Naktiniai maitinimai (1746)

Naktiniai maitinimai

Maitinimas naktį gali labai varginti, tačiau didelei daliai kūdikių jis labai reikalingas.

Esti kūdikių, kurie, būdami vos 3 mėnesių amžiaus, neprabusdami pavalgyti naktį išmiega nuo 10 iki 12 valandų. Tačiau tai išimtis.

Išgirdę apie tokius nuostabius kūdikius, tėvai ima tikėtis, kad visi vaikai geba taip miegoti, todėl labai nusimena, kai kūdikiai, sulaukę 5, 8 ar 12 mėnesių vis dar keliasi du kartus per naktį pavalgyti (o žindomi gal net ir dažniau).

Pediatrų nuomonės dėl naktinių maitinimų yra labai įvairios: vieni teigia, kad 3 mėn. kūdikis jau turi išmiegoti visą naktį nemaitinamas. Kitų teigimu, yra būtina, kad iki 9 mėnesių kūdikis būtų maitinamas bent 1-2 kartus per naktį.

Tad kokia nuomone vadovautis? Stebėkite savo kūdikį ir būtinai pasitarkite su jus prižiūrinčiu pediatru: naktinių maitinimų geriausia atsisakyti tuomet, kai kūdikis tam yra pasiruošęs.

Kaip dažnai kūdikis valgo naktimis?

Augant kūdikiui, jo organizmas bręsta, ir jis gali ilgiau išbūti be maitinimo. Miego specialistai teigia, kad įprastinis naktinių maitinimų dažnis yra maždaug toks:

  • Iki 3 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 2-3 val.
  • Iki 3-4 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 3-6 val.
  • iki 9 mėn. amžiaus – 1 ar 2 kartai per naktį;
  • iki 12 mėn. – 1 kartą per naktį.
  • 18 mėn. sulaukęs vaikas gali neišalkti iki ryto, tačiau, kad ramiai miegotų, jam gali reikėti pavalgyti prieš pat miegą.

Turėkite omenyje, kad tai tėra bendrinės gairės. Yra normalu, kad ir metų sulaukęs vaikas išalks po 4 valandų miego. Juk yra net suaugusių žmonių, kurie keliasi naktį pavalgyti!

Tad jeigu vaikas pabunda išalkęs, pamaitinkite jį. Pamaitintas jisgreičiausiai ramiai išmiegos iki ryto, nenubusdamas kas pusvalandį iš alkio.

Kada ir kaip nutraukti naktinius maitinimus?

Gana dažnai tai įvyksta natūraliai, nededant ypatingų pastangų. Tačiau yra situacijų, kai tenka imtis vienokios ar kitokios taktikos, koreguoti dienotvarkę, mitybos režimą.

Jei kūdikis yra pasiruošęs, nutraukti ar bent jau suretinti naktinius maitinimus padės ir šie patarimai: Kaip nutraukti naktinius maitinimus.

Beje, pastebėta, kad papildomo maisto (grūdų ar daržovių košės) įvedimas nepadeda kūdikiui ilgiau miegoti, todėl nepradėkite duoti košių anksčiau laiko vien todėl, kad kūdikis blogai miega (nebent taip pataria gydytojas).

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Susiję straipsniai

Kariesogeninė mityba. Koks maistas sukelia kariesą?

Kariesogeniniai maisto produktai – maistas, bloginantis dantų būklę ir lemiantis ėduonies atsiradimą.

10 stalo etiketo taisyklių vaikams

Vaikams tikrai nebūtina išmanyti visų etiketo subtilybių, tačiau pagrindinių taisyklių vertėtų laikytis nuo pat mažumės.

Tyrelės su obuoliais kūdikiams (receptai)

Lengvai salstelėjęs, tačiau ne itin ryškus obuolių skonis puikiai dera su įvairiais ingredientais ir patinka daugeliui mažylių.

Naujausi komentarai

  1. User has not uploaded an avatar
    Zivile31 prieš 5 mėn.

    Amadra parašė:
    Bandyciau kita kruti pasiulyt anksciau, nei po 4 valandu, ir nakti pamaitinti dazniau. Mano tarpai tokiame amziuje buvo max 3 valandos, bet dazniausiai valgydavo ka…

    Jis pas mane toks miegaliukas, nakti bandau zadinti dazniau bet nesekmingai bandau ir sauskelnes pakeist ir apiplaut jis toliau ramiai sau miega 🙈 tikiuosi kad greitai susitvarkys laktacija nes jau bijau nakties nes ta krutine miegot neleidzia 🙂

  2. Amadra
    Amadra prieš 5 mėn.

    Zivile31 parašė:
    Jis pas mane toks miegaliukas, nakti bandau zadinti dazniau bet nesekmingai bandau ir sauskelnes pakeist ir apiplaut jis toliau ramiai sau miega 🙈 tikiuosi kad grei…

    Maniskis pilnai neissibudindavo, prasiziodavo, kokiu 10 minuciu patraukdavo ir issiziojes uzmigdavo🙂 nereikia, kad butu budrus, pakutenkit padukus, paglostykit zaduka palei lupos kampa (tas suzadina refleksa ziotis), gal pagelbes. Is kitos puses, dziugu, kad ramiai miega, netenka puse nakties migdyti🙂 dar youtube paziurekite, kaip atlikti limfodrenazini masaza, jis nesudetingas, bet veiksmingas isjudinant sastovius ir tvarkantis su sukietejimais. Ir labai linkiu kuo daugiau vidines ramybes visuose sunkumuose bei visokeriopos sveikatos jums paciai🙂

  3. User has not uploaded an avatar
    Zivile31 prieš 5 mėn.

    Amadra parašė:
    Maniskis pilnai neissibudindavo, prasiziodavo, kokiu 10 minuciu patraukdavo ir issiziojes uzmigdavo🙂 nereikia, kad butu budrus, pakutenkit padukus, paglostykit zadu…

    Labai ačiū 🥰 man tik keista kai paskaitau kitos mamytes dziaugiasi kad vaikai ismiega nuo kokios 24val iki kokiu 5-6val tai man naturaliai kyla klausimas ka su papuliais daro nes as vos 4val istraukiu be maitinimo 😁 kazkaip galvojau kad sunkiausia maitinant krutimi vaikelio apziojimas o pasirodo cia viskas sudetingiau negu galvojau 😁

  4. Amadra
    Amadra prieš 5 mėn.

    Zivile31 parašė:
    Labai ačiū 🥰 man tik keista kai paskaitau kitos mamytes dziaugiasi kad vaikai ismiega nuo kokios 24val iki kokiu 5-6val tai man naturaliai kyla klausimas ka su papu…

    Man jis taip yra viena karta ismiegojes, tai nubudau su dviem akmenimis😀 metus laiko beveik taip ir varem kas 2-3 val, bet naktim tik pakriuksedavo, imdavo valgyt ir uzmigdavom abu per 10 min, tai miego nepasakyciau, kad truko🙂 sudetingu dalyku bus dar labai daug, bet gerai yra i juoa ziureti paprastai, tuomet ir motinyste daug giedresne🙂

  5. User has not uploaded an avatar
    Zivile31 prieš 5 mėn.

    Amadra parašė:
    Man jis taip yra viena karta ismiegojes, tai nubudau su dviem akmenimis😀 metus laiko beveik taip ir varem kas 2-3 val, bet naktim tik pakriuksedavo, imdavo valgyt i…

    Va as labiausiai ir bijau to suakmenejimo 😁 svarbu kad yra kas padeda ir atsako i rupimus klausimus tada kazkaip viskas lengviau atrodo ☺️