MAMOS ISTORIJA: esame susituokę ir nuolat pykstamės dėl sekso (30)

Pora guli lovoje susipykusi gpointstudio | Shutterstock.com

Kaip galime susitvarkyti mus netenkinantį seksualinį gyvenimą? Esame susituokę daugiau nei dvejus metus ir seksualiniai santykiai niekada neteikė abipusio pasitenkinimo. Kažkodėl seksas verčia mane jaustis „pigiai“ ir „panaudotai“. Mano vyras priekaištauja ir sako, kad į tai žiūriu taip, lyg tai būtų darbas. Tai jį nuolat pykdo. Ką mes darome ne taip? 

Daugiau skaitykite:

Seksualinės problemos susijusios ne tik su seksu

Yra keletas veiksnių, kurie prisideda prie seksualinio pasitenkinimo šeimoje. Jausti pilnatvę seksualiniame gyvenime – tik vienas iš jų. Geri seksualiniai santykiai labai priklauso nuo to, kaip jums abiem sekasi ne miegamajame. 

Tiesa, jei turite seksualinių sunkumų, tikriausiai turėsite patobulinti savo santykius ir kitose srityse. Kalba eina ne vien apie seksą.

Nevienodą potraukį lemia lyčių skirtumai

Kitas labai svarbus veiksnys – lyčių skirtumai. Vyro fizinis atsakas dažnai yra „karštas“, su vizualiniu stimuliavimu, jo kūnas gali būti pasirengęs santykiams daug greičiau nei moters. 

Priešingai, moters seksualinis atsakas paprastai užtrunka daugiau laiko ir yra susietas su romantiškumu ir emociniu intymumu. Tiesą sakant, moters susijaudinimo ciklas gali užtrukti net 30–45 minutes. 

Jei visas poros lytinis aktas trunka, pavyzdžiui, tik 10 ar 15 minučių, ji net neturės galimybių įsijausti. Tai yra dažna priežastis, kodėl kai kurios moterys atsisako ar vengia sekso, nes jaučiasi „išnaudojamos“ arba „pigios“.

Seksualumui įtakos turi ir „buitinės“ priežastys

Žinoma, yra ir daug kitų priežasčių, kodėl sutuoktinis gali neigiamai reaguoti į savo partnerio seksualumą. Seksualinių traumų, prievartos, priklausomybės, abortų ir ligų istorija, taip pat menopauzė, priešmenstruacinis sindromas (PMS), menstruacijos, nėštumas, gimdymas, žindymas ir kūdikių bei vaikų priežiūra taip pat gali turėti didelės įtakos seksualumui. 

Kai kurios moterys vengia sekso, nes bijo (vėl) pastoti. Kiekvienu atveju svarbu, kad jūs abu susėstumėte ir pasikalbėtumėte apie tai, ką jaučiate ir ko kiekvienas iš jūsų norite. Skirkite laiko išklausyti ir suprasti vienas kitą. Čia, kaip ir visose kitose santuokos ar parterystės srityse, atviras bendravimas yra raktas į sveikus ir abipusiškai visaverčius santykius.

Užmegzti tvirtus seksualinius santykius turėtų būti jūsų abiejų tikslas. Kad pasiektumėte šį tikslą, jūsų seksualinė patirtis taip pat turi džiuginti jus abu. 

Keli patarimai, kaip atrasti pasitenkinimą:

Rūpinkitės savo kūnu

Eidami į pasimatymus tikriausiai vienas kitam rodėte geriausią savęs versiją, ėjote susitvarkę, pasipuošę: nusiprausę, nusiskutę, kvepiantys, ko gero – ir su makiažu. 

Įsipareigojusios poros, gyvenančios kartu ne vienus metus, dažnai šių dalykų nesureikšmina, kartais – tiesiog tingi. Atminkite, kad reguliarus sportas, tinkama mityba ir higiena yra tokie pat svarbūs dabar, kaip tada, kai dar tik susitikinėjote.

Prisiimkite atsakomybę

Prisiimkite atsakomybę už savo seksualinį gyvenimą. Pasakykite savo partneriui, kas jums patinka ir ko jums reikia. Nemanykite, kad jis „tiesiog žino“ ar „tiesiog skaito jūsų mintis“.

Planuokite iš anksto

Padarykite savo seksualinius santykius prioritetu. Skirkite laiko, kad tai įvyktų. Sekso planavimas gali atrodyti išgalvotas ir nenatūralus, tačiau tai gali tapti būtinybe, kai gyvenimo tempas vis aktyvėja. Planuodami, galite pastebėti, kad tai lemia geresnę seksualinę patirtį ir gerina buvimo santuokoje ar poroje kokybę.

Padarykite pertrauką

Jūsų seksualinis laikas kartu neturi būti suvaržytas, pagrįstas poreikio patirti orgazmą, turite išsilaisvinti nuo bet kokio su tuo susijusio nerimo. Tuos stresorius, „kad tik geriau pasisektų“, pakeiskite artumu, šiluma, malonumu, jaukumu.

