Naktiniai maitinimai (1683)

Naktiniai maitinimai

Maitinimas naktį gali labai varginti, tačiau didelei daliai kūdikių jis labai reikalingas.

Esti kūdikių, kurie, būdami vos 3 mėnesių amžiaus, neprabusdami pavalgyti naktį išmiega nuo 10 iki 12 valandų. Tačiau tai išimtis.

Išgirdę apie tokius nuostabius kūdikius, tėvai ima tikėtis, kad visi vaikai geba taip miegoti, todėl labai nusimena, kai kūdikiai, sulaukę 5, 8 ar 12 mėnesių vis dar keliasi du kartus per naktį pavalgyti (o žindomi gal net ir dažniau).

Pediatrų nuomonės dėl naktinių maitinimų yra labai įvairios: vieni teigia, kad 3 mėn. kūdikis jau turi išmiegoti visą naktį nemaitinamas. Kitų teigimu, yra būtina, kad iki 9 mėnesių kūdikis būtų maitinamas bent 1-2 kartus per naktį.

Tad kokia nuomone vadovautis? Stebėkite savo kūdikį ir būtinai pasitarkite su jus prižiūrinčiu pediatru: naktinių maitinimų geriausia atsisakyti tuomet, kai kūdikis tam yra pasiruošęs.

Kaip dažnai kūdikis valgo naktimis?

Augant kūdikiui, jo organizmas bręsta, ir jis gali ilgiau išbūti be maitinimo. Miego specialistai teigia, kad įprastinis naktinių maitinimų dažnis yra maždaug toks:

 • Iki 3 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 2-3 val.
 • Iki 3-4 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 3-6 val.
 • iki 9 mėn. amžiaus – 1 ar 2 kartai per naktį;
 • iki 12 mėn. – 1 kartą per naktį.
 • 18 mėn. sulaukęs vaikas gali neišalkti iki ryto, tačiau, kad ramiai miegotų, jam gali reikėti pavalgyti prieš pat miegą.

Turėkite omenyje, kad tai tėra bendrinės gairės. Yra normalu, kad ir metų sulaukęs vaikas išalks po 4 valandų miego. Juk yra net suaugusių žmonių, kurie keliasi naktį pavalgyti!

Tad jeigu vaikas pabunda išalkęs, pamaitinkite jį. Pamaitintas jisgreičiausiai ramiai išmiegos iki ryto, nenubusdamas kas pusvalandį iš alkio.

Kada ir kaip nutraukti naktinius maitinimus?

Gana dažnai tai įvyksta natūraliai, nededant ypatingų pastangų. Tačiau yra situacijų, kai tenka imtis vienokios ar kitokios taktikos, koreguoti dienotvarkę, mitybos režimą.

Jei kūdikis yra pasiruošęs, nutraukti ar bent jau suretinti naktinius maitinimus padės ir šie patarimai: Kaip nutraukti naktinius maitinimus.

Beje, pastebėta, kad papildomo maisto (grūdų ar daržovių košės) įvedimas nepadeda kūdikiui ilgiau miegoti, todėl nepradėkite duoti košių anksčiau laiko vien todėl, kad kūdikis blogai miega (nebent taip pataria gydytojas).

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. Ievos mama
  Ievos mama prieš 2 mėn.

  Turiu-klausimu parašė:
  Sveikos, reikia išgirsti patirčių.. Merginai metukai ir kelios savaitės. Diena nebevalgo mp jau bet pries naktį ir naktį taip. Pradėjom prieš savaitę gera po naktin…

  Labas! Mano dukra nuo pat gimimo naktį keldavosi 8-10 kartų. Pradėjus primaitinimą dieną taip pat nebenorėdavo pienuko, bet naktį visą ir toliau žįsdavo. Jokie mažinimai mums neveikė, nes nesuprato, kodėl vieną kartą mama duoda pienuko, kitą - ne. Su vandeniu tai pat neapgaudavau, negerdavo ir reikalaudavo pienuko. Taigi, nutraukiau žindymą ir nuo tada pradėjo gerėti miego reikalai. Žinoma, mano dukrai jau buvo beveik dveji. Tad jei nenorite dar nutraukti žindymo, mano patirtis sako, kad miego reikalai ir nepasikeis.

 2. User has not uploaded an avatar
  Dohona prieš 1 mėn.

  Dukrai 1.3 m, naktį keliasi n kartų ir gauna visada mp. Dieną nevalgom nuo 11 mėnesių, bet maniškė labai gerai geria vandenį. Naktinių maitinimų dar tikrai neplanuoju nutraukt, nors komentarų išgirstu visokių 🤦‍♀️

 3. vili
  vili prieš 1 mėn.

  Dohona parašė:
  Dukrai 1.3 m, naktį keliasi n kartų ir gauna visada mp. Dieną nevalgom nuo 11 mėnesių, bet maniškė labai gerai geria vandenį. Naktinių maitinimų dar tikrai neplanuo…

  Jei pati nejaučiat poreiko nutraukti naktinius maitinimus, tai ir nereikia. Visada reikia klausytis savo ir vaiko instinktų, pojūčių bei poreikių. Neturite jaustis blogai jei kažkam taip atrodo. Kai sūnų maitinau tai gal tik močiutė buvo numetus kokį komentarą kad ilgai maitinu. Bet va su dukra tai esu išgidus ir kai dukrai buvo 6mėn kad kiek aš čia dar maitinsiu 🤦‍♀️ jau maždaug gana kankintis. Na būna nesusipratusių žmonių ir kagi tu jiems pasakysi 🤷‍♀️

 4. User has not uploaded an avatar
  Dohona prieš 1 mėn.

  vili parašė:
  Jei pati nejaučiat poreiko nutraukti naktinius maitinimus, tai ir nereikia. Visada reikia klausytis savo ir vaiko instinktų, pojūčių bei poreikių. Neturite jaustis …

  Mano mažajai dar 3 mėnesių nebuvo, kai pradėjo komentuoti, kad "gana, nes jau prakuto" 🤦‍♀️

 5. vili
  vili prieš 1 mėn.

  Dohona parašė:
  Mano mažajai dar 3 mėnesių nebuvo, kai pradėjo komentuoti, kad "gana, nes jau prakuto" 🤦‍♀️

  Siaubas kažkoks. Kaip taip galima komentuoti. Kiekvieno asmeninis pasirinkimas kada, kiek ir kaip maitinti savo kūdikį.