Ausų infekcijos ir klausos problemos nėštumo metu

Nėščia moteris užsidengusi abi ausis Luis Molinero | Shutterstock.com

Nėštumo metu moters organizme vyksta intensyvūs pokyčiai, palaikantys vaisiaus gyvybę. Šie pokyčiai būdingi beveik visoms organizmo sistemoms ir organams. Daugelis nėščiųjų sutiks, kad nemažai šalutinių poveikių – iš tiesų alinantys.

Svarbu žinoti, kad nėštumas gali paveikti ir klausą: ausis gali užgulti, dalis nėščiųjų skundžiasi, kad joms spengia ausyse, dėl įvairių priežasčių klausa gali laikinai susilpnėti, neretai pasitaiko ir ausų infekcijų.

Kas sukelia klausos problemas nėštumo metu?

Kūno pokyčiai. Nėštumo metu pagreitėja medžiagų apykaita. Širdis turi sunkiau dirbti, pagreitėja ir kraujotaka, deguonies, skysčių apytaka, o jei ausų viduje kaupiasi skysčiai, dažnai pasitaiko ir ausų infekcija.

Hormonų pokyčiai. Hormonų lygio svyravimas tai pat gali neigiamai paveikti imuninę sistemą, sumažinti organizmo atsparumą infekcijas sukeliantiems virusams ir bakterijoms. Tiesa, gera žinia – ta, kad tiesioginio ryšio tarp nėštumo ir ausų infekcijų nėra.

Peršalimo komplikacijos. Ausų infekcijos nėščiosioms dažniau pasitaiko kaip slogos komplikacija.

Rečiau spengimas ausyse, ausų užgulimas, kiti klausos sutrikimai gali atsirasti dėl kitų priežasčių, įskaitant:

 • aukštą kraujospūdį;
 • galvos skausmą ar migreną;
 • anemiją;
 • stresą;
 • prastą miegą;
 • į ausis patekusį svetimkūnį ar vandenį;
 • sieros kamštį;
 • skrydį lėktuvu ir kt.

Pagrindinės klausos problemos nėštumo metu

Gana dažnai nėščiosios skundžiasi ausų užgulimu ir spengimu ausyse. Spengimas ausyse, ausų užgulimas pasireiškia maždaug 1 iš 3 nėščiųjų (galime palyginti: šį simptomą jaučia 1 iš 10-ies nesilaukiančių moterų).

Ausų užgulimas

Ausis gali užgulti dėl įvairių priežasčių ir ligų, pavyzdžiui:

 • slogos;
 • nosiaryklės uždegimo;
 • vidurinės ausies uždegimo ir kt.

Spengimas ausyse

Dažniausiai spengimas ausyse nereiškia jokių rimtesnių sutrikimų, bet pasitaiko, kad jis gali reikšti ir didesnius sutrikimus, ligas.

Spengimas ausyse atsiranda dėl slėgio skirtumų, taip pat dėl sieros kamščio, kurį būtina pašalinti. Tikėtina, kad šis sutrikimas susijęs su ausies trimito (kitaip dar vadinamo Eustachijaus vamzdžiu) disfunkcija. Paprastai oro slėgis tiek ausies viduje, tiek išorėje yra vienodas. Tačiau dėl įvairių priežasčių ausies trimitas, jungiantis vidurinę ausį su nosies ertme ir gerklės užpakaline dalimi, užblokuojamas, todėl negali palaikyti reikiamo oro slėgio. Tuomet ir prasideda spengimas ausyse.

Kokioms ausų problemoms kamuojant nėštumo metu reikėtų kreiptis į gydytoją?

Į gydytoją reikėtų keiptis šiais atvejais:

 • jaučiamas aštrus, deginantis ausų skausmas;
 • niežti ausį ar plotą aplink ją;
 • skauda galvą;
 • prarandama klausa;
 • spengia ausyse;
 • kaista, niežti ausies kanalą.

Svarbu

Jei nėštumo metu susidūrėte su klausos sutrikimu, pasikonsultuokite su gydytoju, nes kai kuriais atvejais reikia skubaus gydymo.

Kaip nėštumo metu spręsti ausų problemas?

 • Galite įsigyti nėštumo metu saugių be recepto parduodamų ausų lašų.
 • Jei jaučiate nedidelį skausmą ar kitus ausų negalavimus, gali padėti šiltas kompresas. Tiesiog pašildykite ar suvilgykite mažą rankšluostį šiltame vandenyje ir uždėkite ant ausies. Tiks ir speciali šildyklė.
 • Jei ausų skausmas nepakeliamas, laikinai, iki kol pateksite pas gydytoją, galite vartoti vaistus nuo skausmo.

Susiję straipsniai

Nemiga nėštumo metu: ar ji kelia pavojų ir ką daryti?

Nemigą nėštumo metu lemia hormonų ir fiziniai kūno pokyčiai, nėštumo nulemti negalavimai ir kt.

Plaukų slinkimas po gimdymo

Plaukai slinkti pradeda po vaikelio gimimo praėjus vidutiniškai apie 3 mėn. ir tai gali tęstis dar maždaug iki 6 mėn. Tai visiškai normalu ir laikina.

Kaip nėštumas negrįžtamai pakeičia moters kūną?

Ko gero, esame girdėjusios, kad po nėštumo moteris niekada nebebūna tokia pat, kaip anksčiau. Dažniausiai taip kalbama apie psichologinius pokyčius.