Dantukų dygimas: kaip palengvinti? (1148)

Dantukų dygimo skausmas

Pirmųjų dantukų pasirodymas – paprastai tarp keturių ir septynių mėnesių – yra labai džiugus įvykis, tačiau tuo pat metu tai gali būti tikras išbandymas tiek vaikui, tiek jo tėvams.

Kai kuriems kūdikiams dantukai išdygsta palyginti lengvai, o kiti būna neramūs ištisas dienas ar net savaites. Gali būti, kad dar prieš dantukams prasikalant, mažylio dantenos patins ir taps jautrios, skausmingos. Dėl to vaikutis gali tapti irzlus, neramiai miegoti naktį. Be to, jis gali pradėti labai seilėtis.

Kaip sumažinti dantukų dygimo skausmą?

Masažas. Pamėginkite švariu pirštu lengvai pamasažuoti mažyliui dantenas.

Kramtukai. Galite duoti kūdikiui pakramtyti atšaldytą drėgną frotinę skiautę arba guminį kramtomąjį žiedą ar žaisliuką. Jeigu prieš tai kelias minutes palaikysite jį šaldytuve ar šaldiklyje, jis dar geriau malšins skausmą.

Vaistais nuo skausmo. Prieš duodant mažyliui kokių nors vaistų pasitarkite su gydytoju. Burnos skausmą malšinantys vaistai gali suteikti mažyliui laikiną palengvėjimą, tačiau gali sutrikdyti žiaukčiojimo refleksą arba sukelti alerginę reakciją. Niekada neduokite mažyliui aspirino ir netrinkite juo dantenų.

Veiduko bėrimas kalantis dantims 

Kalantis dantukams padidėja seilėtekis, o nuolatinis seilėjimasis dirgina odą, todėl dažnai mažylių smakras, sritis apie burnytę parausta, ima šerpetoti, gali atsirasti smulkių spuogelių. Jei seilių itin daug ir jų patenka ant kaklo ar krūtinės, paraudimų gali atsirasti ir šiose srityse.

Nelabai ką dėl to galite padaryti, tiesiog kuo dažniau medvilnine skiaute švelniais judesiais, netrinant, nušluostykite seiles. Prieš miegą galite patepti paraudusias vietas bekvapiu vazelinu (jis apsaugo odelę nuo drėgmės), tačiau jei bėrimas yra rimtesnis, yra šlapiuojančių vietų, pasitarkite dėl bet kokių kremų ar tepalų naudojimo su gydytoju. Jokiu būdu ant pažeistos odos netepkite kosmetinių kremų ir natūralių aliejų.

Prasikalusių dantukų priežiūra 

Prasikalus dantukams laikas pradėti galvoti apie burnos ir dantų higieną ir apsilankyti pas odontologą. Pirminė apžiūra greičiausiai bus trumpa, jos metu gydytojsa patikrins, ar dantukai dygsta taisyklingai bei patars, kaip juos prižiūrėti.

Greičiausiai, gydytojas patars valyti dantukus porą kartų per dieną. Ne visi mano, kad tai yra būtina tokiame ankstyvame amžiuje, tačiau kuo anksčiau pradėsite juos valyti, tuo anksčiau bus išugdytas įprotis juos valytis. 

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Laukiancioji prieš 7 mėn.

  Mona01 parašė:
  Na man panašu, kad apačioje tikrai dantukas, o ir viršuj taip paraude. Savo kleckui šiandien ir apžiūrėjau burnyte ir pamačiau, kad lenda vienas viršuje ir kitas so…

  Man ir suku praziodint.. I burna nieko imt nenori.. Temp 37.2 dabar siltoka visa malasi nors vesintuvas ijungtas. Aisku dabar mieganciai matavau. Man 36.6 rodo. Kas svarbiausia ne priekiniai apacioj o iltiniai ir prieki virsutiniai.. paburke ir pabale smegeneles

 2. OdetukasMetute
  OdetukasMetute prieš 7 mėn.

  Laukiancioji parašė:
  Man ir suku praziodint.. I burna nieko imt nenori.. Temp 37.2 dabar siltoka visa malasi nors vesintuvas ijungtas. Aisku dabar mieganciai matavau. Man 36.6 rodo. Kas…

  O iki 37,5 nera normali temperatura? Kiek zinau tai taip kudikem ;)

 3. Laukiancioji prieš 7 mėn.

  OdetukasMetute parašė:
  O iki 37,5 nera normali temperatura? Kiek zinau tai taip kudikem ;)

  Sako normali bet pas ja taip nebuna :).

 4. User has not uploaded an avatar
  Scorpiona prieš 7 mėn.

  Sveikos. Mažytei dygsta krūminiai dantukai, trijų jau išlindę po kokius 3mm viršūnėlės. Žiūriu šiandien, kad žandukai plėmais raudonais pamėtyti. Ne visas žandas raudonas, o plėmai du trys per žanduką. Čia dėl dantuko gali būt taip? Kad patinę kažkaip nekreipiau dėmesio, bet kai plėmai atsirado tai sunerimau. Gal uždegimas koks, ar viskas čia tvarkoj?

 5. Laukiancioji prieš 4 mėn.

  Kazin gal jau lys? Mum 10 men.. Pikta 3 dienas kaip sirse