Strijos nėštumo metu (904)

Strijos ant pilvo

Strijos yra į randelius panašūs brūkšneliai ant odos. Paprastai strijos atsiranda ant sėdmenų, šlaunų, liemens, pilvo ir krūtinės (pastarosios dvi kūno dalys dažnai pažeidžiamos nėštumo metu).

Srijos yra ne kas kita kaip odos įtrūkimai, kurie gali būti nedideli, vos pusės centimetro ilgio, tiek išvagoti visą pilvą ar šlaunis.

Kodėl atsiranda strijos?

Strijos paprastai atsiranda per trumpą laiką priaugus daug svorio, pavyzdžiui, tai gali nutikti paauglystėje ar nėštumo metu. Tai dar viena priežastis, kodėl būtina stebėti savo svorį nėštumo metu.

Staiga priaugant svorio oda nespėja temptis ir dermyje (tikrajame odos sluoksnyje) atsiranda įtrūkimų, pro kuriuos pasimato gilesniuose odos sluoksniuose esančios kraujagyslės.

Štai kodėl vos pasirodžiusios strijos būna ryškios raudonos ar violetinės spalvos. Vėliau, kai kraujagyslės susitraukia, strijos tampa blyškesnės ir paprastai įgauna pilkšvai-balkšvą atspalvį.

Strijų atsiradimui įtakos turi ne tik staigus svorio augimas, svarbūs ir kiti faktoriai:

 • Paveldimumas. Jei jūsų mama, močiutė turėjo strijų, reiškia genetiškai ir jūs galite būti paveldėjusi ne pačią elastingiausią odą.
 • Odos elastingumas. Tai yra odos gebėjimas išsitempti ir susitraukti į pirminę būklę. Jam didelę įtaką turi genai ir amžius.
 • Amžius. Su amžiumi odos elastingumas mažėja, tad strijų atsiradimo tikimybė - didėja.

Kaip apsisaugoti nuo strijų?

Nėra jokio stebuklingo būdo išvengti strijų. Nepaisant visų reklamų ir draugių tikinimų, kad joms padėjo viena ar kita priemonė nuo strijų, greičiausiai ji buvo "veiksminga" tik todėl, kad ją naudojusi svorio priaugo iš lėto ir tik tiek, kiek būtina, o oda iš prigimties yra elastinga.

Kontroliuokite svorio augimą. Kadangi pagrindinė strijų atsiradimo priežastis yra staigus svorio augimas, patikimiausias būdas neleisti strijoms labai išryškėti – pamažu ir nuosekliai priaugti svorio (taip pat ir nėštumo metu). Jei svorio priaugsite pamažu, odai duosite pakankamai laiko prisitaikyti ir išsitempti.

Stebėkite mitybą. Tinkama mityba ne tik padeda kontroliuoti svorio augimą, bet ir gali pagerinti odos būklę: maiste esantys vitaminai A ir E didina odos elastingumą, tad valgykite pakankamai šių vitaminų turinčių maisto produktų, tačiau atminkite, kad dideli vitamino A kiekiai yra pavojingi vaisiui, tad nepersistenkite ir nevartokite vitamino A maisto papildų nepasitarusi su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju.

Kuo daugiau judėkite. Kaip ir mityba, sportas, vaikščiojimas pėstute, namų ruoša, ne tik padeda kontroliuoti svorio augimą, bet ir pagyvina kraujotaka. O tai gerai veikia odą.

Drėkinkite odą. Šiek tiek odos elastingumą galite padidinti naudodama drėkinančius kremus (losjonus, aliejukus). Be to, jie sumažina dėl tempimo atsiradusį niežulį. Stebuklo tikėtis neverta, bet blogiau tikrai nebus.

Ar kremai nuo strijų yra veiksmingi?

Negalima sakyti, kad iš šių kremų – jokios naudos. Tačiau turėkite mintyje, kad jei svorio priaugsite greitai, joks kremas, kad ir pats brangiausias, nuo strijų neišgelbės.

Nėra būtina pirkti specialių kremų nuo strijų, tinka bet kokia odą drėkinanti priemonė. Iš esmės kremai nuo strijų yra tie patys drėkinantys kremai, tik su "marketingo triuku", už kurį moterys būna pasiruošusios mokėti daugiau.

