Kaip užbaigti naktinius maitinimus (498)

Kokio amžiaus kūdikis turėtų būti nebemaitinamas naktimis? Visų pirma, tai priklauso nuo mažylio poreikių ir jo raidos ypatybių. Yra ir vos 2-3 mėn. amžiaus kūdikių, kurie ramiai išmiega kone visą naktį. Kiti keliasi naktimis ir įpusėję antruosius metus. Vienaip ar kitaip, naktinių maitinimų etapas yra laikinas ir jis anksčiau ar vėliau pasibaigs - net jei nesiimsite jokių priemonių. 

Tačiau naktiniai maitinimai ir nuolatinis miego trūkumas tėvams (o ypač mamai) gali būti varginantis. Tai nėra gerai ir mažyliui: nors, iš vienos pusės, nakties metu mažylio poreikiai patenkinami, dienos meto veikla gali nukentėti: pavargusi mama turi mažiau energijos ir ūpo bendrauti su kūdikiu dienos metu.  Jei tai jūsų atvejis, akivaizdu, kad reikia kažką keisti taip, kad ir mažylio maitinimosi, ir tėvų miego  poreikiai būtų patenkinti.

Specialistai vieningos nuomonės šiuo klausimu neturi: yra pediatrų, teigiančių, kad jau 3-6 mėnesių amžiaus kūdikis be jokio fizinio diskomforto gali išmiegoti nemaitintas visą naktį. Kitų teigimu, bent kartą per naktį vaiką būtina maitinti iki vienerių metų amžiaus. Vienos tiesos šiuo atveju nėra, tad geriausia būtų orientuotis į "aukso viduriuką": jei kūdikis naktinių maitinimų neatsisakė pats, bandyti mažinti naktinių maitinimų skaičių ar jų atsisakyti kai kūdikis sulaukia 8-9 mėnesių. Jei kūdikiui naktinių maitinimų tikrai reikia ir tai nėra tieisog įprotis, greičiausiai nė vienas iš pasiūlytų metodų neveiks. Tokiu atveju apsišarvuokite kantrybe ir bandykite dar kartą po savaitės-kitos.   

Subalansuokite dieninius ir naktinius maitinimus. Poreikis valgyti naktimis gali būti nesubalansuotų dieninių ir naktinių maitinimų pasekmė – jei vaikas gauna per mažai maisto dienos metu, kalorijų trūkumą jo organizmas nori kompensuoti naktį. Dažnai kiek paaugęs kūdikis taip susižavi aplink jį esančiu pasauliu, žaidimais, kad mažylis vietoj to, kad normaliai pavalgytų, tiesiog "lengvai užkanda". Tad natūralu, jog naktį jis praalksta. Kad mažylis gerai pasisotintų, labai svarbu, kad dienos maitinimų metu aplink būtų kuo mažiau dirgiklių: jei žindai, maitink kūdikį atskirame kambaryje, geriausia su nuleistomis užuolaidomis ar prigesinta šviesa. Tai padė kūdikiui nurimti, "susikaupti" ir pilnai pripildyti skranduką. 

Laikykitės maitinimo grafiko. Taip, naujagimiai turi būti maitinami tada, kai išalksta. Tačiau, kuo vyresnis kūdikis, tuo jo maitinimo ritmas tampa reguliaresnis ir nuoseklesnis. Tarp maitinimų neturi būti didelių tarpų: dieną vaikas turėtų valgyti kas 3-4 valandas. Kai kurie mitybos specialistai rekomenduoja vakarop maisto duoti kas 1-2 val.: taip jis gaus daugiau maistinių medžiagų dieną, ir bus mažesnė tikimybė išalkti nakties metu. Jei žindote dažniau, krūtis keiskite ne dažniau, kaip kas 3-4 val. iš eilės, kad kūdikis gautų ne tik pradžioje tekančio liesesnio pieno, bet ir riebesnio, sotesnio, kuris atiteka vėliau. 

