  Labai ačiū Tau to paties linkiu. Patikek man psichologiskai taip pat sunku, kiekviena minute galvoji bus ne bus, bus ne bus

 2. Julinka
  Julinka prieš 3 d.

  Nu va.. pasidariau po 4 dienu nt.. neigiamas. Speeneliai dar jautrus bet ne taip kaip pradzioje. Manau reiks eit pas gine nieko nebus ☺

 3. Aiste T.
  Aiste T. prieš 3 d.

  Julinka parašė:
  Nu va.. pasidariau po 4 dienu nt.. neigiamas. Speeneliai dar jautrus bet ne taip kaip pradzioje. Manau reiks eit pas gine nieko nebus ☺

  Man kraujo tyrimas irgi rode neigiama, manau, kad nesu nescia, kazkaip stengiuos grizti i senas vezias, simptomai lyg apmazeje, savijauta geresne, nuo vakar vel sportuoju ir lauksiu menstruaciju, na o jei ilgai ju nebus bandysiu dar testa darytis Siulau uzsirasyt pas ginekologe ir viskas pasidarys aisku, laikykis! ;)

 4. Julinka
  Julinka prieš 3 d.

  Aiste T. parašė:
  Man kraujo tyrimas irgi rode neigiama, manau, kad nesu nescia, kazkaip stengiuos grizti i senas vezias, simptomai lyg apmazeje, savijauta geresne, nuo vakar vel spo…

  Taip ir darysiu☺ ir Tau sėkmės

 5. agnytukasw
  agnytukasw prieš 8 val.

  Sveiki man jau 13 sav ir pamaciau siektiek kraujo arba tamsios iskiros bet nedaug, ar tai normalu?
Nėštumo požymiai »

Gimdymas ir po jo »

Nėštumo eiga ir priežiūra »

Sportas ir kūnas »