Dantukų dygimas: kaip palengvinti? (1226)

Dantukų dygimo skausmas

Pirmųjų dantukų pasirodymas – paprastai tarp keturių ir septynių mėnesių – yra labai džiugus įvykis, tačiau tuo pat metu tai gali būti tikras išbandymas tiek vaikui, tiek jo tėvams.

Kai kuriems kūdikiams dantukai išdygsta palyginti lengvai, o kiti būna neramūs ištisas dienas ar net savaites. Gali būti, kad dar prieš dantukams prasikalant, mažylio dantenos patins ir taps jautrios, skausmingos. Dėl to vaikutis gali tapti irzlus, neramiai miegoti naktį. Be to, jis gali pradėti labai seilėtis.

Kaip sumažinti dantukų dygimo skausmą?

Masažas. Pamėginkite švariu pirštu lengvai pamasažuoti mažyliui dantenas.

Kramtukai. Galite duoti kūdikiui pakramtyti atšaldytą drėgną frotinę skiautę arba guminį kramtomąjį žiedą ar žaisliuką. Jeigu prieš tai kelias minutes palaikysite jį šaldytuve ar šaldiklyje, jis dar geriau malšins skausmą.

Vaistais nuo skausmo. Prieš duodant mažyliui kokių nors vaistų pasitarkite su gydytoju. Burnos skausmą malšinantys vaistai gali suteikti mažyliui laikiną palengvėjimą, tačiau gali sutrikdyti žiaukčiojimo refleksą arba sukelti alerginę reakciją. Niekada neduokite mažyliui aspirino ir netrinkite juo dantenų.

Veiduko bėrimas kalantis dantims 

Kalantis dantukams padidėja seilėtekis, o nuolatinis seilėjimasis dirgina odą, todėl dažnai mažylių smakras, sritis apie burnytę parausta, ima šerpetoti, gali atsirasti smulkių spuogelių. Jei seilių itin daug ir jų patenka ant kaklo ar krūtinės, paraudimų gali atsirasti ir šiose srityse.

Nelabai ką dėl to galite padaryti, tiesiog kuo dažniau medvilnine skiaute švelniais judesiais, netrinant, nušluostykite seiles. Prieš miegą galite patepti paraudusias vietas bekvapiu vazelinu (jis apsaugo odelę nuo drėgmės), tačiau jei bėrimas yra rimtesnis, yra šlapiuojančių vietų, pasitarkite dėl bet kokių kremų ar tepalų naudojimo su gydytoju. Jokiu būdu ant pažeistos odos netepkite kosmetinių kremų ir natūralių aliejų.

Prasikalusių dantukų priežiūra 

Prasikalus dantukams laikas pradėti galvoti apie burnos ir dantų higieną ir apsilankyti pas odontologą. Pirminė apžiūra greičiausiai bus trumpa, jos metu gydytojsa patikrins, ar dantukai dygsta taisyklingai bei patars, kaip juos prižiūrėti.

Greičiausiai, gydytojas patars valyti dantukus porą kartų per dieną. Ne visi mano, kad tai yra būtina tokiame ankstyvame amžiuje, tačiau kuo anksčiau pradėsite juos valyti, tuo anksčiau bus išugdytas įprotis juos valytis. 

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. JR77
  JR77 prieš 4 sav.

  Monciutė parašė:
  Tepaliukai jokie nepadėjo, gelbėjo tik paracetamolio žvakutės.

  Mum lygiai taip pat, tik paracetamolio zvakute nuramindavo skausma. Viburcol neveike. O tepaliukai gal keliom minutem malsina, bet taip daznai juk netepsi 😅

 2. Katinienė prieš 1 sav.

  Cherri parašė:
  ibugard -ibuprofenas kai jau visai blogai, siaip dentokind, dentinox

  jokiu dygsta dantys tik pikta ir viskas, nera temperatūros nematau esmės det kažkokios zvakutes ypac paracetamolio

 3. User has not uploaded an avatar
  uogyte1234 prieš 5 d.

  Sveikos mamytės. Nežinau kas yra mano vaikučiui. Jam 2 mėnesiukai su puse. Prieš 3 dienas vaikutį skiepino 3 vakcinomis. Vaikutis labai irzlus, labai prastai valgo,miega labai prastai. Nesuprantu ar čia gali dar nuo skiepijimo būti taip ar dantukai jau pradeda dygti, nes kaip ir smegenukai nepatinę,bet labai kiša kumštuką į burnytę ir seilejasi labai. Bandysiu nusipirkti viburcol zvakuciu. Gal pades vaikuciui.Temperatūros neturi.

 4. Goji
  Goji prieš 5 d.

  uogyte1234 parašė:
  Sveikos mamytės. Nežinau kas yra mano vaikučiui. Jam 2 mėnesiukai su puse. Prieš 3 dienas vaikutį skiepino 3 vakcinomis. Vaikutis labai irzlus, labai prastai valgo,…

  Gali būti ir nuo skiepo, gali būti ir dantukai.

 5. User has not uploaded an avatar
  uogyte1234 prieš 5 d.

  Goji parašė:
  Gali būti ir nuo skiepo, gali būti ir dantukai.

  Bet jam dantenos nepatine