Vaiko dienotvarkės įvedimas (518)

vaiko dienotvarkė

Iki trijų mėnesių kūdikiai gyvena pagal vidinius miegojimo ir valgymo ciklus. Tačiau maždaug nuo trečio mėnesio šiuos vidinius ciklus pradeda koreguoti išorinis pasaulis – režimas, prie kurio turite jį pratinti.

Kai kurie kūdikiai natūraliai ir lengvai prisitaiko prie tėvų nustatomo ritmo. Tačiau kiti pasiduoda sunkiau, labiau priešindamiesi primetamai tvarkai.

Pratindama tokį „užsispyrusį“ kūdikį prie režimo, sudaryk pastovią dienotvarkę: kada jį maitini, kada su juo žaidi, kada maudai, kada eini apsipirkti.

Būtų idealu, jeigu atsižvelgtum į natūralius kūdikio polinkius. Pasistenk rašyti dienoraštį ir išsiaiškinti, kokiu dienos metu jo elgesys būna vienoks ar kitoks.

Pavyzdžiui, jeigu po pietų jis būna irzlus, tuo metu skirk jam daugiau dėmesio, pamyluok jį, padėk nusiraminti. Taip neleisi jam galutinai įsisiausti ir paleisti ožiukus.

Pogulių skaičių ir laiką reguliuok atsižvelgdama į tai, kada jis dažniausiai atrodo pavargęs, tačiau tegu tavo, o ne jo dienotvarkė nustato, kas ir kada yra daroma kasdien.

Laikykis sistemos: tuo metu, kai jis turėtų numigti, nesiūlyk mažyliui kitos veiklos, nes taip sugriausi dienotvarkę, kurią pati stengiesi įdiegti.

Pagaliau, išmesk iš galvos visiškos tobulybės siekimą: jeigu tavo mažylis atsisako laikytis griežtos dienotvarkės, nenusimink, kad nepavyksta pasiekti idealios tvarkos. Verčiau pasidžiauk tuo, kad namuose bus mažiau chaoso.

Naujausi komentarai

 1. LetiCia
  LetiCia prieš 1 m.

  LiukaM parašė:
  man toks gyvenimo grafikas kaip LetiCia surase butu per grieztas. ribu reikia, bet ju viduje reikia laisves. jei cia tik pavyzdinis tai ok, bet jei kasdien taip vie…

  Tai čia pavyzdinis.. Vienos dienos dienotvarke.. P.s. tevudarzeliu naudojuosi per telefona, o jis stringa kabai,tai tenka viska trumpint..

 2. LetiCia
  LetiCia prieš 1 m.

  Anemun parašė:
  Oho kokia dienotvarke pad jus griezta .Nu gal ir gerai .pas mus ir yra dienotvarke bet ne tokia griezta .

  Čia tik vienos dienos dienotvarke

 3. User has not uploaded an avatar
  zivilaite prieš 1 m.

  Mama Sapnov parašė:
  Ryte atsikelus prasiskalbiu , grindis prasiplaunu pasivalau, vakare kai griztam jau pirma dukra ismaudau, uzmigdau, o tada jau kokie indai jeigu buna , rubus issidz…

  Supratau,mano vyras kai savaitei buvo isvykes turejau irgi daug laiko

 4. User has not uploaded an avatar
  dabar-mama prieš 1 m.

  O ką ir kur valgote pietų ir vakarienės, kai visą dieną lauke? Jei gaminatės, tai kada?

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  dabar-mama parašė:
  O ką ir kur valgote pietų ir vakarienės, kai visą dieną lauke? Jei gaminatės, tai kada?

  Arbatos i termosa, is ryto pries iseinant pasidarai tiek sau , tiek vaikuj. Susidedi i termo indelius . Jeigu keliaujam kur pvz i kita miesta ar ka kad ir kavinej sriubos ar dar ko nusiperkam.