Kiek miego reikia vaikui? (lentelė) (23)

Vaiko dienos ir nakties miego poreikis

Vos gimę, kūdikiai miega po 16-18 val. per parą. Kuo vyresnis vaikas, tuo mažiau miego jam reikia, tačiau nėra vienos konkrečios „miego normos“, nes kiekvienas vaikas yra individualus, ir miego jam gali reikėti arba daugiau, arba mažiau nei vidutiniškai.

Ar vaikui reikalingas dienos miegas?

Nėra griežtų taisyklių, kiek pogulių (ir kokios trukmės) reikia dienos metu. Pavyzdžiui, vieni vaikai naktį miega trumpiau (tarkime 9 valandas), tačiau atsigriebia dienos miego metu.

Kiti – atvirkščiai – naktį miega 11-13 valandų, o dieną numinga labai trumpai. Yra net ir dviejų metų vaikų, kurie kuo puikiausiai išsiverčia be dienos miego.

Šioje lentelėje pateikiamos gairės, kiek apytiksliai turėtų miegoti tam tikro amžiaus vaikas. Svarbiausias skaičius joje – bendra suminė miego trukmė, o dienos pogulių trukmė ir skaičius, taip pat nakties miego trukmė kiekvieno vaiko atveju gali skirtis.

Vaiko miego trukmė valandomis

Amžius Dienos pogulių skaičius Bendra dienos miego
trukmė valandomis
Nakties miego trukmė valandomis Bendra dienos ir nakties miego
trukmė valandomis
1 metukai 1-2 2-3 11,5-12 13-14
2 metai 1 1-2 11-12 13
3 metai 1 1-1,5 11 12
4 metai 0 0 11,5 11,5
5  metai 0 0 11 11
6-12 metų 0 0 10-12 10-12

Kaip suprasti, ar vaikas miega pakankamai?

Yra keletas požymių, įspėjančių, kad vaikui miego gali trūkti:

• Vaikas sunkiai keliasi rytais.
  • Vaikas po pietų tampa irzlus.
  • Vaikas dienos metu atrodo mieguistas, jam sunku sutelkti dėmesį.
  • Vaikas tapo agresyvus, nekantrus.
  • Vaikas yra hyperaktyvus, itin energingas.

Paskutinysis punktas dažnai sutrikdo tėvus, nes įprasta manyti, kad pavargęs žmogus – taip pat ir vaikas – tampa lėtesnis, vangesnis. Tačiau labai dažnai pervargę vaikai tempo nesulėtina.

Kad energija trykštantis vaikas yra pervargęs išduoda jo nerangumas: jis griuvinėja (dažnai lygioje vietoje), prasčiau koordinuoja judesius. Stenkitės pastebėti šį niuansą, nes pervargimas dažnai būna traumų priežastis.

1. sawlucka
    sawlucka prieš 5 m.

2. myliu-kalnus
    myliu-kalnus prieš 5 m.

mano dukryte kuo toliau, tuo labiau nenori miego. atrodo 2m pats tas vaikas, kai pavargsta, bet atrodo ji uztaisas energijos

evalizbovska prieš 4 m.

Musu berniukas 11men eina vakre miegot 7.30-8,keliasi apie 7 ryto.Pietu eina miegoti 12 val,kartais miega 3h,o kartais uztenka 1,5h.ir prabunda dazniausiai verkdamas...............

4. IrmaMar
    IrmaMar prieš 4 m.

Perskaiciau straipsni, ir nesupratau, kam isvis toki straipsni rasyti? Juk ir taip zinome, kad vieni vaikai miega ilgiau, kiti trumpiau ir t.t.

witkueta prieš 3 mėn.

Maniskis sūnus visada ryte keliasi nuo 8-9, kartais būna 7val. Pietų metu jis miegojo 13-14val keliasi 15-16val. O vakare jau eini miegoti iki 22val.