Taigi, galite naudoti bet kokį drėkinantį kremą (losjoną, aliejų). Kremų, praturtintų vitaminu A (retinoliu), nėštumo metu nenaudokite - per odą kremas patenka į kraujotaką, o per dideli šio vitamino kiekiai gali pakenkti vaisiui.

Kad pasiektumėte geriausio įmanomo rezultato, kremu pilvuką, krūtinę pradėkite dažniau tepti dar tada, kai svoris dar tik pradeda augti, o strijų užuominų net nėra. Sparčiausiai augančias kūno dalis tepkite reguliariai, bent kartą į dieną.

Kaip panaikinti po nėštumo atsiradusias strijas?

Gera žinia yra ta, kad strijos po gimdymo savaime šviesėja, tampa blyškesnės, net ir nenaudojant jokių priemonių. Dauguma moterų po metų jų beveik nebepastebi.

Kad ir ką teiktų kosmetikos gamintojai, išties veiksmingos strijas naikinančios kosmetinės priemonės nėra: jos gali kiek pašviesinti ar sušvelninti randus, tačiau strijų visiškai nepanaikins.

Šiuo metu patikimiausias būdas yra strijų šalinimas lazeriu: pulsiniu arba frakciniu. Pulsinis lazeris naudojamas šalinti "šviežias" raudono atspalvio strijas. Frakciniu lazeriu koreguojamos senesnės strijos. Tiek vienu, tiek kitu atveju lazeris stimuliuoja odoje esančio kolageno gamybą, dėl to atsikuria odos struktūra ir strijos tampa mažiau pastebimos, o smulkesnės visai išnyksta.

Naujausi komentarai

 1. Esoff
  Esoff prieš 8 mėn.

  OrintaO parašė:
  Kai tingi tepti kelis kartus per dieną tai labai lengva pateisinti save per genus😁ir mama, ir sesuo strijuotos, man gimdyti po 3 sav.terminas kol kas nei vienos😀…

  Nebutina oda paveldet is mamos puses, gali but i tevo puse ir pan. Jau anksciau minejau, kad pvz su tuo biol dariau bsndyma, po apgamo pasalinimo liko randukas, tris kart dienoi tris menesius tepiau, visiskai jokio pokyciu. O strijos randai is vidaus vadinami, tai jei is isores tepama odo nesijaute poveikio, tai ale vidu jau super duper primaitinskremai? Stebuklu nebuna! Pagerinat odos bukle, bet jos strukturos nepakeisit. Jusu oda super elastinga ir be kremu manau butut be striju. Cia tas pats kai per nestuma yra kaip priauga geras apvalias sumas, ir pyst du menesiai kaip negimde, o kitom prireike metu ar keliu numest ta prieaugi. Kiekvieno zmogaus kunas skirtingi, vienu dekingi kitu nea

 2. User has not uploaded an avatar
  OrintaO prieš 8 mėn.

  Manau, kad geriau padaryti ką gali, kad neatsirastų, nes skamba kaip skatinimas kitoms moterims apsileisti, atiduoti viską likimo valiai, sėdėti ir kiekvieną rytą tikrint, ar jau atsirado😀tai tada galima pasakyti : tu nesportuok, nes tau nepadės, valgyk, ką nori ir kiek nori, nes tau dabar viskas galima, o kai priauga 30kg, tai sako čia skysčiai"😁

 3. Mamantė26
  Mamantė26 prieš 8 mėn.

  OrintaO parašė:
  Manau, kad geriau padaryti ką gali, kad neatsirastų, nes skamba kaip skatinimas kitoms moterims apsileisti, atiduoti viską likimo valiai, sėdėti ir kiekvieną rytą t…

  tepiau kasdien po pora kartu, bet strijos ant krutines atsirado 3-4menesi nestumo, o pilva israize per paskutines pora savaiciu

 4. User has not uploaded an avatar
  lindenn prieš 4 mėn.

  Sveikos! Kokiu kremukus naudojotes nuo striju? 😊 kada geriausiai pradeti kremuku tepti?

 5. User has not uploaded an avatar
  OrintaO prieš 4 mėn.

  Tepiau Diatonique firmos, pirkau Member shope kažkada, 500ml užteko beveik iki galo nieštumo.tepiau nuo 4-to mėn 2x dienoje, kai išėjau gimdymo atostogų po kelis kartus dienoje, jis nepalikdavo riebumo ant odos, atrodė, kiek tepsi - tiek susigers, strijų neatsirado, nors ir mano mama ie sesuo jų turi