Kaip atgaivinti pašlijusius poros santykius?

Mylimieji užsisukę nugaromis naudojasi telefonais ir ignoruoja vienas kitą Damir Khabirov | Shutterstock.com

Kartais porų santykiai, ypač auginant vaikus, tampa pernelyg sudėtingi, dramatiški, todėl romantiški jausmai nugrimzta į praeitį ir po truputį ima kirbėti mintis, ar likti kartu, o gal vis tik pasukti skirtingais keliais.

Jei šiuo metu jūsų santykiai kaip tik yra „ant klaustuko“ ir nesate tikri, ar norite būti kartu, svarbu atsiminti, kad santykiai pereina daugybę skirtingų etapų.

Jei dabar jaučiamas ženklus atšalimas, tai jokiu būdu nereiškia, kad jau niekada nebesusigrąžinsite buvusių jausmų.

Kokie ženklai rodo, kad jūsų santykiuose yra problemų?

Keli ženklai, rodantys, kad jums būtin a kalbėtis ir spręsti problemas:

Nustojote kalbėtis. Anksčiau su partneriu mielai kalbėdavotės, klausdavote jo nuomonės ir aptardavote visus dienos įvykius? Jei viso to nebeliko, tai rodo, kad su antrąja puse praradote ryšį.

Pakito jūsų požiūris į partnerį. Ar kartais aplanko mintis, kad su kitais artimaisiais elgiatės ir bendraujate taip pat, bet su partneriu – kitaip nei anksčiau?

Instinktyviai atsitraukiate. Jaučiate, kad atsitraukiate nuo partnerio arba tiesiog į jį nereaguojate.

Nustojote diskutuoti, ginčytis. Jums atrodo, kad neverta skirti laiko diskusijoms, partnerio aktualizuojamos problemos jums tiesiog nerūpi.

Ignoruojate partnerį. Tik iš mandagumo paklausiate, kaip jam šiandien sekasi, nors mintyse galvojate visai apie kažką kita.

Realūs patarimai, kaip atgaivinti santykius

Jei norite atkurti santykius, paskatinti partnerio domėjimąsi jumis ir net trauką, yra nemažai būdų tai padaryti.

Tam, kad santykiuose galėtumėte žengti pirmyn, vieną žingsnį teks žengti ir atgal

Skirkite laiko apgalvoti, kokia buvo jūsų santykių pradžia. Paklauskite savęs, kas buvo kitaip, kaip elgėtės tada ir kaip elgiatės dabar?

Pabandykite nusikelti į praeitį: susitikite ten, kur įvyko jūsų pirmasis pasimatymas, nueikite į tą pačią kavinę, kurią anksčiau mėgote, užsiimkite tomis veiklomis, kurios jums kadaise atrodė mielos. Visa tai gali būti labai svarbu prisimenant, kaip tada jautėtės ir dėl ko jį ar ją pamilote. Gal jūsų partneris turi puikų humoro jausmą, o gal žavi jo spontaniškumas?

Svarbiausia – dėkingumas ir pagarba

Trūkumų turime mes visi, tačiau užuot sutelkę dėmesį į partnerių trūkumus, išmokite juos priimti ir daugelį neesminių dalykų tiesiog praleisti pro pirštus. Ir būtinai pasakykite, už ką savo antrąją pusę vertinate, pavyzdžiui: „Pastebėjau, kad iškrovei indus iš indaplovės – esu labai tau dėkinga, nes 5 papildomas minutes galėsiu pažaisti su vaikais.“

Stiprinkite savo emocinį intelektą

Suartėti yra lengva, tačiau bėgant metams norint neatitolti jau reikia tam tikrų emocinių gebėjimų. Būtent emocinio intelekto trūkumas ir gali nulemti poros susiskaldymą.

Norėdami išsaugoti tvirtus santykius, partneriai turėtų sunkiai stengtis, užjausti vienas kitą. Jei vienas iš partnerių nerodo jokios iniciatyvos ir nereaguoja į problemas, santykiai greitai gali pradėti blogėti.

Kalbėkitės

Nors ir akivaizdu, bet daugelis porų pamiršta tiesiog susėsti ir pasikalbėti. Jei pradedate užčiuopti problemą, trumpai ją aptarkite, o vėliau, kai bus daugiau laiko, diskusiją pratęskite.

Labai svarbu, kad partneriai būtų atviri, pasakytų, kaip iš tiesų jaučiasi. Kartu galėsite nuspręsti, kaip judėti į priekį. Sąžiningumas ir pasitikėjimas bendraujant bus tarsi postūmis, padedantis atgaivinti santykius.

Skirkite savo partneriui pasimatymą

Laikui bėgant nustojame savo partneriui skirti tiek dėmesio, kiek skyrėme santykių pradžioje, tačiau jei norite atgaivinti jausmus, teks šiek tiek pasistengti.

Jei esate vedę, dar nereiškia, kad turite nustoti eiti į pasimatymus. Kaip jau minėta pirmajame patarime, elkitės taip, kaip tada, kai bandėte užkariauti savo simpatijos širdį. Pagalvokite, ką vienas dėl kito darėte, ir tą patirtį atkurkite (pavyzdžiui, gal partneris padarė kažkokią staigmeną, ilgam atėmusią jums žadą: aišku, tai nepakartojama, bet pasistengti verta).

Kada jau verta kreiptis į porų psichologus?

Jei išspręsti problemų savarankiškai nepavyksta, nedvejodami kreikitės į porų konsultantus. Tačiau turėkite omenyje, kad terapija bus veiksminga tik tuomet jei būsite pasiruošę jai skirti pakankamai laiko ir pastangų. Vien tik eiti į seansus neužteks: turėsite laikytis terapeuto rekomendacijų, rasti santykių sritis, kuriose galėsite pritaikyti rekomendacijas.

Būti atviram ir sąžiningam visada bus pats svarbiausias žingsnis gerinant santykių kokybę ir puoselėjant jausmus.

Susiję straipsniai

Urbanovičiai apie stereotipus, persileidimus ir darną santykiuose

Evelina sako, kad žodyje „motinystė“ jai asmeniškai telpa labai daug: viskas sukasi aplink du vaikus, kurie į šeimą atėjo labai sunkiai.

Viktorija ir Laurynas Suodaičiai apie tėvystę, santykius ir kasdienybę

Laurynas juokauja, kad gimęs sūnus pakeitė ne kasdienybę, o „kasnaktybę“. Viktorija sako neatsistebinti kontrastu tarp dukters ir sūnaus.

Vaida Poderytė-Bernatavičė stengiasi kurti ypatingą ryšį su vaiku

Vaida sako, kad augdamas vaikas ypač turi justi tėvų dvasinį palaikymą. Pirmiausia, ką moteris taiko, palaikydama sūnų, – kalbasi.