Dantukų dygimas: kaip palengvinti? (1253)

Dantukų dygimo skausmas

Pirmųjų dantukų pasirodymas – paprastai tarp keturių ir septynių mėnesių – yra labai džiugus įvykis, tačiau tuo pat metu tai gali būti tikras išbandymas tiek vaikui, tiek jo tėvams.

Kai kuriems kūdikiams dantukai išdygsta palyginti lengvai, o kiti būna neramūs ištisas dienas ar net savaites. Gali būti, kad dar prieš dantukams prasikalant, mažylio dantenos patins ir taps jautrios, skausmingos. Dėl to vaikutis gali tapti irzlus, neramiai miegoti naktį. Be to, jis gali pradėti labai seilėtis.

Kaip sumažinti dantukų dygimo skausmą?

Masažas. Pamėginkite švariu pirštu lengvai pamasažuoti mažyliui dantenas.

Kramtukai. Galite duoti kūdikiui pakramtyti atšaldytą drėgną frotinę skiautę arba guminį kramtomąjį žiedą ar žaisliuką. Jeigu prieš tai kelias minutes palaikysite jį šaldytuve ar šaldiklyje, jis dar geriau malšins skausmą.

Vaistais nuo skausmo. Prieš duodant mažyliui kokių nors vaistų pasitarkite su gydytoju. Burnos skausmą malšinantys vaistai gali suteikti mažyliui laikiną palengvėjimą, tačiau gali sutrikdyti žiaukčiojimo refleksą arba sukelti alerginę reakciją. Niekada neduokite mažyliui aspirino ir netrinkite juo dantenų.

Veiduko bėrimas kalantis dantims 

Kalantis dantukams padidėja seilėtekis, o nuolatinis seilėjimasis dirgina odą, todėl dažnai mažylių smakras, sritis apie burnytę parausta, ima šerpetoti, gali atsirasti smulkių spuogelių. Jei seilių itin daug ir jų patenka ant kaklo ar krūtinės, paraudimų gali atsirasti ir šiose srityse.

Nelabai ką dėl to galite padaryti, tiesiog kuo dažniau medvilnine skiaute švelniais judesiais, netrinant, nušluostykite seiles. Prieš miegą galite patepti paraudusias vietas bekvapiu vazelinu (jis apsaugo odelę nuo drėgmės), tačiau jei bėrimas yra rimtesnis, yra šlapiuojančių vietų, pasitarkite dėl bet kokių kremų ar tepalų naudojimo su gydytoju. Jokiu būdu ant pažeistos odos netepkite kosmetinių kremų ir natūralių aliejų.

Prasikalusių dantukų priežiūra 

Prasikalus dantukams laikas pradėti galvoti apie burnos ir dantų higieną ir apsilankyti pas odontologą. Pirminė apžiūra greičiausiai bus trumpa, jos metu gydytojsa patikrins, ar dantukai dygsta taisyklingai bei patars, kaip juos prižiūrėti.

Greičiausiai, gydytojas patars valyti dantukus porą kartų per dieną. Ne visi mano, kad tai yra būtina tokiame ankstyvame amžiuje, tačiau kuo anksčiau pradėsite juos valyti, tuo anksčiau bus išugdytas įprotis juos valytis. 

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Daphne
  Daphne prieš 2 mėn.

  Manilla parašė:
  mamytes ar jums čia ne atrodo kad yra požymiai dantims...ar man tik taip atrodo

  Gali visko būti. Šeip dantys įdomiai dygsta gali vieną dieną erzinti, kitą nebe. Bangavimas tokiais. O šeip dabtrnos atrodo patikusios. Tik per kiek dantys išlys ar irzlumas dėl ko nors kito, niekas nepasakys.internete mačiau yra gudrybė. Pridėkite stiklinę ir sako kažkada matosi dantukai po dantenomis. Tačiau kai aš taip tikrinau nieko nemačiau, o už kelių dienų dantukas išdygo. Net ir dantenų nebuvo ištinusių. Db viršui dygsta, tai labai ištinę ir jau žaizdelės yra dantukų vietoje. Net priliesti neleidžia.

 2. Manilla
  Manilla prieš 2 mėn.

  Daphne parašė:
  Gali visko būti. Šeip dantys įdomiai dygsta gali vieną dieną erzinti, kitą nebe. Bangavimas tokiais. O šeip dabtrnos atrodo patikusios. Tik per kiek dantys išlys a…

  Ačiū uz atsakymą 😍 Lauksim ziuresim 😁

 3. User has not uploaded an avatar
  malinkaja8 prieš 1 mėn.

  Manilla parašė:
  mamytes ar jums čia ne atrodo kad yra požymiai dantims...ar man tik taip atrodo

  Poziai tai yra bet kada pasirodys dantukas nezinia. Mums dantenos buvo tokios gera menesi laiko kol islindo pirmas dantukas tai visokiu dienu buvo ir geru ir blogu, tai irgi nesuprasdavau ar cia dantukai ar kas, bet matyt blogesne diena buvo

 4. Lėlytė2
  Lėlytė2 prieš 1 mėn.

  Sveikos, 3 mėn mums dabar.

  vakar pastebėjau vieną čiut prasikalusi dantuką ir kitą kitoje pusėjė apačioje. Tai klausimas ar gali dygt kiti dantys pažymėti kurie dygsta tik 10-16 mėn? Man isvis toks jausmas kad visi 4 kalasi, nežinau ar čia normalu. Esu pirmakartė tad prašau nepulti.. vienas kuris prasikalęs vos vos ir yra tas šonu iš apačioje. Maniau turi pirma isdygti tie du dantukai 😫 be to kaip vaiką nuramint? Nieks nepadeda. Vakarais klykia tiesiog. Reikia masazuot dantenas kas užmigtų. Tik nustoju vel nubunda. Vibrugel ir vibrucol žvakutes nepadeda 🥴 vaikas vakarais iki mėlynumo verkia 😔

 5. Daphne
  Daphne prieš 1 mėn.

  Lėlytė2 parašė:
  Sveikos, 3 mėn mums dabar. vakar pastebėjau vieną čiut prasikalusi dantuką ir kitą kitoje pusėjė apačioje. Tai klausimas ar gali dygt kiti dantys pažymėti kurie dy…

  Jei lb skauda galit duoti paracemolio. Nors užmigti galėtų nurimus skausmui.
  O tas eiliškumas tik maždaug.