Ką daryti, jei vyras nenori vaikų?

Atrodytų, tavo santykiai su antrąja puse yra kone idealūs: vyras tave myli ir saugo, nuolat dovanoja dovanas, kiekvieną vasarą nusiveža prie jūros... Iki visiškos laimės trūksta taip nedaug – tik vaiko ant rankų. Jokių fiziologinių kliūčių lyg ir nėra, tačiau tapti tėvu jis nenori. Kodėl?

Priežasčių, dėl kurios nenorima/neprisiruošiama išmėginti naują vaidmenį, yra daug. Kodėl stipriosios lyties atstovai neskuba susilaukti palikuonio?

Pirma priežastis: psichologinis nepasirengimas

Šiuo atveju vyras tiesiog „miega“ – kitaip tariant, jeigu giliai viduje jis nėra tam pribrendęs, apie tapimą tėvu negali būti ir kalbos. Priežastys įvairios: pavyzdžiui, antroji pusė dar nori pabūti vaiku, kuriam reikia rūpesčio, švelnumo ir dėmesio. Visai nesvarbu, kiek jam metų – 20  ar 40.

Antra – vyras gali manyti, kad dar „neprisibėgiojo“, jis nori pagyventi dėl savęs, o ne auklėti vaiką.

Trečia (labai paprasta ir banalu) – jis tiesiog bijo prisiimti atsakomybę už būsimąjį vaikutį ir jo ateitį.

Antra priežastis: prasta materialinė padėtis

Paprastai ši priežastis yra pirmosios pasekmė – juk būtent psichologinis nepasirengimas verčia potencialų tėvelį kalbėti, kad „vaikutį pradėti reikia tik tada, kai tvirtai stovima ant kojų“.

Paprastai toks vyras teisinasi tuo, kad šeima dar neturi buto ir automobilio, kad dirba prastai apmokamą darbą ir nėra aišku, kokia bus rytdiena.

Net jeigu visi šie dalykai yra, priežasčių atsikalbinėti vis tiek atsiras: situacija dar neva nėra stabili, viską galima tuoj pat prarasti, tad geriau dar šiek tiek palaukti.

Žinoma, jeigu tai jauna šeima ir padėtis tikrai nėra labai gera, gal ir reikėtų atidėti savo planus susilaukti mažylio, tačiau tik tuo atveju, jeigu yra žinoma, kad tikrai bus geriau. Jeigu ne, vertėtų susimąstyti, ar finansinis nestabilumas tikrai yra ta priežastis, dėl kurios nenorima turėti vaikų. Gal tai vis dėlto tik atsikalbinėjimas?

Trečia priežastis: žmona nepasirengusi tapti mama

Kad ir kaip tai keistai nuskambėtų, vyras gali manyti, kad jo antroji pusė tiesiog nėra pasiruošusi susilaukti sūnelio arba dukrytės. Kodėl?

Gaila, bet nemaža dalis vyrų įsivaizduoja, kad antroji pusė yra kone nuosavybė, tad už ją reikia priimti sprendimus ir mąstyti, o jos užduotis – būti pavyzdinga žmona. Žinoma, tokių santykių vienareikšmiškai vertinti negalima, tačiau toks variantas nėra retenybė.

Ir vis dėlto labai sunku paaiškinti, kodėl moteris „nėra pasirengusi“ tapti mama. Jai neleidžiama spręsti ką nors pačiai, visa tai (jeigu kalbame apie tokios šeimos modelį) turi padaryti vyras. Gal vis dėlto jis pats nėra tam pasirengęs?

Išeina, kad taip sakantis sutuoktinis ir pats yra gana silpnas, nieko negali nuspręsti. Jis nėra pasiruošęs tapti tėvu, tačiau negali to pripažinti.

Ketvirta priežastis: moteris yra neverta tapti jo vaikų motina

Taip mano kai kurie stipriosios lyties atstovai, tačiau dažniausiai neišsako to savo antrajai pusei, nes jai greičiausiai kils klausimas: „Jeigu aš nesu verta tapti tavo vaikų motina, kodėl su manimi gyveni?“

Viską lemia santuokos priežastis: ar buvo tuoktasi iš meilės, ar dėl to, kad nebuvo kitos išeities, ar dėl to, kad „taip reikia“, ar dėl naudos.

Pirmosios trys priežastys reiškia, kad vyras atžalos vis dėlto nori, o paskutinė – kad vaikas taptų kliūtimi, todėl yra nepageidaujamas.