Naktipiečiai. Praėjus porai valandų po to, kai kūdikis užmigo, prieš eidama miegoti pati, pamaitink vaiką. Stenkis viską atlikti kuo ramiau ir nepažadinti mažylio (mažyliai puikiai geba pavalgyti ir neišsibudindami).    

Stenkis, kad maitinimas nebūtų migdymo ritualo dalimi. Jei kūdikį iki šiol bandėte užmigdyti jį maitindami, jis įprato nurimti ir užmigti būtent tokiu būdu. Kad miego-maisto asociacijų kiltų kuo mažiau, pamaitinkite mažylį anksčiau, o nusiraminimui ir migdymui pasitelkite kitus būdus: išmaudykite, pasupkite, paglostykite, paskaitykite pasakėlę. Kai vaikui užmigdyti naudojamas maistas (mamos pienas ar pieno mišinys), vaikas paprastai nebeužmiega niekaip kitaip, kaip tik valgydamas – net jei nėra alkanas. 

Kai kūdikis naktį prabunda, nemaitink jo, kad vėl užmigdytum. Geriau pamėgink nuraminti mažylį švelniai pakalbindama, paglostydama ar duodama žinduką (jei naudojate jį). Jei mažylis nurimsta be maitinimo, jis nėra alkanas ir įprastu maitinimo metu pabudo labiau iš įpročio. Neimk kūdikio ant rankų, jei galima be to apsieiti. Yra labai svarbu, kad vaikas išmoktų nusiraminti pats: jei kas kartą imsi jį ant rankų, jam to išmokti bus sunkiau. Kai kuriems tėvams gali prireikti ir radikalesnių metodų: pavyzdžiui, jei kūdikis yra įpratęs nusiraminti žįsdamas, mamai gali tekti porai naktų išsikelti miegoti į kitą kambarį, ir pasirūpinti pabudusiu mažyliu turėtų tėtis.  

Laikykitės dienotvarkės. Sudarydami vaiko dienotvarkę, atsižvelkite į tai, kada kūdikis įpratęs valgyti, tuštintis ir miegoti. Visi svarbiausi dienos įvykiai (maitinimai, maudynės, žaidimai, pasivaikščiojimai, miegas) turėtų vykti nustatytu laiku ir sekti ta pačia tvarka. Tada kūdikis pamažu supras, ko kokiu metu tikėtis ir jo vidinis laikrodis prisitaikys prie jūsų sudaryto ritmo - taip pat ir miego.

Mažink naktinių maitinimų porcijas. Jei be maisto kūdikis nenurimsta, reiškia jis yra alkanas. Kad mažylio organizmas pamažu atprastų nuo naktinių maitinimų, kaskart naktį duok valgyti vis mažiau ir galiausiai visai nutrauk maitinimus. Jei naktį maitini porą kartų, pradžiai atpratink nuo pirmo maitinimo, po to - nuo antro.

Naujausi komentarai

 1. lonely_rose
  lonely_rose prieš 2 mėn.

  MazylioMama parašė:
  Na, as tai nepatariu miegojimui su mazyliu, po to pripras ir jau sunkiai jus ji iskrapstysit, manau visi turi miegoti jiems skirtose vietose. O tuo labiau, kad vyra…

  Zinot, kaip su tais vyrais Galit puoselet santykius, kiek norit. Jei namie ne vyras, o kuilys, tai vis tiek isbegs .... Ir ispuoseleti santykiai neislaikys Ateina laikas, kaip vaikelio gimimas, kai svarbiausia tik tas mazylis. Normalus vyrai tai priima naturaliai. Na ir jokiu pagalvojimu, kad nustume ji i koki tai antra ar trecia plana net nebus.

 2. skirmantukas
  skirmantukas prieš 2 mėn.

