Kaip užmigdyti kūdikį (231)

Į pasiruošimo miegoti ritualą neturėtų įeiti jokios išorinės migdymo priemonės, prie kurių mažylis taip pripranta, kad kitaip nebegali užsnūsti.

Ką daryti, jeigu mažylis užmiega tik sūpuojamas ar maitinamas iš buteliuko – kitaip tariant, jeigu tu esi šalia? Žinoma, tokios priemonės padeda mažyliui užsnūsti, bet kita medalio pusė yra ta, kad jos trukdo jam išmokti pačiam nukeliauti į sapnų karalystę (arba, paprastai kalbant, užsimigdyti). Dėl to kyla problemų ir tada, jeigu jis prabunda vidury nakties. Tokie pagalbininkai kaip muzika, supimas, žindymas krūtimi ir čiulptukas naudojami kol jis giliai įmigs, irgi yra dalykai, nuo kurių mažylis gali tapti priklausomas tiek, kad be jų nebeužsnūs. Ilgainiui jis gali visiškai prarasti natūralų gebėjimą užmigti.

Svarbu mokyti kūdikius užmigti pačius. Geriausiai čia gali padėti pasiruošimo miegoti ritualas, kuris taip nuramina mažylį, kad jis nusiteikia būti paguldytas ir užmigti pats. Kas vakarą guldyk jį tuo pačiu metu ir atlik tuos pačius veiksmus ta pačia tvarka. Iki dvejų metų mažyliui galima leisti čiulpti nykštį.

Į pasiruošimo miegoti ritualą neturėtų įeiti jokios išorinės migdymo priemonės, prie kurių mažylis taip pripranta, kad kitaip nebegali užsnūsti. Gali jį išmaudyti, perrengti, pamyluoti, paskaityti knygelę, padainuoti lopšinę. Visa tai turi tik nuraminti jį, bet neužmigdyti. Jeigu matai, kad tavo mažylis paprastai dar nebūna mieguistas, kai ruošiesi jį guldyti, pamėgink sutrumpinti pogulius.

Jeigu mažylis reikalauja tavo draugijos arba kurios nors iš tų nerekomenduojamų migdymo priemonių, laikysis savo – nuosekliai, švelniai ir tvirtai. Kai kurie specialistai pataria išeiti iš mažylio kambario, palaukti bent penkias minutes ir tik tada sugrįžti (bet ilgai neužsibūti). Jei kvietimai nesiliaus, stenkis kas kart palaukti vis ilgiau.

Paūgėjęs tavo mažylis gali prisirišti prie švelnaus apklotėlio, minkšto žaisliuko ar kito „mylimuko“, su kuriuo jis tvarkosi pats ir kuris – be kitų dalykų - padeda užmigti. „Mylimukai“, kaip ir nykščio čiulpimas, laikomi tinkamomis migdymo priemonėmis, nes padeda vaikui užmigti, bet nėra susiję su tavo buvimu. Tačiau duodama tokius daiktus žinok, kad minkšti, pūkuoti daiktai lovytėje padidina staigios kūdikio mirties sindromo riziką.  

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  sima_1 prieš 3 m.

  Pypu parašė:
  Na, tai ka cia dar diskutuoti Juk pati sakot, kad be kruties neuzmiega... Kad tai labai sunku jums ir norite kazka keisti Tada, kad lyg norit, kad pietu miega…

  Gal busiu jus neteisingai supratusi. Susidariau vaizda kad skatinat visai nutraukti zindyma. Aciu uz jusu idejas ir pasiulymus tikrai, zindymo uzbaigti as pati nesu pasirengus, ir to nenoriu. Ir matyt pati esu taip ipratus, todel abiem cia bus nelengva.

 2. User has not uploaded an avatar
  Anabel prieš 3 m.

  sima_1 parašė:
  Gal busiu jus neteisingai supratusi. Susidariau vaizda kad skatinat visai nutraukti zindyma. Aciu uz jusu idejas ir pasiulymus tikrai, zindymo uzbaigti as pati…

  Tai dar palaukit... Manau ateis lakas, kai pajusit, kada "tas" laikas

  Bent man taip buvo... Pajauciau, kad krutis vaikui tik iprotis, nwt nebevalgydavo pieno, kaip ciulptuka naudojo Nakti gal 10k nubusdavo, gaudavo kruti ir miega... Siaubingai pavargau ir virna ryta sakau "siandien bus "TA" diena!" labai viskas puikiai pavyko, net paciai man buvo sunkiau, nei vaikui

 3. User has not uploaded an avatar
  sima_1 prieš 3 m.

  Pypu parašė:
  Tai dar palaukit... Manau ateis lakas, kai pajusit, kada "tas" laikas

  Mane nakti kelia nuo dvieju iki n kartu (jei kokie dantys dygsta ar serga), aisku ipratinau krutimi ramintis. Bet maniske geria piena,nepasakyciau kad vietoj soskes ciulpia, kaip tik godziai geria. Matau kaip jai to reikia ir kaip tai svarbu. Todel tiktai mp neatimsiu visiskai, galima aisku sumazinti, reciau.
  Tiesiog buvo keletas kartu kai vakare mp atsigerusi uzmigo pati, savarankiskai, tai ir dave stimula mintim, kad gal jau laikas lovyten perkelt.
  Na matyt pati dar neapsisprendziu kaip geriau daryt.. Dekuj uz patarimus

 4. mazapelyte
  mazapelyte prieš 3 m.

  Pypu parašė:
  Tai dar palaukit... Manau ateis lakas, kai pajusit, kada "tas" laikas

  Kokio amziaus jusu vaikutis tuo metu buvo? Kai TA diena atejo?

 5. Noviki
  Noviki prieš 2 m.

  Pypu parašė:
  Tai dar palaukit... Manau ateis lakas, kai pajusit, kada "tas" laikas

  Galit smulkiau kaip jums pavyko? as jau noriu nutraukt ko toliau tuo dazniau apie tai galvoju bet bijau kad pritruksiu valios
Skelbimai

9,00 €
6,00 €
19 | 11,6 cm
370,00 €
38 | 10 | S