Gyjimas po plyšimo, kirpimo

Komentuoti
 1. Stebuklelis 1 m. 9 mėn.

  2017.03.24 12:25 (prieš 1 m.)

  Sveikos, mamytės,

  Praėjo trys savaitės po gimdymo. Jo metu plyšo gimdos kaklelis ir kirpo tarpvietę. Kadangi gimdžiau pirmą kartą turiu šiokių tokių dvejonių dėl gyjimo. Prašau, kad pasidalintumėte savo patirtimi.

  Po gimdymo kraujavau maždaug dvi savaites. Antrąją labai nedaug. Dabar kartais ant kasdienio įkloto pasirodo išskyrų. Jos tokios gelsvai rausvausos. Turi specifinį kvapą, bet nėra taip, kad jis būtų aštrus. Ar kuriai taip buvo? Ar taip normalu? Kiek ieškojau info., tai radau, kad bėgant laikui kraujo mažėja ir galiausiai atsiranda išskyros, bet niekur nerandu, kad būtų aprašyta kokios jos turėtų būti. Gal verta mano atveju sunerimti?

  Šiaip niekur neskauda, kartais nedaug patvinksi maždaug ties ta vieta, kur yra kairioji kiaušidė.

  KItas klausimas - dėl kirpimo vietos gyjimo. Nors praėjo trys savaitės, oda ten kur turėtų užsitraukti randas vis dar šviesiai rausva, t.y. žaizda ne iki galo sugijusi. Ten man kartais niežti (sako, kad gyja kai niežti :hmmm kartais peršti (ypač, kai liečiasi į įklotą ar kelnaites). Žaizda nešlapiuoja.
  Po kiekvieno WC nusiprausiu vandeniu (paleidžiu tiesiogiai vandens srovę), naudoju Clogin prausiklį keletą kartų per dieną, dažnai keičiu įklotus, tą vietą padezinfekuoju Betadino tirpalu. Ar normalu, kad taip ilgai gyja ir nesugyja? Nors asmens higienos tikrai laaabai prisilaikau? Ką jūs naudojote, kad greičiau sugytų?
  Gal ten galima tepti medetkų tepalą? Juk jis ir ramina, ir dezinfekcinių savybių turi? Bet ar ten man perdaug nesuminkštins visko? kiek jūs laiko gijote?

 2. Liucija 3 m. 1 mėn.
  Pijus 7 m. 2 mėn.

  2017.03.24 13:52 (prieš 1 m.)

  0114 parašė:
  Sveikos, mamytės,

  Gyjama individualiai. Man nemalonus pojuciai tesesi 5-6 sav. Iklotu man buvo patare nenaudot, kaip ir nenaudot jokiu prausikliu. Geriau apsiplauti ryte ir vakare Tantum Rosa tirpalu.
  Del isskyru geriausia konsultuotis su ginekologu. Kas vienai normalu, kitai gali buti mirtina. As asmeniskai kraujavau 4sav po dukros, po to dar pora sav tepliojo. Po sunaus 6 sav potvynio turejau, bet jokio tepliojimo nebuvo.

 3. 2017.03.24 13:57 (prieš 1 m.)

  Man irgi gijo apie mėnesį. Niekuo ten nedizinfekavau, bet vengiau naudot įklotus, nes oda tada nekvėpuoja. Prausiklį irgi naudokit saikingai, nes užmuša ne vien blogas bakterijas bet ir geras. Manau pakanka nusipraust su prausikliu vakare
  nes pernelyg didelė higiena irgi kenkia

  2
 4. Stebuklelis 1 m. 9 mėn.

  2017.03.24 17:15 (prieš 1 m.)

  -angeliuke- parašė:
  Man irgi gijo apie mėnesį. Niekuo ten nedizinfekavau, bet vengiau naudot įklotus, nes oda tada nekvėpuoja. Prausiklį irgi naudokit saikingai, nes užmuša ne vien blo…

  O kaip be iklotu jei kelnaites dar teplioja? naudoju pacius ploniausius, kasdieninius. Na, del prausiklio jus esate teisi. Gal ir perdaug kartu prausiuosi. Bandysiu tik po rimto reikalo praustis juo.

 5. 2017.03.25 06:16 (prieš 1 m.)

  Per intensyvi higiena trukdo gyjimui. Tiesiogines vandens ciurksles (be jau minetu prausikliu, kasdienio dezinfekavimo, iklotu) atsukt negalima.

 6. Mažylis <3 2 m. 2 mėn.

  2017.03.25 07:55 (prieš 1 m.)

  As asmeniskai prausiausi su svelniu prausikliu po kiekvieno apsilankymo tualete. Nes kitaip man buvo nemalonu, grauze, netgi degino. Taip apie 2 savaites. Ir esu isitikinus, jog tai padejo greiciau sugyti. O plysimai buvo smarkus, ne pavirsiniai.

 7. Stebuklelis 1 m. 9 mėn.

  2017.03.26 19:48 (prieš 1 m.)

  Viletux parašė:
  Per intensyvi higiena trukdo gyjimui. Tiesiogines vandens ciurksles (be jau minetu prausikliu, kasdienio dezinfekavimo, iklotu) atsukt negalima.

  Na apsiplauti vandeniu po kiekvieno wc ir dezinfekuoti su betadinu rekomendavo gydytoja, kad neisimestu infekcija.☺

 8. 2017.03.26 20:25 (prieš 1 m.)

  0114 parašė:
  Na apsiplauti vandeniu po kiekvieno wc ir dezinfekuoti su betadinu rekomendavo gydytoja, kad neisimestu infekcija.☺

  Apsiplauti kas be ko, bet jus raset, kad atsukat tiesiogine srove

 9. 2017.03.26 23:09 (prieš 1 m.)

  0114 parašė:
  O kaip be iklotu jei kelnaites dar teplioja? naudoju pacius ploniausius, kasdieninius. Na, del prausiklio jus esate teisi. Gal ir perdaug kartu prausiuosi. Bandysiu tik po rimto reikalo praustis juo.</blockquot

  Turejau su gijimu sunkumu, tai vietoj iklotu pradejau naudoti paprasta marle (vaistinej yra ritiniu, tai patogu), o nakciai naudojau Betadino zvakutes (viso 10 vnt). Sugijo viskas graziai ;) sveikit!

 10. Stebuklelis 1 m. 9 mėn.

  2017.03.27 17:04 (prieš 1 m.)

  Viletux parašė:
  Apsiplauti kas be ko, bet jus raset, kad atsukat tiesiogine srove

  Matyt suklaidinau issireiksdama. Na bide duseli nukreipiu ten, kur reikia, bet sroves ten dideles nera☺

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras