Tėvystės pripažinimas pas notarą (42)

Tėvystės pripažinimas pas notarą

Kokias atvejais reikia notaro patvirtinimo dėl tėvystės?

Notaro patvirtintas vaiko tėvystės pripažinimo pareiškimas yra supaprastintas būdas įteisinti vaiko tėvystę.

Jis tinka tais atvejais, kai vaikas gimsta ne santuokoje, tačiau abu vaiko tėvai sutaria dėl tėvystės ir nėra kito asmens, kuriam tėvystė būtų priskiriama "automaiškai" įstatymų numatyta tvarka:

• Gyvenant santuokoje. Jei vaikas gimė santuokoje, vaiko tėvu automatiškai pripažįstamas vaiko motinos sutuoktinis, nepriklausomai nuo to, kiek laiko praėjo nuo santuokos sudarymo, nepaisant to, yra jis ar ne biologinis vaiko tėvas, taip pat ir tokiu atveju, jei nenorėtų pripažinti tėvystės.
  • 300 dienų po santuokos nutraukimo. Jei iki vaiko gimimo nuo santuokos nutraukimo arba sutuoktinio mirties praėjo ne daugiau kaip 300 dienų, vaiko tėvu automatiškai įrašomas buvęs vaiko motinos sutuoktinis.
  • 300 dienų po motinos sutuoktinio mirties Jei iki vaiko gimimo po sutuoktinio mirties praėjo ne daugiau kaip 300 dienų, vaiko tėvu automatiškai įrašomas miręs vaiko motinos sutuoktinis.

Visais šiais atvejais tėvu bus nurodytas vaiko motinos sutuoktinis (buvęs sutuoktinis), kitas asmuo kaip vaiko tėvas gali būti įrašomas tik teismo sprendimu.

Kokių dokumentų reikia tėvystės pripažinimui?

Paprasčiausia situacija yra tokia, kai dėl tėvystės nėra ginčų (vaiko tėvas pripažįsta tėvystę ir abu sutaria dėl vaiko tėvo įregistravimo), o vaiko motina nėra susituokusi arba nuo ankstesnės motinos santuokos praėjo ne mažiau kaip 300 dienų.

Tokiu atveju pas notarą turi eiti abu tėvai, su savimi jie turi turėti asmens tapatybės dokumentus, ir, priklausomai nuo situacijos:

• nėštumo pažymą (jei tėvystės pripažinimo pareiškimas įforminamas iki gimdymo);
  • vaiko gimimo pažymėjimą (jei tėvystės pripažinimo pareiškimas įforminamas po gimdymo bet iki vaiko gimimo įregistravimo);
  • vaiko gimimo liudijimą (iki 2017 m.) arba vaiko gimimo registravimo išrašą (nuo 2017 m.) (jei tėvystės pripažinimo pareiškimas įforminamas po vaiko gimimo įregistravimo).

Tėvystės pripažinimo pareiškimą iki vaiko gimimo notaras tvirtina tik esant aplinkybių, dėl kurių tai negali būti padaryta vaikui gimus, tiesa, skirtingi notarai skirtingai traktuoja aplinkybių svarbą, tad geriausia būtų pasiskambinti ir pasiteirauti iš anksto.

Kiek kainuoja tėvystės pripažinimo pareiškimo patvirtinimas pas notarą?

Notarų įkainiai gali šiek tiek skirtis, įprasta šios paslaugos kaina yra apie 7-15 EUR.

Kiti tėvystės pripažinimo atvejai

Visais kitais atvejais tėvystė gali būti pripažinta ar panaikinta tik teismo keliu. Jei vaiko gimimo liudijime yra įrašytas tėvas, kitas asmuo gali pretenduoti į tėvystę tik po to, kai kito asmens tėvystė bus nuginčyta.

Į teismą būtina kreiptis ir tuomet, jei vaiko tėvu norima nurodyti ne asmenį, kuris tėvu įrašomas "automatiškai" įstatymų numatyta tvarka (tai yra, moters sutuoktinis ar buvęs sutuoktinis, jei iki vaiko gimimo nuo santuokos nutraukimo praėjo mažiau kaip 300 dienų) ir visi trys asmenys dėl tėvystės sutaria. Tokiu atveju, vaiko motina, "automatiškai" tėvu įrašomas vyras ir tikrasis vaiko tėvas turi teisę paduoti teismui bendrą pareiškimą, prašydami vaiko tėvu įrašyti norimą asmenį. Kadangi tokiu atveju ginčų dėl tėvystės nėra, teismo procesas yra greitas ir paprastas, tėvystė patvirtinama teismo nutartimi.

1. Emutea
    Emutea prieš 2 mėn.

Liepa321 parašė:
    Sakykit, gal Vilniuje ejot? Nes mums irgi reikes - tai gavote dokumenta is anksto? Kiek kainavo?

Cituoju mano rašyta info sioje temoje pries metus: Vilniaus rajono 1-asis notaru biuras. Reikia nusiusti el. pastu savo, vyro asmens dokumentu nuotraukas ir pazyma is poliklinikos, kad laukiates. Nusiuntus jie paruosia dokumentus ir po poros dienu jums su vyru reikia nuvykti pas notara pasirasyti. Kaina 17euru.
    Jie sutinka sutvarkyti pripazinima pries gimdyma

2. Erika007
    Erika007 prieš 2 mėn.

Emutea parašė:
    Nesvarbu, mes su vyru buvom registruoti abu skirtingose vietose, bet dokumentus tvarkemes Vilniuje

Liuks, Aciu už atsakyma

3. Liepa321
    Liepa321 prieš 2 mėn.

Emutea parašė:

Aciu uz atsakyma! Manau susitvarkysim tada pries leliukui gimstant. O gimus vaikui kam sita pazyma reikia pateikti? Ligonineje tureti?

4. Emutea
    Emutea prieš 2 mėn.

Liepa321 parašė:

I civilinės metrikacijos skyriu. Bet nezinau kaip yra kai tvarkaisi viska internetu, mums teko vaziuoti dokumentus priduoti registruojant vaika, tai tada ir pasieme sita pripažinimą

uoguoga prieš 2 mėn.

Nea. Marijampole. Kainavo 26 eurai, kaip domejaus kitur 23 ir net 30 euru