Kaip nutraukti naktinius maitinimus (565)

Naktinių maitinimų nutraukimas

Nuo kada galima nutraukti naktinius maitinimus?

Visų pirma, tai priklauso nuo mažylio poreikių ir jo raidos ypatybių. Yra ir vos 2-3 mėn. amžiaus kūdikių, kurie ramiai išmiega kone visą naktį. Kiti keliasi naktimis ir įpusėję antruosius metus.

Specialistai vieningos nuomonės šiuo klausimu taip pat neturi: yra pediatrų, teigiančių, kad jau 3-6 mėnesių amžiaus kūdikis be jokio fizinio diskomforto gali išmiegoti nemaitintas visą naktį. Kitų teigimu, bent kartą per naktį vaiką būtina maitinti iki vienerių metų amžiaus.

Taigi, vienos tiesos šiuo atveju nėra, tad geriausia būtų orientuotis į „aukso viduriuką“: jei kūdikis naktinių maitinimų neatsisakė pats, bandyti mažinti naktinių maitinimų skaičių ar jų atsisakyti kai kūdikis sulaukia 8-9 mėnesių amžiaus.

Nuo kada reikėtų nutraukti naktinius maitinimus?

Vienaip ar kitaip, naktinių maitinimų etapas yra laikinas ir jis anksčiau ar vėliau pasibaigs – net jei nesiimsite jokių priemonių.

Tačiau naktiniai maitinimai ir nuolatinis miego trūkumas tėvams (o ypač mamai) gali būti varginantis. Tai nėra gerai ir mažyliui: nors, iš vienos pusės, nakties metu mažylio poreikiai patenkinami, dienos meto veikla gali nukentėti: pavargusi mama turi mažiau energijos ir ūpo bendrauti su kūdikiu dienos metu.

Jei tai jūsų atvejis, akivaizdu, kad reikia kažką keisti taip, kad ir mažylio maitinimosi, ir tėvų miego poreikiai būtų patenkinti.

Jei kūdikiui naktinių maitinimų tikrai reikia ir tai nėra tieisog įprotis, greičiausiai nė vienas iš žemiau pasiūlytų metodų neveiks.

Tokiu atveju apsišarvuokite kantrybe ir bandykite dar kartą po savaitės-kitos.

Dieninių ir naktinių maitinimų balansas

Subalansuokite dieninius ir naktinius maitinimus

Poreikis valgyti naktimis gali būti nesubalansuotų dieninių ir naktinių maitinimų pasekmė – jei vaikas gauna per mažai maisto dienos metu, kalorijų trūkumą jo organizmas nori kompensuoti naktį.

Dažnai kiek paaugęs kūdikis taip susižavi aplink jį esančiu pasauliu, žaidimais, kad mažylis vietoj to, kad normaliai pavalgytų, tiesiog "lengvai užkanda". Tad natūralu, jog naktį jis praalksta.

Kad mažylis gerai pasisotintų, labai svarbu, kad dienos maitinimų metu aplink būtų kuo mažiau dirgiklių: jei žindai, maitink kūdikį atskirame kambaryje, geriausia su nuleistomis užuolaidomis ar prigesinta šviesa. Tai padės kūdikiui nurimti, "susikaupti" ir pilnai pripildyti skranduką.

Mažinkite naktinių maitinimų porcijas

Jei be maisto kūdikis nenurimsta, reiškia jis yra alkanas. Kad mažylio organizmas pamažu atprastų nuo naktinių maitinimų, kaskart naktį duokite valgyti vis mažiau ir galiausiai visai nutraukite maitinimus.

Jei naktį maitinate porą kartų, pradžiai atpratinkite nuo pirmo maitinimo, po to – nuo antro.

Duokite vaikui naktipiečių

Praėjus porai valandų po to, kai kūdikis užmigo, prieš eidama miegoti pati, pamaitinkite vaiką. Stenkitės viską atlikti kuo ramiau ir nepažadinti mažylio (mažyliai puikiai geba pavalgyti ir neišsibudindami).

Nuosekli vaiko dienotvarkė

Laikykitės dienotvarkės

Sudarydami vaiko dienotvarkę, atsižvelkite į tai, kada kūdikis įpratęs valgyti, tuštintis ir miegoti. Visi svarbiausi dienos įvykiai (maitinimai, maudynės, žaidimai, pasivaikščiojimai, miegas) turėtų vykti nustatytu laiku ir sekti ta pačia tvarka.

Tada kūdikis pamažu supras, ko kokiu metu tikėtis ir jo vidinis laikrodis prisitaikys prie jūsų sudaryto ritmo – taip pat ir miego.

Laikykitės maitinimo grafiko

Taip, naujagimiai turi būti maitinami tada, kai išalksta. Tačiau, kuo vyresnis kūdikis, tuo jo maitinimo ritmas tampa reguliaresnis ir nuoseklesnis. Tarp maitinimų neturi būti didelių tarpų: dieną vaikas turėtų valgyti kas 3-4 valandas.

Kai kurie mitybos specialistai rekomenduoja vakarop maisto duoti kas 1-2 val.: taip jis gaus daugiau maistinių medžiagų dieną, ir bus mažesnė tikimybė išalkti nakties metu.

Jei žindote dažniau, krūtis keiskite ne dažniau, kaip kas 3-4 val. iš eilės, kad kūdikis gautų ne tik pradžioje tekančio liesesnio pieno, bet ir riebesnio, sotesnio, kuris atiteka vėliau.

Vaiko įpročių keitimas

Stenkitės, kad maitinimas nebūtų migdymo ritualo dalimi

Jei kūdikį iki šiol bandėte užmigdyti jį maitindami, jis įprato nurimti ir užmigti būtent tokiu būdu. Kad miego-maisto asociacijų kiltų kuo mažiau, pamaitinkite mažylį anksčiau, o nusiraminimui ir migdymui pasitelkite kitus būdus: išmaudykite, pasupkite, paglostykite, paskaitykite pasakėlę.

