Užmaršumas nėštumo metu (49)

Užmaršumas nėštumo metu: lapukai viskam prisiminti Užmaršumas nėštumo metu. iStock.com/BartekSzewczyk

Nėra įtikinamo paaiškinimo, kodėl tiek daug nėštukių vos ne kasdien „kažkur nukiša savo raktus“, tačiau labiausiai tikėtina užmaršumo nėštumo metu priežastis yra miego trūkumas.

Nėščioms moterims reikia daugiau miego, tačiau nėra taip paprasta pakeisti įprastą gyvenimo ritmą, ypač jei nėštukė dirba.

Besikeičiantis kūnas sukelia vis daugiau nepatogumų, diskomforto jausmą, ir tai gali pabloginti miego kokybę. Įtakos turi ir kiti veiksniai: hormonai (ir vėl jie!), stresas ir apie laukiamą kūdikį besisukančios mintys.

Po gimdymo užmaršumo problema greičiausiai išliks, nes pirmaisiais mėnesiais miego greičiausiai truks ir jis nebus kokybiškas.

Gali būti, kad atmintį šiek tiek slopins ir hormonai, ypač jeigu žindote, tačiau šiai prielaidai pagrįsti nėra atlikta pakankamai tyrimų.

Kad užmaršumas nesukeltų bėdų, pabandykite daugiau planuoti, laikytis dienotvarkės ir tam tikros tvarkos:

 • Žymėkitės priminimus apie susitikimus ir kitus svarbesnius darbus mobiliojo telefono arba darbo kalendoriuje.
 • Supaprastinkite savo gyvenimo rutiną, neperkraukite dienotvarkės.
 • Stenkitės tam tikrus darbus daryti tam tikrą savaitės dieną (pavyzdžiui, sportuoti antradienį ir ketvirtadienį, tvarkytis namus sekmadienį, apsipirkti - šeštadienį).
 • Sudarykite sąrašą darbų, kuriuos turite atlikti iki motinystės atostogų/ gimdymo.
 • Laikykite svarbius ir kasdien naudojamus daiktus (raktus, piniginę, telefoną) vienoje ir toje pačioje vietoje.
 • Stenkitės išlikti rami: net jei ką ir užmiršite, tikrai bus būdų kaip klaidą atitaisyti.

Naujausi komentarai

 1. Muzikos feja prieš 4 m.

  Pirkau Neurozan.

 2. Pabuciuok
  Pabuciuok prieš 2 m.

  Sveikos, visad uzuomarsuma nurasydavau issiblaskymui, bet va pagimdziau antra vaika, kuriam tuoj du metai ir zinokit nu saaakes kaip blogai su atmintim, visad pamirstu kur ka pasidedu, tada pusdieni kuiciu namus aukstyn kojom ieskodama. I parduotuve be saraso niekad neinu, nes pamirstu kazka nupirkti.. raktus namie ipratau laikyt duru spynoje, bet jau turbut nesuskaiciuosiu kiek kartu esu palikusi raktus spynoje is lauko puses, tiesiog atsirakindama neistraukiau raktu is spynos pries ieinant i namus. Isejus laukan visad dvejoju ar uzrakinau duris, ar isjungiau sviesa, ar nepalikau verdancio puodo.. kosmaras kazkoks, net nejuokinga is tikro. Labai vargina visa tai.

 3. Zmona-Mama
  Zmona-Mama prieš 2 m.

  Deja taip jau yra .as po pirmo vaiko net labai suprastejusia atminti turiu...

 4. KristeSaule
  KristeSaule prieš 2 m.

  Pabuciuok parašė:
  Sveikos, visad uzuomarsuma nurasydavau issiblaskymui, bet va pagimdziau antra vaika, kuriam tuoj du metai ir zinokit nu saaakes kaip blogai su atmintim, visad pamir…

  Man ir dažnai taip būdavo, dabar kai laukiuos atrodo visai protelis iš paskos eina.. Kartais net žodžiu pamirštu. Kai laukiaus sūnaus mokiausi magistre, baigiamąjį darbą rašiau pagimdžius..buvau priversta skaityt, mokytis. Ne taip baisiai buvo. Dabar galima sakyt atostogauju, tai visiškai šakės

 5. Pabuciuok
  Pabuciuok prieš 2 m.

  KristeSaule parašė:
  Man ir dažnai taip būdavo, dabar kai laukiuos atrodo visai protelis iš paskos eina.. Kartais net žodžiu pamirštu. Kai laukiaus sūnaus mokiausi magistre, baigiamąjį …

  Va va mokymasis tikrai uzblokuoja kelia prasteti atminciai, nes smegenys dirba,mankstinasi nuolat.
  Dar prisiminiau,kad vaiku vardus net pradejau maisyt elementariausiu daiktu pavadinimus pamirstu.. manau, kad iki tokio lygio suprastejo atmintis dar ir del to, nes pries pora sav patyriau vestibuliarinio (pusiausvyros) aparato sutrikima, po kurio neatsigaunu, vaikstau lyg apsvaigus iki siol ir vaistai nelb.padeda.