Vieniša ir tuo patenkinta mama: kaip įveikti didžiausius iššūkius?

Mama žiūri į jūrą, o šalia – pristumtas vežimėlis Demetrio Zimino | Shutterstock.com

Nerimas ir nepasitikėjimas savimi vienai auginant vaikus gali nemenkai aptemdyti mintis. Dažniausiai vienišos mamos nerimauja dėl vaiko ateities, mokslų, finansų, namų (daugeliui tenka būstą nuomotis), darbo, buities ir kt.

Vienišos mamos dažnai jaučiasi paliktos likimo valiai, o tai gali pakenkti jų emocinei ir fizinei gerovei, apsunkinti gyvenimą. Tačiau norėdamos vaikui suteikti geresnį rytojų turite stotis ant kojų ir kovoti su visais jūsų kelyje iškylančiais sunkumais.

Kaip kovoti su vienatve ir įveikti visus dažniausiai vienišoms mamoms kylančius iššūkius?

1 iššūkis: kitokia, nei planavote, šeima

Daugelis moterų niekada negalvojo, kad joms vienoms teks auginti vaikus, tačiau aplinkybės susiklosto taip, kad tai tampa neišvengiama. Daugelis mamų nuolat nerimauja, kaip jų vaikas elgsis, šalia nebus tėčio. Mokyklos renginiuose, tėvų susirinkimuose veikiausiai niekada nedalyvaus abu tėvai, vaikas negalės pažaisti su tėčiu kada panorėjęs ir pan.

Sprendimas

Iš anksto pasiruoškite atsakyti į klausimus, kuriuos vieną dieną potencialiai gali užduoti jūsų atžala. Pagalvokite apie kiekvieną scenarijų ir kiekvieną galimą klausimą bei pasiruoškite. Atminkite, kad šiuolaikiniame pasaulyje nėra vieno šeimos apibrėžimo ir vieno modelio: šeima bus tokia, kokią jūs sukursite. Tai pirmasis žingsnis susitaikymo su vienišos mamos statusu link.

2 iššūkis: stresas ir nerimas dėl finansų

Dėl finansų nerimauja daugelis, tačiau vienišas mamas atsakomybė dėl visos šeimos gerovės gali dar labiau prislėgti. Nuolatinis rūpinimasis šeimos finansais gali atsiliepti ir emocinei gerovei, ypač kai mamos užsisklendžia savyje ir apie pablogėjusią finansinę būklę niekam nepasakoja.

Sprendimas

Susidėliokite prioritetus. Pagalvokite, kaip galite papildyti savo piniginę. Kiekvieną mėnesį susidarykite biudžetą: aiškiai matysite, kam išleidžiate pinigus ir kokius įpročius verta pakoreguoti. Tinkamai tvarkydamos biudžetą sumažinsite stresą ir nerimą, jausitės labiau užtikrintos dėl savo ir savo vaikų ateities.

Daugiau apie finansų planavimą skaitykite:

3 iššūkis: neturėjimas kuo pasikliauti ir nepasitikėjimas savimi auklėjant vaiką

Viena pagrindinių problemų – neturėjimas kuo pasikliauti auklėjant atžalas. Turint partnerį, kartu įgyjama ir galimybė bet kada prireikus pasikalbėti, ar jūsų taikomi metodai yra teisingi. Ką daryti, kai vaikas neklauso, „ožiuojasi“ ir šaukia, kad nekenčia?

Sprendimas

Žinokite, kad nepasitikėjimas savimi, neužtikrintumas gali neigiamai paveikti jūsų santykius su vaikais. Kai nežinote, kaip reaguoti į tam tikrą vaiko elgesį ar situaciją, tiesiog akimirkai sustokite: nueikite į kitą kambarį, užsimerkite, giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Pasak ekspertų, tinkama atsipalaidavimo technika gali padėti išvalyti mintis ir geriau susikoncentruoti. Ramiai pasikalbėkite su vaiku, paaiškinkite, kodėl jo elgesys netinkamas. Neprarasdamos sveiko proto lengviau įveiksite sunkumus ir darysite tai, ką šiuo metu išties svarbu padaryti dėl vaikų.

