Kiek miego reikia vaikui? (lentelė) (29)

Vaiko dienos ir nakties miego poreikis

Vos gimę, kūdikiai miega po 16-18 val. per parą. Kuo vyresnis vaikas, tuo mažiau miego jam reikia, tačiau nėra vienos konkrečios „miego normos“, nes kiekvienas vaikas yra individualus, ir miego jam gali reikėti arba daugiau, arba mažiau nei vidutiniškai.

Ar vaikui reikalingas dienos miegas?

Nėra griežtų taisyklių, kiek pogulių (ir kokios trukmės) reikia dienos metu. Pavyzdžiui, vieni vaikai naktį miega trumpiau (tarkime 9 valandas), tačiau atsigriebia dienos miego metu.

Kiti – atvirkščiai – naktį miega 11-13 valandų, o dieną numinga labai trumpai. Yra net ir dviejų metų vaikų, kurie kuo puikiausiai išsiverčia be dienos miego.

Šioje lentelėje pateikiamos gairės, kiek apytiksliai turėtų miegoti tam tikro amžiaus vaikas. Svarbiausias skaičius joje – bendra suminė miego trukmė, o dienos pogulių trukmė ir skaičius, taip pat nakties miego trukmė kiekvieno vaiko atveju gali skirtis.

Vaiko miego trukmė valandomis

Amžius Dienos pogulių skaičius Bendra dienos miego
trukmė valandomis
Nakties miego trukmė valandomis Bendra dienos ir nakties miego
trukmė valandomis
1 metukai 1–2 2–3 11,5–12 13–14
2 metai 1 1–2 11–12 13
3 metai 1 1–1,5 11 12
4 metai 0 0 11,5 11,5
5  metai 0 0 11 11
6–12 metų 0 0 10–12 10–12

Kaip suprasti, ar vaikas miega pakankamai?

Yra keletas požymių, įspėjančių, kad vaikui miego gali trūkti:

 • Vaikas sunkiai keliasi rytais.
 • Vaikas po pietų tampa irzlus.
 • Vaikas dienos metu atrodo mieguistas, jam sunku sutelkti dėmesį.
 • Vaikas tapo agresyvus, nekantrus.
 • Vaikas yra hyperaktyvus, itin energingas.

Paskutinysis punktas dažnai sutrikdo tėvus, nes įprasta manyti, kad pavargęs žmogus – taip pat ir vaikas – tampa lėtesnis, vangesnis. Tačiau labai dažnai pervargę vaikai tempo nesulėtina.

Kad energija trykštantis vaikas yra pervargęs išduoda jo nerangumas: jis griuvinėja (dažnai lygioje vietoje), prasčiau koordinuoja judesius. Stenkitės pastebėti šį niuansą, nes pervargimas dažnai būna traumų priežastis.

Naujausi komentarai

 1. Mamulė_Mamulė
  Mamulė_Mamulė prieš 1 m.

  Miegot tarp 21-22. Keliasi i darzeli 7-7:30 o savaitgaliais 8-9 buna ir 10 ;)
  Viena miega diena turi nuo 10 men. Bet ilga - 2-3h.

 2. Kitute
  Kitute prieš 1 m.

  Vakare miegoti einame apie 19:30, ryte, jei broliui i mokykla, keliames 7:00, savaitgaliais - atostogu metu buna ir iki 8:00-8:30 ismiega. Diena pietukus miega viena karta, miegoti eina 11:30-12:00 ir miega apie 2val.

 3. Sharlote
  Sharlote prieš 1 m.

  Miegot einam apie 23val,keliasi 10-10:30, diena du pokaiciai po valanda

 4. vili
  vili prieš 1 m.

  Mano jau didesnė, 1m 6mėn. Vakare visada eina miegoti 21val, užmiega kartais per 5min kartais per 30min. Keliamės paprastai 7val, savaitgaliais apie 8val kartais ilgiau pamiega ryte jei naktį praščiau miega. Jau kokį mėnesį ar pusantro miega vieną pietų miegą apie 2val. Iki tol miegojo du miegus pietų. Vakarinis ėjimas miegoti nusistovėjo, nes taip visi ėjom miegoti dėl vyresnėlio, ir rytinis kėlimasis taip pat tapo įprastu, nes vyresnėliui į mokyklą reikėjo keltis, tai nuo 2mėnesiukų toks rimas pas mus.

 5. Vi989
  Vi989 prieš 1 m.

  Vakare eina miegoti 21-22h. Keliasi apie 9h. Naktį pabunda bent kartą. Dieną miega nuo 13h. Apie pusantros valandos.