Naktiniai maitinimai (1704)

Naktiniai maitinimai

Maitinimas naktį gali labai varginti, tačiau didelei daliai kūdikių jis labai reikalingas.

Esti kūdikių, kurie, būdami vos 3 mėnesių amžiaus, neprabusdami pavalgyti naktį išmiega nuo 10 iki 12 valandų. Tačiau tai išimtis.

Išgirdę apie tokius nuostabius kūdikius, tėvai ima tikėtis, kad visi vaikai geba taip miegoti, todėl labai nusimena, kai kūdikiai, sulaukę 5, 8 ar 12 mėnesių vis dar keliasi du kartus per naktį pavalgyti (o žindomi gal net ir dažniau).

Pediatrų nuomonės dėl naktinių maitinimų yra labai įvairios: vieni teigia, kad 3 mėn. kūdikis jau turi išmiegoti visą naktį nemaitinamas. Kitų teigimu, yra būtina, kad iki 9 mėnesių kūdikis būtų maitinamas bent 1-2 kartus per naktį.

Tad kokia nuomone vadovautis? Stebėkite savo kūdikį ir būtinai pasitarkite su jus prižiūrinčiu pediatru: naktinių maitinimų geriausia atsisakyti tuomet, kai kūdikis tam yra pasiruošęs.

Kaip dažnai kūdikis valgo naktimis?

Augant kūdikiui, jo organizmas bręsta, ir jis gali ilgiau išbūti be maitinimo. Miego specialistai teigia, kad įprastinis naktinių maitinimų dažnis yra maždaug toks:

 • Iki 3 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 2-3 val.
 • Iki 3-4 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 3-6 val.
 • iki 9 mėn. amžiaus – 1 ar 2 kartai per naktį;
 • iki 12 mėn. – 1 kartą per naktį.
 • 18 mėn. sulaukęs vaikas gali neišalkti iki ryto, tačiau, kad ramiai miegotų, jam gali reikėti pavalgyti prieš pat miegą.

Turėkite omenyje, kad tai tėra bendrinės gairės. Yra normalu, kad ir metų sulaukęs vaikas išalks po 4 valandų miego. Juk yra net suaugusių žmonių, kurie keliasi naktį pavalgyti!

Tad jeigu vaikas pabunda išalkęs, pamaitinkite jį. Pamaitintas jisgreičiausiai ramiai išmiegos iki ryto, nenubusdamas kas pusvalandį iš alkio.

Kada ir kaip nutraukti naktinius maitinimus?

Gana dažnai tai įvyksta natūraliai, nededant ypatingų pastangų. Tačiau yra situacijų, kai tenka imtis vienokios ar kitokios taktikos, koreguoti dienotvarkę, mitybos režimą.

Jei kūdikis yra pasiruošęs, nutraukti ar bent jau suretinti naktinius maitinimus padės ir šie patarimai: Kaip nutraukti naktinius maitinimus.

Beje, pastebėta, kad papildomo maisto (grūdų ar daržovių košės) įvedimas nepadeda kūdikiui ilgiau miegoti, todėl nepradėkite duoti košių anksčiau laiko vien todėl, kad kūdikis blogai miega (nebent taip pataria gydytojas).

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. Sejlia
  Sejlia prieš 21 val.

  rašo kad 4menesiu kūdikis turėtų osmoegoti 3-6h, o kodėl kūdikis žadina 24,1,2,3,5,7? neužtenka motinos pieno? diena gali valgyti kas 1.30-3h

 2. User has not uploaded an avatar
  Goosey prieš 19 val.

  Sejlia parašė:
  rašo kad 4menesiu kūdikis turėtų osmoegoti 3-6h, o kodėl kūdikis žadina 24,1,2,3,5,7? neužtenka motinos pieno? diena gali valgyti kas 1.30-3h

  Arba augimo šuolis arba miego regresas

 3. Silk
  Silk prieš 18 val.

  Sejlia parašė:
  rašo kad 4menesiu kūdikis turėtų osmoegoti 3-6h, o kodėl kūdikis žadina 24,1,2,3,5,7? neužtenka motinos pieno? diena gali valgyti kas 1.30-3h

  Praktikoj niekada nebus taip kaip teorijoj 🙂 rašo viena bet realybė kita 🙂

 4. User has not uploaded an avatar
  ingakr prieš 16 val.

  Silk parašė:
  Praktikoj niekada nebus taip kaip teorijoj 🙂 rašo viena bet realybė kita 🙂

  Teisybe. Mano pirmą dukra nuo gimimo iki 9 mėn naktį valgė vieną kartą. Antroji iki metukų kas valandą. Abi maitinau MP. Su antrąja su vyru jau zombiais buvom pavirtę, nes visai neissimiegodavom. Kol galų gale supykau ir pasakiau vyrui nori eik miegoti į kitą kambarį, nes duktė naktim daugiau nevalgys, nes neduosiu. Tegul sau verkia, bet neduosiu. Taip ir dariau. Paverke dvi naktis bet ne visą naktį- su pertraukom. Buvo sunku, bet taip ar taip nemiegodavom. Po dviejų dienų tiksliau naktų kitą naktį ismiegojo dar su prabudimais, bet jau be ašarų. Ir nuo tada daugiau naktimis nevalgo. Vieną kartą atsibunda ant puoduko, nes nuo metukų ir mėnesio jau sauskelniu nenaudojam, ir toliau sau miega.

 5. Sejlia
  Sejlia prieš 15 val.

  bet pvz diena yra kai miega 2-3h pietų miego, kažkoks bardakas manote susitvarkys savaime?

Forumas gyvai
JulSi JulSi prieš 36 min.