Dantukų dygimas: kaip palengvinti? (1181)

Dantukų dygimo skausmas

Pirmųjų dantukų pasirodymas – paprastai tarp keturių ir septynių mėnesių – yra labai džiugus įvykis, tačiau tuo pat metu tai gali būti tikras išbandymas tiek vaikui, tiek jo tėvams.

Kai kuriems kūdikiams dantukai išdygsta palyginti lengvai, o kiti būna neramūs ištisas dienas ar net savaites. Gali būti, kad dar prieš dantukams prasikalant, mažylio dantenos patins ir taps jautrios, skausmingos. Dėl to vaikutis gali tapti irzlus, neramiai miegoti naktį. Be to, jis gali pradėti labai seilėtis.

Kaip sumažinti dantukų dygimo skausmą?

Masažas. Pamėginkite švariu pirštu lengvai pamasažuoti mažyliui dantenas.

Kramtukai. Galite duoti kūdikiui pakramtyti atšaldytą drėgną frotinę skiautę arba guminį kramtomąjį žiedą ar žaisliuką. Jeigu prieš tai kelias minutes palaikysite jį šaldytuve ar šaldiklyje, jis dar geriau malšins skausmą.

Vaistais nuo skausmo. Prieš duodant mažyliui kokių nors vaistų pasitarkite su gydytoju. Burnos skausmą malšinantys vaistai gali suteikti mažyliui laikiną palengvėjimą, tačiau gali sutrikdyti žiaukčiojimo refleksą arba sukelti alerginę reakciją. Niekada neduokite mažyliui aspirino ir netrinkite juo dantenų.

Veiduko bėrimas kalantis dantims

Kalantis dantukams padidėja seilėtekis, o nuolatinis seilėjimasis dirgina odą, todėl dažnai mažylių smakras, sritis apie burnytę parausta, ima šerpetoti, gali atsirasti smulkių spuogelių. Jei seilių itin daug ir jų patenka ant kaklo ar krūtinės, paraudimų gali atsirasti ir šiose srityse.

Nelabai ką dėl to galite padaryti, tiesiog kuo dažniau medvilnine skiaute švelniais judesiais, netrinant, nušluostykite seiles. Prieš miegą galite patepti paraudusias vietas bekvapiu vazelinu (jis apsaugo odelę nuo drėgmės), tačiau jei bėrimas yra rimtesnis, yra šlapiuojančių vietų, pasitarkite dėl bet kokių kremų ar tepalų naudojimo su gydytoju. Jokiu būdu ant pažeistos odos netepkite kosmetinių kremų ir natūralių aliejų.

Prasikalusių dantukų priežiūra

Prasikalus dantukams laikas pradėti galvoti apie burnos ir dantų higieną ir apsilankyti pas odontologą. Pirminė apžiūra greičiausiai bus trumpa, jos metu gydytojsa patikrins, ar dantukai dygsta taisyklingai bei patars, kaip juos prižiūrėti.

Greičiausiai, gydytojas patars valyti dantukus porą kartų per dieną. Ne visi mano, kad tai yra būtina tokiame ankstyvame amžiuje, tačiau kuo anksčiau pradėsite juos valyti, tuo anksčiau bus išugdytas įprotis juos valytis.

Taip pat skaitykite:

1. Baby21
    Baby21 prieš 2 mėn.

MaLina parašė:
    Sako medus didelis alergenas labai ir iki 1 metų nerekomenduoja. O jūs naudojot? Nealergizavo?

Mes naudojom ir viskas puuuuikiai tik medutis turi but tas geras, ne parduotuvinis

MaLina prieš 2 mėn.

domi99 parašė:

Tai taip, tikras medus turėtų būti. O jūs tepėt dantenas kaip dažnai?

Veronika99 prieš 2 mėn.

MaLina parašė:

Na mums viskas okey, visi rekomendavo pirmą au medumi o ne tepaliukais ir vyro mama ir teta mano kuri turi du mažiukus ir šeip į arbatą šiek tiek būna įdedu medaus nes kitaip nei vandens negeria nei arbatos

MaLina prieš 2 mėn.

Veronika99 parašė:

Naudojat taip kaip kremą, patepat medumi dantenas? Kaip dažnai?

Veronika99 prieš 2 mėn.

MaLina parašė:
    Naudojat taip kaip kremą, patepat medumi dantenas? Kaip dažnai?

Patepiau kaip kremą bet manau gerokai mažiau nes medus pas mus gan skystas, kai maniau kad dygsta dantukas bet jis tuo metu dar nenorėjo išlįsti į pasaulį, o kai išlindo net nepastebėjom bet nuo medaus ji ir šeip nusiramino, manau kad per dieną du kartus, ryte ir vakare galite duoti jeigu vaikas irzlus. Jeigu ne tai užtenka ir karto.