Kaip nutraukti naktinius maitinimus (603)
Nuo kada galima nutraukti naktinius maitinimus?
Visų pirma, tai priklauso nuo mažylio poreikių ir jo raidos ypatybių. Yra ir vos 2-3 mėn. amžiaus kūdikių, kurie ramiai išmiega kone visą naktį. Kiti keliasi naktimis ir įpusėję antruosius metus.
Specialistai vieningos nuomonės šiuo klausimu taip pat neturi: yra pediatrų, teigiančių, kad jau 3-6 mėnesių amžiaus kūdikis be jokio fizinio diskomforto gali išmiegoti nemaitintas visą naktį. Kitų teigimu, bent kartą per naktį vaiką būtina maitinti iki vienerių metų amžiaus.
Taigi, vienos tiesos šiuo atveju nėra, tad geriausia būtų orientuotis į „aukso viduriuką“: jei kūdikis naktinių maitinimų neatsisakė pats, bandyti mažinti naktinių maitinimų skaičių ar jų atsisakyti kai kūdikis sulaukia 8-9 mėnesių amžiaus.
Nuo kada reikėtų nutraukti naktinius maitinimus?
Vienaip ar kitaip, naktinių maitinimų etapas yra laikinas ir jis anksčiau ar vėliau pasibaigs – net jei nesiimsite jokių priemonių.
Tačiau naktiniai maitinimai ir nuolatinis miego trūkumas tėvams (o ypač mamai) gali būti varginantis. Tai nėra gerai ir mažyliui: nors, iš vienos pusės, nakties metu mažylio poreikiai patenkinami, dienos meto veikla gali nukentėti: pavargusi mama turi mažiau energijos ir ūpo bendrauti su kūdikiu dienos metu.
Jei tai jūsų atvejis, akivaizdu, kad reikia kažką keisti taip, kad ir mažylio maitinimosi, ir tėvų miego poreikiai būtų patenkinti.
Jei kūdikiui naktinių maitinimų tikrai reikia ir tai nėra tieisog įprotis, greičiausiai nė vienas iš žemiau pasiūlytų metodų neveiks.
Tokiu atveju apsišarvuokite kantrybe ir bandykite dar kartą po savaitės-kitos.
Dieninių ir naktinių maitinimų balansas
Subalansuokite dieninius ir naktinius maitinimus
Poreikis valgyti naktimis gali būti nesubalansuotų dieninių ir naktinių maitinimų pasekmė – jei vaikas gauna per mažai maisto dienos metu, kalorijų trūkumą jo organizmas nori kompensuoti naktį.
Dažnai kiek paaugęs kūdikis taip susižavi aplink jį esančiu pasauliu, žaidimais, kad mažylis vietoj to, kad normaliai pavalgytų, tiesiog "lengvai užkanda". Tad natūralu, jog naktį jis praalksta.
Kad mažylis gerai pasisotintų, labai svarbu, kad dienos maitinimų metu aplink būtų kuo mažiau dirgiklių: jei žindai, maitink kūdikį atskirame kambaryje, geriausia su nuleistomis užuolaidomis ar prigesinta šviesa. Tai padės kūdikiui nurimti, "susikaupti" ir pilnai pripildyti skranduką.
Mažinkite naktinių maitinimų porcijas
Jei be maisto kūdikis nenurimsta, reiškia jis yra alkanas. Kad mažylio organizmas pamažu atprastų nuo naktinių maitinimų, kaskart naktį duokite valgyti vis mažiau ir galiausiai visai nutraukite maitinimus.
Jei naktį maitinate porą kartų, pradžiai atpratinkite nuo pirmo maitinimo, po to – nuo antro.
Duokite vaikui naktipiečių
Praėjus porai valandų po to, kai kūdikis užmigo, prieš eidama miegoti pati, pamaitinkite vaiką. Stenkitės viską atlikti kuo ramiau ir nepažadinti mažylio (mažyliai puikiai geba pavalgyti ir neišsibudindami).
Nuosekli vaiko dienotvarkė
Laikykitės dienotvarkės
Sudarydami vaiko dienotvarkę, atsižvelkite į tai, kada kūdikis įpratęs valgyti, tuštintis ir miegoti. Visi svarbiausi dienos įvykiai (maitinimai, maudynės, žaidimai, pasivaikščiojimai, miegas) turėtų vykti nustatytu laiku ir sekti ta pačia tvarka.
Tada kūdikis pamažu supras, ko kokiu metu tikėtis ir jo vidinis laikrodis prisitaikys prie jūsų sudaryto ritmo – taip pat ir miego.
Laikykitės maitinimo grafiko
Taip, naujagimiai turi būti maitinami tada, kai išalksta. Tačiau, kuo vyresnis kūdikis, tuo jo maitinimo ritmas tampa reguliaresnis ir nuoseklesnis. Tarp maitinimų neturi būti didelių tarpų: dieną vaikas turėtų valgyti kas 3-4 valandas.
Kai kurie mitybos specialistai rekomenduoja vakarop maisto duoti kas 1-2 val.: taip jis gaus daugiau maistinių medžiagų dieną, ir bus mažesnė tikimybė išalkti nakties metu.
Jei žindote dažniau, krūtis keiskite ne dažniau, kaip kas 3-4 val. iš eilės, kad kūdikis gautų ne tik pradžioje tekančio liesesnio pieno, bet ir riebesnio, sotesnio, kuris atiteka vėliau.
Vaiko įpročių keitimas
Stenkitės, kad maitinimas nebūtų migdymo ritualo dalimi
Jei kūdikį iki šiol bandėte užmigdyti jį maitindami, jis įprato nurimti ir užmigti būtent tokiu būdu. Kad miego-maisto asociacijų kiltų kuo mažiau, pamaitinkite mažylį anksčiau, o nusiraminimui ir migdymui pasitelkite kitus būdus: išmaudykite, pasupkite, paglostykite, paskaitykite pasakėlę.
Kai vaikui užmigdyti naudojamas maistas (mamos pienas ar pieno mišinys), vaikas paprastai nebeužmiega niekaip kitaip, kaip tik valgydamas – net jei nėra alkanas.
Naktį prabudusio kūdikio nemaitinkite tik tam, kad jis vėl užmigtų
Geriau pamėginkite nuraminti mažylį švelniai pakalbindami, paglostydami ar duodami žinduką (jei naudojate jį). Jei mažylis nurimsta be maitinimo, jis nėra alkanas ir įprastu maitinimo metu pabudo labiau iš įpročio.
Neimkite kūdikio ant rankų, jei galima be to apsieiti. Yra labai svarbu, kad vaikas išmoktų nusiraminti pats: jei kas kartą imsi jį ant rankų, jam to išmokti bus sunkiau.
Kai kuriems tėvams gali prireikti ir radikalesnių metodų: pavyzdžiui, jei kūdikis yra įpratęs nusiraminti žįsdamas, mamai gali tekti porai naktų išsikelti miegoti į kitą kambarį, ir pasirūpinti pabudusiu mažyliu turėtų tėtis.
Čia gydytojai taip patarė ligoninėj nebemaitint?
Nes mp ir pieno produktai niekaip nėra susiję.