Užmaršumas nėštumo metu (63)

Susimąsčiusi nėščia moteris rašo užrašų knygelėje ArtFamily | Shutterstock.com

Labai dažnai nėštumas siejamas su užmaršumu - mokslininkai jau seniai atkreipė dėmesį į vieną nėštumui būdingiausių reiškinių – suprastėjusią trumpąją atmintį.

Suprastėjusios atminties nėštumo metu priežastys

 • Miego trūkumas. Labiausiai tikėtina užmaršumo nėštumo metu priežastis yra miego stygius. Nėščioms moterims reikia daugiau miego, tačiau nėra taip paprasta pakeisti įprastą gyvenimo ritmą, ypač jei nėščioji dirba. Be to, nėštumo metu miegas neretai sutrinka.
 • Deguonies trūkumas. Dėl užmaršumo gali būti kaltas ir pasunkėjęs kvėpavimas bei deguonies trūkumas, todėl kuo dažniau vėdinkite patalpas ir bent valandą kasdien praleiskite gryname ore.
 • Hormonų įtaka. Nėštumo metu pakinta hormonų pusiausvyra, todėl tai lemia ir atminties suprastėjimą. Nėštumo metu nustatomas laisvo tiroksino koncentracijos kraujo serume sumažėjimas. Tiroksino stygius siejamas su vangumu, mieguistumu, atminties sutrikimais bei pablogėjusia dėmesio koncentracija.
 • Kiti veiksniai, pavyzdžiui, stresas, nerimas ar tik apie laukiamą kūdikį besisukančios mintys.

Kaip kovoti su užmaršumu nėštumo metu?

Kad užmaršumas nesukeltų bėdų, pabandykite daugiau planuoti, laikytis dienotvarkės ir tam tikros tvarkos:

 • Žymėkitės priminimus apie susitikimus ir kitus svarbesnius darbus mobiliojo telefono arba darbo kalendoriuje.
 • Supaprastinkite savo gyvenimo rutiną, neperkraukite dienotvarkės.
 • Stenkitės tam tikrus darbus daryti tam tikrą savaitės dieną (pavyzdžiui, sportuoti antradienį ir ketvirtadienį, apsipirkti šeštadienį, o tvarkytis namus – sekmadienį).
 • Sudarykite sąrašą darbų, kuriuos turite atlikti iki motinystės atostogų/ gimdymo.
 • Svarbius ir kasdien naudojamus daiktus (raktus, piniginę, telefoną) laikykite vienoje ir toje pačioje vietoje.
 • Stenkitės išlikti rami: net jei ką ir užmiršite, tikrai bus būdų, kaip klaidą atitaisyti.

Pasirūpinkite tinkama mityba nėštumo metu:

 • Pasistenkite, kad organizmui netrūktų svarbiausių medžiagų. Pavyzdžiui, jei valgote mažai žuvies, papildomai galite vartoti žuvų taukus, kuriuose gausu omega-3 riebiųjų rūgščių, teigiamai veikiančių smegenis.
 • Valgykite produktų, aktyvinančių smegenų veiklą, tai: brokoliai, špinatai, avokadai, moliūgų sėklos, graikiniai riešutai, migdolai, lašiša, kiaušiniai, juodasis šokoladas ir kt.

Ar užmaršumas vargins ir po gimdymo?

Po gimdymo užmaršumo problema greičiausiai išliks, bent jau kurį laiką, nes pirmaisiais mėnesiais miego tikriausiai truks ir jis nebus kokybiškas.

Gali būti, kad atmintį šiek tiek slopins ir hormonai, ypač jeigu žindote, tačiau šiai prielaidai pagrįsti nėra atlikta pakankamai tyrimų.

Susiję straipsniai

Kada pradeda matytis nėščiosios pilvukas?

Vienų nėščiųjų pilvukas pradeda pūpsoti gana anksti, kitoms pasirodo ganėtinai vėlai. Kada tai nutinka ir kas tą lemia?