  MazylioMama parašė:
  Na, as tai nepatariu miegojimui su mazyliu, po to pripras ir jau sunkiai jus ji iskrapstysit, manau visi turi miegoti jiems skirtose vietose. O tuo labiau, kad vyra…

  Manoji miegojo ir lovoj kartu, ir kas geriausia į lovą guldyti pasiūlė vyras pamatęs kaip vakare net nebenoriu nieko tik griūnu į lovą ir užmiegu. Manau jau geriau tegul vaikas pamiega tevu lovoj, o abu tėveliai kai vaikas pietų miega gali užsiimti savais reikalais. Perkėlėm panele be didelių isteriju į lovytė ir nieko blogo. Nei vyras nustumtas į antrą planą, nei mama pikta ir ne pailsėjusi,ir nei vaikas blogai miega geras vyras visada suras išeiti kaip palengvinti moteriai gyvenimą, jog jinai būti pailsėjusi, ne pavargusi ir dar vyrui laiko skirtų. Dažniausiai vyrai būna tokie jog grįžta po darbo, o tu visa diena vakaras nešiojai nes jis pyko, tu vyrą aptarnauji, susitvarkai, o jis dar pareiškia jog nieko neveikei per dieną ir nėra tau ko skustis

 3. User has not uploaded an avatar
  MazylioMama prieš 2 mėn.

  Na faktas, kad vyras vyrui nelygu ir mama mamai, kiekviena geriausiai zinome, kaip rupintis savo mazyliu...as asmeniskai vaiko nedejau pas save i lova, nebuciau ir taip uzmigusi, vis buciau galvojusi kaip cia neprispaust leliuko ar ,kad vyras neuzvoztu ir taip, po kiekvieno maitinimo is karto nuluzdavau pati, kad ir 15min man uzteko, pati priemiau tai naturaliai ir zinojau, kad greitai tai baigsis

 4. User has not uploaded an avatar
  Linulle prieš 3 sav.

  Musiskiam dabar 10 men., tai as taip svajoju, kada ateis tas laikas, kai pagaliau ismiegosim visi visa nakti:). Dabar miegame visi trys kartu. Vaikas atsibunda vidutiniskai kas 2 valandas. Tik va seniau as jam visad ir duodavau valgyti (mp) ir jis prasydavo, o dabar jau koks menuo, kai duodu 2 kartus per nakti ir jis visai nebepraso, prasibubes tiesiog kuiciasi, pradeda verkti. Kartais pavyksta uzmigdyti dainelem, paglostymais, bet daznai tenka imti ant ranku ir migtyti (uzmiega greitai). Diena valgo kosias su misinukais, mp neduodu, manau valgo gerai ir alkanas nebuna. Tai as ka noriu pasakyti, kad as manau, kad mano atveju tie atsibudimai nesusije su alkiu, bet tai kada jis prades normaliai miegoti...

 5. 1emona
  1emona prieš 3 sav.

  Linulle parašė:
  Musiskiam dabar 10 men., tai as taip svajoju, kada ateis tas laikas, kai pagaliau ismiegosim visi visa nakti:). Dabar miegame visi trys kartu. Vaikas atsibunda vidu…

  Tikrai ne su alkiu susije tie prabudimai. Bet dabar Jusu vaikui tebera iprotis pabusti.
  As naktinius maitininus nutraukiau truputi virs metu kai buvo. Jau mazdaug trys men. Miegas palaipsniui tikrai gereja. Is pradziu, kaip rasot, pabudinedavo, bet neprasydavo valgyt. Po to pabudinedavo reciau. Dabar dazna nakti pabunda tik paryciais, apie 5-6val. Pasupu ir pamiegam iki 7-8. Kartais ismiega visa nakti. Nakti kartais pabunda, pasikuicia, paniurzga, as kelis kartus pasakau 'sssss' ir uzmiega pats. Bet aisku buna naktu, kai pabunda ir neuzmiega, tada pasupu. Taciau tu blogesniu naktu akivaizdziai mazeja. Taip, kad linkiu kantrybes, viskas su laiku!