Kiek miego reikia vaikui? (lentelė) (40)

Vaiko dienos ir nakties miego poreikis

Vos gimę, kūdikiai miega po 16-18 val. per parą. Kuo vyresnis vaikas, tuo mažiau miego jam reikia, tačiau nėra vienos konkrečios „miego normos“, nes kiekvienas vaikas yra individualus, ir miego jam gali reikėti arba daugiau, arba mažiau nei vidutiniškai.

Ar vaikui reikalingas dienos miegas?

Nėra griežtų taisyklių, kiek pogulių (ir kokios trukmės) reikia dienos metu. Pavyzdžiui, vieni vaikai naktį miega trumpiau (tarkime 9 valandas), tačiau atsigriebia dienos miego metu.

Kiti – atvirkščiai – naktį miega 11-13 valandų, o dieną numinga labai trumpai. Yra net ir dviejų metų vaikų, kurie kuo puikiausiai išsiverčia be dienos miego.

Šioje lentelėje pateikiamos gairės, kiek apytiksliai turėtų miegoti tam tikro amžiaus vaikas. Svarbiausias skaičius joje – bendra suminė miego trukmė, o dienos pogulių trukmė ir skaičius, taip pat nakties miego trukmė kiekvieno vaiko atveju gali skirtis.

Vaiko miego trukmė valandomis

Amžius Dienos pogulių skaičius Bendra dienos miego
trukmė valandomis
Nakties miego trukmė valandomis Bendra dienos ir nakties miego
trukmė valandomis
1 metukai 1–2 2–3 11,5–12 13–14
2 metai 1 1–2 11–12 13
3 metai 1 1–1,5 11 12
4 metai 0 0 11,5 11,5
5  metai 0 0 11 11
6–12 metų 0 0 10–12 10–12

Kaip suprasti, ar vaikas miega pakankamai?

Yra keletas požymių, įspėjančių, kad vaikui miego gali trūkti:

 • Vaikas sunkiai keliasi rytais.
 • Vaikas po pietų tampa irzlus.
 • Vaikas dienos metu atrodo mieguistas, jam sunku sutelkti dėmesį.
 • Vaikas tapo agresyvus, nekantrus.
 • Vaikas yra hyperaktyvus, itin energingas.

Paskutinysis punktas dažnai sutrikdo tėvus, nes įprasta manyti, kad pavargęs žmogus – taip pat ir vaikas – tampa lėtesnis, vangesnis. Tačiau labai dažnai pervargę vaikai tempo nesulėtina.

Kad energija trykštantis vaikas yra pervargęs išduoda jo nerangumas: jis griuvinėja (dažnai lygioje vietoje), prasčiau koordinuoja judesius. Stenkitės pastebėti šį niuansą, nes pervargimas dažnai būna traumų priežastis.

Susiję straipsniai

(Ne)privalomas pietų miegas darželiuose

2023 m. gruodžio pradžioje visos 60 Lietuvos savivaldybių administracijos patvirtino, kad jų įsteigtuose darželiuose dienos miegas nėra privalomas.

Apie pietų miego (ne)naudą darželyje: baimės laikas vaikui?

Nors vieniems vaikams jis puiki proga pailsėti, kitiems, kuriems jo jau nebereikia, tampa tikru baimės laiku.

„Tu miegok“ – tėčio sukurta lopšinė, kuri veikia mažuosius

Gerai, kai vaikai lengvai užmiega. O jei užmigdyti sunku? Tada tėvai turi susigalvoti, kaip vaikams (ir sau) padėti greičiau pasiekti sapnų karalystę.

Naujausi komentarai

 1. Happy_Day
  Happy_Day prieš 1 m.

  Uzmigti pats vaikas neprivalo ir budamas mokyklinukas. Normalu, kad ir mokyklinio amziaus vaikui gali reiketi, kad bent truputi tevai pabutu. O ka jau kalbeti apie kudiki. Tie kudikiai isvis NIEKO neprivalo ir neturi daryti sulauke tam tikro amziaus. Nes kiekvienas vaikas individualus. Zinoma, kad patogiau yra tevams, kai vaikas uzmiega pats. Juk tiesiog paguldai i lovele ir pati daryk ka nori. (as pati pagalvoju kaip butu gerai, kad taip mano uzmigtu pats 😀) Bet daznam vaikui reikia tevu salia ir cia visiskai normalu. Man nenormalu yra tokie suaugusiu zmoniu kliedesiai.

 2. Pipirelis
  Pipirelis prieš 1 m.

  Ludna parašė:
  Labas turiu klausimą ar jūsų vaikuciai patys užmiega ar turit užmigdyti.Man uosvene ir vyro sesuo aiskina ,kad turi patc uzmikti o ne migdyti pavizdiu vakare visai…

  Nu ar jos pačios atsigula į lovą ir pagal komandą užmiega? Ne, turbūt serialų prisižiūri, prisiskaito feisbukų, kol nulūžta - su pagalba. Taip ir jūsų vaikui reikia pagalbos.

 3. Rūta M.
  Rūta M. prieš 1 m.

  Ludna parašė:
  Labas turiu klausimą ar jūsų vaikuciai patys užmiega ar turit užmigdyti.Man uosvene ir vyro sesuo aiskina ,kad turi patc uzmikti o ne migdyti pavizdiu vakare visai…

  Mažiau klausykit ka kiti sako. Jus savo vaiko mama, tai ir darykit kaip jums teisinga. As savo trimeti dar dabar migdau.

 4. Dilena
  Dilena prieš 1 m.

  Rūta M. parašė:
  Mažiau klausykit ka kiti sako. Jus savo vaiko mama, tai ir darykit kaip jums teisinga. As savo trimeti dar dabar migdau.

  As irgi

 5. Živi Liukė prieš 1 m.

  3 dienu kudikelis.. na miega ir miega ir miega.. kazkaip pasigendu to trumpalaikio aktyvumo.. prabunda pasikeiciam pampi pabendraujam pavalgo ir vel miega.. ir miega po 2 valandas, aisku krupcioja paburbia pazirzia bet per miegus?

  Skaitai skaitau apie miega naujagimiu ir galvoju gal reik sunerimti?

  Atitinka ta atviruko vaizda "miega kaip kudikelis"