Kada geriausia išeitis – skyrybos?

Sutuoktiniai užsisukę vienas nuo kito Photographee.eu | Shutterstock.com

Akivaizdu, kad apsispręsti, ar jūsų santuoka (ryšys) baigėsi, ar eilinį kartą dar sutelksite jėgas ir kovosite, nėra paprasta. Ypač tais atvejais, kai dirbote santykiuose, stengėtės juos išgelbėti, ir vis tiek jutote, kad meilės nebėra. Tačiau buvote kartu, nes kažkada taip nusprendėte, kažkada mylėjote ir tikrai nesitikėjote prieiti prie abejonių dienos. Štai keletas dažniausių ženklų, rodančių, kad galbūt padarėte viską ir liko tik vienintelis kelias – skyrybos.

Niekada nesiginčijate

Tikite, ar – ne, bet tą daryti turėtumėte. Tyla ir abejingumas gali pakenkti santykiams. Kai jums „nelabai įdomu“, vadinasi, santykiuose kažko trūksta.

Jei niekada nesiginčijate ir esate visiškai atsiskyrę – tai gali būti artėjančių skyrybų ženklas. Tačiau jei ginčijatės, svarbu ir kaip tai darote. Idealiausiu atveju turėtumėte norėti konfliktą išspręsti taip, kad nepakenktumėte santykiams. Tačiau jei rėkiate ir baksnojate pirštais, ieškote „vieno būtinai kalto“ ir žūtbūt siekiate laimėti, esmių esmė tampa kažkieno pirmavimas, ryšys tikrai nestiprės ir mėginimai išspręsti konfliktą taikiai nueis perniek. Tokia situacija – jau raudona vėliava.

Norite išprovokuoti savo sutuoktinį

Mėginate santykių kantrybės taurę? Testuojate, kiek daug gali ištverti jūsų santuoka, kol ji visiškai nesubyra? Pvz., situacijos, kai bandote „netyčia“ palikti atidarytą kompiuterį su klausimus provokuojančiais laiškais (dar blogiau – laiškais, kuriuose akivaizdus flirtas), kurių „neturėtų“ perskaityti jūsų antra pusė, arba savo telefoną, kurio saugos kodą žino sutuoktinis, o jame gausu klausimus keliančių žinučių, reiškia tik viena: jūs norite išprovokuoti nemalonų pokalbį apie tai, kodėl esate nelaiminga (-as). Ko tikitės iš tokio – provokacinio – pokalbio? Gali būti, kad jūs nesąmoningai norite viską nutraukti, bet bijote žengti šį žingsnį ir norite, kad tai padarytų antra pusė.

Nuolat lydintis jaudulys

Kalbame ne apie situacijas, kai širdis šokinėja iš laimės, o apie širdies ritmą didinantį stresą. Jei sutuoktiniui įėjus į kambarį patiriate neigiamą fizinę reakciją, svarbu atkreipti dėmesį į tai, ką jums sako jūsų kūnas.

Ir jei jūsų širdis sunkėja ir skrandis susisuka į mazgą kiekvieną kartą, kai pagalvojate, kad šioje santuokoje teks likti amžinai, pats kūnas praneša, kad galbūt atėjo laikas nebedelsti Smegenys gali mums meluoti, tačiau kūnas yra nepaperkamas tiesos sakytojas.

Slepiate tikrąjį save

Jaučiate, kad būsite atstumtas, jei sutuoktinis pamatys visą jūsų asmenybės paveikslą, t. y. jus tokį, koks esate iš tiesų, santykiai taip pat nebus visaverčiai: nepasitikėjimas juos sugriaus.

Jei nuolat save turėsite saugoti nuo savęs ir „filtruoti“, slėpti savo požiūrį ar įsitikinimus, neišsakyti savo nuomonės, nes galbūt ji nedera su jūsų sutuoktinio, vadinasi, pagarbos santykiuose per mažai. Ir tai išspręsti tikrai nėra paprasta.

Santykių trūkumus užlopo socialiniai tinklai

Socialiniuose tinkluose galite viską piešti tomis spalvomis, kokiomis norite, ir sukurti net labai redaguotą savo gyvenimo versiją. Socialiniai tinklai gali būti pagrindinis būdas paslėpti nelaimingos santuokos tikrovę. Kai jūs ar jūsų partneris staiga ima dalytis gyvenimo smulkmenomis socialiniuose tinkluose, gali būti, abu norite užgožti tiesą. Nuolatinis jausmas, kad reikia parodyti pasauliui, kokie puikūs jūsų santykiai, nors iš tikrųjų žinote, kad taip nėra, gali būti ženklas, kad viskas griūva.

Vestuvinis ziedaskrivinis | Shutterstock.com

Vaikai (arba darbas, draugai) – pirmiausia

Visi kartu, vienoje linijoje einantys šie išoriniai dirgikliai gali teigiamai veikti santuoką. Bet kai vienas dalykas ima viršų, paliekant mažai vietos partneriui ir nepakankamai laiko bei dėmesio santykiams, tai gali vesti link vieno.

