Naktiniai maitinimai (1699)

Naktiniai maitinimai

Maitinimas naktį gali labai varginti, tačiau didelei daliai kūdikių jis labai reikalingas.

Esti kūdikių, kurie, būdami vos 3 mėnesių amžiaus, neprabusdami pavalgyti naktį išmiega nuo 10 iki 12 valandų. Tačiau tai išimtis.

Išgirdę apie tokius nuostabius kūdikius, tėvai ima tikėtis, kad visi vaikai geba taip miegoti, todėl labai nusimena, kai kūdikiai, sulaukę 5, 8 ar 12 mėnesių vis dar keliasi du kartus per naktį pavalgyti (o žindomi gal net ir dažniau).

Reklama:

Pediatrų nuomonės dėl naktinių maitinimų yra labai įvairios: vieni teigia, kad 3 mėn. kūdikis jau turi išmiegoti visą naktį nemaitinamas. Kitų teigimu, yra būtina, kad iki 9 mėnesių kūdikis būtų maitinamas bent 1-2 kartus per naktį.

Tad kokia nuomone vadovautis? Stebėkite savo kūdikį ir būtinai pasitarkite su jus prižiūrinčiu pediatru: naktinių maitinimų geriausia atsisakyti tuomet, kai kūdikis tam yra pasiruošęs.

Kaip dažnai kūdikis valgo naktimis?

Augant kūdikiui, jo organizmas bręsta, ir jis gali ilgiau išbūti be maitinimo. Miego specialistai teigia, kad įprastinis naktinių maitinimų dažnis yra maždaug toks:

 • Iki 3 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 2-3 val.
 • Iki 3-4 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 3-6 val.
 • iki 9 mėn. amžiaus – 1 ar 2 kartai per naktį;
 • iki 12 mėn. – 1 kartą per naktį.
 • 18 mėn. sulaukęs vaikas gali neišalkti iki ryto, tačiau, kad ramiai miegotų, jam gali reikėti pavalgyti prieš pat miegą.

Turėkite omenyje, kad tai tėra bendrinės gairės. Yra normalu, kad ir metų sulaukęs vaikas išalks po 4 valandų miego. Juk yra net suaugusių žmonių, kurie keliasi naktį pavalgyti!

Reklama:

Tad jeigu vaikas pabunda išalkęs, pamaitinkite jį. Pamaitintas jisgreičiausiai ramiai išmiegos iki ryto, nenubusdamas kas pusvalandį iš alkio.

Kada ir kaip nutraukti naktinius maitinimus?

Gana dažnai tai įvyksta natūraliai, nededant ypatingų pastangų. Tačiau yra situacijų, kai tenka imtis vienokios ar kitokios taktikos, koreguoti dienotvarkę, mitybos režimą.

Jei kūdikis yra pasiruošęs, nutraukti ar bent jau suretinti naktinius maitinimus padės ir šie patarimai: Kaip nutraukti naktinius maitinimus.

Beje, pastebėta, kad papildomo maisto (grūdų ar daržovių košės) įvedimas nepadeda kūdikiui ilgiau miegoti, todėl nepradėkite duoti košių anksčiau laiko vien todėl, kad kūdikis blogai miega (nebent taip pataria gydytojas).

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Reklama

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Martyna M. prieš 5 mėn.

  Silk parašė:
  Nu jus jo "neatpratinsit" keltis daznai, nes tai nera iprotis. 😁 dabar vaiko toks amziaus kai jam i viena kruva susideda miego regresai, raidos suoliai, augimo suol…

  Nepaguodet visai😀😀bet aciu uz pasisakyma😊 maniskiui nesijaute pries tai jokie augimo suoliai. Prie kruties tikrai mazai laiko praleidzia nuo gimimo 4-6 min ir jis jau sotus. Diena valgo kas pora valandu. Butu gerai kad bent pirma miega pamiegotu 3-4 valandas o ne po valandos keltusi. Nu bet teks kaip nors istempt si laikotarpi.🙂

 2. User has not uploaded an avatar
  MamaB prieš 5 mėn.

  Katerina89 parašė:
  Duodu papki, nes jis miegodamas verkti ar zysti pradeda. Iš pradžių imdavau ir dedavau jį pamaitinti, bet kai imu tokį miegantį, tai jis per pirmą minutę man ir užm…

  Tai ir labai puiku, kad uzmiega greit prie kruties! Istraukite atsargiai kruti is burnytes ir miegat abu toliau. Galite tiesiog uzkisti savo mazaji pirsta uz burnytes krasto, taip suardysite vakuma ir maziukas paleis lengvai kruti. Kaip jau kazkas ir rase, tokiems maziukams dar labai svarbus tie naktiniai maitinimai.

 3. Silk
  Silk prieš 5 mėn.

  Martyna M. parašė:
  Nepaguodet visai😀😀bet aciu uz pasisakyma😊 maniskiui nesijaute pries tai jokie augimo suoliai. Prie kruties tikrai mazai laiko praleidzia nuo gimimo 4-6 min ir jis j…

  Nu maniskiui irgi iki to regreso nesijaute ant tiek tu suoliu, nei jis piktesnis budavo nei ka, tik kabedavo visa diena ant kruties. Bet po to 4men ir viskas.. Miegas suprastejo ziauriai ir visi paskuj suoliai labai ryskus pasidare. Bet cia pas kiekviena vis kitaip buna. Siaip kitom padeda (mum kelis kartus tik padejo), kai vaikiukas miega ir matot kad jau tuoj prabus tai ranka savo jam ant krutines uzdekit ir miega toliau. Mum pora kartu tik suveike sitas

 4. User has not uploaded an avatar
  Martyna M. prieš 5 mėn.

  Silk parašė:
  Nu maniskiui irgi iki to regreso nesijaute ant tiek tu suoliu, nei jis piktesnis budavo nei ka, tik kabedavo visa diena ant kruties. Bet po to 4men ir viskas.. Mieg…

  Neveikia man nei ranka, nei "sss" visokie, nei white noise. Jei jau pradeda verkt tai jau nei ant ranku supimas nepadeda, nusiramina tik prie krutines ir uzmiega.

 5. Mamkka
  Mamkka prieš 2 sav.

  Mano mažajai 6 mėn , naktį kas 1,5 - 2 valandas keliasi pavalgyti MP. Miegam kartu, kad pabudus neverktu, ir nepakeltu kitų namiškių. Ryta jei kokia 6-7 prabunda tai 9 eina miegoti ir apie 5 vakare eina pamiegoti.