Kaip pateikti prašymą „Sodrai“ gauti išmoką? (135)

Pora rengiasi pildyti dokumentus „Sodrai“ baranq | Shutterstock.com

Tam, kad gautumėte jums priklausančias „Sodros“ išmokas, turite pateikti prašymą. Tai galite padaryti trimis būdais:

 1. Internetu. Internetu užpildę elektronines formas per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS).
 2. Paštu. Tam turite užpildyti popierines prašymų formas ir išsiųsti jas paštu į teritorinį „Sodros“ skyrių. Pasirinkus tokį būdą, kartu reikia pridėti asmens tapatybės dokumento kopiją, patvirtintą įstatymų nustatyta tvarka, pavyzdžiui, notaro. Prašymų „Sodrai“ formas galite rasti čia.
 3. „Sodros“ skyriuje. Tam turite atvykti į „Sodros“ teritorinį skyrių ir jame užpildyti prašymo formas. Su savimi būtina turėti asmens dokumentą, banko sąskaitos duomenis ir papildomus dokumentus, jei jų reikia.

Prašymo „Sodrai“ pateikimas internetu

Greičiausias, patogiausias ir paprasčiausias būdas – pateikti prašymą internetu per EGAS. Trumpa instrukcija, kaip tai galima padaryti:

 1. prisijunkite prie „Sodros“ sistemos. Puslapyje www.gyventojai.sodra.lt pasirinktu būdu (per elektroninę bankininkystę, naudodamiesi elektroniniu parašu arba per Elektroninius valdžios vartus) prisijunkite prie asmeninės paskyros.
 2. Patikrinkite, ar teisingi jūsų asmeniniai duomenys. Dešiniame viršutiniame kampe paspauskite ant savo vardo ir pavardės, pasirinkite Mano nustatymai ir patikrinkite, ar paskyroje pateikiama naujausia (teisinga) informacija: kontaktiniai duomenys, banko sąskaitos numeris ir kita.
 3. Užpildykite reikiamą formą dėl išmokos skyrimo:
  • kairiajame meniu susiraskite laukelį Prašymai ir paspauskite Naujas prašymo kūrimas (šiame skirtuke galite užpildyti ir pateikti prašymą. Pateiktų arba rengiamų prašymų ieškokite skirtuke Prašymų istorija). Spustelėjus ant reikiamo laukelio, forma atsidarys automatiškai (pavyzdžiui, GPS2, jei teikiate prašymą motinystės išmokai).
  • Sekite nurodymus (pasirinkite laikotarpius) ir spauskite Tęsti. Laikotarpius matysite tik tuo atveju, jei bus sutvarkyti atitinkamų atostogų dokumentai.
  • Patikrinkite atsidariusioje formoje esančią informaciją (visus jos lapus), įrašykite trūkstamus duomenis visuose formos lapuose, įskaitant NPD lapą. Norėdami patikrinti, ar prašymas užpildytas teisingai, spauskite formos viršuje esantį mygtuką Tikrinti.
  • Užpildę ir patikrinę formą, spauskite mygtuką Pateikti.
 4. Laukite „Sodros“ atsakymo. Apie prašymo būklę būsite informuojami elektroniniu paštu. Sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas per 10 darbo dienų. Jeigu priimamas sprendimas išmokos neskirti, apie jį informuojama per 5 kalendorines dienas.

Svarbu

Jei formoje yra NPD lapas (prašymas taikyti NPD), bet jūs jo neužpildysite, bus apmokestinta visa gaunamos išmokos suma ir mokesčių permoką galėsite susigrąžinti tik pateikę metinę pajamų deklaraciją. Jei metinės pajamų deklaracijos nepateiksite, mokesčių permokos neatgausite.

Taip pat skaitykite:

Susiję straipsniai

Išmokos savarankiškai dirbantiems tėvams 2024 metais

Su individualios veiklos pažyma dirbantys, mažųjų bendrijų nariai, individualių įmonių savininkai ir kt. turi teisę gauti išmokas.

Išmokos nėščiosioms ir vaikus auginantiems tėvams (suvestinė)

Išmokų, mokamų gimus vaikui, nėštumo ir gimdymo periodu, vaiko priežiūros atostogų metu, įsivaikinus arba globojant vaiką nuo 2024 metų, sąrašas.

Vaiko išlaikymo priteisimas (alimentai) 2024 metais

Vaiko išlaikymo išmoka, arba alimentai – pinigai, kuriuos sutuoktinis po skyrybų privalo mokėti nepilnamečio biologinio vaiko išlaikymui.

Naujausi komentarai

 1. Jolanta-K@J mama
  Jolanta-K@J mama prieš 1 m.

  indrute1 parašė:
  ziurejau ten suvestinese kazkur kad lygu nera pateikusi. Bet as siuo metu nedirbu niekur stoviu uzimtumo tarnyboje. Tai nezinau kada ta buvusi darboviete pateiks...

  Nepateiks, nes jos nera.
  Per 10 d.d bus sprendimas su paskaiciavimais ir per 7 d.d ismokes.

 2. User has not uploaded an avatar
  Vilcė prieš 11 mėn.

  Sveikos, gime mergaite spali, motinystės atostogų isejau mokjo man bet noreciau pakeisti ismoka ant tecio, nes beda kad pas mane atsirado minusas o pinigeliu reik , sake galiu perleist ismoka teciui noriu auzinot ar pilyti nuo db ar data rasyti nuo tada kada isejau

 3. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 11 mėn.

  Vilcė parašė:
  Sveikos, gime mergaite spali, motinystės atostogų isejau mokjo man bet noreciau pakeisti ismoka ant tecio, nes beda kad pas mane atsirado minusas o pinigeliu reik ,…

  Galit perleisti, bet jūs turit eiti į darbą

 4. User has not uploaded an avatar
  Vilcė prieš 11 mėn.

  As tik ismoka noriu perleist o ne atostogas

 5. Jolanta-K@J mama
  Jolanta-K@J mama prieš 11 mėn.

  Vilcė parašė:
  As tik ismoka noriu perleist o ne atostogas

  Pirmais metais negalima tik ismoka perleisti, pirmais metais ismoka gauna tas, kas eina i VPA. Antrais metais jau nesvarbu.