Naktiniai maitinimai (1679)

Naktiniai maitinimai

Maitinimas naktį gali labai varginti, tačiau didelei daliai kūdikių jis labai reikalingas.

Esti kūdikių, kurie, būdami vos 3 mėnesių amžiaus, neprabusdami pavalgyti naktį išmiega nuo 10 iki 12 valandų. Tačiau tai išimtis.

Išgirdę apie tokius nuostabius kūdikius, tėvai ima tikėtis, kad visi vaikai geba taip miegoti, todėl labai nusimena, kai kūdikiai, sulaukę 5, 8 ar 12 mėnesių vis dar keliasi du kartus per naktį pavalgyti (o žindomi gal net ir dažniau).

Pediatrų nuomonės dėl naktinių maitinimų yra labai įvairios: vieni teigia, kad 3 mėn. kūdikis jau turi išmiegoti visą naktį nemaitinamas. Kitų teigimu, yra būtina, kad iki 9 mėnesių kūdikis būtų maitinamas bent 1-2 kartus per naktį.

Tad kokia nuomone vadovautis? Stebėkite savo kūdikį ir būtinai pasitarkite su jus prižiūrinčiu pediatru: naktinių maitinimų geriausia atsisakyti tuomet, kai kūdikis tam yra pasiruošęs.

Kaip dažnai kūdikis valgo naktimis?

Augant kūdikiui, jo organizmas bręsta, ir jis gali ilgiau išbūti be maitinimo. Miego specialistai teigia, kad įprastinis naktinių maitinimų dažnis yra maždaug toks:

 • Iki 3 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 2-3 val.
 • Iki 3-4 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 3-6 val.
 • iki 9 mėn. amžiaus – 1 ar 2 kartai per naktį;
 • iki 12 mėn. – 1 kartą per naktį.
 • 18 mėn. sulaukęs vaikas gali neišalkti iki ryto, tačiau, kad ramiai miegotų, jam gali reikėti pavalgyti prieš pat miegą.

Turėkite omenyje, kad tai tėra bendrinės gairės. Yra normalu, kad ir metų sulaukęs vaikas išalks po 4 valandų miego. Juk yra net suaugusių žmonių, kurie keliasi naktį pavalgyti!

Tad jeigu vaikas pabunda išalkęs, pamaitinkite jį. Pamaitintas jisgreičiausiai ramiai išmiegos iki ryto, nenubusdamas kas pusvalandį iš alkio.

Kada ir kaip nutraukti naktinius maitinimus?

Gana dažnai tai įvyksta natūraliai, nededant ypatingų pastangų. Tačiau yra situacijų, kai tenka imtis vienokios ar kitokios taktikos, koreguoti dienotvarkę, mitybos režimą.

Jei kūdikis yra pasiruošęs, nutraukti ar bent jau suretinti naktinius maitinimus padės ir šie patarimai: Kaip nutraukti naktinius maitinimus.

Beje, pastebėta, kad papildomo maisto (grūdų ar daržovių košės) įvedimas nepadeda kūdikiui ilgiau miegoti, todėl nepradėkite duoti košių anksčiau laiko vien todėl, kad kūdikis blogai miega (nebent taip pataria gydytojas).

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. viktrija.93
  viktrija.93 prieš 2 m.

  Giedrutia parašė:
  O mano zinokite sunkiau, jis nori jausti vis kazka salia, o valgyti tai nežinau kazkaip reikes kariauti ?

  mum irgi reikia mamos salia, tai rankos nakti mano iesko, taip ir miegam puse nakties su mano ranka per grotas lovos ikista ;D

 2. Serveria
  Serveria prieš 2 m.

  .

 3. User has not uploaded an avatar
  Turiu-klausimu prieš 2 sav.

  Sveikos, reikia išgirsti patirčių.. Merginai metukai ir kelios savaitės. Diena nebevalgo mp jau bet pries naktį ir naktį taip. Pradėjom prieš savaitę gera po naktinio 20-20.30val pamqitinus( uzmiega 21val) tada be kokios 2 val neduoti pasupti ar kitaip nuraminti, tačiau vis tiek. Bunda ir 23:30 ir dar 01.00.zdz nėra pokyčių... Pamqitinus 2 val arba 3val tada jau būna kartais iki 5 pamiega ir tada vėl kas val vos ne budinasi bet tada jau beveik visus kartus maitinu... Kodėl nieko nesikeičia pirmoje dienos pusėje??? Nesuprantu... Jau ryte ir to pienelio ten nekazka. ji tikrai išvalgo po pirmo atsikėlėlimo viena krūtį o kitus kartus dar kita.. Ko cia tikėtis nesitikėti ar kaip elgtis...

 4. vili
  vili prieš 2 sav.

  Turiu-klausimu parašė:
  Sveikos, reikia išgirsti patirčių.. Merginai metukai ir kelios savaitės. Diena nebevalgo mp jau bet pries naktį ir naktį taip. Pradėjom prieš savaitę gera po naktin…

  Kiekvienas vaikas yra individualu ir turi savo poreikius. Bet galite pabandyti duoti vandens atsigerti vietoje mp. Aišku tas įprotis keltis naktimis taip greit niekur nedinks, bet su laiku atpras

 5. Ievos mama
  Ievos mama prieš 2 sav.

  Turiu-klausimu parašė:
  Sveikos, reikia išgirsti patirčių.. Merginai metukai ir kelios savaitės. Diena nebevalgo mp jau bet pries naktį ir naktį taip. Pradėjom prieš savaitę gera po naktin…

  Labas! Mano dukra nuo pat gimimo naktį keldavosi 8-10 kartų. Pradėjus primaitinimą dieną taip pat nebenorėdavo pienuko, bet naktį visą ir toliau žįsdavo. Jokie mažinimai mums neveikė, nes nesuprato, kodėl vieną kartą mama duoda pienuko, kitą - ne. Su vandeniu tai pat neapgaudavau, negerdavo ir reikalaudavo pienuko. Taigi, nutraukiau žindymą ir nuo tada pradėjo gerėti miego reikalai. Žinoma, mano dukrai jau buvo beveik dveji. Tad jei nenorite dar nutraukti žindymo, mano patirtis sako, kad miego reikalai ir nepasikeis.