Pirmieji nėštumo požymiai (1933)

Pirmieji nėštumo požymiai gali pasirodyti apie 4-6 nėštumo savaitę (ją apskaičiuoti galite su Nėštumo savaitės skaičiuokle).

Štai kokie organizmo signalai gali rodyti nėštumo pradžią:

Vėluojančios mėnesinės. Jei mėnesinių ciklas yra reguliarus, o jūs mylėjotės vaisingomis dienomis be apsauginių priemonių, tikimybė, kad laukiatės yra didelė, ypač jei be vėluojančių mėnesinių yra ir kitų nėštumo simptomų. Ar mylėjotės vaisingomis dinomis, galima apskaičiuoti Vaisingų dienų skaičiuoklėje.

Kraujavimas ar tepimas. Kai kurios moterys pastebi nedidelį kraujavimą, rusvą ar rudai raudoną tepimą kelias dienas prieš pasirodant mėnesinėms (t.y. apie 4 nėštumo savaitę). Tai yra implantacinis kraujavimas.

Pabrinkusios ir skausmingos krūtys. Krūtų jautrumas gali būti ir PMS požymis, tačiau jei pabrinkimas yra didesnis nei įprastai, labai tikėtina, kad tai nėštumo, o ne PMS simptomas.

Jautrūs speneliai. Nėštumo metu speneliai tampa itin jautrūs - tai gali nutikti jau apie 4-6 nėštumo savaitę. Be to, jų aureolės nėštumo metu padidėja ir patamsėja.

Patamsėjusi vagina. Dėl didesnio kraujoplūdžio į lytinius organus, nėštumo metu vaginos gleivinė patamsėja, jos spalva iš rausvos keičiasi į raudonai-violetinę. Šių pokyčių reiktų tikėtis apie 6-8 nėštumo savaitę.

Gausios išskyros. Dėl hormonų poveikio ir suintensyvėjusios kraujotakos, nėštumo metu makšties išskyros tampa gausesnės. Šios balkšvos bekvapės išskyros vadinamos leukorėja. Gausesnių išskyrų galima tikėtis jau ketvirtą nėštumo savaitę.

Pykinimas ar vėmimas. Dažniausiai rytinis pykinimas prasideda apie 6-7 nėštumo savaitę, bet kai kurias moteris jis vargina vos pastojus.

Dažnas šlapinimasis. Dažnesnis šlapinimasis (ypač naktinis) paprastai pradeda reikštis apie 6 nėštumo savaitę ir vargina iki pat nėštumo pabaigos. Taip nutinka dėl padidėjusio skysčių kiekio organizme ir augančios gimdos spaudimo.

Nuovargis, silpnumas. Padidėjus progesterono lygiui kraujyje ir vaikeliui reikalaujant vis daugiau energijos, net po įprastos dienos galite jaustis tarsi po maratono distancijos, nusnūsti gali norėtis net ir po dešimties valandų nakties miego.

Irzlumas ir nuotaikų kaita. Žinoma, iš šono tai matyti geriau, bet jei susigraudinote be rimtos priežasties ar erzina net katės murkimas, tikėtina, kad hormonai dirba savo darbą.

Paaštrėjusi uoslė. Dauguma nėščiųjų pastebi, kad jų uoslė tampa labai jautri. Tai gali būti šalutinis didėjančio estrogeno lygio organizme poveikis.

Skonio pasikeitimas. Pakitę maisto pomėgiai yra net labiau įprastas dalykas, nei momentinės specifinio maisto užgaidos nėštumo metu. Mėgstamiausi patiekalai nėštumo metu gali tapti atgrasūs - nieko baisaus, po gimdymo viskas turėtų grįžti į vėžes.

Pilvo pūtimas. Dėl hormonų poveikio sulėtėja virškinimo procesai, todėl žarnyne ima kauptis dujos.

