MAMOS ISTORIJA: padėkite atgauti vyro pasitikėjimą

Nepasitikėjimas santykiuose plinta kaip gaisras. Pasitikėti vienas kitu santykiuose – būtinas aspektas, kad jie tęstųsi be didesnių bangų ar nukrypimų. Pasitikėjimas – iš esmės ramstis, kuris leidžia santykiams funkcionuoti.
Dingus pasitikėjimui santykiuose įvyksta savotiškas atsijungimas. Nėra pasitikėjimo – nėra santykių, sako specialistai. Situacija iš tiesų – sudėtinga. Ar įmanoma grąžinti pasitikėjimą ir kaip tai padaryti? Atsako specialistas.
Mamos laiškas
Esu labai keblioje situacijoje. Kartais atrodo, kad baigiu išprotėti... Su vyru pamilome vienas kitą beveik vos susipažinę. Galiu drąsiai teigti, kad tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Viskas buvo kaip pasakoje – santykiai, meilė, seksas. Po kurio laiko vyras pradėjo kalbėti apie praeitį, buvusius partnerius. Pasakiau jam, kad man ši tema neįdomi ir kad nenoriu ja kalbėti. Man tuo metu buvo jau seniai nebe 20, vyrų praeityje turėjau nemažai. Todėl mažiausiai norėjau pasakoti apie savo patirtį. Ši tema taip ir pakibo ore. Bet po kiek laiko vėl prasidėjo tie patys klausimai. Nebuvau nuoširdi, nepapasakojau jam nė pusės savo istorijos, nes nenorėjau gąsdinti, atbaidyti. Bet jis, matyt, nujautė, kad kažką slepiu ir ne viską pasakoju. Todėl prisijungė prie mano socialinių tinklų paskyrų, ėmė tikrinti – visas žinutes iki 10-ties metų senumo. Ir tada prasidėjo... jis atrado daug to, ko anksčiau nežinojo, ėmė nepasitikėti, nuolat klausinėti. Vos manęs nepaliko, bet meilė pasirodė stipresnė. Visa tai įvyko beveik prieš pat vestuves.
Vyras kiek nurimo ir jau atrodė, kad susitaikė su mano praeitimi. Mes susituokėme, išskridome medaus mėnesio. Ir tada vėl prasidėjo... jis pradėjo klausinėti kiekvienos smulkmenos (net iki absurdo: pavyzdžiui, koks buvo mano buvusių partnerių „daikto“ dydis ir pan.). Aš, žinoma, atsakinėjau, bet ir vėl meluodama. Nes tiesiog bijojau jo reakcijos. Taip ir gyvenome: nuolatiniai nuotaikų bangavimai: nuo begalinės meilės iki beprotiškų klausimų ir praeities faktų tikrinimo.
Praėjo vėl keli mėnesiai. Jau atrodė, kad viskas pamiršta: skridome švęsti pažinties metinių. Ir tada aš pastojau. Visas nėštumo laikotarpis buvo be galo gražus: daug meilės, rūpesčio. Bet praėjus vos porai mėnesių po gimdymo vėl prasidėjo... nesibaigiančių klausimų ir tikrinimų virtinė. Dabar vaikeliui jau keli mėnesiai. Prieš savaitę buvo eilinė klausimų ataka, kurios metu neprisiminiau kažkurio fakto iš savo praeities. Tad jis pasakė, kad nebegali kartu gyventi, nes aš nuolat meluoju, kad nebegali manimi pasitikėti.
Dabar gyvename kartu, bet vyras su manimi nekalba, net nevalgo kartu. Tik pakalbina vaiką. Sako, kad susiras kitą būstą ir išsikraustys.
Kaip neišprotėti tokioje situacijoje? Leliukas neramus, nes aš daug verkiu. Bandau valdytis, bet labai sunku. Naktimis negaliu miegoti. Pasikalbėti neturiu su kuo. Suprantu, kad tai yra mano kaltė ir nemanau, kad yra vilties kažką ištaisyti. O gal yra? Tiesiog nežinau, kaip nepalūžti.
Specialisto komentaras
Norint ištaisyti situaciją, pirmiausia reikėtų teisingai ją įvertinti. Ar stipriai prasikaltote prieš vyrą? Ar buvote neištikima, galbūt flirtavote su kitais vyrais jums jau susipažinus? Jei taip – reikėtų mesti visas pajėgas į pasitikėjimo atstatymą. Ir kuo skubiau.
Visgi jei vyro kaltinimai remiasi tik jūsų praeities įvykiais, vertėtų atkreipti dėmesį į jo vidines problemas. Toks elgesys yra toksiškas ir byloja apie gilius žmogaus kompleksus, nepasitikėjimą savimi. Užuot kaltinusi save, užduokite sau kelis klausimus:
- kuo iš tikrųjų prasikaltote vyrui? Ar jūsų „nuodėmė“ yra pakankama priežastis palikti žmoną su mažu vaiku?
- Kodėl jūsų vyras taip stipriai nori įsprausti save į aukos būseną?
- Kodėl vyras, be žmonos sutikimo, skaito jos praeities susirašinėjimus ir kelia scenas dėl jos asmeniškų dalykų?
- Ar norite sveikų, darnių ir ramių santykių? Ar kupinų aistrų ir išgyvenimų (dažnai – skausmingų)?
- Ką galėtumėte padaryti, kad jūsų asmenybės ribos būtų apgintos?
Bet jei visgi jaučiate, kad prasikaltote labiau, nei nuslėpdama vieną kitą praeities faktą, vertėtų mesti jėgas į pasitikėjimo santykiuose atkūrimą.