Kaip užmigdyti kūdikį (234)

Į pasiruošimo miegoti ritualą neturėtų įeiti jokios išorinės migdymo priemonės, prie kurių mažylis taip pripranta, kad kitaip nebegali užsnūsti.

Ką daryti, jeigu mažylis užmiega tik sūpuojamas ar maitinamas iš buteliuko – kitaip tariant, jeigu tu esi šalia? Žinoma, tokios priemonės padeda mažyliui užsnūsti, bet kita medalio pusė yra ta, kad jos trukdo jam išmokti pačiam nukeliauti į sapnų karalystę (arba, paprastai kalbant, užsimigdyti). Dėl to kyla problemų ir tada, jeigu jis prabunda vidury nakties. Tokie pagalbininkai kaip muzika, supimas, žindymas krūtimi ir čiulptukas naudojami kol jis giliai įmigs, irgi yra dalykai, nuo kurių mažylis gali tapti priklausomas tiek, kad be jų nebeužsnūs. Ilgainiui jis gali visiškai prarasti natūralų gebėjimą užmigti.

Svarbu mokyti kūdikius užmigti pačius. Geriausiai čia gali padėti pasiruošimo miegoti ritualas, kuris taip nuramina mažylį, kad jis nusiteikia būti paguldytas ir užmigti pats. Kas vakarą guldyk jį tuo pačiu metu ir atlik tuos pačius veiksmus ta pačia tvarka. Iki dvejų metų mažyliui galima leisti čiulpti nykštį.

Į pasiruošimo miegoti ritualą neturėtų įeiti jokios išorinės migdymo priemonės, prie kurių mažylis taip pripranta, kad kitaip nebegali užsnūsti. Gali jį išmaudyti, perrengti, pamyluoti, paskaityti knygelę, padainuoti lopšinę. Visa tai turi tik nuraminti jį, bet neužmigdyti. Jeigu matai, kad tavo mažylis paprastai dar nebūna mieguistas, kai ruošiesi jį guldyti, pamėgink sutrumpinti pogulius.

Jeigu mažylis reikalauja tavo draugijos arba kurios nors iš tų nerekomenduojamų migdymo priemonių, laikysis savo – nuosekliai, švelniai ir tvirtai. Kai kurie specialistai pataria išeiti iš mažylio kambario, palaukti bent penkias minutes ir tik tada sugrįžti (bet ilgai neužsibūti). Jei kvietimai nesiliaus, stenkis kas kart palaukti vis ilgiau.

Paūgėjęs tavo mažylis gali prisirišti prie švelnaus apklotėlio, minkšto žaisliuko ar kito „mylimuko“, su kuriuo jis tvarkosi pats ir kuris – be kitų dalykų - padeda užmigti. „Mylimukai“, kaip ir nykščio čiulpimas, laikomi tinkamomis migdymo priemonėmis, nes padeda vaikui užmigti, bet nėra susiję su tavo buvimu. Tačiau duodama tokius daiktus žinok, kad minkšti, pūkuoti daiktai lovytėje padidina staigios kūdikio mirties sindromo riziką.  

Naujausi komentarai

 1. mazapelyte
  mazapelyte prieš 3 m.

  Pypu parašė:
  Tai dar palaukit... Manau ateis lakas, kai pajusit, kada "tas" laikas

  Kokio amziaus jusu vaikutis tuo metu buvo? Kai TA diena atejo?

 2. Noviki
  Noviki prieš 2 m.

  Pypu parašė:
  Tai dar palaukit... Manau ateis lakas, kai pajusit, kada "tas" laikas

  Galit smulkiau kaip jums pavyko? as jau noriu nutraukt ko toliau tuo dazniau apie tai galvoju bet bijau kad pritruksiu valios

 3. User has not uploaded an avatar
  Golden girl prieš 7 mėn.

  As pati esu nusprendus maitint tik kelis menesius.Turiu 3 vaikus jau paaugusius galiu palygint ir zinau ,kad ir misiniu ir mamos pienu vaikai gali but ir labai sveiki ir pasirgti.o labiausiai darysiu tai del savo ramybes.moterys cia sako kad vaiko rysys su mama stipresnis,bet tas ryšys bus per amzius stiprus ir nenutraukiamas,nesvarbu kaip gimdei ar maitinai.Vat rysi su tečiu daug svarbiau palaikyt nes jis kudikelio nenesiojo 9 men.tai va ir sergant gales nesiot ir pamaitint ir atsirugt pakelt .kur kartais vaikam mamos kruties reikia tik siaip kad uzmigt ar siaip paminkyt ar prisiglaust.na pas mus glausis ir prie tecio ir prie mamos.ir nebus tik mamos rankinukas.bet aisku sveikinu visas kurios galvoja kitaip.bet cia mano sprendimas

 4. mola
  mola prieš 7 mėn.

  sima_1 parašė:
  Pradzioj leisiu tik po pusdieni, ne visai dienai. Taigi pries pietu miega pasiimsiu.

  Taip taip mamos ilgai žindo

 5. Magda Lena
  Magda Lena prieš 6 mėn.

  Straipsnis visai nepatinka, nes nėra paremtas jokiais moksliniais tyrimais. Norima įteigti, kad prisirišimas prie daiktų yra labiau normalu nei prisirišimas prie mamos Sveikas prieraišumas yra vaiko pasitikėjimo savimi pagrindas. Esu be žodžių po šio straipsnio