Vienkartinė išmoka gimus vaikui 2018 metais (38)

Vienkartinė išmoka gimus vaikui wavebreakme/Shutterstock.com

Vienkartinė išmoka vaikui

Vienkartinė išmoka gimus vaikui skiriama kiekvienam gimusiam ar įvaikintam vaikui (išskyrus atvejus, kai sugyventinis ar sutuoktinis įvaikina kito sutuoktinio vaiką).

Išmoka skiriama vaikui, kurio gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje.

Vienkartinė išmoka vaikui taip pat skiriama, kai vaikas gimė gyvas, tačiau mirė nesukakęs 3 mėnesių ir jo gyvenamoji vieta nebuvo deklaruota Lietuvos Respublikoje.

Išmoka neskiriama, jei vaikas gimė negyvas, arba kreipimosi metu yra išlaikomas valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje.

Vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis

Vienkartinės išmokos vaikui dydis yra 11 bazinių socialinių išmokų, ji išmokama vienam iš vaiko tėvų, įtėvių ar globėjų.

Išmokos dydis EUR

Nuo 2015 m. bazinės socialinės išmokos dydis yra 38 Eur, tad vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis yra 418 Eur.

Kur kreiptis dėl vienkartinės išmokos gimus vaikui?

Kad gautumėte vienkartinę išmoką vaikui, Jums reikia kreiptis į savivaldybės, kurios teritorijoje esate deklaravę gyvenamąją vietą, socialinių išmokų skyrių.

Jei jūsų savivaldybė yra pradėjusi vykdyti elektroninių prašymų apdorojimą, prašymą galite pateikti elektroniniu būdu per www.spis.lt sistemą (tai - patogiausias ir greičiausias būdas).

Savivaldybių sąrašą ir nuorodas į savivaldybių svetaines rasite www.lsa.lt. Prašymų pateikimo tvarka paprastai skelbiama poskyriuose Paslaugos arba Gyventojams.

Kreipiantis dėl išmokos su prašymų privaloma pateikti visus būtinus dokumentus – kitaip išmoka jums nebus skirta.

Kada reikia kreiptis dėl vienkartinės išmokos?

Dėl šios išmokos vaiko tėvai kreiptis per 12 mėnesių nuo vaiko gimimo, įtėviai - per 12 mėnesių nuo vaiko įvaikinimo dienos.

Vaiko globėjui ši išmoka mokama, jei jis kreipiasi per 6 mėnesius nuo globos nustatymo dienos, bet ne vėliau kaip iki vaikui sukaks pusantrų metų, ir jeigu vienkartinė išmoka už šį vaiką anksčiau nebuvo išmokėta

Sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas ir išmokos išmokamos per 10 darbo dienų.

Tais atvejais, kai priimamas sprendimas neskirti išmokos, turi būti nurodytos išmokos neskyrimo priežastys.

Kam išmokama išmoka?

Bet kuri išmoka išmokama vienam iš tėvų, įtėvių arba globėjų. Kilus ginčui tarp tėvų dėl to, kas gaus išmoką, savivaldybės administracija priimdama sprendimą turi atsižvelgti į vaiko (vaikų) interesus.

Išmokos gavimo būdą pasirenka išmokos gavėjas, išskyrus tuos, kurie yra patyrę socialinę riziką.

Socialinės rizikos šeimoms išmoka vaikui gali būti skiriama maisto produktais, talonais, apmokant išlaikymą ugdymo įstaigose ir pan.

Kaip apskaičiuojamos vaikams mokamos išmokos?

Vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis apskaičiuojamas pagal vaiko gimimo dieną galiojusius įstatymus ir bazinės socialinės išmokos dydį.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 2 mėn.

  Margo777 parašė:
  Sveikos, ar jau gavot už vaiką pinigėlius? Nuo sausio padidėjo, bet lig šiol nėra nieko?

  Padidinta gausit vasari.
  Dar daug kas negavo.

 2. User has not uploaded an avatar
  Margo777 prieš 2 mėn.

  [email protected] mama parašė:
  Padidinta gausit vasari.
  Dar daug kas negavo.

  Ačiū už atsakymą;)

 3. User has not uploaded an avatar
  antytėė prieš 1 mėn.

  Sveikos, gal kuri zinote ir galite atsakyti i klausima: jeigu abu tevai deklarave isvykima is LT ir vaikas gims uzsienyje, bet bus isimamas LT gimimo liudijimas ir vaikas bus prideklaruojamas Lietuvoje ar galima bus gauti vienkarntine ismoka ar privalo ir tevai prisideklaruoti? Nelabai as gaudausi tai dekui uz atsakymus

 4. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 1 mėn.

  antytėė parašė:
  Sveikos, gal kuri zinote ir galite atsakyti i klausima: jeigu abu tevai deklarave isvykima is LT ir vaikas gims uzsienyje, bet bus isimamas LT gimimo liudijimas ir …

  Vaikas vienas niekur negali but deklaruotas, deklaruojama vaika prie vieno is tevu, tad kazkas is jusu tures su vaiku deklaruotis Lietuvoj, o tada taip, galesit gaut vienkartine gimusiam vaikui.

 5. User has not uploaded an avatar
  antytėė prieš 1 mėn.

  [email protected] mama parašė:
  Vaikas vienas niekur negali but deklaruotas, deklaruojama vaika prie vieno is tevu, tad kazkas is jusu tures su vaiku deklaruotis Lietuvoj, o tada taip, galesit gau…

  Dekui