Vaiko dienotvarkės įvedimas (503)

Iki trijų mėnesių kūdikiai gyvena pagal vidinius miegojimo ir valgymo ciklus. Tačiau maždaug nuo trečio mėnesio šiuos vidinius ciklus pradeda koreguoti išorinis pasaulis – režimas, prie kurio tu jį pratini. Kai kurie kūdikiai natūraliai ir lengvai prisitaiko prie tėvų nustatomo ritmo. Tačiau kiti pasiduoda sunkiau, labiau priešindamiesi primetamai tvarkai.

Pratindama tokį „užsispyrusį“ kūdikį prie režimo, sudaryk pastovią dienotvarkę: kada jį maitini, kada su juo žaidi, kada maudai, kada eini apsipirkti. Būtų idealu, jeigu atsižvelgtum į natūralius kūdikio polinkius. Pasistenk rašyti dienoraštį ir išsiaiškinti, kokiu dienos metu jo elgesys būna vienoks ar kitoks. Pavyzdžiui, jeigu po pietų jis būna irzlus, tuo metu skirk jam daugiau dėmesio, pamyluok jį, padėk nusiraminti. Taip neleisi jam galutinai įsisiausti ir paleisti ožiukus.

Pogulių skaičių ir laiką reguliuok atsižvelgdama į tai, kada jis dažniausiai atrodo pavargęs, tačiau tegu tavo, o ne jo dienotvarkė nustato, kas ir kada yra daroma kasdien. Laikykis sistemos: tuo metu, kai jis turėtų numigti, nesiūlyk mažyliui kitos veiklos, nes taip sugriausi dienotvarkę, kurią pati stengiesi įdiegti.

Pagaliau, išmesk iš galvos visiškos tobulybės siekimą: jeigu tavo mažylis atsisako laikytis griežtos dienotvarkės, nenusimink, kad nepavyksta pasiekti idealios tvarkos. Verčiau pasidžiauk tuo, kad namuose bus mažiau chaoso.

Naujausi komentarai

 1. pergaliuk
  pergaliuk prieš 1 m.

  Kordelija parašė:
  Dar klausimas, ar geriat kava? Kaip reguoja vaikai? Ar nesijaucia kofeino poveikio?

  Kofeino poveikis jaucias ir zalios arbatos bet jei geret budama nescia tai gal prates vaikutis

 2. julijagf
  julijagf prieš 1 m.

  Kordelija parašė:
  Dar klausimas, ar geriat kava? Kaip reguoja vaikai? Ar nesijaucia kofeino poveikio?

  Nelabai. Jei 2puodelius isgeriu tai tas pats kaip nieko, bet jei daugiau, tai buna neramesne

 3. Camile3 prieš 1 m.

  Kordelija parašė:
  Dar klausimas, ar geriat kava? Kaip reguoja vaikai? Ar nesijaucia kofeino poveikio?

  Bandykit ir žinosit, mano vaikas nereaguodavo į 1-2 puodelius kavos (bet pradejau gert tik kai buvo 3 mėn). Visi vaikučiai skirtingi

 4. Kordelija
  Kordelija prieš 1 m.

  Na ka, vakar jusu patarimu deka, isejo jai prabudus ir pamaitinus 23 h uzmigdyti nors lengva nebuvo. Kas idomiausia kol buvau salia glostinejau, niuniavau akivaizdziai norejo bendrauti ir zaisti, bet tik apkloscius uzdariau duris ir isejau uzmigo per 7 minutes be jokiu verksmu

 5. Margarit
  Margarit prieš 1 m.

  Kordelija parašė:
  Na ka, vakar jusu patarimu deka, isejo jai prabudus ir pamaitinus 23 h uzmigdyti nors lengva nebuvo. Kas idomiausia kol buvau salia glostinejau, niuniavau…

  jums dar tik 2 mėn patikėkit bus visko, bet jeigu kažką norite pasiekti svarbiausia pastovumas ir kantrybė! O dėl kavos ar žalios arbatos gėriau kiek norėjau, bet vadovavosi tokia taisyklę (kažkur buvau išskaičius) prieš žindymą 2h po to viskas dingsta iš to pieno. Problemų nebuvo.