Kaip užmigdyti kūdikį (246)

Į pasiruošimo miegoti ritualą neturėtų įeiti jokios išorinės migdymo priemonės, prie kurių mažylis taip pripranta, kad kitaip nebegali užsnūsti.

Ką daryti, jeigu mažylis užmiega tik sūpuojamas ar maitinamas iš buteliuko – kitaip tariant, jeigu jūs esate šalia? Žinoma, tokios priemonės padeda mažyliui kiek užsnūsti, bet kita medalio pusė yra ta, kad jos trukdo jam išmokti pačiam nukeliauti į sapnų karalystę (užmigti savarankiškai). Dėl to jis gali pabusti vidury nakties. Tokie pagalbininkai kaip muzika, supimas, žindymas krūtimi ir čiulptukas gali padėti jam nusiraminti, bet taip gali sukelti priklausomybę. Tokiu atveju ilgainiui jis gali visiškai prarasti natūralų gebėjimą užmigti.

Kūdikiai turi mokytis užmigti patys. Geriausiai čia gali padėti pasiruošimo miegoti ritualas. Jo tikslas: nuteikti mažylį miegui, paruošti jį savarankiškam užmigimui. Kas vakarą guldykite jį tuo pačiu metu ir atlikite tuos pačius veiksmus ta pačia tvarka. Iki dvejų metų mažyliui galima leisti čiulpti nykštį.

Pasiruošimo miegoti ritualą neturėtų sudaryti jokios išorinės migdymo priemonės. Galite jį išmaudyti, perrengti, pamyluoti, paskaityti knygelę, padainuoti lopšinę. Visa tai turi tik nuraminti jį, bet neužmigdyti. Jeigu matote, kad mažylis dar nebūna mieguistas - pamėginkite sutrumpinti pogulius.

Jeigu mažylis reikalauja jūsų draugijos arba kurios nors iš nerekomenduojamų migdymo priemonių, laikykitės savo – nuosekliai, švelniai ir tvirtai. Kai kurie specialistai pataria išeiti iš mažylio kambario, palaukti bent penkias minutes ir tik tada sugrįžti (bet ilgai neužsibūti). Jei kvietimai nesiliaus, stenkitės kas kartą palaukti vis ilgiau.

Paūgėjęs vaikas gali prisirišti prie švelnaus apklotėlio, minkšto žaisliuko ar kito „mylimuko“, su kuriuo jis tvarkosi pats ir kuris – be kitų dalykų - padeda užmigti. „Mylimukai“, kaip ir nykščio čiulpimas, laikomi tinkamomis migdymo priemonėmis, nes padeda mažyliams užmigti, bet nėra susiję su tėvų buvimu. Bet duodant jiems tokius daiktus reikia žinoti, kad minkšti, pūkuoti daiktai lovytėje padidina staigios kūdikio mirties sindromo riziką.  

Naujausi komentarai

  1. Giedre1234
    Giedre1234 prieš 4 mėn.

    Sveiki kaip reikia pavalgiusi kudiki uzmigdyti ?

  2. kristute1
    kristute1 prieš 4 mėn.

    Giedre1234 parašė:
    Sveiki kaip reikia pavalgiusi kudiki uzmigdyti ?

    Pabandykit panešiot stačią, gal pasupt ar ant gimnastinio kamuolio atsisėdus paspyruokliuot. Bet maniškiai tiek sūnus, kai mažas buvo, tiek dabar dukra kol žindomi, namuose tai tik prie krūties užmiega

  3. User has not uploaded an avatar
    Zauza prieš 4 mėn.

    Giedre1234 parašė:
    Sveiki kaip reikia pavalgiusi kudiki uzmigdyti ?

    Paguldydavau ir miegodavo, niekada nesupau

    Giedre1234 parašė:
    Sveiki kaip reikia pavalgiusi kudiki uzmigdyti ?

    Paguldydavau ir miegodavo, nepratinau prie supimu ir niekada ju nereikejo

  4. User has not uploaded an avatar
    Ano-mis prieš 4 mėn.

    kristute1 parašė:
    Pabandykit panešiot stačią, gal pasupt ar ant gimnastinio kamuolio atsisėdus paspyruokliuot. Bet maniškiai tiek sūnus, kai mažas buvo, tiek dabar dukra kol žindomi,…

    Ar užmigimas prie krūties baigėsi tuomet, kai visai žindyti nustojot? Kaip užmigdydavote be krūties?
    Mano metinukas, bet užmiega tik žysdamas ir dienos metu mėgsta su papu miegoti, naktį, jei nėra jokių dantų dygimo, pilvelio skausmų - miegodamas paleidžia papą. Labai retais atvejais užmiega be papo vežime ar mašinoj.. jau galvoju, kada gi jis atsisakys papulio bent dienos metu.

  5. kristute1
    kristute1 prieš 4 mėn.

    Ano-mis parašė:
    Ar užmigimas prie krūties baigėsi tuomet, kai visai žindyti nustojot? Kaip užmigdydavote be krūties?

    Su sūnum tobulas variantas gavosi: kaip tik nustojau žindyt tada, kai jam nebereikėjo krūties užmigimui. Buvo likęs tik naktinis maitinimas. Užmigdavo man šalia gulint, už rankytės laikant 🙂 tiesiog vieną vakarą ėmė ir pradėjo taip užmigt. Buvo 15 mėn. jam, kaip baigėm šią draugystę