Tėvai nepripažįsta antros pusės: ką daryti?

Mama nepritaria santykiams su partneriu fizkes | Shutterstock.com

Mylite savo partnerį? Santykiai – puikūs, grįsti pasitikėjimu ir pagarba? Bet yra viena problema: jūsų tėvai jo arba jos nepripažįsta. Ar tenka, o galbūt teko patirti kažką panašaus?

Jei taip – greičiausiai jaučiatės užstrigę „tarp dviejų girnų“, ir vis tiek tas džiaugsmas nėra toks visavertis: juk norisi sutarti su šeima. Kaip nesugadinti santykių su tėvais, bet tuo pačiu išlikti lojaliam savo antros pusės atžvilgiu? Ši padėtis – tikrai ne iš geriausių.

Klausykite ir girdėkite

Atvirai pasikalbėkite su tėvais apie situaciją. Paklauskite, kodėl jie nemėgsta jūsų partnerio arba kodėl yra nusiteikę, pavyzdžiui, prieš jūsų vedybas. Išklausykite juos ramiai ir pagarbiai, be neigiamų emocijų. Leiskite išsakyti prieštaravimus, pagrįsti nuomonę. Gali būti, kad jie tiesiog neturėjo progos gerai pažinti jūsų išrinktojo. O gal jų priešiškas nusiteikimas tėra nesusipratimas? Išsiaiškinę problemos esmę, galbūt sugebėsite paskatinti juos pakeisti savo požiūrį.

Gali paaiškėti, kad tėvų priešiškumas yra pagrįstas. Būkite tam pasiruošę. Gal jūsų partneris yra jus apgavęs, ir taip sugriovė savo reputaciją tėvų akyse? O gal jis pernelyg reiklus, linkęs kontroliuoti? Jeigu taip – tėvų pozicija suprantama, o reakcija – grįsta noru jūs apsaugoti. Tokiu atveju geriausia būtų pasikalbėti su žmogumi, kuriuo pasitikite. Tai gali būti artimas draugas ar giminaitis.

Jums gali nepatikti tai, ką tėvai sako apie jūsų antrąją pusę. Bet jei turėsite tvirtą ir svarią nuomonę, gali būti, pakeisite jų nuomonę. Tai ypač aktualu, jei šeimos priešiškumo priežastis – rasių ar religijų skirtumai. Tokiu atveju apsišarvuokite kantrybe. Bet atminkite: tėvai linki jums gero ir bando apsaugoti, kaip moka.

Padėkite tėvams pažinti savo partnerį

Bendras laisvalaikis skatina galimybę geriau pažinti vieniems kitus. Jei norite pralaužti ledus – sudarykite atitinkamas sąlygas. Pakvieskite juos į bendrą vakarienę, mišias, sporto renginį ar teatrą. Pažinę jūsų išrinktąjį labiau, tėvai, tikėtina, galimai įžvelgs jo gerąsias savybes, t. y. tai, dėl ko jį pasirinkote.

Paraginkite partnerį papasakoti apie savo vaikystę, svajones, pasiekimus. Šitaip suteiksite šansą tėvams geriau jį pažinti. Matydami, kaip jums gera kartu, jie gali pakeisti savo nuomonę. Supratę, kad šis žmogus gali tapti patikimu ir atsidavusiu ilgalaikiu partneriu ar sutuoktiniu, jie lengviau priims jį į šeimą.

Išorės pagalba

Bandėte įvairias taktikas, bet niekas neveikia? Jums atrodo, kad padėtis be išeities? Kreipkitės į profesionalus – šeimų psichologą ar kitą specialistą. Matydamas situaciją iš šalies, jis galės objektyviai įvertinti problemą ir kokybiškai patarti, kaip ją išspręsti.

Dar vienas būdas, jei ruošiatės tuoktis: kartu su partneriu sudalyvaukite priešsantuokiniuose sužadėtinių kursuose. Tai gali padėti eliminuoti tėvų nuogąstavimus, kad tuokiatės per greitai, būdami per jauni, dėl netinkamų priežasčių arba su netinkamu žmogumi.

