Ankstyvieji nėštumo požymiai (simptomai) (1640)

Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą.

Kai kurios moterys pajaučia, kad laukiasi, anksčiau, negu nėštumo testas gali tai patvirtinti. Pirmieji nėštumo požymiai (simptomai) yra šie:

Pabrinkusios ir skausmingos krūtys. Daugelis moterų sako, kad panašus pojūtis atsiranda kiekvieną kartą prieš mėnesines, tik dabar jis stipresnis.

Nuovargis. Staiga pasijauti pavargusi ar net visiškai išsekusi? Padidėjęs progesterono kiekis ir tai, kad dalį energijos „pasiima“ besiformuojantis vaikelis, verčia tave jaustis taip, lyg būtum ką tik nubėgusi visą maratono distanciją, nors buvo tik dar viena įprasta darbo diena.

Dažnas šlapinimasis. Vos pradėjusi lauktis gali pastebėti, kad tualete pradėjai lankytis itin dažnai.

Paaštrėjusi uoslė. Dauguma nėštukių pastebi, kad jų uoslė pasidarė labai jautri. Tai gali būti šalutinis didėjančio estrogeno kiekio tavo organizme poveikis.

Skonio pasikeitimas. Pakitę maisto pomėgiai yra net labiau įprastas dalykas, nei momentinės specifinio maisto užgaidos nėštumo metu. Gali nustebti, bet kai kurie tavo mėgstamiausi patiekalai dabar tau kels pasibjaurėjimą.

Pykinimas ar vėmimas. Dažniausiai rytinis pykinimas prasideda praėjus kelioms savaitėms nuo pastojimo, tačiau kai kurias moteris jis vargina nuo pat pradžių.

Tavo bazinė kūno temperatūra išlieka aukšta. Jei matavaisi bazinę kūno temperatūrą ir po ovuliacijos ji išlieka pakilusi – ko gero, tu laukiesi.

Kraujavimas ar tepimas. Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą, rausvą ar rudai raudoną tepimą maždaug tuo metu, kai turėtų pasirodyti mėnesinės. Jei tepimą ar kraujavimą lydi skausmai, nedelsdama kreipkis į gydytoją, nes tai gali būti negimdinio nėštumo požymis.

Patarimas. Nors ir kokia viliojanti būtų mintis pasidaryti nėštumo testą, dauguma jų pirmąją savaitę nuo tos dienos, kada turėjo prasidėti mėnesinės, nieko neparodo. Taigi testo darymas iki trečiosios nėštumo savaitės pabaigos greičiausiai bus laiko, pinigų (o kai kam ir nervų) švaistymas. Skaityk čia, kada ir kaip atlikti nėštumo testą

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Dziul prieš 3 d.

  O uz kiek numatomos mmm turetu but? na tikekimes geriausio

 2. misdrieziuke
  misdrieziuke prieš 3 d.

  nzn net kada ju laukti seip, nes ciklas tragiskas. taip sutapo kad 15d nuejau pas gine patikrai ir sako oplia, jum OV. niu tai 16d griebiau vyra uz ragu nzn, sakiau 14d po OV testas jau kazka gal rodys,tai pameginsiu. nors man ir esant nestumams, labai neryskus nt buvo
  seip lyg papykina, lyg nugara skauda, lyg pilvo apacia. niu lyg menesiniu laukciau

 3. User has not uploaded an avatar
  Dziul prieš 2 d.

  Na tikiuosi testukas parodys II as jei nesulauksiu mmm nt uz kokios savaites darysiu

 4. User has not uploaded an avatar
  Dziul prieš 14 val.

  Kur visos merginos dingusios? man krutine vos jautri pasidare, bet uz tat padidejooo.... Paciai grazu ziuret net idomu ar cia PMS.. Iki numatomu mmm dar savaite laiko...

 5. misdrieziuke
  misdrieziuke prieš 13 val.

  kadangi mano ciklas issiderines tai imu vidurki ir seip 14d po OV. tiksliai zinau kada jio buvo nes daktare sake.
  siandien 8-10d po ovuliacijos ir namu darbu. pasirode rudu iskyru. krutine maudzia, bet seip dar maitinu maziuka. tai net nzn kas kur kada ir kaip testukus jau pagadinau, neigiami
Sportas ir kūnas »