Mane išdavė vyras: kaip gyventi toliau?

Neištikimybė – jautri tema, kuria žmonės dažniausiai turi arba kardinalią, kraštutinę nuomonę, arba žvelgia tolerantiškai.
Ar kada teko girdėti pasakymus: „jei išdavė – išduos ir vėl“, „nuo tokio reikia bėgti kuo toliau“? Taip, be kompromisų ir kategoriškai, mąsto, ko gero, didžioji dalis moterų.
Ar verta atleisti, jei vyras parklupo vieną kartą? Jei jis teigia, kad taip nutiko „netyčia“, labai gailisi, prašo atleisti ir pažada, kad daugiau tai nepasikartos?
Ką daryti, jei vyras neištikimas?
Požiūris – be galo svarbu
Visi esame netobuli. Žmonės daro klaidų, ir tai yra normalu. Juk klaidos skatina augti, keistis, dirbti su savimi, galiausiai – daryti išvadas. Tačiau bėda ta, kad vieni iš jų pasimoko, o kiti – ne. Vieni yra pasiryžę dirbti ir keistis, kiti – žarsto pažadus, kad tai padarys.
Svarbu padaryti išvadas
Jei vyras suklydo tik kartą, ne tik nuoširdžiai gailisi, bet ir parodo tą veiksmais, pavyzdžiui, inicijuoja vizitą ar sutinka eiti pas terapeutą, dirba su savimi – jam, ko gero, galima tą šansą suteikti. Bet jei ta „netyčia padaryta klaida“ kartojasi ir jokių teigiamų pokyčių nematote – nebijokite priimti sprendimo.
Buvimas kartu – tai meilė, atsidavimas, supratimas ir, svarbiausia, – pagarba. Kiek ilgai be jos gali gyventi? Kiek ilgai gali negerbti savęs?
Neištikimybė būna įvairi
Neištikimybės priežastys įvairios. Kartais žmonės „eina į kairę“ bėgdami nuo problemų santykiuose. Pagalvokite, kas pastaruoju metu tarp jūsų buvo ne taip? Galbūt dažnai pykdavotės, o gal visai atšalote? Retai matėtės, o gal retai leisdavote laiką drauge ir atitolote vienas nuo kito?
Pasikalbėkite su savo partneriu. Paskatinkite jį atviram pokalbiui. Ko jūsų santykiuose jam labiausiai trūko? Kalbėjimas veda prie sprendimo.
Svarbu stebėti ir matyti
Vienas dalykas, jei asmuo, veikiamas įvairių faktorių, pasinėrė į vienos nakties nuotykį, ir visai kitas – jei „klaidą“ padarė sąmoningai. Paradoksalu, tačiau „netyčinis“ vienas kartas kartais būna santykių variklis, skatinantis vėlesnius teigiamus pokyčius santykiuose.
Visgi sistemingas savo partnerio apgaudinėjimas parodo, kad toks santykių modelis yra įsišaknijęs žmogaus pasąmonėje. Taigi prieš kuriant santykius be galo svarbu yra pasidomėti, kaip vyras elgėsi praeituose santykiuose. Žinoma, nelendant ir nekamantinėjant, mat kyla grėsmė būti apkaltintam landumu ir nepasitikėjimu.
Pamėginkite išsiaiškinti (kartais labai padeda aplinkybės, pavyzdžiui, nekonkretūs pokalbiai, savo požiūrio dėstymas, laukiant atsako ir reakcijos), ar neištikimybė buvo praeitų santykių problema? Kodėl nutrūko santykiai? Ar žmogus buvo ištikimas visada? Jei tokių atvejų buvo pasitaikę anksčiau, gali būti, neištikimybės problemos išspręsti nepavyks.
Daugiau apie neištikimybės priežastis skaitykite:
Priklauso nuo asmenybės tipo
Į neištikimybę dažniausiai būna linkę emocionalūs žmonės (kurie elgiasi impulsyviai, neapgalvotai, veikiami momentinių norų ar trumpalaikių potraukių), narciziškos asmenybės arba tie, kurie nelinkę žmonių prisileisti pernelyg arti.
Ar tokie žmonės gali pasikeisti? Dalis jų – taip. Juk bėgant metams žmonės auga, jų pasirinkimai tvirtėja, bręsta ir jų požiūris į gyvenimą. Įdėję šiek tiek pastangų net itin emocionalūs žmonės gali išmokti savikontrolės, o egocentrikai – pradėti rūpintis kitų jausmais.
Keistis linkę ne visi
Visgi tam tikri žmonės nėra linkę keistis. Tai itin aktualu kalbant apie narciziškas arba tas asmenybes, kurių vertybių sistema palaiko neištikimybę. Kad ir ką jiems sakytumėte, šie žmonės nesijaus blogai, padarę klaidą. O nepajutę kaltės jausmo ar nerimo dėl santykių niekada ir neturės motyvacijos keistis.
Priklauso nuo pasekmių
Jei neištikimas vyras nebus pagautas, gali būti, jis nejaus jokio poreikio keisti savo elgesį. Juk tik paaiškėjus „nusikaltimui“ jis akis į akį susidurs su visomis šio pavojingo žaidimo pasekmėmis: partnerio skausmu, rizika prarasti šeimą ir pan. Dažniausiai suvokimas apie pasekmes ateina tik po susekimo.
Geriausiai padėti gali specialistas
Jei, pajutęs visas savo elgesio pasekmes, vyras nori dirbti su savimi ir keistis, porai teks kartu apsilankyti pas terapeutą. Šiuo atveju be galo svarbu, kad jo noras neapsiribotų vien tik pastangų demonstravimu ir bandymu žūtbūt atkurti mylimo žmogaus pasitikėjimą.
Labai svarbu, kad noras keistis būtų tikras, nuoširdus. Porai teks kartu praeiti ilgą kelią ir kartu nuspręsti, kaip jie žada augti, kad išsaugotų pasitikėjimą, intymumą, savo santuokos tvirtumą.