Naktiniai maitinimai (1588)

Maitinimas naktį gali labai varginti, tačiau didelei daliai kūdikių jis labai reikalingas. Esti kūdikių, kurie, būdami vos 3 mėnesių amžiaus, neprabusdami pavalgyti naktį išmiega nuo 10 iki 12 valandų. Tačiau tai išimtis. Išgirdę apie tokius nuostabius kūdikius, tėvai ima tikėtis, kad visi vaikai geba taip miegoti, todėl labai nusimena, kai kūdikiai, sulaukę 5, 8 ar 12 mėnesių vis dar keliasi du kartus per naktį pavalgyti (o jei jie žindomi krūtimi, gal net ir dažniau).

Pediatrų nuomonės dėl naktinių maitinimų yra labai įvairios: vieni teigia, kad 3 mėn. kūdikis jau turi išmiegoti visą naktį nemaitinamas. Kitų teigimu, yra būtina, kad iki 9 mėnesių kūdikis būtų maitinamas bent 1-2 kartus per naktį. Tad kaip elgtis turėtum tu? Stebėk savo kūdikį ir būtinai pasitark su jus prižiūrinčiu pediatru: naktinių maitinimų geriausia atsisakyti tuomet, kai kūdikis tam yra pasiruošęs.

Augant kūdikiui, jo organizmas bręsta, ir jis gali ilgiau išbūti be maitinimo. Miego specialistai teigia, kad įprastinis naktinių maitinimų dažnis yra maždaug toks:

 • Iki 3 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 2-3 val.
 • Iki 3-4 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 3-6 val.
 • iki 9 mėn. amžiaus – 1 ar 2 kartai per naktį;
 • iki 12 mėn. – 1 kartą per naktį.
 • 18 mėn. sulaukęs vaikas gali neišalkti iki ryto, tačiau, kad ramiai miegotų, jam gali reikėti pavalgyti prieš pat miegą.

Turėk omenyje, kad tai tėra bendrinės gairės. Yra normalu, kad ir metų sulaukęs vaikas išalks po 4 valandų miego. Juk yra net suaugusių žmonių, kurie keliasi naktį pavalgyti! Tad jeigu vaikas pabunda alkanas, pamaitink jį. Gali būti, kad pamaitintas jis ramiai išmiegos iki ryto, nenubusdamas kas pusvalandį iš alkio.

Beje, pastebėta, kad papildomo maisto (grūdų ar daržovių košės) įvedimas nepadeda kūdikiui ilgiau miegoti, todėl nepradėk duoti košių anksčiau laiko vien todėl, kad kūdikis blogai miega (nebent tau taip pataria gydytojas).

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. ilona25
  ilona25 prieš 4 mėn.

  Mum 1metai ir mėnuo dar keleta kartu nakti geriam pienuka

 2. User has not uploaded an avatar
  Raganaite0707 prieš 3 mėn.

  Mano vaikinas - ta išimtis nuo 2 mėn. nebežadinu naktį (dabar beveik 5), miega neprabusdamas 9-10 val.

 3. Kurpelė
  Kurpelė prieš 3 mėn.

  Raganaite0707 parašė:
  Mano vaikinas - ta išimtis nuo 2 mėn. nebežadinu naktį (dabar beveik 5), miega neprabusdamas 9-10 val.

  Jums žiauriai pasisekė

 4. YellowLily
  YellowLily prieš 1 mėn.

  Mums 10 men 3 sav pries 3 bienas nustojo keltis nakti visai... 10 val ismiega

 5. User has not uploaded an avatar
  Kamile30 prieš 1 mėn.

  YellowLily parašė:
  Mums 10 men 3 sav pries 3 bienas nustojo keltis nakti visai... 10 val ismiega

  O sveikinu! Ir kaip pavyko? Gal pati nemaitinat?