Kai vaikui užmigdyti naudojamas maistas (mamos pienas ar pieno mišinys), vaikas paprastai nebeužmiega niekaip kitaip, kaip tik valgydamas – net jei nėra alkanas.

Naktį prabudusio kūdikio nemaitinkite tik tam, kad jis vėl užmigtų

Geriau pamėginkite nuraminti mažylį švelniai pakalbindami, paglostydami ar duodami žinduką (jei naudojate jį). Jei mažylis nurimsta be maitinimo, jis nėra alkanas ir įprastu maitinimo metu pabudo labiau iš įpročio.

Neimkite kūdikio ant rankų, jei galima be to apsieiti. Yra labai svarbu, kad vaikas išmoktų nusiraminti pats: jei kas kartą imsi jį ant rankų, jam to išmokti bus sunkiau.

Kai kuriems tėvams gali prireikti ir radikalesnių metodų: pavyzdžiui, jei kūdikis yra įpratęs nusiraminti žįsdamas, mamai gali tekti porai naktų išsikelti miegoti į kitą kambarį, ir pasirūpinti pabudusiu mažyliu turėtų tėtis.

Naujausi komentarai

 1. Melleta
  Melleta prieš 1 mėn.

  Glamur parašė:
  Aš jau galvoju apie mp nutraukimą, nes iš vienos pusės irgi jau nervai nelaiko tas kėlimasis kai niekaip be papo neužmiega, o iš kitos pusės ir gaila, nes taip vaik…

  Maniškis nutraukus maitinimą, vis dar ateina pas mane tiesiog pasimyluoti - pasitrinti į veidą, kaklą, pilvą, žodžiu kur tik nuogo kūno randa bet aš nutraukiau, kai jam 1.9m buvo...
  Jūsų atveju bandyciau nutraukti tik maitinimus prieš miegą ir naktį... Gal pavyks dieną dar pamaitinti, jei jūsų tai emociškai nesekina... O jei sekina, tai visgi jau 9men - nėra tai daug, bet nėra ir mažai man pačiai galiausiai jau visai čiuožė nuo žindymo, buvau nėščia, tai vyras turėjo rinktis - arba jis vaiką migdo ir vaikas verkia, arba aš zindau ir tada aš verkiu tai tokioje situacijoje patariu visgi neverkti ir užbaigti žindyma

 2. User has not uploaded an avatar
  Melanijaaa prieš 1 mėn.

  Noriu pasidalinti savo patirtimi. Nutraukiau žindymą kai buvo 1m ir 3men. Nutraukiau nes trūko kantrybė keltis po 5k per naktį. Dieniniai maitinimai beveik dingę buvo, o naktinius kardinaliai nutraukiau. Pirma naktis aišku buvo sunkiausia. Nutraukus kelimusi sumažėjo iki 2k, bet kažkaip pripratimo prie karvės pieno prieš miegą ir naktim, ko pasekoje pradėjo keltis apie 2-3k pieno, trukus kantrybei kardinaliai nutraukiau 1.9men,buvo lengviau nei mp atsisakyti. Ir ką pradėjo vis dažniau ismiegoti visą naktį. Arba atsikelia jei soske pameta, ar pampersas prisisiotas. Tai dažniausiai 1k. Tai patarimas jei nutaukiat mp, neduoti nieko mainais, nes iš įpročio vistiek kelsis. Db 2 m. Atsisakėm soskes. Db antra para, tikiuosi viskas ok bus

 3. User has not uploaded an avatar
  Laa_ prieš 1 mėn.

  Melanijaaa parašė:
  Noriu pasidalinti savo patirtimi. Nutraukiau žindymą kai buvo 1m ir 3men. Nutraukiau nes trūko kantrybė keltis po 5k per naktį. Dieniniai maitinimai beveik dingę bu…

  Kaip jums pavyko nutraukti naktinius maitinimus? Tiesiog nedavet ir viskas? Labai verke vaikas? Maniskiui 1 m nakti keliasi 100 k esu pavargus, išsekus ir piktas. Bandziau neduoti bet klyke vaikas. Kaip atsisakyti??? Isprotesiu. Jei dar vaiku kada turesiu tikrai misinuku maitinsiu.... Nes visa nakti ant papo...

 4. User has not uploaded an avatar
  Melanijaaa prieš 1 mėn.

  Laa_ parašė:
  Kaip jums pavyko nutraukti naktinius maitinimus? Tiesiog nedavet ir viskas? Labai verke vaikas? Maniskiui 1 m nakti keliasi 100 k esu pavargus, išsekus ir piktas. B…

  Taip, tiesiog paemia ir nebedaviau. Paskutinį kartą prieš miegą pamaitinau ir viskas. Labai bijojau kad pasiduosiu ir neatlaikysiu. Bet kažkaip iskenciau. Naktis buvo tikrai sunki, labai verkė, bet isgyvenom

 5. User has not uploaded an avatar
  Glamur prieš 1 mėn.

  Aš bandžiau vieną kartą nutraukti naktinius maitinimus, tiksliau jis vienas, kitus prabudimus užsupuoju, tikėdamasi, kad taip įpras išmiegoti visą naktį, negaudamas papo. Bet ištveriau tik savaitę, žiauriai sunku kai vos iš lovos išlipi, akim nieko nematai, ir supuoti, supuoti, supuoti..atrodo tuoj pati išvirsi, o dar taip lengvai neužmiega, nes su papu greitai pageria ir vėl snaudžia,, norėdama greičiau kristi atgal į lovą vėl pradėjau maitinti naktimis.