Naktiniai maitinimai (1666)

Naktiniai maitinimai

Maitinimas naktį gali labai varginti, tačiau didelei daliai kūdikių jis labai reikalingas. Esti kūdikių, kurie, būdami vos 3 mėnesių amžiaus, neprabusdami pavalgyti naktį išmiega nuo 10 iki 12 valandų. Tačiau tai išimtis. Išgirdę apie tokius nuostabius kūdikius, tėvai ima tikėtis, kad visi vaikai geba taip miegoti, todėl labai nusimena, kai kūdikiai, sulaukę 5, 8 ar 12 mėnesių vis dar keliasi du kartus per naktį pavalgyti (o jei jie žindomi krūtimi, gal net ir dažniau).

Pediatrų nuomonės dėl naktinių maitinimų yra labai įvairios: vieni teigia, kad 3 mėn. kūdikis jau turi išmiegoti visą naktį nemaitinamas. Kitų teigimu, yra būtina, kad iki 9 mėnesių kūdikis būtų maitinamas bent 1-2 kartus per naktį. Tad kaip elgtis turėtum tu? Stebėk savo kūdikį ir būtinai pasitark su jus prižiūrinčiu pediatru: naktinių maitinimų geriausia atsisakyti tuomet, kai kūdikis tam yra pasiruošęs.

Augant kūdikiui, jo organizmas bręsta, ir jis gali ilgiau išbūti be maitinimo. Miego specialistai teigia, kad įprastinis naktinių maitinimų dažnis yra maždaug toks:

 • Iki 3 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 2-3 val.
 • Iki 3-4 mėn. amžiaus – pagal poreikį, paprastai kas 3-6 val.
 • iki 9 mėn. amžiaus – 1 ar 2 kartai per naktį;
 • iki 12 mėn. – 1 kartą per naktį.
 • 18 mėn. sulaukęs vaikas gali neišalkti iki ryto, tačiau, kad ramiai miegotų, jam gali reikėti pavalgyti prieš pat miegą.

Turėk omenyje, kad tai tėra bendrinės gairės. Yra normalu, kad ir metų sulaukęs vaikas išalks po 4 valandų miego. Juk yra net suaugusių žmonių, kurie keliasi naktį pavalgyti! Tad jeigu vaikas pabunda alkanas, pamaitink jį. Gali būti, kad pamaitintas jis ramiai išmiegos iki ryto, nenubusdamas kas pusvalandį iš alkio.

Beje, pastebėta, kad papildomo maisto (grūdų ar daržovių košės) įvedimas nepadeda kūdikiui ilgiau miegoti, todėl nepradėk duoti košių anksčiau laiko vien todėl, kad kūdikis blogai miega (nebent tau taip pataria gydytojas).

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  rasiukas_rasiukas prieš 6 mėn.

  aderlife parašė:
  O jei vaikutis maitinamas misinuku ir nakti dar nori valgyti kaip tada atpratinti anksciau valgydavo du kartus nakti dabar jau viena nes pradejom calgyti

  Tokio amziaus vaikui dar gerokai per anksti isbuti visa nakti nevalgius. Juk jums tereikia keltis viena syki per nakti pamaitinti, negi taip sunku?
  As maitinu mp, vaikas kas dvi valandas keliasi valgyt, dantims dygstant ir dazniau, ir ka, jei keliasi, vadinasi reikia.

 2. User has not uploaded an avatar
  mary jane prieš 6 mėn.

  aderlife parašė:
  Valgyti kosyte mum 4 menesiai 10 dienu

  Tikrai dar mažas labai vaikas, tegul valgo, jei išalksta. Ir košėms dar per anksti. Normalu, kad nori valgyt.

 3. User has not uploaded an avatar
  aderlife prieš 6 mėn.

  Na mum jau daktare sake po truputi pratinti prie darzoviu kosytes o nuo 5 menesio ir kruopu kosytes

 4. User has not uploaded an avatar
  dovais prieš 6 mėn.

  Kiek zinau maitinant pm,pradet primaitint nuo 4 men normalu,bet tai nereiskia,kad jau viskas kosytes tik ir valgys.Pm vis dar liks pagrindinis maistas,ir nakti taip pat dar kelsis.Tik viena karta keliasi,tai cia tik dziaugtis reikia

 5. User has not uploaded an avatar
  aderlife prieš 6 mėn.

  Tai taip pm daugiausiai ir duodu kosyte tik karta dienoj