Kaip užbaigti naktinius maitinimus (515)

Naktinių maitinimų nutraukimas

Kokio amžiaus kūdikis turėtų būti nebemaitinamas naktimis? Visų pirma, tai priklauso nuo mažylio poreikių ir jo raidos ypatybių. Yra ir vos 2-3 mėn. amžiaus kūdikių, kurie ramiai išmiega kone visą naktį. Kiti keliasi naktimis ir įpusėję antruosius metus. Vienaip ar kitaip, naktinių maitinimų etapas yra laikinas ir jis anksčiau ar vėliau pasibaigs - net jei nesiimsite jokių priemonių. 

Tačiau naktiniai maitinimai ir nuolatinis miego trūkumas tėvams (o ypač mamai) gali būti varginantis. Tai nėra gerai ir mažyliui: nors, iš vienos pusės, nakties metu mažylio poreikiai patenkinami, dienos meto veikla gali nukentėti: pavargusi mama turi mažiau energijos ir ūpo bendrauti su kūdikiu dienos metu.  Jei tai jūsų atvejis, akivaizdu, kad reikia kažką keisti taip, kad ir mažylio maitinimosi, ir tėvų miego  poreikiai būtų patenkinti.

Specialistai vieningos nuomonės šiuo klausimu neturi: yra pediatrų, teigiančių, kad jau 3-6 mėnesių amžiaus kūdikis be jokio fizinio diskomforto gali išmiegoti nemaitintas visą naktį. Kitų teigimu, bent kartą per naktį vaiką būtina maitinti iki vienerių metų amžiaus. Vienos tiesos šiuo atveju nėra, tad geriausia būtų orientuotis į "aukso viduriuką": jei kūdikis naktinių maitinimų neatsisakė pats, bandyti mažinti naktinių maitinimų skaičių ar jų atsisakyti kai kūdikis sulaukia 8-9 mėnesių. Jei kūdikiui naktinių maitinimų tikrai reikia ir tai nėra tieisog įprotis, greičiausiai nė vienas iš pasiūlytų metodų neveiks. Tokiu atveju apsišarvuokite kantrybe ir bandykite dar kartą po savaitės-kitos.   

Subalansuokite dieninius ir naktinius maitinimus. Poreikis valgyti naktimis gali būti nesubalansuotų dieninių ir naktinių maitinimų pasekmė – jei vaikas gauna per mažai maisto dienos metu, kalorijų trūkumą jo organizmas nori kompensuoti naktį. Dažnai kiek paaugęs kūdikis taip susižavi aplink jį esančiu pasauliu, žaidimais, kad mažylis vietoj to, kad normaliai pavalgytų, tiesiog "lengvai užkanda". Tad natūralu, jog naktį jis praalksta. Kad mažylis gerai pasisotintų, labai svarbu, kad dienos maitinimų metu aplink būtų kuo mažiau dirgiklių: jei žindai, maitink kūdikį atskirame kambaryje, geriausia su nuleistomis užuolaidomis ar prigesinta šviesa. Tai padė kūdikiui nurimti, "susikaupti" ir pilnai pripildyti skranduką. 

Laikykitės maitinimo grafiko. Taip, naujagimiai turi būti maitinami tada, kai išalksta. Tačiau, kuo vyresnis kūdikis, tuo jo maitinimo ritmas tampa reguliaresnis ir nuoseklesnis. Tarp maitinimų neturi būti didelių tarpų: dieną vaikas turėtų valgyti kas 3-4 valandas. Kai kurie mitybos specialistai rekomenduoja vakarop maisto duoti kas 1-2 val.: taip jis gaus daugiau maistinių medžiagų dieną, ir bus mažesnė tikimybė išalkti nakties metu. Jei žindote dažniau, krūtis keiskite ne dažniau, kaip kas 3-4 val. iš eilės, kad kūdikis gautų ne tik pradžioje tekančio liesesnio pieno, bet ir riebesnio, sotesnio, kuris atiteka vėliau. 

Naktipiečiai. Praėjus porai valandų po to, kai kūdikis užmigo, prieš eidama miegoti pati, pamaitink vaiką. Stenkis viską atlikti kuo ramiau ir nepažadinti mažylio (mažyliai puikiai geba pavalgyti ir neišsibudindami).    

Stenkis, kad maitinimas nebūtų migdymo ritualo dalimi. Jei kūdikį iki šiol bandėte užmigdyti jį maitindami, jis įprato nurimti ir užmigti būtent tokiu būdu. Kad miego-maisto asociacijų kiltų kuo mažiau, pamaitinkite mažylį anksčiau, o nusiraminimui ir migdymui pasitelkite kitus būdus: išmaudykite, pasupkite, paglostykite, paskaitykite pasakėlę. Kai vaikui užmigdyti naudojamas maistas (mamos pienas ar pieno mišinys), vaikas paprastai nebeužmiega niekaip kitaip, kaip tik valgydamas – net jei nėra alkanas. 

Kai kūdikis naktį prabunda, nemaitink jo, kad vėl užmigdytum. Geriau pamėgink nuraminti mažylį švelniai pakalbindama, paglostydama ar duodama žinduką (jei naudojate jį). Jei mažylis nurimsta be maitinimo, jis nėra alkanas ir įprastu maitinimo metu pabudo labiau iš įpročio. Neimk kūdikio ant rankų, jei galima be to apsieiti. Yra labai svarbu, kad vaikas išmoktų nusiraminti pats: jei kas kartą imsi jį ant rankų, jam to išmokti bus sunkiau. Kai kuriems tėvams gali prireikti ir radikalesnių metodų: pavyzdžiui, jei kūdikis yra įpratęs nusiraminti žįsdamas, mamai gali tekti porai naktų išsikelti miegoti į kitą kambarį, ir pasirūpinti pabudusiu mažyliu turėtų tėtis.  