Vyras, kuris elgiasi nesivadovaudamas logika ir sveiku protu – baisus žmogus. Prieš tuokiantis su tokiu reikia gerai pagalvoti, ar verta dėl jo eikvoti savo laiką, jėgas ir sveikatą.

Dabar, kai aptarėme dažniausias ir standartines nenoro turėti vaikų priežastis, pakalbėkime ir apie tai, kaip vis dėlto viską būtų galima pakeisti ir susilaukti taip trokštamo mažylio.

Kaip pažadinti tėvišką instinktą?

Išeitis iš šios situacijos yra ir paprasta, ir tuo pačiu – sudėtinga: su vyru reikia kalbėtis (pačiomis įvairiausiomis temomis, netgi apie smulkmenas), nes tik taip tapsite vienas kitam artimesni.

Jeigu vyras nėra pasirengęs tapti tėvu dėl finansinės padėties, gali paaiškinti, kad pinigų užtektinai niekada nebus – jų visada atrodys per mažai, tad vaiko gali tekti laukti iki pat senatvės. Be to, gimdyti mažylį po 30  ar net 40 – sudėtinga ne tik fiziškai, bet ir dėl to, kad tarp vaiko ir tėvų bus labai didelis amžiaus skirtumas. Apskaičiuoti, kiek kainuos jo išlaikymas, yra tiesiog neįmanoma.

Jeigu vyras psichologiškai nėra pasirengęs tapti tėvu – kalbėk apie jo tikslus ir gyvenimo prioritetus. Jeigu jis siekia karjeros, kuo jam kliudo vaikas? Galų gale, juk didžiąją dalį atsakomybės už mažylį prisiimsi tu pati.

Jeigu vyras teisinasi, kad dar anksti, paklausk: „O kada bus laikas?“ Protingo atsakymo greičiausiai nesulauksi. Labai dažnai tapti tėvu visiškai subręstama tik po vaiko gimimo, tad gali pasinaudoti šiuo argumentu.

Jeigu sutuoktinis mano, kad gimdyti vaiką vien dėl to, kad sukūrėte šeimą, yra banalu, pasidomėk, ar nebuvo banalu tuoktis. Juk šeima be vaikų nėra visavertė.

Galiausiai – jeigu jis mano, kad nesi verta ar pasirengusi tapti mama, tikimybė kažką pakeisti yra labai maža. Išeitys dvi: išsiskirti arba perauklėti.

Nusprendei likti kartu? Pamėgink elgtis taip:

  • Padėk vyrui sudėtingose situacijose;
  • Kartais imkis iniciatyvos;
  • Dažniau kalbėkitės, stenkis sukurti ir palaikyti patikimus santykius.

Svarbiausia yra parodyti, kad esi verta pagarbos, kad tavo nuomonė yra tokia pat svarbi, kaip ir jo, kad tavimi galima pasitikėti. Švelniai įtikink, kad būtent tokia moteris turi tapti jo vaiko mama.

Pasiremk gyvenimiškais pavyzdžiais – jie neretai būna veiksmingesni už bet kokias teorijas. Jie gali būti tiek teigiami, tiek neigiami: pavyzdžiui, vyras ilgai vilkino, vis laukė, kol „atsistos ant kojų“, o reikalai taip ir nepasitaisė. Žmonai trūko kantrybė ir ji išėjo pas kitą. Na, o kitos „draugės draugas“ nusprendė, kad mažylis jo karjerai nekliudys. Tuo metu, kai vaikutis gimė, vyras jau turėjo savo gana pelningą verslą (beje tokie pavyzdžiai visai neturi būti realūs – tai gali būti ir vadinamasi „baltas melas“).

Pamąstyk apie tai, kad jeigu jau vyras tave vedė, greičiausiai vaiko jis vis dėlto norėjo. Gal tau tiesiog reikia šiek tiek stumtelėti savo antrąją pusę ir padėti jai apsispręsti?

Susiję straipsniai

Kaip atgaivinti pašlijusius poros santykius?

Kartais porų santykiai, ypač auginant vaikus, tampa pernelyg sudėtingi, dramatiški, todėl romantiški jausmai nugrimzta į praeitį.

Kokia patogiausia jūsų poros miego poza? Ji šį tą reiškia!

Kaip tik nemiega poros. Vienos mėgsta miegoti apsikabinusios, kitos − nusisukusios vienas nuo kito, bet glaustis pėdomis.

Kokias 5 klaidas dažniausiai daro kūdikio susilaukę tėvai?

Gimus kūdikiui poros santykiai pasikeičia jei ne 360, tai 180 laipsnių kampu – tikrai. Atsiradus naujajam šeimos nariui nerandame laiko antraj