Taip pat susipažinkite ir patirties semkitės iš kitų vienišų mamų: sužinosite, kaip elgtis tam tikrose situacijose, turėsite su kuo pasitarti. Tačiau atsiminkite, kad tobulų tėvų nėra. Pats geriausias indikatorius, parodantis, kad esate tikrai gera mama – sveikas ir laimingas vaikas.

4 iššūkis: savarankiškas sprendimų priėmimas

Daugybę kartų bus labai sunku vienai priimant tam tikrus sprendimus. Vienišoms mamoms tenka apgalvoti daugybę dalykų: nuo kasdienių pirkinių namams iki tinkamiausios mokyklos parinkimo. Tiesa, vienišos mamos gali prašyti kitų šeimos narių ar draugų patarimo, tačiau joms vis tiek tenka priimti galutinį sprendimą.

Sprendimas

Turite savimi pasitikėti ir tikėti, kad viskas išsispręs savaime. Tai, kad sprendimą priėmė daugiau negu vienas žmogus, dar negarantuoja, kad tas sprendimas yra geriausias. Daugiau atsakomybės padės jums tobulėti, lavinti tam tikrus įgūdžius. Daugelis vienišų mamų, nuolat vienos priimdamos sprendimus, galiausiai įgyja daugiau pasitikėjimo savimi ir tampa visiškai nepriklausomos nuo aplinkinių nuomonės. Geriausia – tai, kad nereikia ieškoti kompromisų (na, nebent su pačiu vaiku).

5 iššūkis: vienatvės jausmas, kai vaikai vieši pas tėtį

Daugelis vienišų mamų tą vienatvės jausmą patiria tuomet, kai vaikai savaitgalius ar atostogas leidžia su tėčiu. Daugelis moterų sako, kad tuo metu jos tampa viskam abejingos ir gyvenimas į įprastas vėžes stoja tik vaikams grįžus namo.

Vienišumo jausmą patiria daugelis, tačiau svarbu mokytis toleruoti vienatvę: ji gali padėti vienišoms mamoms tapti dar stipresnėms.

Sprendimas

Planuokite, ką veiksite, kai vaikų nebus namie. Geriausia išeitis – nesuteikti progos pradėti savęs gailėtis. Iš anksto suplanuokite susitikimą su draugėmis ir vykite į kiną, koncertą, muziejų ar tiesiog papietauti. Skirkite laiko tam, ko negalite nuveikti, kai vaikai būna namuose: nueikite į kirpyklą, grožio saloną, masažų studiją ar ryžkitės atnaujinti garderobą.

6 iššūkis: savo poreikių nepaisymas

Aplinkiniai dažnai tikisi, kad vienišos mamos bus tikros supermoterys. Tačiau visą dieną dirbus, o po darbo užsiimant su vaikais ir atliekant buities darbus tikrai lengva pamiršti savo poreikius ir rūpinimąsi savimi.

Sprendimas

Kiekvieną savaitę bent valandą skirkite veiklai „tik sau“, t. y. veikite kažką įkvepiančio, ką veikdavote dar iki tapdama mama. Tai gali būti dienoraščio rašymas, pasivaikščiojimas ar pomėgis (tapyba, mezgimas, siuvinėjimas, eilėraščių kūrimas) ir kt. Taip niekada nepamesite kelio ir krypties.

Susiję straipsniai

Kaip atgaivinti pašlijusius poros santykius?

Kartais porų santykiai, ypač auginant vaikus, tampa pernelyg sudėtingi, dramatiški, todėl romantiški jausmai nugrimzta į praeitį.

Kokia patogiausia jūsų poros miego poza? Ji šį tą reiškia!

Kaip tik nemiega poros. Vienos mėgsta miegoti apsikabinusios, kitos − nusisukusios vienas nuo kito, bet glaustis pėdomis.

Kokias 5 klaidas dažniausiai daro kūdikio susilaukę tėvai?

Gimus kūdikiui poros santykiai pasikeičia jei ne 360, tai 180 laipsnių kampu – tikrai. Atsiradus naujajam šeimos nariui nerandame laiko antraj