Dantukų dygimas: kaip palengvinti? (1121)

Dantukų dygimo skausmas

Pirmųjų dantukų pasirodymas – paprastai tarp keturių ir septynių mėnesių – yra labai džiugus įvykis, tačiau tuo pat metu tai gali būti tikras išbandymas tiek vaikui, tiek jo tėvams.

Kai kuriems kūdikiams dantukai išdygsta palyginti lengvai, o kiti būna neramūs ištisas dienas ar net savaites. Gali būti, kad dar prieš dantukams prasikalant, mažylio dantenos patins ir taps jautrios, skausmingos. Dėl to vaikutis gali tapti irzlus, neramiai miegoti naktį. Be to, jis gali pradėti labai seilėtis.

Kaip sumažinti dantukų dygimo skausmą?

Masažas. Pamėginkite švariu pirštu lengvai pamasažuoti mažyliui dantenas.

Kramtukai. Galite duoti kūdikiui pakramtyti atšaldytą drėgną frotinę skiautę arba guminį kramtomąjį žiedą ar žaisliuką. Jeigu prieš tai kelias minutes palaikysite jį šaldytuve ar šaldiklyje, jis dar geriau malšins skausmą.

Vaistais nuo skausmo. Prieš duodant mažyliui kokių nors vaistų pasitarkite su gydytoju. Burnos skausmą malšinantys vaistai gali suteikti mažyliui laikiną palengvėjimą, tačiau gali sutrikdyti žiaukčiojimo refleksą arba sukelti alerginę reakciją. Niekada neduokite mažyliui aspirino ir netrinkite juo dantenų.

Veiduko bėrimas kalantis dantims 

Kalantis dantukams padidėja seilėtekis, o nuolatinis seilėjimasis dirgina odą, todėl dažnai mažylių smakras, sritis apie burnytę parausta, ima šerpetoti, gali atsirasti smulkių spuogelių. Jei seilių itin daug ir jų patenka ant kaklo ar krūtinės, paraudimų gali atsirasti ir šiose srityse.

Nelabai ką dėl to galite padaryti, tiesiog kuo dažniau medvilnine skiaute švelniais judesiais, netrinant, nušluostykite seiles. Prieš miegą galite patepti paraudusias vietas bekvapiu vazelinu (jis apsaugo odelę nuo drėgmės), tačiau jei bėrimas yra rimtesnis, yra šlapiuojančių vietų, pasitarkite dėl bet kokių kremų ar tepalų naudojimo su gydytoju. Jokiu būdu ant pažeistos odos netepkite kosmetinių kremų ir natūralių aliejų.

Prasikalusių dantukų priežiūra 

Prasikalus dantukams laikas pradėti galvoti apie burnos ir dantų higieną ir apsilankyti pas odontologą. Pirminė apžiūra greičiausiai bus trumpa, jos metu gydytojsa patikrins, ar dantukai dygsta taisyklingai bei patars, kaip juos prižiūrėti.

Greičiausiai, gydytojas patars valyti dantukus porą kartų per dieną. Ne visi mano, kad tai yra būtina tokiame ankstyvame amžiuje, tačiau kuo anksčiau pradėsite juos valyti, tuo anksčiau bus išugdytas įprotis juos valytis. 

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Lapkričiomama
  Lapkričiomama prieš 11 mėn.

  Esu pasimetusi.. Gydytoja mūsų išvykusi.. Trečia para mergytė irzli. Dvi dienas laikėsi 37,7°C. Šiąnakt 38,8°C. Diena nebuvo visai temperatūros, o dabar 38,0. Dantenos išbrinke, bet ar taip gali naktim /vakarop temperatūra pakilti? Ne kosti, ne sloga... Nevalgo košių visai, bet mp dažnai prašosi...

 2. Padarelis
  Padarelis prieš 11 mėn.

  MSMss parašė:
  Esu pasimetusi.. Gydytoja mūsų išvykusi.. Trečia para mergytė irzli. Dvi dienas laikėsi 37,7°C. Šiąnakt 38,8°C. Diena nebuvo visai temperatūros, o dabar 38,0. Dante…

  Dabar siaucia virusai , eikit pas pavaduojancia gyd. Nenurasykit visko ant dantu

 3. User has not uploaded an avatar
  Vanesaa prieš 11 mėn.

  labas mamytes , bubome pas daktarus , jie sako kad mums dantukai prasikale , mes gyvename uk , bet as nemanau kad tai dantukai .. kas tai galetu buti ?

 4. User has not uploaded an avatar
  edlinas prieš 7 mėn.

  Vanesaa parašė:
  labas mamytes , bubome pas daktarus , jie sako kad mums dantukai prasikale , mes gyvename uk , bet as nemanau kad tai dantukai .. kas tai galetu buti ?

  Pas mus lb panasiai tik apacioj ir as nesuprantu kas tai

 5. User has not uploaded an avatar
  Scorpiona prieš 3 sav.

  Sveikos jungiuosi į temą gavom Kalėdinę dovanėlę - dantukus du apatinius bet va net nepagalvojau, kad bus. Keista tik buvo, kad labai jau skystai pakakojo kelis kart. Bet galvoju ir trynio pirmą kartą daviau, ir mėsytės sultinio, gal suveikė.. daugiau niekas nesidarė vaikiukui. Ir vakare atsinešu iš lauko (miega visad lauke), rengiu, o ji dega visa.. pamatuoju - 38. Ir kai verkė (nemėgsta rengtis ) žiūriu, o kas gi čia baltuoja viršunytės jau taip greit. Užvakar dar nieko nebuvo, kas vakarą patikrinu ko ten taip ieško vis o va vakar ir atsirado naktį gerai miegojo, pabudo kaip visad kartą užkąsti ir toliau parpė bet va dieną šiandien niurzga ir miega po 10-20min.. bet ir žaidžia ir juokiasi, tik tarpais užeina, tada lūpą patempia ir ant rankų nori, glaudžiasi kramtuką daviau tai nepatinka, per jautru gal. Nes pabando ir niurzgėdama meta į šoną. Soskę irgi spjauna. Ankščiau su soske užmigdavo, o dabar spjauna lauk nu jei ir šiandien rami naktis bus tai nieko baisaus, kad dieną pikta būna temperatūros irgi nelabai jaučia tai reik tikėtis, kad ramiai dantukai augs