Gausesnės makšties išskyros. Dėl estrogenų poveikio, išskyros paprastai tampa gausesnės. Jei jos neturi nemalonaus kvapo ir yra balkšvos, nerimauti pagrindo nėra.

Bazinė kūno temperatūra išlieka aukšta. Jei matavote bazinę kūno temperatūrą ir po ovuliacijos ji išlieka pakilusi – ko gero, jūs laukiatės.

Jei jaučiate bent keletą iš šių nėštumo požymių, tikimybė, kad laukiatės yra didelė. Visus taškus ant "i" gali sudėti nėštumo testas. Kad jo atsakymas būtų patikimas, nėštumo testas turi būti atliktas tinkamu metu ir laikantis tam tikrų taisyklių. Plačiau apie tai straipsnyje Nėštumo testas: kada ir kaip jį atlikti?

Nejaučiate jokių simptomų? Tai anaiptol nereiškia, kad nesilaukiate: dalis moterų nepatiria visiškai jokių nėštumo simptomų, kitų patiriami simptomai yra vos juntami. 

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  blackgold prieš 5 d.

  Gretoosia,
  Na, man istinusios ir labai labai jautrios krutys, ko anksciau niekad nebuvo, Idaug slapinuosi ziauriai, per nakti galiu ir 2 kartus pabust del to, isskyru buvo baltu gan daug, bet nera menkiu, ziauriai gerai uzuost pradejau smarves visokias, pradejo patikti astriu darzoviu patiekalai, ko niekad nebuvo, pilvas issiputes ir gadinu ora pastaruoju metu daug, netgi per visa sita laika 3 kartus pykino nuo kvapu ypac (tik viena karta ryte),... Nors gali cia but ir nenestumo pozymiai, Bijau klysti ir su cista ar veluojanciom menesinem maisyti

 2. simuliux
  simuliux prieš 3 d.

  gretoosia parašė:
  merginos pasidalinkit pirmaisiais nestumo pozymiais, cia tokia tema, bet kol kas nelabai matau kad kas rasytu ka jaute, kokie pozymiai buwo pries suzinodamos apie n…

  As zinojau nuo pirmos d beveik! Jauciau

 3. gretoosia
  gretoosia prieš 3 d.

  Aciu merginos kad pasidalinote sawo istorijom :))

 4. nera vardo
  nera vardo prieš 2 d.

  Sveikos damos:)nzn i kuria temą rasyt nuogastavimus ir baimes,tad pasidalinsiu savąją cia....esu nescia apie 11sav..pas gydytoją buvau 5sav. Kitam vizitui sako neskubek,tai ir neskubu,nieko neskauda,skundziuos tik ziauriu silpnumu...neseniai uzklupo kazkas panasaus i pienlige,kadangi su pirmu nėštumų taip pat kariavau su sia liga nusprendziau gyditis taip pat
  ...su macmiror zvakutem ir tantum rosa plovikliu....atrodo lyg ir padeda,taciau klausimas toks,kas dvi dienas,o gal du kartus pasirode ,po tualeto reikalu ruzavesnes isskyros,kaip ir ta pienliges isskyra,bet ne tos spalvos. nezinau ar cia issigast ar ne,gal ten tik valosi nuo tu žvakučių viskas,ar verta sunerimt ir jau skubėti pas gine....gal kuri pasidalins panašiais požymiais?aciu uz supratinguma

 5. Editutia
  Editutia prieš 2 d.

  nera vardo parašė:
  Sveikos damos:)nzn i kuria temą rasyt nuogastavimus ir baimes,tad pasidalinsiu savąją cia....esu nescia apie 11sav..pas gydytoją buvau 5sav. Kitam vizitui sako nesk…

  As tai nieko nelaukus komsultuociaus su ginekologe. Mes cia ne gydytojos ir net tokie pat simptomai pasireiske vienai is musu nebutinai bus ta pati prizastis
Nėštumo požymiai »

Gimdymas ir po jo »

Nėštumo eiga ir priežiūra »

Sportas ir kūnas »