Ankstyvieji nėštumo požymiai (simptomai) (1442)

Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą.

Kai kurios moterys pajaučia, kad laukiasi, anksčiau, negu nėštumo testas gali tai patvirtinti. Pirmieji nėštumo požymiai (simptomai) yra šie:

Pabrinkusios ir skausmingos krūtys. Daugelis moterų sako, kad panašus pojūtis atsiranda kiekvieną kartą prieš mėnesines, tik dabar jis stipresnis.

Nuovargis. Staiga pasijauti pavargusi ar net visiškai išsekusi? Padidėjęs progesterono kiekis ir tai, kad dalį energijos „pasiima“ besiformuojantis vaikelis, verčia tave jaustis taip, lyg būtum ką tik nubėgusi visą maratono distanciją, nors buvo tik dar viena įprasta darbo diena.

Dažnas šlapinimasis. Vos pradėjusi lauktis gali pastebėti, kad tualete pradėjai lankytis itin dažnai.

Paaštrėjusi uoslė. Dauguma nėštukių pastebi, kad jų uoslė pasidarė labai jautri. Tai gali būti šalutinis didėjančio estrogeno kiekio tavo organizme poveikis.

Skonio pasikeitimas. Pakitę maisto pomėgiai yra net labiau įprastas dalykas, nei momentinės specifinio maisto užgaidos nėštumo metu. Gali nustebti, bet kai kurie tavo mėgstamiausi patiekalai dabar tau kels pasibjaurėjimą.

Pykinimas ar vėmimas. Dažniausiai rytinis pykinimas prasideda praėjus kelioms savaitėms nuo pastojimo, tačiau kai kurias moteris jis vargina nuo pat pradžių.

Tavo bazinė kūno temperatūra išlieka aukšta. Jei matavaisi bazinę kūno temperatūrą ir po ovuliacijos ji išlieka pakilusi – ko gero, tu laukiesi.

Kraujavimas ar tepimas. Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą, rausvą ar rudai raudoną tepimą maždaug tuo metu, kai turėtų pasirodyti mėnesinės. Jei tepimą ar kraujavimą lydi skausmai, nedelsdama kreipkis į gydytoją, nes tai gali būti negimdinio nėštumo požymis.

Patarimas. Nors ir kokia viliojanti būtų mintis pasidaryti nėštumo testą, dauguma jų pirmąją savaitę nuo tos dienos, kada turėjo prasidėti mėnesinės, nieko neparodo. Taigi testo darymas iki trečiosios nėštumo savaitės pabaigos greičiausiai bus laiko, pinigų (o kai kam ir nervų) švaistymas. Skaityk čia, kada ir kaip atlikti nėštumo testą

Naujausi komentarai

 1. Etara
  Etara prieš 5 val.

  Editutia parašė:
  Nesvarbu kad savaite veluoja ir nt nerodo. Buna ivyksta veliau ov arba leciau gaminas hcg.. jo gamyba pas kiekviena moteri individuali..todel vienai nt rodo iki mmm…

  Atrodo jokiu pokyčiu pas mane nėra, o mano ciklas 26-28d nereguliarios. Tik keista, kad viena diena paskausta pilva kita diena vėl nieko. Labai troškina ir apetito nėra. O mityba aš pakeitusi jau 4men, o mm visada pasirodydavo. Palauksiu kelias dieneles jai nesulauksiu teks eiti pas daktare

 2. ice1 prieš 4 val.

  Editutia parašė:
  Nu ne paranoja,o ka cia vardijai tai visi pms simptomaj..uz tas ir sakau,kad pms sutampa su nestumo simptomaid..todel apskritai nera reikalo tu simptomu ieskoti.. v…

  Čia žinai kaip kam, paskutinės mano mėnesinės buvo sausio 12 d., sausio 27d. savo draugui sakau, kad 95% kad leliukas bus, tiesiog jautiesi kitaip, visai kitas jausmas ir stipri nuojauta. Ilgai lauktas nėštumas, tad prieš pastojant tikrai ir aš jaučiau tą psichologinį nėštumą , užtat kai tikras buvo iškart pasijautė tie tikrieji požymiai

 3. Etara
  Etara prieš 3 val.

  Man su pirmu nėštumu visi požymiai atsirado apie 2mėn, jaučiausi puikiai nei pykino nieko, iskyrus stiprus galvos skausmas, pajautrejusi krutinė ir pilvo tempimas. Beto kaip ir dabar vandens ižgerdavau litrais per diena. O dabar jaučiasi didelis nuovargis ir truputi pilva maudžia. Tik vat testas neigiamas, o nėra taip buve, kad taip ilgai vėluotu mm.

 4. Jolli
  Jolli prieš 3 val.

  ice1 parašė:
  Čia žinai kaip kam, paskutinės mano mėnesinės buvo sausio 12 d., sausio 27d. savo draugui sakau, kad 95% kad leliukas bus, tiesiog jautiesi kitaip, visai kitas jaus…

  Kiek laiko planavot lelių ir po kiek laiko tikrieji gandrai atskrido?

 5. ice1 prieš 2 min.

  Pradėjau ruoštis (mečiau rūkyti, gerti folio rūgštį ir pan.) kažkur daugiau nei prieš metus, tikrai negalvojau kad tie gandrai taip lėtai skraido :-D tada rugsėjo mėn buvo visai neplanuota žarnyno operacija sudėtinga, praėjus 3 mėn pradėjom bandyti, ir va, sausį pagaliau atskrido
Sportas ir kūnas »