Laikykitės dienotvarkės. Sudarydami vaiko dienotvarkę, atsižvelkite į tai, kada kūdikis įpratęs valgyti, tuštintis ir miegoti. Visi svarbiausi dienos įvykiai (maitinimai, maudynės, žaidimai, pasivaikščiojimai, miegas) turėtų vykti nustatytu laiku ir sekti ta pačia tvarka. Tada kūdikis pamažu supras, ko kokiu metu tikėtis ir jo vidinis laikrodis prisitaikys prie jūsų sudaryto ritmo - taip pat ir miego.

Mažink naktinių maitinimų porcijas. Jei be maisto kūdikis nenurimsta, reiškia jis yra alkanas. Kad mažylio organizmas pamažu atprastų nuo naktinių maitinimų, kaskart naktį duok valgyti vis mažiau ir galiausiai visai nutrauk maitinimus. Jei naktį maitini porą kartų, pradžiai atpratink nuo pirmo maitinimo, po to - nuo antro.

Naujausi komentarai

 1. Fleja prieš 8 mėn.

  dovais parašė:
  Nu pas jus problema,kad skysciu negeria,kaip suprantu jam nereikia siaip laikyt kruties burnoj,jis pavalgo ir viskas?Geriausiai manau mazinti po truputi maitinima,d…

  Sutinku su Jumis, manau, kad jei dienos metu vaikas pradėtų gerti ir gauti skysčius ne iš krūties, tai man jau laaaaabai didelis palengvėjimas būtų. Ir didelė šventė Reikės kažkaip mėginti, visada po maitinimo pasiūlau vandens ir duodu gertuvę, bet kelis kartus yra gurgštelėjęs ir susiraukęs Tai kolkas su gertuvėmis tik žaidžia. Galbūt tada apskritai situacija po truputį keisis. Ech.

 2. Kristiut
  Kristiut prieš 8 mėn.

  Fleja parašė:
  Labai lengva pasakyti, kad pripartinome ir pan. Na, tikrai nepratinau, ir su krūtimi vaikas neužmiega kaip ir: dienos metu ir naktiniam migdymui jau daugiau nei …

  maniskiui ir labai panasiai 4 men susirgo stipria egzema ji labai niestejo nakti nemiegojo tik krutine gelbejo na ir kai jau issigydem gavo toks iprotis tad reikia jau kazka keisti nes ir mazai valgo ir negeria visai nes nakty prigeria mp tad turiu mazinti mp nakty gal tada situacija geres sunku bus bet ir dabar ne ka lengviau jegos jau senka

 3. User has not uploaded an avatar
  dovais prieš 8 mėn.

  Fleja parašė:
  Sutinku su Jumis, manau, kad jei dienos metu vaikas pradėtų gerti ir gauti skysčius ne iš krūties, tai man jau laaaaabai didelis palengvėjimas būtų. Ir didelė švent…

  Kantrybes pamatysit dabar tik zaidzia,mano ir taip dare,zaide is pradziu,kol suprato kam cia skirta aisku vanduo nera toks skanus kaip mp,bet pripras,svarbu vis pasiulyt

 4. taktika
  taktika prieš 8 mėn.

  dovais parašė:
  Tai nematau problemos,aiskiai parasiau arba duodat arba ne,kam priimtinas zindukas galit bandyt juo pakeist,kam ne,tai ne.Ko cia mane siuntinet norisi?Kad neparasia…

  Tiesiog jūs nepanaši į mamą, kuri maitino. Čiulptukas yra krūtinės imitacija. Ir raminti krūtimi yra gamtos sutverta. Aš ne kokia super mama ir ne prieš čiulptukus, bet manoji neėmė jo ir nereikėjo paskui realiai. Krūtinė ne tik maistas, bet ir vaistas!
  Ir žinoma yra negerai tai duoti tai neduoti. Reikia nuspręsti ir to sprendimo laikytis bet aš jau neteisiu jei vienos. Nei jos pačios kaltos nei ką. Visos darom klaidų

 5. User has not uploaded an avatar
  dovais prieš 8 mėn.

  taktika parašė:
  Tiesiog jūs nepanaši į mamą, kuri maitino. Čiulptukas yra krūtinės imitacija. Ir raminti krūtimi yra gamtos sutverta. Aš ne kokia super mama ir ne prieš čiulptukus,…

  Tarkim as nemaitinau,tai ka mane galima pasiusti tada,kaip ten saket? maitinau nebijokit,uztai taip ir rasau,zinau,kad labai lengva vaika nuraminti krutimi,kol kudikis,taip sutinku,bet paskui jau tik sau meskos paslauga pasidarom.Aisku yra tokiu kur nemato problemos kartu miegot ir duot ta kruti istisai,kad ir iki 5m,tai jos ta ir daro,nepraso patarimu,bet yra ir tokiu kur nepailsi kartu miegodamos ir nenori visada tik uzsimanius traukt ta kruti(pvz as )
  Nei vienos neteisiu ,tiesiai parasiau,be pagrazinimu,uztai taip atrodo