Naktiniai maitinimai (1724)

Naktiniai maitinimai

Maitinimas naktį gali labai varginti, tačiau didelei daliai kūdikių jis labai reikalingas.

Esti kūdikių, kurie, būdami vos 3 mėnesių amžiaus, neprabusdami pavalgyti naktį išmiega nuo 10 iki 12 valandų. Tačiau tai išimtis.

Išgirdę apie tokius nuostabius kūdikius, tėvai ima tikėtis, kad visi vaikai geba taip miegoti, todėl labai nusimena, kai kūdikiai, sulaukę 5, 8 ar 12 mėnesių vis dar keliasi du kartus per naktį pavalgyti (o žindomi gal net ir dažniau).

Pediatrų nuomonės dėl naktinių maitinimų yra labai įvairios: vieni teigia, kad 3 mėn. kūdikis jau turi išmiegoti visą naktį nemaitinamas. Kitų teigimu, yra būtina, kad iki 9 mėnesių kūdikis būtų maitinamas bent 1-2 kartus per naktį.

Tad kokia nuomone vadovautis? Stebėkite savo kūdikį ir būtinai pasitarkite su jus prižiūrinčiu pediatru: naktinių maitinimų geriausia atsisakyti tuomet, kai kūdikis tam yra pasiruošęs.

Kaip dažnai kūdikis valgo naktimis?

Augant kūdikiui, jo organizmas bręsta, ir jis gali ilgiau išbūti be maitinimo. Miego specialistai teigia, kad įprastinis naktinių maitinimų dažnis yra maždaug toks:

 • Iki 3 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 2-3 val.
 • Iki 3-4 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 3-6 val.
 • iki 9 mėn. amžiaus – 1 ar 2 kartai per naktį;
 • iki 12 mėn. – 1 kartą per naktį.
 • 18 mėn. sulaukęs vaikas gali neišalkti iki ryto, tačiau, kad ramiai miegotų, jam gali reikėti pavalgyti prieš pat miegą.

Turėkite omenyje, kad tai tėra bendrinės gairės. Yra normalu, kad ir metų sulaukęs vaikas išalks po 4 valandų miego. Juk yra net suaugusių žmonių, kurie keliasi naktį pavalgyti!

Tad jeigu vaikas pabunda išalkęs, pamaitinkite jį. Pamaitintas jisgreičiausiai ramiai išmiegos iki ryto, nenubusdamas kas pusvalandį iš alkio.

Kada ir kaip nutraukti naktinius maitinimus?

Gana dažnai tai įvyksta natūraliai, nededant ypatingų pastangų. Tačiau yra situacijų, kai tenka imtis vienokios ar kitokios taktikos, koreguoti dienotvarkę, mitybos režimą.

Jei kūdikis yra pasiruošęs, nutraukti ar bent jau suretinti naktinius maitinimus padės ir šie patarimai: Kaip nutraukti naktinius maitinimus.

Beje, pastebėta, kad papildomo maisto (grūdų ar daržovių košės) įvedimas nepadeda kūdikiui ilgiau miegoti, todėl nepradėkite duoti košių anksčiau laiko vien todėl, kad kūdikis blogai miega (nebent taip pataria gydytojas).

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Martyna M. prieš 6 mėn.

  gretukass parašė:
  Mum 1m.4mėn. ir naktim keliames po 4-5kartus, bet stengiuosi nuraminti pamaitindama per tuos atsikelimus tik 2kartus. Norėčiau, kad ji išmiegotu visą naktį, bet než…

  Kaip ir rašiau prieš tai, panaši situacija pas mus, tik nesidrasko jis man🙂 jau gal kokia 3 diena visai naktį neduodu valgyti, vis dar keliasi, bet jau tikrai sumažėjo kėlimosi skaičius. Aš bent tikiuosi 1-2 atsikėlimu, aišku būtu smagu kad visa naktį išmiegotu🙂

 2. Kloja1993
  Kloja1993 prieš 4 mėn.

  Sveikos. Pirmasis kartas, kaip kūdikis (6 savaites ir 4 d) naktį nenorėjo keltis valgyti. Šiaip visada keldavosi kas 3 valandas arba dažniau. Vyras jį prižadino po 5 valandų. Ar čia viskas normalu, ar verta sunerimti? Maitinu mp.

 3. LaimingaMamytee
  LaimingaMamytee prieš 4 mėn.

  Kloja1993 parašė:
  Sveikos. Pirmasis kartas, kaip kūdikis (6 savaites ir 4 d) naktį nenorėjo keltis valgyti. Šiaip visada keldavosi kas 3 valandas arba dažniau. Vyras jį prižadino po …

  Mums daktarė sakė taip jei svoris auga gerai nereikia baimintis, bet nelaikyti vaiko alkano daugiau nei 6-8val naktį. Mūsų mažoji pirmas kelias savaites keldavosi, paskui nebe, tai konsultavausi nemažai. Nes ir pirmagimis pirmas paras keldavosi, paskui nebesikeldavo, išmiegidavo visą naktį. Abiem vaikam svoris augo gerai, problemų neiškilo.

 4. Sejlia
  Sejlia prieš 1 mėn.

  LaimingaMamytee parašė:
  Mums daktarė sakė taip jei svoris auga gerai nereikia baimintis, bet nelaikyti vaiko alkano daugiau nei 6-8val naktį. Mūsų mažoji pirmas kelias savaites keldavosi, …

  o jus pati zindete? jeigu taip, ar krūtinę nedege? ar misinuku?

 5. LaimingaMamytee
  LaimingaMamytee prieš 1 mėn.

  Sejlia parašė:
  o jus pati zindete? jeigu taip, ar krūtinę nedege? ar misinuku?

  Žindžiau pati, krūtinė nedegė, tik pakietėdavo. Pieno tūrėjau tiek kad išmaitint ir dar 3 vaikus. 😁 kai pajusdavau kad per kieta šiektiek su pientraukiu elektriniu nusitraukdavau ir vėl gerai, arba duodavau vaikui iš abiejų patraukt nes gert dažnai sakė siūlyt, nes vasara buvo kad nedehidratuotu.