Dienos miegas (83)

Guldydama mažylį pogulio, bandyk laikykis supaprastinto migdymo ritualo, kurį naudoji prieš nakties miegą.

 Poguliai yra svarbi viso paros miego, būtino normaliam kūdikio vystymuisi, dalis. Dauguma 6 mėn. ir vyresnių mažylių tikriausiai jau miega tik du kartus per dieną – vieną kartą rytą ir vieną kartą po pietų. Paprastai prie tokio režimo pereinama tarp 4 ir 12 mėnesių.

Specialistai pogulius laiko tokiais svarbiais, kad rekomenduoja laikytis nustatyto jų režimo. Planuok dieną taip, kad, jei tik įmanoma, atėjus pogulio metui būtumėte namuose, – bus geriau, jeigu tavo mažylis neįpras užsnūsti automobilyje ar vežimėlyje. Apskritai geriausius miego įpročius mažylis išsiugdo (ir geriausiai miega) tada, kai užsnūsta toje pačioje vietoje, kur miega ir naktį.

Guldydama mažylį pogulio, bandyk laikykis supaprastinto migdymo ritualo, kurį naudoji prieš nakties miegą. Mažylis turėtų miegoti nuo vienos iki trijų valandų – nors tau tikriausiai būtų nuostabu, jeigu jis miegotų ilgiau, tai gali sutrikdyti nakties miegą. Dėl tos pačios priežasties popietės miego neguldyk per daug vėlai: juk nenori, kad mažyliui vakare būtų sunku užmigti ir išmiegoti visą naktį.

Jeigu tavo mažylį sunku paguldyti pogulio, galbūt jis per daug įsiaudrinęs. Tačiau vis tiek įprastu poguliui laiku turėtų būti ramybės metas: pamėgink nuraminti palaikydama jį glėbyje arba pasodink jį lovytėje ir duok pavartyti kartoninių knygelių. Gal nurimęs jis nerukus užmigs.   

Naujausi komentarai

 1. Fyja
  Fyja prieš 10 mėn.

  mano dukra db miega 1k 1-1,5h kai reikia i darzeli jau miegoti nakciai ruosiu 20h bet dazniausiai uzmiega apie 21h jei savaitgalis eina miegot velesniu laiku bet ne veliau nei 22h anksciau budavo 3k veliau 2k miegodavo. kai auga vaikas ir dienos ritmas pakinta

 2. freedom
  freedom prieš 10 mėn.

  Mano 4m eina miegoti apie 20:00h, o diena is vis nemiega, ir keliasi tarp 7-8h ryte. Nemiegoti visai diena pradejo nuo 2m, bet tuomet eidavo nakciai miegoti 18:30ir keldavosi kazkur ant 7-8h o mazasis 5men miega ir 2k ir 3k diena, ilgasis miegelis buna 2-3h laiko, o kiti du arba vienas po pusvalanduka bet taip pat anksti vakarui eina miegoti 18:30 jau miega.

 3. Sunflower_sky
  Sunflower_sky prieš 9 mėn.

  Miega dažniausiai 2 kartus dieną, nuo 40 min. iki valandos, labai retai kada ilgiau. Kartais ir 3 kartus miega, bet taipogi retai, dažniausiai kai įsisiaučia

 4. User has not uploaded an avatar
  agnejasinskaite prieš 8 mėn.

  Sveikos mano dukrai 9,5 men., jau kokia savaitė, kaip pasikeitė miego ritmas: keldavosi apie 8 val ryto, poto pamiegodavo 11 val. apie valanda, apie 15 val pora gerų valandų. o db atsikelia 8 arba 7 val, tada apie 12 val. ismiega dvi valandas ir kankinasi iki naktinio miegelio, einam miegoti apie puse10 keista, kai taip ilgai dieną nebemiega :))

 5. Prisilietus_isnykstanti
  Prisilietus_isnykstanti prieš 8 mėn.

  agnejasinskaite parašė:
  Sveikos mano dukrai 9,5 men., jau kokia savaitė, kaip pasikeitė miego ritmas: keldavosi apie 8 val ryto, poto pamiegodavo 11 val. apie valanda, apie 15 val pora …

  Guldukit anksciau nakciai. Per ilgai tokiai mazutei su vienu miegu isbut nuo 14 iki 21:30. Arba migdykit 12 porai valandu ir dar viena greituka kokia 17val pusvalandziui.