Nėštumas be jokių požymių (besimptomis nėštumas)

Iš tikrųjų nėštumas be jokių simptomų, išskyrus dingusias mėnesines, yra visiškai įmanomas.

Nėštumo testo „vaiduokliai“: ar galima pasikliauti buitinių testų tikslumu?

Ar kada pagalvojote, kiek patikimi nėštumo testai? Rinkoje yra daug prekių ženklų ir tipų testų: nuo pačių pigiausių iki itin tikslių skaitmeninių.

Naujausi komentarai

 1. KristeSaule
  KristeSaule prieš 7 m.

  Pabuciuok parašė:
  Sveikos, visad uzuomarsuma nurasydavau issiblaskymui, bet va pagimdziau antra vaika, kuriam tuoj du metai ir zinokit nu saaakes kaip blogai su atmintim, visad pamir…

  Man ir dažnai taip būdavo, dabar kai laukiuos atrodo visai protelis iš paskos eina.. Kartais net žodžiu pamirštu. Kai laukiaus sūnaus mokiausi magistre, baigiamąjį darbą rašiau pagimdžius..buvau priversta skaityt, mokytis. Ne taip baisiai buvo. Dabar galima sakyt atostogauju, tai visiškai šakės

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  KristeSaule parašė:
  Man ir dažnai taip būdavo, dabar kai laukiuos atrodo visai protelis iš paskos eina.. Kartais net žodžiu pamirštu. Kai laukiaus sūnaus mokiausi magistre, baigiamąjį …

  Va va mokymasis tikrai uzblokuoja kelia prasteti atminciai, nes smegenys dirba,mankstinasi nuolat.
  Dar prisiminiau,kad vaiku vardus net pradejau maisyt elementariausiu daiktu pavadinimus pamirstu.. manau, kad iki tokio lygio suprastejo atmintis dar ir del to, nes pries pora sav patyriau vestibuliarinio (pusiausvyros) aparato sutrikima, po kurio neatsigaunu, vaikstau lyg apsvaigus iki siol ir vaistai nelb.padeda.

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Gal žinot, kodėl nėštumo metu moters protas pasidaro toks užmaršus? Aš pvz daug ką pradėjau pamiršt, nors dar tik nėštumo pradžia. Neatsimenu kur mašiną palieku prie parduotuvės, ar viską susidedu į rankinę, dabar sėdžiu ir galvoju ar valydama dujinę su chemija ir po to plaudama indus viską išploviau ir nesumaišiau chemijos su indų plovikliu, nors manau, kad tikrai ne, bet tokie užmaršumai mane jau sekina, nes vis galvoju o jei padariau kitaip nei dabar pamenu. Kaip su tuo kovot?

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Ruduo23 parašė:
  Gal žinot, kodėl nėštumo metu moters protas pasidaro toks užmaršus? Aš pvz daug ką pradėjau pamiršt, nors dar tik nėštumo pradžia. Neatsimenu kur mašiną palieku pri…

  Tiksliai nepamenu, bet tai susyje su pilkaja smegenu mase. Liaudiskai tariant - protas sutelktas i naujos gyvybes kurima, tai kitos sritys siek tiek nukencia. Bet dazniausiai tas praeina. Man pagerejo apie 20 nestumo savaite , nes iki tol net ant rankos uzsizymedavau parkeriu, i koki stalciu ka darbe padejau

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Zivilekkk parašė:
  Tiksliai nepamenu, bet tai susyje su pilkaja smegenu mase. Liaudiskai tariant - protas sutelktas i naujos gyvybes kurima, tai kitos sritys siek tiek nukencia. Bet d…

  Tikiuosi ir man greit praeis. Nes panika jau ima, nuo mano uzmarsumo. 😪

Skelbimai

12,00 €
122 | 6 - 7 m.
10,00 €
20,00 €
44 | 16 | L