Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai (46)

Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai George Rudy|Shutterstock.com

Kam skiriama vienkartinė išmoka nėščiajai?

Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai skiriama tuo atveju, jei nėščioji neturi teisės gauti motinystės išmokos, pavyzdžiui, besimokančiai ar neturinčiai pakankamo darbo stažo.

Ši išmoka skiriama likus 70 kalendorinių dienų iki numatomos gimdymo datos (tai yra, kai nėštumui sueina 30 nėštumo savaičių).

Vienkartinės išmokos dydis

Šiuo metu bazinė socialinė išmoka yra 38 Eur, tad vienkartinės išmokos dydis yra 76 Eur.

Kur kreiptis dėl išmokos nėščiajai?

Dėl šios išmokos reikia kreiptis į savo savivaldybės administraciją per 12 mėnesių nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimo išdavimo dienos.

Kreipiantis dėl vienkartinės išmokos nėščiai moteriai, sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas ir išmokos išmokamos per 10 darbo dienų.

Jei jūsų savivaldybė yra pradėjusi vykdyti elektroninių prašymų apdorojimą, prašymą dėl šios išmokos galite pateikti ir elektroniniu būdu per www.spis.lt sistemą (patogiausias ir greičiausias būdas).

Savivaldybių sąrašą ir nuorodas į savivaldybių svetaines rasite www.lsa.lt.

Prašymų pateikimo tvarka paprastai skelbiama poskyriuose Paslaugos arba Gyventojams .

Taip pat skaitykite:

1. Jolanta-K@J mama
    [email protected] mama prieš 1 mėn.

Kiss kinder parašė:
    Tai jeigu gerai suprantu..tėtis gaus pinigėlius už vaiką iki 2 metų, o aš galėsiu būti drausta iki kol jam sueis 8 metai?

Taip.

2. @gnetuk prieš 1 mėn.

Kiss kinder parašė:

Tikrai taip;)

Kiss kinder prieš 1 mėn.

Ačiū jums

Simolina89 prieš 1 mėn.

Sveikos. Norėjau paklausti.esu vaiko priežiūros atostogose su antru vaikeliu ir laukiuosi trečio. Ar dėl trečio vaikelio niekas nesikeičia gausiu viską taip pačiai kaip su antru? Ačiū

5. Jolanta-K@J mama
    [email protected] mama prieš 4 sav.

Simolina89 parašė:

Taip, niekas nesikeicia.