Tėvystės pripažinimas pas notarą (24)

Tėvystės pripažinimas pas notarą

Kokias atvejais reikia notaro patvirtinimo dėl tėvystės?

Notaro patvirtintas vaiko tėvystės pripažinimo pareiškimas yra supaprastintas būdas įteisinti vaiko tėvystę.

Jis tinka tais atvejais, kai vaikas gimsta ne santuokoje, tačiau abu vaiko tėvai sutaria dėl tėvystės ir nėra kito asmens, kuriam tėvystė būtų priskiriama "automaiškai" įstatymų numatyta tvarka:

 • Gyvenant santuokoje. Jei vaikas gimė santuokoje, vaiko tėvu automatiškai pripažįstamas vaiko motinos sutuoktinis, nepriklausomai nuo to, kiek laiko praėjo nuo santuokos sudarymo, nepaisant to, yra jis ar ne biologinis vaiko tėvas, taip pat ir tokiu atveju, jei nenorėtų pripažinti tėvystės.
 • 300 dienų po santuokos nutraukimo. Jei iki vaiko gimimo nuo santuokos nutraukimo arba sutuoktinio mirties praėjo ne daugiau kaip 300 dienų, vaiko tėvu automatiškai įrašomas buvęs vaiko motinos sutuoktinis.
 • 300 dienų po motinos sutuoktinio mirties Jei iki vaiko gimimo po sutuoktinio mirties praėjo ne daugiau kaip 300 dienų, vaiko tėvu automatiškai įrašomas miręs vaiko motinos sutuoktinis.

Visais šiais atvejais tėvu bus nurodytas vaiko motinos sutuoktinis (buvęs sutuoktinis), kitas asmuo kaip vaiko tėvas gali būti įrašomas tik teismo sprendimu.

Kokių dokumentų reikia tėvystės pripažinimui?

Paprasčiausia situacija yra tokia, kai dėl tėvystės nėra ginčų (vaiko tėvas pripažįsta tėvystę ir abu sutaria dėl vaiko tėvo įregistravimo), o vaiko motina nėra susituokusi arba nuo ankstesnės motinos santuokos praėjo ne mažiau kaip 300 dienų.

Tokiu atveju pas notarą turi eiti abu tėvai, su savimi jie turi turėti asmens tapatybės dokumentus, ir, priklausomai nuo situacijos:

 • nėštumo pažymą (jei tėvystės pripažinimo pareiškimas įforminamas iki gimdymo);
 • vaiko gimimo pažymėjimą (jei tėvystės pripažinimo pareiškimas įforminamas po gimdymo bet iki vaiko gimimo įregistravimo);
 • vaiko gimimo liudijimą (iki 2017 m.) arba vaiko gimimo registravimo išrašą (nuo 2017 m.) (jei tėvystės pripažinimo pareiškimas įforminamas po vaiko gimimo įregistravimo).

Tėvystės pripažinimo pareiškimą iki vaiko gimimo notaras tvirtina tik esant aplinkybių, dėl kurių tai negali būti padaryta vaikui gimus, tiesa, skirtingi notarai skirtingai traktuoja aplinkybių svarbą, tad geriausia būtų pasiskambinti ir pasiteirauti iš anksto.

Kiek kainuoja tėvystės pripažinimo pareiškimo patvirtinimas pas notarą?

Notarų įkainiai gali šiek tiek skirtis, įprasta šios paslaugos kaina yra apie 7-15 EUR.

Kiti tėvystės pripažinimo atvejai

Visais kitais atvejais tėvystė gali būti pripažinta ar panaikinta tik teismo keliu. Jei vaiko gimimo liudijime yra įrašytas tėvas, kitas asmuo gali pretenduoti į tėvystę tik po to, kai kito asmens tėvystė bus nuginčyta.

Į teismą būtina kreiptis ir tuomet, jei vaiko tėvu norima nurodyti ne asmenį, kuris tėvu įrašomas "automatiškai" įstatymų numatyta tvarka (tai yra, moters sutuoktinis ar buvęs sutuoktinis, jei iki vaiko gimimo nuo santuokos nutraukimo praėjo mažiau kaip 300 dienų) ir visi trys asmenys dėl tėvystės sutaria. Tokiu atveju, vaiko motina, "automatiškai" tėvu įrašomas vyras ir tikrasis vaiko tėvas turi teisę paduoti teismui bendrą pareiškimą, prašydami vaiko tėvu įrašyti norimą asmenį. Kadangi tokiu atveju ginčų dėl tėvystės nėra, teismo procesas yra greitas ir paprastas, tėvystė patvirtinama teismo nutartimi.

Naujausi komentarai

 1. akvile84
  akvile84 prieš 6 mėn.

  gabutis parašė:
  Laba diena,

  Šitam puslapyje rašė, kad Vilniaus rajono 1-as notarų biuras 17eu,skambinkit ir teiraukitės kiek kainuotų(kainos kinta)

 2. akvile84
  akvile84 prieš 6 mėn.

  InesaPe parašė:
  Parasiau el.laiska tai atsake jog ir nestumo metu gali parasyti, tereikia gydytojo pazymos.

  Ar susitvarkete? Šiandien čia buvau užėjus, tai ta padėjėja sakė, kad tik po gimdymo ir kainuoja iki 30eu,teks turbūt email rašyt ir dokumentus siųsti paštu, o nuvažiuot tik pasirašyti

 3. User has not uploaded an avatar
  InesaPe prieš 6 mėn.

  akvile84 parašė:
  Ar susitvarkete? Šiandien čia buvau užėjus, tai ta padėjėja sakė, kad tik po gimdymo ir kainuoja iki 30eu,teks turbūt email rašyt ir dokumentus siųsti paštu, o nuva…

  Nesusitvarkėm... kai pasiskambinau užsiregistruoti padėjėja pasakė jog negalima iš anksto tada papasakojau jog rašiau laiška notarui ir patvirtino, kad galima, tai sakė pasitikslins ir perskambinti. Tai kai perskambinau pasakė jog notaras atostogaus ir nebent tik po poros savaičių galėtų. Tai mes jau kaip ir nespesim sulaukti tad jau tvarkysimes gimus leliukui

 4. User has not uploaded an avatar
  vesta98 prieš 5 mėn.

  sveikos man tokia beda dukrytei metukai ir 7 men, bet tevelis dar nedaves savo pavardes, bet jis sutinka duoti ir pripazysta tevyste. ar daug reikalu butu sutvarkyti viska?

 5. akvile84
  akvile84 prieš 5 mėn.

  vesta98 parašė:
  sveikos man tokia beda dukrytei metukai ir 7 men, bet tevelis dar nedaves savo pavardes, bet jis sutinka duoti ir pripazysta tevyste. ar daug reikalu butu sut…

  Su gimimo liudijimu ir savo asmens dokumentais eikit pas notarą ir susitvarkysit