Kaip atsigauti po neištikimybės?

Savo vertės pajutimas daro įtaką įvairioms mūsų gyvenimo sritims, pradedant asmeniniais santykiais ir baigiant karjera. Kuo labiau save vertiname, tuo lengviau randame kontaktą su mus supančia aplinka. Mes pasitikime savo jėgomis ir esame atviri naujoms galimybėms.

Bet savęs vertinimas – kintamas dydis. Tereikia išgyventi nors vieną stiprų sukrėtimą, ir ta vertė negailestingai nugarma žemyn. Moteriai tokiu sukrėtimu gali tapti vyro neištikimybė. Kaip atsigauti i išmokti gerbti save po neištikimybės?

Dar vakar ji pasitikėjo savimi, jautėsi mylima, o šiandien – jau sugniuždyta vieno vienintelio fakto: ją iškeitė į kitą moterį.

Be abejo, po tokios stresinės situacijos atsigauti nėra paprasta. Nuolat atrodo, kad konkurentė dailesnė, gražesnė, jaunesnė. O savo pačios privalumai tampa tokie mažučiai, kad juos apskritai sunku net surasti.

Beviltiška tik vaidinti, kad pasitikite savimi, ir taip slėpti pažeistą savimeilę. Ją lengva atpažinti iš gestų, replikų, netgi akių. Pasitikėjimas savimi turėtų spinduliuoti iš vidaus. Patikėkite pati: jūs – niekuo ne blogesnė už kitas. Ir netrukus tuo tikės jus supantys žmonės.

Vargu ar pavyks grįžti į save – tokią, kokia buvote iki neištikimybės. Tačiau keletas sąmoningų žingsnių savo tikslo link jums tikrai bus į naudą.

 

10 patarimų, kaip atsigauti po neištikimybės ir vėl pasitikėti savimi

1. Liaukitės lyginusi save su konkurente. Kai kuo esate pranašesnė, kai kuo jai nusileidžiate. Bet juk taip bus visada – nėra pasaulyje dviejų vienodų žmonių, taigi lyginti save su kitais – tik beprasmiškas laiko švaistymas.

2. Analizuokite save. Pagalvokite apie savo stipriąsias puses ir silpnybes. Be abejo, iš pradžių tikriausiai rasite vien trūkumus – tai normalu. Kad prisimintumėte, kuo esate žavi, surašykite ant lapelio visus savo pasiekimus ir tas charakterio savybes, kurios iki jų atvedė.

3. Liaukitės kaltinti save. Jei bent iš dalies jaučiatės kalta dėl neištikimybės – tai dar ne priežastis graužtis dėl to visą likusį gyvenimą. Visi padaro klaidų. Atleiskite sau už jas, padarykite atitinkamas išvadas, kad ateityje jų nebekartotumėte.

4. Neužsisklęskite savyje. Apsupkite save pozityvia nuotaika, optimistiškai nusiteikusiais žmonėmis. Dažniau bendraukite su tais, su kuriais jums malonu būti, bendravimas su kuriais kelia nuotaiką. Taip pasijusite kur kas geriau.

5. Sudarykite savo privalumų sąrašą. Paprašykite savo draugų, kad parašytų jums, ką jumyse labiausiai vertina ir už ką jus myli. Kai vėl užeis savigraužos priepuolis, paskaitykite šiuos pagiriamuosius laiškus ir pratęskite savo privalumų sąrašą. Taip palengva išstumsite mintis, kad jūs – niekam tikusi.

6. Šypsokitės. Net ir nepažįstamiem žmonėms. Ir neneikite komplimentų. Įsiveskite taisyklę: kasdien padovanoti po šypseną nepažįstamam žmogui. Pradėkite nuo vaikų – jie visada nusišypsos jums atsakydami. Mažieji – tikrų tikriausias pozityvo užtaisas! Vėliau pamėginkite nusišypsoti ir vyrams – tai jau bus nebe tik pozityvas, bet ir lengva adrenalino bangelė. Nesikuklinkite, kai jums sako komplimentus: jei jau sako, vadinasi, esate to verta. O lengvas flirtas – apskritai puikus vaistas nuo savigraužos!

7. Pamilkite savo išvaizdą. Jumyse tikrai yra trūkumų, kurių negalite pakeisti – su jais reikia tiesiog susitaikyti. Bet jei esate nepatenkinta tais, kuriuos galima pakeisti – veikite! Pakeiskite nepatinkančią šukuoseną, pasirinkite kitokį makiažą, atnaujinkite garderobą, pradėkite sportuoti. 

8. Tobulėkite. Savigarba – labai kompleksiška sąvoka. Tam, kad pasitikėtumėte savimi, turite nuolat su savimi dirbti. Ir to atidėlioti nevalia. Nerealizuoti planai tik menkina jūsų pasitikėjimą savimi. Todėl vos šaus į galvą mintis mokytis naujos užsienio kalbos ar užsirašyti į kulinarijos kursus – veikite nieko nelaukusi. Nuolat imkitės naudingos veiklos, ir jūsų savigarba išsiskleis tarsi gėlės žiedas. Paverskite save malonia ir įdomia asmenybe.

9. Sugalvokite afirmacijų. Afirmacija – tai motyvuojantis posakis. Patys paprasčiausi pavyzdžiai – „nes aš to verta“, „esu graži ir protinga“, „nusipelniau gyventi geriau“. Galbūt iš pradžių jausitės tik kartojanti populiarių reklamų tekstą. Bet ilgainiui juo patikėsite! O kuo įvairesnės, jums artimesnės bus afirmacijos – tuo sėkmingiau jūsų gyvenimas keisis teigiama linkme.

10. Darykite tai, kas patinka. Sunku džiaugtis gyvenimu ir mylėti save, kai jūsų kasdienybė – nuobodi iki žiovulio. Užpildykite savo gyvenimą įdomesniais dalykais. Eikite į kiną, teatrą, skaitykite knygas, aptarkite su draugais naujienas, dalyvaukite „Protų mūšiuose“, keliaukite, degustuokite egzotiškus patiekalus. Kitaip tariant, jūsų gyvenime neturėtų likti vietos gniuždančiam kapstymuisi savyje.

Prisimenate, kaip Baronas Miunchauzenas ištraukė save iš pelkės už plaukų? Taip ir jūs galite pati sau padėti, kad pagaliau imtumėte gerbti save, vėl pajustumėte pasitikėjimą savimi nepriklausomai nuo aplinkybių. Svarbiausia – nusiteikite sėkmei ir prisiminkite, kad laimė – jūsų rankose!


 

Susiję straipsniai

Graži istorija „Skubantis pacientas“

Graži istorija apie visą gyvenimą nesibaigiančią meilę...

Požymiai, kad jūsų ir partnerio charakteriai nesuderinami

Dažnai pykstatės su partneriu ir turite visiškai skirtingus pomėgius? Jūs mėgstate sportą ir aktyvų laisvalaikį, o jis – užkietėjęs knygų skaitytojas?

Graži istorija „Apie Jausmus ir Meilę“

Graži istorija pasakoja apie mūsų jausmus ir kurie iš jų patys svarbiausi...