Naktiniai maitinimai (1735)

Naktiniai maitinimai

Maitinimas naktį gali labai varginti, tačiau didelei daliai kūdikių jis labai reikalingas.

Esti kūdikių, kurie, būdami vos 3 mėnesių amžiaus, neprabusdami pavalgyti naktį išmiega nuo 10 iki 12 valandų. Tačiau tai išimtis.

Išgirdę apie tokius nuostabius kūdikius, tėvai ima tikėtis, kad visi vaikai geba taip miegoti, todėl labai nusimena, kai kūdikiai, sulaukę 5, 8 ar 12 mėnesių vis dar keliasi du kartus per naktį pavalgyti (o žindomi gal net ir dažniau).

Pediatrų nuomonės dėl naktinių maitinimų yra labai įvairios: vieni teigia, kad 3 mėn. kūdikis jau turi išmiegoti visą naktį nemaitinamas. Kitų teigimu, yra būtina, kad iki 9 mėnesių kūdikis būtų maitinamas bent 1-2 kartus per naktį.

Tad kokia nuomone vadovautis? Stebėkite savo kūdikį ir būtinai pasitarkite su jus prižiūrinčiu pediatru: naktinių maitinimų geriausia atsisakyti tuomet, kai kūdikis tam yra pasiruošęs.

Kaip dažnai kūdikis valgo naktimis?

Augant kūdikiui, jo organizmas bręsta, ir jis gali ilgiau išbūti be maitinimo. Miego specialistai teigia, kad įprastinis naktinių maitinimų dažnis yra maždaug toks:

 • Iki 3 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 2-3 val.
 • Iki 3-4 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 3-6 val.
 • iki 9 mėn. amžiaus – 1 ar 2 kartai per naktį;
 • iki 12 mėn. – 1 kartą per naktį.
 • 18 mėn. sulaukęs vaikas gali neišalkti iki ryto, tačiau, kad ramiai miegotų, jam gali reikėti pavalgyti prieš pat miegą.

Turėkite omenyje, kad tai tėra bendrinės gairės. Yra normalu, kad ir metų sulaukęs vaikas išalks po 4 valandų miego. Juk yra net suaugusių žmonių, kurie keliasi naktį pavalgyti!

Tad jeigu vaikas pabunda išalkęs, pamaitinkite jį. Pamaitintas jisgreičiausiai ramiai išmiegos iki ryto, nenubusdamas kas pusvalandį iš alkio.

Kada ir kaip nutraukti naktinius maitinimus?

Gana dažnai tai įvyksta natūraliai, nededant ypatingų pastangų. Tačiau yra situacijų, kai tenka imtis vienokios ar kitokios taktikos, koreguoti dienotvarkę, mitybos režimą.

Jei kūdikis yra pasiruošęs, nutraukti ar bent jau suretinti naktinius maitinimus padės ir šie patarimai: Kaip nutraukti naktinius maitinimus.

Beje, pastebėta, kad papildomo maisto (grūdų ar daržovių košės) įvedimas nepadeda kūdikiui ilgiau miegoti, todėl nepradėkite duoti košių anksčiau laiko vien todėl, kad kūdikis blogai miega (nebent taip pataria gydytojas).

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Susiję straipsniai

Kūdikio primaitinimas: kalakutienos receptai

Kalakutiena yra vienas iš geriausių pasirinkimų, supažindinant kūdikį su mėsa. Ji itin lengvai virškinama, turi daug baltymų, vitaminų ir mineralinių

Augaliniai gėrimai vaikams: ar jie gali visiškai atstoti įprastą pieną?

Veganiškai besimaitinantys ar tiesiog alternatyvų karvės pienui dėl jo netoleravimo ieškantys tėvai dažnai domisi, ar augaliniai gėrimai yra tinkami.

Nerimas dėl vaiko mitybos: vaikas vegetaras pradeda lankyti darželį ar mokyklą

Pasaulyje vegetarizmas labai plačiai paplitęs. Kai kuriose šalyse (pavyzdžiui, Indijoje) net 30–40 proc. gyventojų yra vegetarai.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  RobertaRoberta prieš 4 mėn.

  Sveikos mamytes, o ar yra davusiu nuo 4 mėn nakčiai košyte , pvz hipp naktine, ar milupos?

 2. User has not uploaded an avatar
  Netipiška prieš 4 mėn.

  RobertaRoberta parašė:
  Sveikos mamytes, o ar yra davusiu nuo 4 mėn nakčiai košyte , pvz hipp naktine, ar milupos?

  Mano dukra buvo primaitinama nuo 2,5 mėn. Seniau buvo įprasta pradėti primaitinimus 2 - 3 mėn. Tik dabar rekomendacijos nuo 4, net 6 mėn. O kitos irgi iki metų nori, kad pagrindas būtų pienas. Bet tai - šeimos pasirinkimas, kaip jiems patogiau. Mano dukra pvz. noriau valgydavo tyres nei gėrė mišinį. Tačiau, jei čia su ta mintimi, kad geriau naktį miegos, tai nesu pastebėjusi jokio ryšio tarp to, kuo maitinama ir kiek miega.

 3. justemur
  justemur prieš 3 mėn.

  Dukra nuo 3sav, sūnus nuo 5sav miega visą naktį. Sąmoningai link to ėjom ir neįsivaizduoju,jog galėtų būti kitaip.
  Miegas šventas dalykas visiems 😄🤷
  Su trečiu vaiku daryčiau tą patį.

 4. Amadra
  Amadra prieš 3 mėn.

  justemur parašė:
  Dukra nuo 3sav, sūnus nuo 5sav miega visą naktį. Sąmoningai link to ėjom ir neįsivaizduoju,jog galėtų būti kitaip.

  Na, as elgiausi priesingai🙂 man patogiau buvo maitinti lovoje, tai maitindavau pati pusiau snausdama, nereikedavo vaiko perkelti i jo lovyte. Tai, sakyciau, gana kokybiskai issimiegodavau ir pirmais jo metais, tikrai nebuvo nepakeliamo nuovargio. O sunus dar ir dabar miega su mumis, jei ne kokia liga, tai ismiega be jokiu prabudimu visa nakti. Antram vaikui lovytes net nepirkciau😀

 5. justemur
  justemur prieš 3 mėn.

  Amadra parašė:
  Na, as elgiausi priesingai🙂 man patogiau buvo maitinti lovoje, tai maitindavau pati pusiau snausdama, nereikedavo vaiko perkelti i jo lovyte. Tai, sakyciau, gana ko…

  Oj dėl miego karto tai ne ne. Vyras užvirstų arba eitų be miego į darbą. Ligos atvejų aišku būdavo taip, nes tada užmigdavo geriau, bet šiaip šalia,bet savoj lovytėj. Abu vaikai miegojo jr tebemiega kaip vėjo malūnai,tai jiems patiems geriau savose lovose 🤣