Dantukų dygimas: kaip palengvinti? (1163)

Dantukų dygimo skausmas

Pirmųjų dantukų pasirodymas – paprastai tarp keturių ir septynių mėnesių – yra labai džiugus įvykis, tačiau tuo pat metu tai gali būti tikras išbandymas tiek vaikui, tiek jo tėvams.

Kai kuriems kūdikiams dantukai išdygsta palyginti lengvai, o kiti būna neramūs ištisas dienas ar net savaites. Gali būti, kad dar prieš dantukams prasikalant, mažylio dantenos patins ir taps jautrios, skausmingos. Dėl to vaikutis gali tapti irzlus, neramiai miegoti naktį. Be to, jis gali pradėti labai seilėtis.

Kaip sumažinti dantukų dygimo skausmą?

Masažas. Pamėginkite švariu pirštu lengvai pamasažuoti mažyliui dantenas.

Kramtukai. Galite duoti kūdikiui pakramtyti atšaldytą drėgną frotinę skiautę arba guminį kramtomąjį žiedą ar žaisliuką. Jeigu prieš tai kelias minutes palaikysite jį šaldytuve ar šaldiklyje, jis dar geriau malšins skausmą.

Vaistais nuo skausmo. Prieš duodant mažyliui kokių nors vaistų pasitarkite su gydytoju. Burnos skausmą malšinantys vaistai gali suteikti mažyliui laikiną palengvėjimą, tačiau gali sutrikdyti žiaukčiojimo refleksą arba sukelti alerginę reakciją. Niekada neduokite mažyliui aspirino ir netrinkite juo dantenų.

Veiduko bėrimas kalantis dantims 

Kalantis dantukams padidėja seilėtekis, o nuolatinis seilėjimasis dirgina odą, todėl dažnai mažylių smakras, sritis apie burnytę parausta, ima šerpetoti, gali atsirasti smulkių spuogelių. Jei seilių itin daug ir jų patenka ant kaklo ar krūtinės, paraudimų gali atsirasti ir šiose srityse.

Nelabai ką dėl to galite padaryti, tiesiog kuo dažniau medvilnine skiaute švelniais judesiais, netrinant, nušluostykite seiles. Prieš miegą galite patepti paraudusias vietas bekvapiu vazelinu (jis apsaugo odelę nuo drėgmės), tačiau jei bėrimas yra rimtesnis, yra šlapiuojančių vietų, pasitarkite dėl bet kokių kremų ar tepalų naudojimo su gydytoju. Jokiu būdu ant pažeistos odos netepkite kosmetinių kremų ir natūralių aliejų.

Prasikalusių dantukų priežiūra 

Prasikalus dantukams laikas pradėti galvoti apie burnos ir dantų higieną ir apsilankyti pas odontologą. Pirminė apžiūra greičiausiai bus trumpa, jos metu gydytojsa patikrins, ar dantukai dygsta taisyklingai bei patars, kaip juos prižiūrėti.

Greičiausiai, gydytojas patars valyti dantukus porą kartų per dieną. Ne visi mano, kad tai yra būtina tokiame ankstyvame amžiuje, tačiau kuo anksčiau pradėsite juos valyti, tuo anksčiau bus išugdytas įprotis juos valytis. 

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Emma
  Emma prieš 6 mėn.

 2. ViJan
  ViJan prieš 6 mėn.

  Emma parašė:

  Skaičiau šitą straipsnį, prieš parašydama čia. Ir ne tik šitą. Tiesiog esu ne kartą įsitikinusi, kad kà tvirtina vienas medikas, dažnai kategoriškai paneigia kitas. Todėl buvo įdomu mamų patirtys.
  Labai ačiū pasidalinusioms! Kiek ramiau pasidarė 🙂 Bet jei situacija negerės, žinoma, lėksim tirtis 🎈

 3. User has not uploaded an avatar
  Harika prieš 6 mėn.

  ViJan parašė:
  Skaičiau šitą straipsnį, prieš parašydama čia. Ir ne tik šitą. Tiesiog esu ne kartą įsitikinusi, kad kà tvirtina vienas medikas, dažnai kategoriškai paneigia kitas.…

  Tikrai pritariu jums, straipsniai tai dar ne viskas, mano vyresnelis visada sirgdavo sloga du mėnesius kiki kol išdygdavo dantys, visada dygdavo po du dantis. Po dviejų mėnesių slogos sukildavo temperatūra beveik iki 40,tada jis visada apsivemdavo. Ir dabar vemia nuo aukštos temperatūros taip ja natūraliai numušdamas. Ir tada per parą laiko išdykdavo dantukai. Ir sulig dantukų pasirodymu dingdavo sloga. Nors kol gydytoja nebuvo susidūrusi su mūsų atveju sakė, kad sloga nė prie ko, bet paskui patvirtino, kad musiškiui būtent taip dygsta dantys. Taip kad vaikai skirtingi, bet aišku visko gali būti ir negali visko aklai nurašyti dantims.

 4. Laukiancioji prieš 6 mėn.

  ViJan parašė:
  Labai ačiū, kad dalinatės patirtimi!
  O jūsų vaikučiui irgi iki 39 kilo? Mūsiškei net iki 39,4 buvo sukilus 😲

  buvo visko, bet kalesi 4 dantukai is karto :). kai kaldavosi po 1 ar 2 tai temp isvis nebudavo arba 37,5.

  Emma parašė:
  Kaip jūs tą žinote? 3d vaikai prakarščiuoja be kitų simptomų ir nesikalant dantims. Tai kas jiems būna?

  taip neverta, jei butu virusas tai butu ir antrasis karsciaves, tarp ju labai stiprus rysys

 5. Laukiancioji prieš 6 mėn.

  Emma parašė:

  as ir si skaicius, vaikas vaikui nelygus :). vienam gali but kaip is vadovelio, o kitam visai priesingai. jau tuo isitikinau
Skelbimai

4,00 €
19 | 11,6 cm
5,00 €
36 | 8 | S