Jei sutuoktiniai tik ir galvoja ar kalba apie vaikus, namus, draugus ir niekada – apie save, santykiai gali imti trūkinėti. Ilgainiui atsivers tokia plati bedugnė, kad skyrybų perspektyva pradės žiūrėti tiesiai į veidą.

„Aš“ ir „tu“, bet niekada „mes“

Santuokoje reikalingas komandinis darbas, o tai reiškia susijungimą, siekiant bendro tikslo. Kai komandinė dvasia ima garuoti ir nykti, tai irgi gali lemti jūsų santykių pabaigą. Privalote galvoti apie savo santykius kaip „mes“, o ne kaip „aš“.

Kalba, kurią vartojame kalbėdami apie savo santykius, taip pat gali „pranašauti“ išsiskyrimą. „Pasirenkami įvardžiai („aš“, „man“, „mano“, „mūsų“, „mus“, „mes“) yra ženklas, kuris rodo, kaip stipriai jaučiate savo partnerį. Taigi, atkreipkite dėmesį į tai, kokias kalbos išraiškas vartojate jūs (ar jūsų sutuoktinis).

Nustojote būti „tais“ žmonėmis

Kam skambinate, kai jums bloga diena? Kas yra tas žmogus, kuriam parašote žinutę, kai išgirstate gerų naujienų? Už jūsų lango – nuostabi vaivorykštė... kam, be savo instagramo sekėjų, norite nusiųsti nuotrauką?

Jūsų partneris turėtų būti pirmasis žmogus, kuriam norėtumėte pasiguosti ar su kuriuo pasidžiaugti. Kai kuris nors iš jūsų nebenorite dalytis svarbiomis gyvenimo akimirkomis, nustojate jausti esą susiję. Toks emocinis „atsijungimas“ gali sukelti reikšmingą vienatvę santykiuose, o vėliau – ir lemti skyrybas.

Atleidimas neatrodo pasirinkimas

Neištikimybė santuokoje neabejotinai yra jūsų bendro kelio duobė, tačiau kartais ją galite apvažiuoti. Neretai po tokio įvykio šeimoje galite judėti toliau ir palaikyti sveikus santykius, tačiau jei nusprendėte likti santuokoje, būtina visiškai atleisti ir susitaikyti su savo partneriu. Jei gilinate praeities klaidas kiekvieną kartą, kai kyla ginčas, arba laikote pyktį savyje ir jo nepavyksta paleisti, greičiausiai santuoka išbandymo neištvers.

Jūs jau turite „išėjimo“ planą

Jau vedate pinigus į skirtingas sąskaitas? Ieškote naujo darbo, kad turėtumėte dar daugiau finansinės nepriklausomybės? Kai pradėsite tai planuoti, kad ir mintimis, – ženklas, kad santuoka jau braška.

Norite imtis veiksmų, kad nebūtumėte nuo nieko priklausoma, ir turėti savo santaupų? Tai nėra blogai, tačiau iš niekur atsiradęs toks poreikis jums to net nesuprantant reiškia, kad esate viena koja už santuokos durų slenksčio. Jei visą laiką tikęs bendro biudžeto ir bendrų taisyklių planas ima varginti, susimąstykite.

Nuolat klausiate savęs, ar turėtumėte išeiti

Jei nuolat dvejojate skirtis, ar – ne, tiesiog esate sumišęs. Tačiau šis sumišimas apgaulingas. Tokiu atveju, kai neva esame sumišę ir sakome sau, kad nežinome, blokuojame pasąmonėje jau aiškų atsakymą. Nelabai suprantate, ką daryti, bet bijote veiksmų, kuriuos turėtumėte atlikti.

Kitaip tariant, jei jūs nuolat dvejojate ir svarstote, nuolat tai prisimenate, tada tikriausiai jau žinote atsakymą

Susiję straipsniai

„Tėvai paprastai“ apie tėvų skyrybas: kaip padėti vaikui jas išgyventi? (+ konkursas)

Trečiajame epizode Simonas Urbonas kartu su psichologe Monika Kuzminskaite ir šešių vaikų mama Jurgita Pociene kalba apie skyrybas.

Su Sergejumi Maslobojevu apie vaikų auklėjimą ir taikias skyrybas

Kikbokso čempionas, paklaustas, ar norėtų daugiau vaikų, sako: „Tikrai nespjaunu į tą pusę, gan jaunas vyras esu, gyvenimas tęsiasi.“

Oksana Pikul nesiryžo skirtis su vyru pirmosios krizės metu

Sprendimą nesiskirti, praėjus beveik pusei santuokos metų, Oksana ir Simas priėmė dėl vaiko gerovės.