Klausykitės vidinio balso ir juo pasitikėkite. Galbūt jūs pats abejojate šiais santykiais? Tuomet neskubėkite pažindinti savo partnerio, net jei kalbate apie „ypač tolimus planus“. Vadovaukitės ir širdimi, ir nuojauta. Kita vertus, abu esate suaugę žmonės, ir patys sprendžiate, kiek tėvų nuomonė jūsų ryšiui turi įtakos. Kad ir kaip žiūrėsi, visų svarbiausia – pagarba.

Ateities planai

Pažvelkime hipotetiškai. Susituokėte, bet jūsų tėvai vis dar yra nusiteikę prieš jūsų partnerį? Nustatykite tvirtas ribas ir neleiskite jiems jų peržengti. Tai yra be galo svarbu. Priešingu atveju jų priešiškumas gali sugriauti jūsų santykius. Atsimenate posakį: „Anyta – velnio pramanyta?“ Žiūrėkite savo šeimos ir jos interesų. Juk gyventi vis tiek teks jums, „ne kažkam“.

Kartu nuspręskite, ar jūsų sutuoktinis dalyvaus šeimos susitikimuose, ar lankysis pas jūsų tėvus. Jei padėtis itin kebli – galite dalyvauti be jo. Taip apsaugosite partnerį nuo galimų nejaukių situacijų. Bet atminkite: jis neturi jūsų izoliuoti nuo tėvų ar draugų. Priešingu atveju tai reikštų itin raudoną signalą. Pasitarę su antrąja puse, elkitės taip, kaip jums atrodo teisinga.

Vengimo taktika

Neleiskite tėvams sugriauti jūsų ryšio ar santuokos. Tyrimai rodo, kad jų nepritarimas yra dažna porų konfliktų priežastis. Šeimos priešiškumas sukelia abipusį partnerių nepasitikėjimą ir kritiką, o dėl to santykiai dažnai atšąla. Jei taip nutiktų ir vien kalbėjimas nepadėtų, neatmeskite galimybės apsilankyti pas šeimų psichologą.

Bet kokiu atveju nereikėtų leisti nesutarimams sugriauti jūsų ryšio su tėvais. Prieš pradėdami konfliktą su šeima, apsvarstykite ilgalaikes jo pasekmes. Nuoskaudos, pyktis ir įtampa gali pakenkti tiek jūsų, tiek artimųjų sveikatai. O kur dar tėvų palaikymas. Jo tikrai gali trūkti, jei santykiai visą laiką buvo artimi.

Tėvai, nepritariantys vaikų partnerio pasirinkimui nėra naujiena. Tai gana dažna ir skausminga problema. Kad ir kaip būtų nemalonu, kartais ta tėvų baimė gali būti pagrįsta: jeigu partneris yra priklausomas, skaudina jus arba elgiasi nepagarbiai – nesitikėkite, kad tėvai puls jam į glėbį. Bet jeigu taip nėra ir jų elgesio priežastys subjektyvios, veikdami išvien su parneriu, drąsiai keiskite padėtį.

Susiję straipsniai

Sumažėjęs libido po gimdymo: ar tai problema?

Per pirmuosius 6 mėn. po gimdymo lytinis potraukis sumažėja maždaug nuo trečdalio iki pusės moterų.

Gražiausios citatos apie meilę

Savo antrąją pusę siūlome pradžiuginti pačiais šilčiausiais žodžiais apie patį gražiausią jausmą - meilę.

Kaip atgaivinti pašlijusius poros santykius?

Kartais porų santykiai, ypač auginant vaikus, tampa pernelyg sudėtingi, dramatiški, todėl romantiški jausmai nugrimzta į praeitį.

Skelbimai

5,00 €
116 | 5 - 6 m.
7,00 €
12 - 18 mėn. | 47,0 cm