Susitvarkykite su praeitimi ir įpročiais

Gali būti sunku pasiekti tikrą intymumą, jei jus vargina skaudi praeitis, pavyzdžiui, dėl patirtos seksualinės prievartos, ikivedybinių lytinių santykių ar nuolatinės pornografijos žiūrėjimo. Jei bent viena iš probleminių patirčių kelia nerimą vienam iš jūsų, tai yra problema abiem.

Seksualinis gyvenimas šeimoje – svarbus

Nepamirškite, kad seksualinis jūsų buvimo kartu aspektas, kitaip tariant, seksas poroje, yra svarbus. Tai nėra kažkas, ką galite sau leisti palikti nuošalyje ar atidėti – tik ne tada, jei norite užmegzti santykius, kurie truktų visą gyvenimą. 

Jei turite problemų, pasikalbėkite su savo žmogumi ir pradėkite ieškoti sprendimų. Kaltės jausmas ir nuolatinės mintys „privalau“ jokiu būdu nėra pati geriausia motyvacija patenkinti savo partnerio poreikius miegamajame, tačiau gali tekti pradėti nuo to, pamažu keičiant savo požiūrį. Svarbiausia – kalbėtis.

Daugiau skaitykite:

Susiję straipsniai

Kaip atgaivinti pašlijusius poros santykius?

Kartais porų santykiai, ypač auginant vaikus, tampa pernelyg sudėtingi, dramatiški, todėl romantiški jausmai nugrimzta į praeitį.

Kokia patogiausia jūsų poros miego poza? Ji šį tą reiškia!

Kaip tik nemiega poros. Vienos mėgsta miegoti apsikabinusios, kitos − nusisukusios vienas nuo kito, bet glaustis pėdomis.

Kokias 5 klaidas dažniausiai daro kūdikio susilaukę tėvai?

Gimus kūdikiui poros santykiai pasikeičia jei ne 360, tai 180 laipsnių kampu – tikrai. Atsiradus naujajam šeimos nariui nerandame laiko antraj

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  saldute parašė:
  Is to ka parasete, panasu, kad jusu vyras jus ir seksa naudoja emocinei iskrovai, vieni vyrai kai prisikaupia daug negatyvo- rekia ant zmonos, kolioja ja visokiais …

  Gali buti ir taip. Kai susibardavom, tai budavo aiskindavo,kad kai pasimylim jam lengviau uzmigti, geriau miega, atsipalaiduoja ir pan.

 2. User has not uploaded an avatar
  MamaB prieš 1 m.

  Neferti parašė:
  Gali buti ir taip. Kai susibardavom, tai budavo aiskindavo,kad kai pasimylim jam lengviau uzmigti, geriau miega, atsipalaiduoja ir pan.

  O tai kaip jus jauciates, kai jus "barskina" kaip koki daikta vien tam, kad pats galetu uzmigti? Nes sakote, kad malonumo seniai nebejauciat?..

  Galvoju, kur pametet savigarba ir meile sau, kad net sitoj vietoj negalite pasakyti "stop"?

  Beje, kontroliuoti megstantys vyrai daznai renkasi jaunesnes moteris, nes jomis lengviau manipuliuoti.

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  MamaB parašė:
  O tai kaip jus jauciates, kai jus "barskina" kaip koki daikta vien tam, kad pats galetu uzmigti? Nes sakote, kad malonumo seniai nebejauciat?..

  Matyt meile buvo uztemdziusi prota..

 4. saldute
  saldute prieš 1 m.

  Neferti parašė:
  Gali buti ir taip. Kai susibardavom, tai budavo aiskindavo,kad kai pasimylim jam lengviau uzmigti, geriau miega, atsipalaiduoja ir pan.

  Tai va, panasu, kad jam nesvarbu, kaip jus jauciates, svarbu tik nusimesti nuo savo peciu negatyva, issikrauti - ant jusu! Jus kaip kriause musimui, padauzo, issikrauna ir palengveja, o kaip jus jauciates - vienodai rodo. Labai neteisingai elgiasi. Netgi, sakyciau, ziauriai elgiasi. Juk sekso paskirtis- meiles isteirkimas, artumas arba kudikio troskimas, bet jusu vyrui nereikia nieko tik issikrauti emociskai - jusu saskaita

 5. Furija
  Furija prieš 1 m.

  Dievaži nesuprantu vyro užtarėjų. Apie kokias meilės kalbas, dėmesio trūkumus ir pragyvenimus "užsimerkus" galima kalbėt, kai moteris kas dieną patiria smurtą?! Moterys, jūs rimtai?! Jum sako, kad jos negerbia, išnaudoja, žemina, negirdi, riboja, naudoja psichologinį smurtą ir vis tiek vyras geras, o auka kalta?! Nu netikiu savo akim..

  Autore, matau, kad anketą jau ištrynei, bet gal įsijungsi webą paskaityt. Man atrodo sprendimą tu priėmusi jau seniai ir siūlau jo nepamesti. Gal baisu, gal "patogu" buitiškai, bet pagalvok apie save ir vaikus. Net neabejoju, kad vaikai jaučia tą įtampą. O tavo gyvenimas vienas, pagalvok kaip šitą laikotarpį vertisi po 10 metų, ar neteks gailėtis dėl jo?